Treść opublikowana przez K8v8M
-
chip tuning - wykres
Sprawdz czy auto nie dostaje zadyszki przy dłuższym, mocniejszym przyspieszaniu. Pojeździłem trochę przez weekend i raczej nie zauważyłem żeby auto dostawało zadyszki w którymś momencie, ogólnie jest znacząca poprawa w stosunku do serii. Zauważalnie jest mocniejszy "dół", nawet żona (która jest totalnym laikiem motoryzacyjnym) zauważyła że auto jest zdecydowanie żwawsze. Może kontrolnie podjadę na jakąś inną hamownię sprawdzić wyniki/wykres (czy ten nie jest naciągany i kombinowany). Nie chodzi o to że wykres jest zły tylko chip "dziwny". Chodziło mi o przyspieszenie do odcięcia na czworce lub trójce. Albo kilka bardzo mocnych przyspieszeń na autostradzie pod rząd, takich do prędkości rzędu 200 km/h. W pierwszej jedynce miałem podobny wykres i były z tym problemy. Auto lapalo notlaufy
-
Akcja serwisowa 2.0d N47 rozrząd !!
Obawiam się że skończy się w sądzie. Co nie znaczy że jest bez szans. Kwestia jeszcze tego co było napisane w przyjęciu serwisowym, które podpisal.
-
Akcja serwisowa 2.0d N47 rozrząd !!
A spotkałeś się z sytuacja że ktoś poprzez forum zdiagnozować że jego auto podlega akcji ? Bo ja nie. Przez 11 stron trąbi się że trzeba zadzwonić do aso i się dowiedzieć o swoje auto na podstawie nr vin. Czy to takie skomplikowane do pojęcia?
-
Akcja serwisowa 2.0d N47 rozrząd !!
Do marca 2011? Znam przypadek gdzie wymieniono łańcuch w aucie z grudnia 2011 na gwarancji przy przebiegu 80kkm. Być moze to był jakiś wyjątkowy pech.
-
chip tuning - wykres
Sprawdz czy auto nie dostaje zadyszki przy dłuższym, mocniejszym przyspieszaniu.
-
chip tuning - wykres
Jak dla mnie te kreska bez sensu.
-
Jak dbać o nasze BMW
A jakie to ma znaczenie? W obu przypadkach nie ma klapek.
-
Jak dbać o nasze BMW
Pewność można mieć po sprawdzeniu na RealOEM na podstawie vin.
-
F30 wady i zalety
To jest krownica performance. Jest też w opcji bez diod
-
F30 wady i zalety
Ja też jestem zachwycony. Uważam, że naturalne materiały sa bez sensu, a skóra wręcz niemoralna.
-
F30 wady i zalety
Bmw serii jeden też jest cenowo porównywalne z golfem. Golf pewnie będzie lepiej wyposażony, ale ja wiem za co dopłacam te niewielka różnice w cenie. Nie czarujmy się rwd jest droższe w produkcji.
-
F30 wady i zalety
Panowie bez przesady. Nie każdy oczekuje od auta komfortu i nie wiadomo jakiego wykończenia. Każdy wybiera co chce. Bmw nie reklamuje się jakością lecz radością z jazdy. Fakt, że standardowe zawieszenie stało się bardziej komfortowe, ale za niewielka dopłata można mieć M
-
Jaki silnik do e90?
Bez przesady. Po pierwsze pada sporadycznie, głównie w wyniki zaniedbań lub złej eksploatacji. Po drugie koszt naprawy zwykle jest maksymalnie na poziomie dwóch nowych kompletów opon dobrej klasy rozmiaru 18 cali. Znacznie wyższe koszty może spowodować awaria silnika. Głupie wtryskiwacze kosztują ponad 8 tysięcy za komplet do diesla R6
-
Problem z DPF czy z czujnikiem?
