Treść opublikowana przez Hys
-
Mycie naszych X6
Nakładałem na nowe auto DiamodBrite, ale spotkałem kolegę, który w Warszawie nakładał Zymol i moim zdaniem wygląda to trochę lepiej. Auto latem myję sam, zimą mam zaprzyjaźnioną myjnię gdzie myją auto wg. moich wskazówek, sciągaczkę (kup firmową, całą silikonową) i irchę daje im swoje (osobna do karoserii, osobna do błotników i miejsc gdzie może być piasek) . Zawsze używam opcji bezdotykowej i dzięki DiamondBrite nie mam żadnych wtartych smug brudu. Dla porównania myję u nich też S-klasę, która nie ma teflonu i ją raz na jakiś czas muszą umyć gąbkami po inaczej są miejsca, na których widać smugi brudu. Wnętrze pielęgnuję środkami BMW. Niestety mimo teflonu itd na czarnym lakierze nie unikniesz mikro zarysowań pod światło, ale takie widziałem nawet na nowych autach w salonach. Można je niwelować oddając raz na jakiś czas (np na wiosnę) w ręce polecanych wyżej gości z Zymola lub Swissvax http://www.car-spa.pl/index_carspa.php http://www.swissvax.pl/
-
Jakie koła zimowe (z TPMS ?) do X6 35i
Zmieniłem 20' runflaty na zimowe zwykłe 19' Micheliny. Spodziewałem się róznicy w jakości jazdy, ale nie myślałem, że będzie aż taka różnica :shock: Na równiótkich drogach nie czuć może aż tak, ale w mieście róznica jest ogromna, auto przestało nerwowo podskakiwać i zrobiło się o wiele bardziej komfortowe. Niestety jest też spora różnica w wyglądzie między 19', a 20', więc coś za coś... Ciekawe czy zmiana opon runflat 20' na zwykłe 20' przyniosłaby też taką zmianę. Jeździł ktoś z Was na zwykłych oponach 20' ?
-
Jakie koła zimowe (z TPMS ?) do X6 35i
Hehe, a u mnie odwrotnie. Auto mam, a nowe koła czekają aż spadną temperatury ;)
-
czy wasze X6 skrzypią ?
Zaczynam mieć problemy z kratką (homologacja ciężarowa) Najpierw zaczęła skrzypieć z lewej strony, po poprawce w ASO po kilkuset kilometrach zaczęła skrzypieć z prawej. Po kolejnej poprawce znowu po jakimś czasie zaczęła skrzypieć... ASO tłumaczy, że to nie oni je montują i nie bardzo mają pomysł co z tym zrobić. Macie podobne problemy ?
-
kupno x6 jaki silnik?
hehe, z tego wniosek, że "usportowione" dla BMW są tylko benzyniaki ;)
-
X6 - jakie są Wasze odczucia - czy może się podobać ?
Szkoda lub nie, że nie tylko nam się ta podoba... Dzisiaj w Inchcape Wrocław czekało 7 szt do obioru, a do konca roku jeszcze dojedzie 6... Wszystkie z kratką, więc jest to efekt tego, że wszyscy zamówili przed końcem roku bojąc się o zniesienie odliczenia VAT Dobrze, że pojawiło się GT5 - będzie większy wybór
-
Jakie koła zimowe (z TPMS ?) do X6 35i
X6 nie ma czujników w kołach. Spadek ciśnienia oblicza na podstawie różnic w toczeniu. Pisaliśmy już o doborze opon na zimę viewtopic.php?f=85&t=94407&start=30 Rozmiar, który masz jest najmniejszym polecanym więc zimówek szukaj także w tym rozmiarze. Jeśli masz koło zapasowe to odpuść runflaty, jeśli nie to raczej jesteś na nie skazany - chyba, że lubisz ryzyko jazdy bez zapasu po dziurawych drogach.
-
kupno x6 jaki silnik?
