Skocz do zawartości

Jakie koła zimowe (z TPMS ?) do X6 35i


Joti

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich! Jakie koła zimowe (rozmiar felgi i opony ?) zastosować do X6. Obecne letnie to: 255/50/R19 107V Runflat z czujnikiem ciśnienia (TPMS- wersja amerykańska). Chcę kupić zimówki w związku z tym mam kilka pytań:

1. Czy w przypadku jak kupię koła bez czujników ciśnienia i bez opon Runflat magą być jakieś konsekwencje? np. system monitoringu będzie wariował?

2 .Czy mogę zastosować w tym modelu jakieś inne rozmiary kół na zimę zamiennie? są opinie , że zimówki powinny być mniejsze.

3. Na co mam zwrócić uwagę przy zakupie kół na zimę? rady i opinie od tych , którzy już to zrobili w X6

Za odpowiedzi będę wdzięczny!

Pozdrawiam

Joti

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X6 nie ma czujników w kołach. Spadek ciśnienia oblicza na podstawie różnic w toczeniu.

Pisaliśmy już o doborze opon na zimę viewtopic.php?f=85&t=94407&start=30

 

Rozmiar, który masz jest najmniejszym polecanym więc zimówek szukaj także w tym rozmiarze.

Jeśli masz koło zapasowe to odpuść runflaty, jeśli nie to raczej jesteś na nie skazany - chyba, że lubisz ryzyko jazdy bez zapasu po dziurawych drogach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Hys! Moja X6 to wersja amerykańska i z tego co usłyszałem w serwisie to TPMS działa w nich inaczej , ale być może ściemniają albo się nie znają (?). W każdym bądź razie skuszę się na nie Runflaty ponieważ mam zapas. Dzięki za pomoc! Pozdrawiam

Joti

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już napisał wcześniej Hys dyskutowaliśmy na temat zimówek i felg do nich. Mój komplet leży już w garażu i tylko czeka na samochód. Zamówiłem 275/19 (zwykłe - bo będę miał zapasówkę ) i felgi etabeta , tak jak pisałem kilka tygodni temu. Cały komplet z montażem i wyważeniem to 9 tyś. ale robi naprawdę wrażenie. Już nie mogę się doczekać samochodu. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem 20' runflaty na zimowe zwykłe 19' Micheliny. Spodziewałem się róznicy w jakości jazdy, ale nie myślałem, że będzie aż taka różnica :shock:

Na równiótkich drogach nie czuć może aż tak, ale w mieście róznica jest ogromna, auto przestało nerwowo podskakiwać i zrobiło się o wiele bardziej komfortowe. Niestety jest też spora różnica w wyglądzie między 19', a 20', więc coś za coś... Ciekawe czy zmiana opon runflat 20' na zwykłe 20' przyniosłaby też taką zmianę.

Jeździł ktoś z Was na zwykłych oponach 20' ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem 20' runflaty na zimowe zwykłe 19' Micheliny. Spodziewałem się róznicy w jakości jazdy, ale nie myślałem, że będzie aż taka różnica :shock:

Na równiótkich drogach nie czuć może aż tak, ale w mieście róznica jest ogromna, auto przestało nerwowo podskakiwać i zrobiło się o wiele bardziej komfortowe. Niestety jest też spora różnica w wyglądzie między 19', a 20', więc coś za coś... Ciekawe czy zmiana opon runflat 20' na zwykłe 20' przyniosłaby też taką zmianę.

Jeździł ktoś z Was na zwykłych oponach 20' ?

 

mam podobne odczucia, ciekaw jestem, czy zmiana z rf na zwykłe da podobny efekt, choć ostatnio jeździłem ml 320 na 19 zwykłych i na pewno nie było lepiej niż w x6 jeśli chodzi o odczuwanie nierówności i głośność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.