Treść opublikowana przez spectakillah
-
528i montaż wydechu od m5
Wiesz, #1, że odezwę się do gościa, bo Łomża jest 32km ode mnie, podjadę jeśli się zgodzi. Jeśli chodzi o autko to jest kilka rzeczy, do których bym się przyczepił. Dwie różne nerki, na zewnątrz xenony a w środku regulacja wysokości reflektorów. Do tego motor 2.5L nie miał 192 (a nie 193) KM w 1999 roku. No i te wydechy (chyba Ulter) - dla mnie chamówa. Oby ten prawy był podłączony wogóle, bo reszta zwiastuje, ze moze być "ślepy". W kazdym razie, koleżko - dzięki. P.S. Swoja drogą chyba masz długie wakacje, ostatnio często jesteś na forum. Albo ciężko pracujesz, jak ja :lol:
-
Po odpaleniu gaśnie 3.0 D
Immobiliser?
-
Zakup BMW 540i
Kolego Misi333k popytaj, zorientuj się co i jak, bo ja już takie wydechy widziałem w e39. W swoim chciałem wrzucić 2 pojedyńcze m-pakietowe rynny po obu stronach, mam już wszystko czego potrzeba. W środku układu jest taki rezonator w kształcie litery Y i od niego odchodzi rura do tłumika końcowego, natomiast druga część tej litery Y jest ślepa, wertując materiały zza wielkiej wody natknąłem się na sugestie, aby poprowadzić z tej litery Y drugą rurę i nawet połączyć z tłumikiem końcowym. Podobno to znacznie odpręża wydech, zmienia dzwięk i poprawia reakcję na dodanie gazu w zakresie niskich prędkości obrotowych. Ile w tym prawdy nie wiem, firma przeprowadzająca takie przeróbki okraszona była renomą, więc cosik racji w tym być musi, załączali nawet zdjęcia dokumentujące przebieg modyfikacji. Osobiście jeśli nie znajdę innego wyjscia to i tak puszczę tą rurę z tego rezonatora Y za dyfuzor, najwyżej bez tłumika...Zobaczymy, niech się trochę ociepli...
-
528i montaż wydechu od m5
Witam! Na pewno wielu z Was myślało o wyposażeniu swojej e39 z m-pakiecikiem w wydechy a'la m5. Ja z kolei chcąc być oryginalnym wymyśliłem sobie podwójny wydech m-pakietowy - chromowane końcówki z tym, że po jednej z każdej strony. Nabyłem nawet drugi taki wydech, w głowie plany jak to poprowadzić, kontrola od spodu aż tu heca! Brak miejsca na prawą puszkę z powodu wnęki na zapas. Nie wiem jak to teraz poprowadzić i czy wogóle tą wizję realizować. Może od tego rezonatora w kształcie litery Y poprowadzić po prostu rurę bez puszki tłumika z prawej? Tradycyjnie spytam o jakieś sugestie, poparte doświadczeniami praktycznymi najlepiej. No i PZDR!
-
528 Szyba pasażera opuszcza się nieznacznie
Wiesz, Monolito77, że dumałem nad czysto mechaniczną przyczyną tejże usterki, właśnie jakieś zacinki, bloki, stuki, puki i nic z tych rzeczy. Cichuteńko, żadnych odgłosów, pisków, tarcia, nic. Po prostu staje w pewnym położeniu i tyle. Domykanie kluczykiem też działa, nie wiem co to może być.
-
528 Szyba pasażera opuszcza się nieznacznie
Witam! Znowu jakaś awaryjka, drobnostka jakich wiele, wliczona w los posiadacza e39 :) Mianowicie szyba od strony pasażera otwiera się tylko nieznacznie, na jakieś 10 - 15 cm i stop! Zamknąć można, nie chce się tylko dalej otwierać, zawsze do tego poziomu. Akcja jak w autach wożących VIP'ów, szyba uchyla się lekko, np. do podania dokumentów, no i żeby snajper nie miał za łatwo...VIP'em nie jestem, rozdrażniony tą pierdołą - owszem. Sugestie mile widziane.
-
Dziwne wyjścia na dachu
Przede wszystkim, chłopaku to nie stresuj się, tylko na stację, lej za ile masz,i w drogę. Jeśli jezdzi autko i wszystko jest ok to ciesz się nim i TYLE! Nie stresuj się, że dziwnie skompletowany tylko mijaj krajobrazy. Może łatwo mi mówić, bo sam bym się na pewno zestresował, heh. Ale skoro takie auto kupiłeś, świadom dokonywanego wyboru byłeś - no stress!
-
Dziwne wyjścia na dachu
- Dziwne wyjścia na dachu
No jasne, że taxi! Sam kolorek już zdradza pochodzenie...no i diesel - złotówkarski wózek jak nic! A jaki ma przebieg?- Zakup bmw 39 z przejechynymi ponad 250,000 km
Szczerze wierzę, że istnieją "utalentowani", którzy z auta o przebiegu 10.000km uczynią wrak, ale gdy przed kilkoma miesiącami szukałem auta dla siebie to absolutną granicż było dla mnie ok 150.000km. Owszem, tu mamy do czynienia zazwyczaj z dużymi motorami, a one z racji mniejszego wysilenia ulegają wolniejszemu zużyciu, ale wszystko zależy od poprzedniego właściciela, najlepiej go znać, heh. Grunt to nie kupić auta po "zabójcy metalu" no i dbać o nie, chuchać, dopieszczać - taki już los pisany fanowi marki :)- e39 5xx Blenda tylnej szyby
GRUBER może jednak pokombinujesz i zdemontujesz tą blendę, oczywiście nie uszkadzając jej, heh. Kupię ją od Ciebie z chęcią, no i dziękuję za info o dostępności oryginału. PZDR!- e39 5xx Blenda tylnej szyby
Witam! Cholernie podoba mi się blenda tylnej szyby montowana w e39. Czy taki element był wogóle montowany fabrycznie, chyba nie? Jeśli ktoś z Was, forumowicze ma namiary na możliwość kupna lub sam posiada takową blendę - proszę o kontakt, chętnie kupię. Mówię oczywiście o solidnym, dopasowanym plastiku, ponieważ takie rzemieślnicze wydumki, jakie oglądałem na Alledrogo mnie nie satysfakcjonują. P.S. odbiegając od tematu kupię także oryginalną listwę chrom tylnej klapy.- Oryginalne Zawieszenie Mpakiet czy zamiennik?