Ja turbiny studzę z przyzwyczajenia. W dieslach nie macie wskaźnika temperatury ? To co jest w na jego miejscu ? U mnie jest normalny :)
-
kupno x6 jaki silnik?
heh, czyli utwierdziłeś mnie w przekonaniu, że wcale nie ma kosmicznej różnicy w spalaniu pomiędzy dieslem, a benzyną :) Będąc na przeglądzie w Mercedesie jak rozmawiałem z mechanikiem to zrobił wielkie oczy, że w BMW twierdzą, że silnik po 5000km zaczyna mniej palić bo się "układa" Wg niego tam nie ma coś ię układać... Jednak ja faktycznie zauważyłem zmianę w spalaniu, ale... zauważyłem też, że X6 jest bardzo wrażliwe na styl jazdy i rozpiętości w spalaniu mogą być spore. Jak pojechałem na pierwszą jazdę testową X6 35d to na drzwiach był napis - średnie spalanie 8,7l/100 - czy coś takiego :shock: Ciekawe jakim cudem to zmierzyli... Szczerze, to spalanie nie było dla mnie wyznacznikiem jaki silnik kupić. Po prostu miałem już dosyć diesli ;)
-
kupno x6 jaki silnik?
do ok 5tyśkm paliła w mieście 17-18 i na trasie 12-13 teraz w mieście 15-16 i na trasie 10-12 a diesle ile Wam palą ?
-
X6 - jakie są Wasze odczucia - czy może się podobać ?
Dlaczego runflaty nie nadają się na zimę skoro samo BMW sprzedaje zimówki runflaty Był już gdzieś temat runflatów... To jest moje subiektywne zdanie. Wątpię aby ktoś z niemieckich projektantów kiedyś próbował jeździć po polkich drogach...
-
czy wasze X6 skrzypią ?
Jeśli jesteś pewiewn, że skrzypienie dochodzi z drzwi i fotela - to to nie jest pół samochodu ;) Gorzej jak dźwięk niesie się po karoserii albo podwoziu, wtedy faktycznie znaleźć źródło to jak igła w stogu siana. Zawsze możesz pojechać na wycieczkę do Monachium i tam dać naprawić auto - na pewno mają 100 razy większe doświadczenie niż nasze ASO. Chociaż... byłem ostatnio w Berlinie i na moje X6 patrzeli jak na zjawisko, a na ulicach nie spotkałem żadnego egzemplarza. W salonie BMW powiedzieli mi,że u nich kryzys i takich drogich aut się nie kupuje :shock:
-
X6 - jakie są Wasze odczucia - czy może się podobać ?
Doświadczenia mam takie, że na zimę im węższe opony tym lepiej - ja wziąłem 255 Nie znam producentów felg, które Ci się podobają, ale osobiście nie kupowałbym kół na aukcji tylko z serwisu. Koła to moje bezpieczeństwo więc wolę kupować z pewnego źródła. Masz koło zapasowe ? Jeśli tak, to moja rada - na zimę nie bierz runflatów
-
czy wasze X6 skrzypią ?
też mam komfortowe fotele i nic się nie dzieje brand-new - niech się męczy ASO ;)
-
czy wasze X6 skrzypią ?
u mnie cisza, a jeżdżę po naprawdę nierównych drogach Kupiłeś nowe auto czy używane ?
-
X6 - jakie są Wasze odczucia - czy może się podobać ?
Gratuluję wyboru :) Letnie mam mieszane 20' , do zimówek zamówiłem normalne opony i 19' felgi OZ - jakoś żadne BMW mi się nie podobały... http://www.ozracing.com/at-team/wheels/all-terrain/versilia/en
-
Mycie naszych X6
Do wycierania w salonach BMW używają silikonowych ściągaczek i papieru bezpyłowego - widziałem właściciela salonu 645 z niemetalizowanym lakierem - po 5 latach wygląda jak z fabryki :) Ja zawsze miałem problem z kolorem - srebrny czy czarny - X6 miałem w pierwotnej konfiguracji srebrne, ale jak wyszedłem z salonu i obok siebie stały czarna i srebrna to szybko cofnąłem się i zmieniłem ;) KIlka lat temu kupiłem bordową e46 coupe - to był dopiero trudny do utrzymania kolor...
