Treść opublikowana przez K8v8M
-
e9X - czy silnik benzynowy 3.0 był odświeżany rocznikowo?
Jeśli dobrze pamiętam kolektor wydech i soft
-
Brak mocy M47
Oczywiście, że palenie jest bardziej szkodliwe. To nie znaczy, że sadza jest przez to bardziej bezpieczna. Ja, podobnie jak wielu innych myślących ludzi nie pali i w imię czego mamy być truci przez kogoś kto ma kasę na bmw, ale już paru zł żałuję aby jego auto było w pełni sprawne. Tu nie chodzi o żadna ekologię ale o trucie innych ludzi. Nie chcesz mieć Dpf nie ma problemu - kup benzyne.
-
Brak mocy M47
Owszem to prawda, ale to jest temat poboczny od samego procesu wypalania sadzy . Jak sam słusznie zauważasz są specjalne oleje nisko popiołowe, wcale nie droższe z tego powodu od innych, w praktyce filtr starcza na 200-400 tysięcy km bez problemu. A jak się zapcha Popiołem to można go bądź przeczyścić chemicznie bądź wymienic sam wkład katalityczny na nowy. Koszt porównywalny z demontażem filtra Dpf i zmian programowych które są konieczne.
-
Brak mocy M47
Słyszałeś o czymś takim jak katalizator ? Pewnie tak, że to część samochodu. W chemii jest to element który w uproszczeniu własne zmienia (obniża ) te temperaturę spalania. Taka właśnie role pełni tu Dpf - zawiera element katalityczny który obniża temperaturę spalania sadzy. Nic więcej. Sadza w obecności katalizatora jest w stanie spalić się w niższej temperaturze i zmienic w nieszkodliwy w takich ilościach dla człowieka co2 zamiast trafić do płuc. Dpf jest obecnie technologia dopracowana, ale wymaga by silnik byl w pełnej sprawności. Wtedy wszystko działa bezproblemowo.
-
Brak mocy M47
Nie mam racji? Właśnie sam udowodniles że nie masz pojęcia o czym piszesz. Wiesz co to jest sadza ? Najwidoczniej nie. Sadza to czysty węgiel. Niestety w takim rozdrobnieniu gdy trafi do płuc jest szkodliwy gdy czlowiek jest przez wiele lat narażony na wdychanie. Wypalanie sadzy polega na spaleniu tego węgla. Jedyne co jest efektem tej reakcji to dwutlenek węgla, a nie żadne cholerstwa. Gaz w takim stężeniu jak jest emitowany przez samochody na wolnym powietrzu całkowicie nieszkodliwy. Sądzę można spalić i bez Dpf, ale konieczna jest do tego bardzo wysoka temperatura. Zadaniem Dpf jest umożliwienie spalenia sadzy w niższej temperaturze. Działa to doskonale gdy auto jedzie w trasie. Żadne dopalanie wtedy nie jest potrzebne. Temperatura Dpf jest dostatecznie wysoka by z jego udziałem sadza była dopalana na bieżąco. Niestety w jeździe miejskiej już tak dobrze nie jest. Dlatego filtr się zapełnia i musi dojść do jego wypalenia. Proces ten wymaga podniesienia temperatury co jest osiągane przez dodatkowy dotrysk paliwa (w filtrach suchych jak w bmw). Zachodzi wiec w filtrze spalanie ON i jednoczesne dopalanie sadzy. I znowu żadne cholerstwa z tego procesu nie powstają poza tym co standardowo jest wynikiem spalania ON.
-
opony- o co kurna chodzi???
Nie bardzo rozumiem z czym masz problem. Towar sprzedaje się najdrożej jak się tylko da, a nie najtaniej. W Austrii nie da się tak drogo jak w Polsce wiec sprzedaje się taniej.
-
Jaki silnik do e90?
272KM jest wolnossacy. 335i ma dwie turbiny bo taki byl zamysl konstruktorów. Można z tych turbin wycisnać o wiele więcej, ale bmw uznało że 306KM wystarczy. Różnice mocy na niskich obrotach sa o wiele większe. Maks moment biturbo ma przy 1200/1300 rpm zależnie od wersji przy tyc obrotach różnica względem wolnossącego jest gigantyczną. . W 1M jest dla przykładu 340KM
-
Akcja serwisowa 2.0d N47 rozrząd !!
Zwykle można dać swoj i dogadać się by zapali silnik nowym olejem.