Dpf działa automatycznie. Jego działanie polega na obniżeniu temperatury spalania cząstek sadzy. Jeśli auto jedzie odpowiednio długo i z odpowiednio długim obciążeniem sadza wypala się bez udziału komputera. Komputer wkracza do akcji gdy filtr nie daje rady wypalić całej sadzy. Wtedy po przekroczeniu poziomu jego zapełnienia dochodzi do wypalania wymuszonego. Polega to na tym, że komputer daje zwiększona dawkę paliwa, która niespalona trafia do filtra gdzie znacznie zwiększa temperaturę i wypala zalęgającą sadzę
-
Chip do f30 320d 184 km
a wiesz jakie są wartości krańcowe dla skrzyń manualnych? czy dla GS6X-45BZ nie jest to też 450Nm? Nie wiem niestety, jednak w praktyce skrzynie te są przez tunerów znacznie mocnej obciążane i nie słyszałem o problemach.
-
Problem z DPF czy z czujnikiem?
Przy Dpf rura jest praktycznie czysta w środku. Przejechanie palcem od środka prawie go nie brudzi. Jeśli jest czysta to raczej nie ma szans by nie było Dpf. Dpf skutecznie dopala sadzę która powoduje zabrudzenia rury.
-
Problem z DPF czy z czujnikiem?
Jeśli rura nie jest okopcona to na 99 procent jest.
-
Chip do f30 320d 184 km
Bez przesady z tym wysokim momentem. Te silniki miały fabryczne wersje z 450Nm. Skrzynie tez fabrycznie przyjmują 450Nm(automat) a ręczna jeszcze wiecej. Oczywiście warto pociągnąć wyżej moc a nie moment. Natomiast wycięcie Dpf to porażka. Nie wstyd ci wypuszczać za sobą smrodliwe baki ? Do tego rakotwórcze.
-
Problem z DPF czy z czujnikiem?
Pierwsze słyszę aby to było niezdrowe. Podczas wypalania wymuszonego możesz sprawdzić ewentualnie czy są jakieś przeszkody.
-
Akcja serwisowa 2.0d N47 rozrząd !!
Przecież to bzdura, albo jakis debil. Za usługę płaci bmw AG i normalne aso robi wszystko by te usługę wykonać, bo to jest usługa jak każda inna gwarancyjna za która klient zapłacił kupując w bmw auto. Oczywiście muszą to należycie udokumentować by otrmac zapłatę. Jeśli to prawda, to gosc się kwalifikuje na porządny kurs doszkalajacy.
-
Czy rozrząd różni się pomiędzy 318d, a 320d?
Nie pamietam. Napisz do gorik79
-
Czy rozrząd różni się pomiędzy 318d, a 320d?
Takie same, jest jedna różnica, ale nie w samym rozrządzie.
-
[E87] usuwanie filtra cząsteczek stałych
Gdybyś się chwile zastanowił to odpowiedział byś na swoje pytanie. Usuwają Dpf bo jest na to zapotrzebowanie. Bo ludzie zamiast naprawić silnik wolą zrobić jakieś druciarstwo. Oni zarabiają na tym kasę. Mam auta z Dpf od blisko ośmiu lat i nigdy nie jechałem z autem na autostradę żeby wypalić Dpf. Do automatycznego wypalanie Dpf wystarcza kilka minut jazdy z prędkościami ok 60 kmh, ale trzeba mieć sprawny silnik. I nie zasłaniaj się ekologia. Tu nie chodzi o żadna ekologię, ale o to że spaliny diesla są rakotwórcze i po to się stosuje Dpf by ludzie nie chorował tak często na raka. A jeśli dla ciebie jest odkryciem, że na allegro zdecydowana większość aut to złom, to gratuluje poziomu umysłowego.
-
Problem z DPF czy z czujnikiem?
W diagnozie nie pomogę, ale spróbuj zrobić wypalanie wymuszone. Być może nie da się tego zrobić, ale to też będzie jakąś informacją. Skontaktuj się z którymś z chłopaków z forum którzy się tym zajmuja profesjonalnie. Np. Dziqusek lub prmax
-
nawigacja z radiem bez zmiany deski e90 luknijcie.
Owszem pewnie jakosc dźwięku i samego radia i oprogramowania jest w pobierze o wiele lepsza, ale wygląda to bardzo słabo