Treść opublikowana przez ambience
-
530d temperatura płynu chłodzącego
Też nie chciałem zakładać nowego tematu a jak dojdzie wskazówka do czerwonego pola i zapala się kontrolka to jaka jest wtedy temperatura silnika? I czy przy dojscu do czerwonego pola można uszkodzić silnik. Gdyż ostatnio zaciął mi się termostat i zauważyłem czerwona kontrolkę i zjechałem na pobocze. Silnik chodził max minutkę na tym czerwonym polu. Po ostudzeniu i ponownym odpaleniu silnik pracował bez żadnych problemów tylko korek odpowietrzający wystrzelił.
-
DRGANIA KIEROWNICY PODCZAS HAMOWANIA
wejść pod auto podnieść koło i sprawdzić czy są luzy :)
-
odgłosy podczas przyśpieszania
no właśnie gdzieś to przeczytałem na forum i tak zrobiłem ja ręcznego w ogóle nie używam bo chodzi tragicznie :)
-
Problem z BMW 520i brak mocy do 3 tysięcy obrotów
Ja swojego auta też nie oszczędzam często silnik dostaje 6tyś obrotów i na sondach nie mam żadnych błędów. Może któraś cewka Ci pada? Ja bym podmienił z innego auta i sprawdził czy dalej są takie objawy :)
-
odgłosy podczas przyśpieszania
U mnie było tak samo ale rozpędziłem się do 40 km/h i zaciągnąłem ręczny przejechałem kawałek spuściłem ręczny i dziwne odgłosy przestały takie jakby szczotkowanie ale cykliczne
-
Problem z BMW 520i brak mocy do 3 tysięcy obrotów
kolego przez strumienice nie ma żadnych błędów sądy lambda gdyż są dwie sądy jedna odpowiada za 3 pierwsze cylindry druga za 3 kolejne I sądy znajdują się przed katalizatorem nie za. Sam wycinałem z miesiąc temu katalizator na strumienice oczywiście po tym zabiegu podpinałem się pod kompa (posiadam sam inpe ) i nie wykazało mi żadnych błędów dlatego polecam Ci zrobić tak czy siak te sądy a co do objawów to nie mam pojęcia czemu tak się dzieje :( Pozdrawiam
-
E39 528 i - problem z odpaleniem
Wymieniłeś czujniki na oryginał?? Często tak się dzieje jak czujniki nie są oryginalne. A może po prostu kończą się szczotki na rozruszniku? Btw zmień nazwę tematu bo admin pewnie cie wynagrodzi, gdyż jest nie regulaminowa :) Pozdrawiam :)
-
e34 m50b20 walki rozrządu ustawienie
Wydaje mi się że ten dział jest do e39 wiec prędzej znajdziesz odpowiedz w dziale od e34 pozdrawiam :)
-
520i 2002r Wymiana Seperatora oleju-ODMY
odma jest pod kolektorem ssącym więc według mnie to nie jej wina obstawiał bym uszczelkę pod klawiatura :)
-
520i 2002r Wymiana Seperatora oleju-ODMY
objawy odmy są takie: silnik syczy i drży na wolnych obrotach, mułowaty jest do 2tyś obrotów :)
-
zmiana oleju.prawda czy falsz.......????
Ja odpalam i gaszę auto z 20 razy dziennie... chyba coś w tym musi być to lepiej zmieniać olej według kwadratów, czy patrzyć na przebieg?
-
zmiana oleju.prawda czy falsz.......????
to czemu u mnie tak szybko lecą te kwadraciki??
-
zmiana oleju.prawda czy falsz.......????
Ja zmieniam aż mi inspekcja nie będzie kazała :) gdzieś koło 10tyś
-
520i 2002r Wymiana Seperatora oleju-ODMY
z wymianą odmy powinno się wymienić przewody bo sparcieje ci przewód i znów robota ta sama jak Ci w kabinie śmierdzi olejem to sprawdź uszczelkę klawiatury (pokrywy zaworów) mnie jak śmierdziało olejem to ta uszczelka przeciekała
-
[E39] Skóra Nie miły zapach
W carvalecie środek do skór taki miodowy jest bardzo dobry to po takim czyszczeniu to poszła mi prawie całą puszka skóra piłą wosk jak głupia i stała się miękka i błyszcząca to teraz raz na 3 miesiące pastuje skóry i od razu wygląda auto w środku młodziej
-
Nierównomierna praca na wolnych obrotach
zrób tak jak kolega radzi i jak mułowaty to 2 tyś to sprawdził bym jeszcze separator oleju odmę A świece ile już przejechały km?
-
520i 2002r Wymiana Seperatora oleju-ODMY
viewtopic.php?f=72&t=162579&hilit=+odma viewtopic.php?f=72&t=162677&hilit=+odma viewtopic.php?f=72&t=160777&hilit=+odma viewtopic.php?f=72&t=159323&hilit=+odma Kolego szukanie naprawdę nie boli. W każdym z tych tematów znajdziesz odpowiedz na swoje pytania Pozdrawiam
-
[E39] Skóra Nie miły zapach
Ja osobiście po zakupie auta śmierdziało niemiłosiernie papierosami (też mam skóry) oddałem auto do prania wyprali mi wszystkie fotele i podłogę. I potem wietrzyłem w aucie przez parę dni i po problemie :) No i oczywiście skóry natłuszczałem specjalnym woskiem
-
[530d] Wywalenie katalizatorów
ad1 Ja osobiście kupiłem strumienice wyglądającą jak katalizator ad2 Nic w silniku nie robiłem na inpie żadnych błędów nie mam ani zmian w pracy silnika (dostał więcej mocy bo katalizator był zapchany) ad3 Ja wolałem zrobić sam wystarczy spawarka jakaś kątówka i najlepiej kanał aby wyciągnąć cały tłumik ad4 Strumienice kupiłem około 100zł robotę robiłem sam to nie liczę :) a za stary katalizator zapłacili mi 150zł dokupiłem jeszcze srebrzankę za bodajże 10zł czas pracy około 4h-5h tylko ja mam silnik benzynowy :)
-
nawiew na tylnia szybe
Wiem coś o tym w tigrze jak otwierasz bagażnik to szyby automatycznie same schodzą trochę w dół aby podciśnienie nie rozbiło szyby koledze w tigrze popsuły się elektryczne szyby i pękła mu szyba przy zamykaniu bagażnika
-
nawiew na tylnia szybe
Ja nie narzekam na swoje podgrzewanie 2minuty i zamarznięta szyba odmarza :P a nawiewu nie widziałem u siebie. Musisz mieć coś nie tak z podgrzewaniem szyby
-
e39 Lodówka turystyczna w bagażniku?
Dzięki jadę dopiero w piątek :) a wtyczka już zrobiona zajęło mi to 25minut pozdrawiam
-
e39 Lodówka turystyczna w bagażniku?
W lodówce nie ma bezpiecznika wiec zrobię go sam :) już wszystko mam co potrzebne dzięki za pomoc :) pozdrawiam :)
-
e39 Lodówka turystyczna w bagażniku?
tak przypuszczałem ale wolałem być pewien na 100% dzięki Cichy :) a dawać jakiś bezpiecznik? Aby coś się nie spaliło i według was grube kable muszą być?
-
e39 Lodówka turystyczna w bagażniku?
koledzy a plus gdzie jest na gniazdku w zapalniczce bo już gniazdo już mam :) btw Ja i tak nie bd pił :( bo będę prowadził ale na miejscu :D to co innego :)