-
Akcja serwisowa 2.0d N47 rozrząd !!
W serii 3 M57 to pewnie 10-20% diesli, ale w serii 5 czy 7 a także np w X5 to już raczej 80-90% W serii 5 obecnie wiekszosc to 2,0 w wersji 143 184 i 218KM a od niedawna w odmianie B47 150 i 190KM. Jednak duże i ciężkie auta gdzie wiekszosc to diesel R6 jak seria 7 czy X5/X6 to jednak niewielka część sprzedaży aut bmw. Sumarycznie silników 2,0 wyprodukowano dużo więcej niż 3,0, a czasach N47 jeszcze te zmiany postępowały, ze względu na to że parametry tych silnikow weszły w rejony które wcześniej były zarezerwowane dla 3,0. Większości ludzi te 184KM lub nieco ponad 200KM w zupełności wystarcza.
-
Akcja serwisowa 2.0d N47 rozrząd !!
M57 w bmw to ułamek tego co N47
-
Brak mocy M47
To co piszą w gazetach to niestety kosmiczne bzdury. Niestety je powtarzasz. Dpf nie jest stworzony do ochrony środowiska lecz naszych płuc. Silniki diesla emitują sądzę. Sądzą jest rakotwórcze. Dpf służy do jej wypalania w niższej temperaturze. Robi to skutecznie - możesz sprawdzić, że rura jest w autach z Dpf czysta, nie zabrudzisz sobie palca gdy nim przejdziesz od wewnątrz. Auto nie puszcza dymka dzięki Dpf. Jeśli go wykonujesz będzie puszczalo dymek. Możliwe przyczyny zostały opisane. Niestety nikt nie zgadnie tego przez internet. Jestem natomiast prawie pewny że termostaty nie trzymają temperatury i ciebie bo to powszechny problem. Dpf to dobre urządzenie, niestety silnik musi być w pełni sprawny aby wszystko prawidłowo funkcjonowało. Jeśli silnik się nie dojrzewa to nie następuje wypalanie Dpf i może się on zapchac. W praktyce wiec jeśli ktoś dba o auto, ma sprawny silnik, to żaden Dpf mu nie straszny i nie naraża innych ludzi na raka. O puszczaniu smrodliwych bąków przez auta bez Dpf nie wspomnę.
-
Akcja serwisowa 2.0d N47 rozrząd !!
Dyskusja z tobą nie ma żadnego sensu. Nie rozumiesz podstawowej geometrii pracy silnika - nic nie poradzę. Możesz wierzyć w bajki że bmw przeniosło lancuch na tyl żeby sobie albo innym utrudniać prace przy wymianie rozrządu. Proszę bardzo. Jeśli chcesz liczyć ile razy padł lancuch w M57N2 to tu jest wątek: viewtopic.php?f=70&t=252899
-
Brak mocy M47
Kolego, to nie tak. Dpf się zapchal, bo silnik nie domagał. Prawdopodobnie silnik z jakiegoś powodu generuje zbyt wiele sadzy. Być może wtryski, być może jak koledzy pisali zmienna geometria, być może jakis inny problem np wspomniane termostaty. Nie rozwiążesz go poprzez wycięcie Dpf. Owszem silnik z usterkami często napędza jeszcze koła i bez Dpf nie sygnalizuje problemów, ale to nie jest sposób rozwiązania problemu, ale zwykle druciarstwo. Dpf się nie wycina, tylko naprawia. W skrajnym wypadku można wymienic sam wkład katalityczny jeśli nic innego nie pomoże. Koszt na poziomie wycinania. Niestety w Polsce malo popularna usługa, bo każdy chce wycinać, no ma gdzieś że ktoś dostanie raka płuc, przecież nie on sam bo swoich spalin nie wącha. W tych silnikach często pada turbo i to nie z winy Dpf, choć 50 tysięcy to faktycznie maly przebieg. Zdania co do regeneracji są mocno podzielone. Ja bym kupil jednak nowe.
-
Akcja serwisowa 2.0d N47 rozrząd !!
Owszem, to wszystko jest kwestia zastosowanej techniki. Jeśli producent zastosuje odpowiednio wytrzymalszy lancuch to problemu nie ma. Jednak w M57 z końca produkcji gdzie stosowano aluminiowy blok awarie łańcucha są dość często spotykane. Być może równie często jak w N47 w stosunku do ilości silników/przejechanych kilometrów.