-
Mycie naszych X6
Nie znalazłem na forum tematu jak dbać o nowy lakier. X6 to w większości nowe auta więc założę temat tutaj. Ja przy kupnie skorzystałem z usługi pokrycia auta dodatkową powłoką teflonową. Z zauważalnych efektów - woda spływa lepiej niż po wosku. W związku z tym, że nie mam zaufania do żadnej myjni auta staram się myć sam. Ostatnio bardzo popularne są myjnie samoobsługowe. Tylko tutaj mam dylemat - czy jest sens kłaść dodatkowy wosk i co tak naprawdę zawiera woda z nabłyszczaczem. Największym problemem jest jednak wysuszenie auta. Woda oczywiście spływa, ale jednak zostaje pełno kropli, których za bardzo nie wiem jak się pozbyć - testowałem różne szmatki i żadna nie daje zadawalającego rezultatu. Poza tym jeśli korzystam z myji bezdotykowej to po co rysować potem lakier szmatką... Na razie najlepszy efekt to po myciu - pognać 180 i osuszyć ;) Jakie macie doświadczenia i pomysły ? No chyba, że oddajecie auto na myjnie i się nie przejmujecie zadrapaniami...
-
kupno x6 jaki silnik?
ups... faktycznie nie ma SMG w MX6
-
kupno x6 jaki silnik?
Ja mam 20, przód 275, tył 315 Zimówki w kompletach mają być w październiku - zobaczymy co zaproponują. Jak nie będzie nic fajnego to kupię felgi i założę zwykłe (nie runflaty) opony - jak by co to mam koło zapasowe
-
kupno x6 jaki silnik?
Ja zamówiłem X6 w czerwcu w Inchcape we Wrocławiu i podejście, i rabat były bardzo dobre, za to salon w rodzinnej Bydgoszczy, który sprzedaje 50razy mniej aut potraktował mnie lekceważąco. Nie wiem od czego to zależy bo handlowcy motywowani są podobnie - po prostu co niektórzy nie powinni pracować w salonach samochodowych... W benzynie nie odniosłem wrażenia, ze skrzynia pracuje zbyt wolno. Nie jest to SMG, jak ktoś taką chce do trzeba kupić X6M ;) iDrive nowy bedzie montowany od listopada - fakt, ze w obecnym brakuje przycisku "return", ale od czego są polecenia głosowe :) Z tego co pamiętam w mojej instrukcji jest coś napisane o pamięci lub dysku - muszę ją doczytać.
-
kupno x6 jaki silnik?
Przed zakupem jeździłem wszystkimi wersjami. Oczywiście 50i zrobił najlepsze wrażenie, ale ostatecznie wybrałem 35i 1. różnica w cenie 70tyś zł 2. Spalanie 50i - nie udało mi się zejść w mieście poniżej 19l/100, w 35i mam 13-14l/100 3. różnica w przyspieszeniu znośna 4. miałem dosyć diesli, a klang benzyny jest piękny ;) dodam, że kratka w wersji homologowanej jest bardzo fajnie zamontowana i w porównaniu z innymi wygląda jakby tak miało być Poza tym po to jest 5 wersji aby każdy wybrał to co mu najbardziej pasuje.
-
X6 czy na naszym forum jest już właściciel takiego modelu?
Ja w X6 dzieci nie wożę ;) do tego służy auto żony widziałem w X6 zainstalowane dwa różne foteliki oryginalne BMW i nie zauważyłem aby coś nie pasowało
-
X6 czy na naszym forum jest już właściciel takiego modelu?
Ja mam X635i Pozdrawiam
-
Ludzie zabrali mi dowód rejestracyjny!!! A wiecie za co??!!!
mam takie same doświadczenia z przeklejaniem - nie wiem jaki mają patent bo tego g.... nie idzie normalnie śiągnąć bez zdrapywania nawet po suszarce