Treść opublikowana przez KermitNH
-
316i instalacja modułu komfortu (1996) w aucie z 1992
modul komfortu dziala w ten sposob ze kiedy zamykasz auto i przytrzymasz kluczyk kilka chwil w pozycji zamykania to szyby i cala reszta ci sie zamkna
-
Nie wiem jak ale moja bmw 320i jedzie tylko 140
no tu masz racje, nie powinno tak byc :D tak jak wczesniej pisalem ze moge sie mylic co do tego oznaczenia dyfra i moglo mi sie cos pomylic i zamiast np 4.15 napisalem 3.15 bo nie pamietam dokladnie jaki kolega mial dyfer.
-
Nie wiem jak ale moja bmw 320i jedzie tylko 140
moj kolega ma 320i bez vanosa i kiedy zalozyl 3.15 samochod jechal max 140-150km/h wiec ja obstawialbym dyfer co do odcinki to moze poprzedni wlasciciel majstrowal cos przy chipie ? kolega od tej 320i chipowal i przesunal odcinke o jakies 600ob/m i teraz odcina okolo 8tys
-
GOTUJE SIE WODA W CHŁODNICY
witam. moze za malo plynu masz w obiegu albo uklad jest zapowietrzony ?
-
Nie wiem jak ale moja bmw 320i jedzie tylko 140
witam. sprawdz jakie masz przelozenie dyfra. z tego co pamietam to 320i powiniem miec 3.45. jesli idzie ci tylko 140km/h to z tego co sie orientuje masz 3.15. na dyferencjale powinna byc blaszka z nabitym przelozeniem
-
E36 318 - problem z pracą silnika i spalaniem
czy kiedy dotankowywales to zawsze na tej samej stacji ? jak pewnie wiesz teraz wszystkie stacje oszukuja i nie dosc ze mieszaja gaz to jeszcze oszukuja na litrarzu. zdarzaly sie przypadki ze ktos tankowal do pelna butle 40l i wchodzilo o dziwo 40-41L, ja sam mialem raz tak ze tankowalem butle 55L i weszlo 53L. jesli chcesz sprawdzic ile pali ci auto to sa 2 sposoby aby to sprawdzic, 1 to zatankuj do pelna i po przejechaniu rowno 100km dotankuj na tej samej stacji, 2 to zatankuj do pelna i wyjezdzil gaz az do ostatniej kropli po czym przelicz wszystko tym wzorem: zatankowane L gazu * 100 / ilosc przejechanych km czyli np 49 * 100 / 340 = 14,4
-
318ti jak zalać plyn chlodniczy?
z tego co sie orientuje to nie ma znaczenia jaki nalejesz. roznia sie one chyba stopniem zamarzania
-
318is coupe Zwiekszenie Nm
kolego DjAquaz czytanie ze zrozumieniem to podstawa sukcesu. nie napisalem ze mam 175 KONI tylko ze mam 175 Nm !!!!!!!
-
318is coupe Zwiekszenie Nm
witam. w jaki sposob mozna podniesc nm w tym silniku ? nie chodzi mi o KM a o Nm. w tej chwili mam ich okolo 175 a chcialbym miec wiecej :D
-
[e36 coupe]Awaria silniczka szyb
witam. mialem to samo po odpieciu akumulatora :D okazalo sie ze cos mi sie w sterowniku szyb "pokickalo" :D oglaczylem akumulator i po m,inucie moze 2 podlaczylem spowrotem i sie uspokoilo. a co do tego ze cyka a nie idzie to sciagajac "dupe" silnika musialem ja zalozyc odwrotnie, mialem to samo. sprobuj ja odkrecic i przekrecic o 180 stopni
-
Bmw e36 coupe przekładka z 1.8is na 2.5tds - pytania.