-
Akcja serwisowa 2.0d N47 rozrząd !!
Nie, nie chodziło, a jeśli już to sprawa jest drugorzędna . Chodziło o drgania walu im dłuższy wal tym większy problem przy łańcuchu umieszczonym z przodu. Dodatkowo pewnie sporą role odgrywała także unifikacja silnikow 3-6 cylindrow. . Czerwony nie ma pojęcia (jak sam słusznie zauważa) na ten temat, ale posta musiał koniecznie napisać.
-
Akcja serwisowa 2.0d N47 rozrząd !!
Zasadniczo po to umieszczono łańcuch z tylu aby był mniej narażony na drgania wału korbowego. W przypadku starych konstrukcji to wlasnie łańcuch dostawał bardziej w kość w przypadku R6. Natomiast w nowych czyli N57 /N47 jest tak jak piszesz. Wieksza kultura pracy służy trwałości łańcucha. Uważam jednak ze daleko większe znaczenie ma kwestia czy auto ma automat oraz eksploatacji (miasto/trasa, szarpanie, ostre starty). Generalnie z moich obserwacji wynika, ze najbardziej w kość dostają silniki eksploatowane w miastach. U znajomego w firmie sprzedawano rok temu F10 z przebiegiem bliskim pol miliona i w tym czasie bez problemów z silnikiem. Ale auto jeździło głownie w trasach po prawie 200 tysiecy rocznie. Olej zmieniany zgodnie z sugestiami komputera.
-
Akcja serwisowa 2.0d N47 rozrząd !!
Od marca 2007 w serii 1
-
Jaki silnik do e90?
bez klimatronika - nigdy potem tego nie sprzedasz A to niby dlaczego? Ja wole klime ręczna.
-
Akcja serwisowa 2.0d N47 rozrząd !!
Akcja jest formalnie objęty wadliwy napinacz. Być może w N57 ten element jest inny. Nie wszystkie części sa identyczne. Poza tym N57 to konstrukcja późniejsza i być może ten napinacze już poprawiono w N57. Części w N57 jednak też poprawiano wielokrotnie podobnie jak w N47. Najbardziej awaryjne są najstarsze egzemplarze, a najstarsze N47 są jednak ponad rok starsze od najstarszych N57. Dodatkowo N57 najczęściej byl łączony z automatem. W e90 to oznacza że bez auto start stop. Dzięki czemu rozrząd nie jest tak narażony na przeciążenia.
-
F30 320i vs 320d
Ta strona zbiera pomiary z rożnych gazet i je uśrednia. Jest wiec bardzo wiarygodna. Jeśli ktoś nie potrafi jeździć autem to zwykle diesel wydaje mu się bardziej dynamiczny. Fakty temu przecza. W czasach bez turbo owszem diesel byl góra i dlatego sam kupiłem diesla. Obecnie w życiu bym tego nie zrobił. Po niewielkich modyfikacjach z benzyny 2,0 można mieć ponad 300KM (Ic wydech)
-
Jaki silnik do e90?
Nie spinaj sie pan Panie spinacz bo ci żyłka pęknie. A słyszałeś o pękniętym wale w N47? Każdy silnik ma swoje problemy. Nie rozumiesz tego? Nic nie poradzę. O problemach ze zrozumieniem czym jest moc i moment obrotowy nie bede sie rozwodził bo nie chce zaśmiecac wątku. Niestety musze zasygnalizować ze tematu nie rozumiesz.
-
Akcja serwisowa 2.0d N47 rozrząd !!
Tez występuje. Znam temat z praktyki. Jednak o wiele rzadziej.
-
Retrofit headup display
Chyba sobie zartujesz? Nawigacja bmw w e90 to kompletna porażka w porównaniu z garminem. Super rozwiązanie, ciewe jak to od strony estetycznej się prezentuje po zamontowaniu. Najwiekszy minus to brak wyświetlania temperatury silnika. Co mnie interesuje wysokość npmm?
-
Akcja serwisowa 2.0d N47 rozrząd !!
325d to jak pisałem 2,0. Nie ma tam większego tarcia ani większej ilości sprężyn.
-
Liqui moly diesel spülung
Sluchaj. Jeśli ktoś ma w miarę nowe, czyste wtryskiwacze to efektu nie będzie żadnego. Przecież to zależy od przebiegu, warunków pracy, jakości paliwa, jakości filtra paliwa, etc.