Ja powiem, że dla mnie ten mój m-technik jest idealnym kompromisem pomiędzy komfortem podróżowania a prowadzeniem, nie tylko w zakrętach. Obym tylo nie zakwiczał gdy przyjdzie to remontować, ale grunt to optymizm, nie? :wink:- 528 "Przestrzeliłem" zakręt, wyciek - sugestie?
Nie dołuję się na razie - wystarczy kłopot z wyciekiem. Jeśli coś nie tak z zawiasem to na pewno szybko wyjdzie i zdąrzę jeszcze się zestresować. :? Zawias raczej ok...I hope so. Ale ziarnko niepewności zasiałeś...- 528 "Przestrzeliłem" zakręt, wyciek - sugestie?
Dobra - plan jest taki: jak tylko dokopię się do boomki (tak, to nie literówka - muszę odśnieżyć pas długości 40m i szerokości auta, żeby się wogóle do niego dostać a śnieg głęboki na 80cm - pot na czole) sprawdzę wizualnie hamulce, spróbuję "podpompować" trochę pedałem - może pocieknie. Jeśli nic nie wykryję podjadę na podnośnik i poszukam dogłębniej. W każdym razie w tym tygodniu spróbuję coś ruszyć - będę informował o postępach. Dzięki za odpowiedzi. PZDR!- 528 "Przestrzeliłem" zakręt, wyciek - sugestie?
Hamulcowy płyn to jeszcze nie tragedia, obawiałem się o olej z dyfra, skrzyni lub silnika, o zgrozo! Ale czy ten olej miałby żółciutki kolor? Raczej nie... Możliwe, że hamulcowy, ponieważ trzymałem kurczowo wciśnięty pedał hamulca przy wypadce i może faktycznie wystrzelił na krórymś cylinderku lub przewodzie. Do domu blisko było, więc nie zdiagnozowałem usterki układu hamulcowego. Nadmienię, że tak delikatne elementy tegoż układu jak czujniki abs są sprawne.Ale w sumie skoro o mało nie ściągnęło opony z felgi to przeciążenie solidne zadziałało i ta prawa strona wycieku - to właśnie prawą stroną wypadłem. Przyjmując, że to hamulce - jeśli ktoś się orientuje - na jaki koszt mam się nastawić?- 528 "Przestrzeliłem" zakręt, wyciek - sugestie?
Witam! Szkoda, że nie zaczynam przygody na tym forum postem typu: doradźcie jakie felgi kupić, doradźcie przy wyborze M5, itp...przyjemne sprawy. Moja przyjemną nie jest - w uproszczeniu: wypadłem z trasy bokiem wprost na zmarznięte, zaorane pole. Nie wyobrazajcie sobie za wiele: prędkość nie była duża, ok 50km/h, mam M-pakiet i M-tech i nawet nie draśnięte zderzaczki ani progi. Uszkodzenia: Rozszczelniona opona na prawym tyle, wystarczyło zdjąć, przesmarować ponownie i gotowe oraz na śniegu jadąc do przodu widziałem kropelki koloru żółtego mniej więcej na środku, ale wyrażnie bardziej po prawej stronie pod autem.Pod spodem wszystko wygląda ok, ale wiadomo - są mrozy i nie wejdę do kanału, zeby zadziałać. Jadąc do tyłu nie było kropelek na śniegu, więc moja sugestia jest taka: cieknie płyn chłodniczy i kapie gdzieś na osłonę pod silnikiem i stąd spływa podczas jazdy na wprost. Obawiam się czy to nie jakiś olej lub płyn hamulcowy...Na razie auto stoi w garażu i czeka na lekkie ocieplenie. Trapi mnie ta żółta barwa - może to nie chłodziwo. Nie sprawdziłem także konsystencji tych kropelek na śniegu (czy były tłuste) Może ktoś miał podobny problem...ogólnie POMÓŻCIE!!!- Wpływ instalacji gazowej na silnik M52B28 - reakcja silnika?
Zakładaj, bez obaw absolutnie. Co prawda mam instalacje właśnie w takim motorze dopiero od 3tys. km, ale śmiga aż miło. Jedwabista praca, czasem wolne obroty trochę zafalują (delikatnie, niewidoczne na obrotomierzu), ale muszę jechać teraz na dodatkowe strojenie i powinno być git. Znajomy ma identiko i cewki oraz świece wymieniał, bo coś mu tam szwankowało, teraz już spokojnie działa. Ogólnie wielu gazowników zaznajomionych w temacie BMW każe zwracać uwagę na świece, żeby oryginalne były i w dobrej kondycji. PZDR! - Dziwne wyjścia na dachu
Powiadomienie o plikach cookie
Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.