ja mam gaz i mi odpala mniej wiecej po 2-4 przekreceniach
-
318is Coupe Odpowietrzanie ukladu chlodzacego
Witam. ostatnio wymienialem plyn chlodniczy poniewaz mialem w nim prawie sama wode na szczescie krotko :D dodam ze posiadam lpg. plyn wymienilem w nastepujacy sposob 1. odpialem dolny gruby waz od chlodnicy i spuscilem z niego cala wode. 2. odpialem cienki wezyk na dole zbiornika wyruwnawczego i wylalem z niego prawie cala wode (chcialem oby troche zostalo) 3. wlalem 3L koncentratu plynu chlodniczego i dolalem wody tak oby mniej wiecej proporcje wynosily 3L koncentratu na 3L wody po tym wszystkim odpalilem silnik na chwile, wlaczylem ogrzewanie na maxa i silnik pochodzil kilka minut. w ciagu tych kilku minut zlapal prawie temperature robocza ale nie chcial sie przelaczyc na gaz i wydalo mi sie to dziwne wiec szybko zgasilem silnik i zadzwonilem do znajomego ktory powiedzial mi ze zapowietrzylem uklad chlodzacy. powiedzial mi jak odpowietrzyc uklad tj 1. wlaczyc ogrzewanie na maxa 2. odpiac gorny wezyk z plynem od reduktora gazu 3. wlewac bardzo powoli do tego wezyka plyn az zacznie wylewac sie z reduktora w miejscu z ktorego odpialem wezyk 4. kiedy zacznie sie wylewac plyn z reduktora zakryc palcem ten otwor tak aby zostala mala szczelina w jego najwyzszym punkcie po to aby ulecialy resztki powietrza i zeby plynu wlalo sie jak najwiecej 5. kiedy plyn zacznie wylewac sie przez ta szczeline zakryc ja tak aby juz nic sie nie wylalo i nadal dolewac plyn do wezyka z punktu 2 :D:D 6. kiedy wezyk bedzie pelny i zacznie sie z niego wylewac plyn wcisnac go szybko spowrotem w miejsce z ktorego byl odpiety po tym wszystkim uklad powinien byc odpowietrzony w okolo 90% reszte powietrza powinno uciec przez koreczek do odpowietrzania :D czy dobrze zrobilem ? przeczytalem przed chwila w jakims watku ze jesli pompa wody dziala i jesli uklad jest dobrze odpowietrzony to podczas pracy silnika plyn powiniem wylewac sie spod tego koreczka do zbiornika wyruwnawczego ale u mnie nic z tego miejsca nie leci
-
316i M40 gotuje się podczas jazdy po mieście i na postoju
witam. mi raz zagotowal plyn przez to ze brakowalo go i to sporo bo okolo 3l. wymienilem na nowy, odpowietrzylem uklad i teraz wszystko chodzi miodzio :D
-
318is awaria szyby kierowcy po odlaczaczeniu akumulatora
witam. otwieraj i zamykaj drzwi az szyba sie podniesie do samej gory, co kazde otwarcie i zamkniecie drzwi szyba podnosi sie co 1-2 cm. ja mialem identycznie jak ty i musialem otworzyc i zakmnac drzwi chyba z 50 razy :D ale wkoncu sie podniosla :D na koncu opusc szybe i podniec da pewnosci czy dobrze sie zaprogramowala
-
320i tył pływa na boki na dziurach
witam. jesli chodzi o wibracje to czuc je tez na drazku zmiany biegow ? ja mialem tak samo miedzy 30-40 km/h i od 63 w gore czyli cale auto sie trzeslo a przyczyna bylo odkrecenie sie walu napedowego :D mianowicie jak masz skrzynie to do niej przykrecony jest wal 3 srubami ktore sa w takim "kielichu" i przez chwile jezdzilem na 1 srubie :D dokupilem 2 sruby i wszystko wrocilo do normy az do teraz :D znowu odkrecila mi sie jedna sruba (ta ktora poprzednio zostala ostatnia :D) wiec musze dokupic jeszcze jedna srube :D sprawdz te sruby albo sruby przy mocowaniu do dyfra
-
318is namieszane w wiazce kabli - czy warto całość wymienić?
spoko juz sobie poradzilem :D naprawilem stara wiazke :D teraz tylko wyplote kable z komfortu i mam nadzieje ze bedzie dzialac :D
-
318is namieszane w wiazce kabli - czy warto całość wymienić?
czyli te silowniki nie podejda do tej nowej wiazki ?
-
318is namieszane w wiazce kabli - czy warto całość wymienić?
wlasnie ja teraz nie mam komfortu a na nowej wiazce sa kable do komfortu. a czym sie roznia kable ? tylko gruboscia ?
-
318is namieszane w wiazce kabli - czy warto całość wymienić?
tzn ? sa inne ?
-
318is namieszane w wiazce kabli - czy warto całość wymienić?
a czy ja napisalem ze chce kupic ? napisalem ze JUZ JA MAM I CHCE ZALOZYC
-
318is namieszane w wiazce kabli - czy warto całość wymienić?
hehehe wlasnie juz go rozebralem :D prawde mowiac jak tak teraz patrze to faktycznie moglem zrobic pozadek w starej wiazce ale skoro mam juz nowa to chcialem ja zalozyc
-
318is namieszane w wiazce kabli - czy warto całość wymienić?
witam. posiadam bmw e36 is coupe 92 i mam namieszane w wiazce elektrycznej budy tj dolozony immobilizer, podokladane jakies swiatelka, podlaczone jakies urzadzenie o nazwie trebe ts 4000 (nie mam pojecia do czego to) i wiele innych. chce ja wymienic na inna z 92-93r ( nie pamietam dokladnie ktory ) w ktorej jest mozliwosc podpiecia modulu komfortu. czy bedzie ona pasowac ? ______ Poprawiłem tytuł tematu. Proszę zapoznać się ze sposobem tytułowania tematów właściwym dla tego działu! Do przeczytania jest on jako ogłoszenie na górze działu E36. Następne nieprzestrzeganie formatu tytułowania "nagrodzę" ostrzeżeniem. mattiss
-
318i Kto podłączy centralke do zamykania z pilota-zapłace
witam. jaki model samochodu ?
-
318iS Stuki z tyłu podczas zmiany biegów
jesli wiesz co i jak to godzinka roboty :D
-
318i elektr, szyby , centralny zamek, swiatelko
w razie pytan moze pominmy forum i dzwon lub pisz na numer 514321718