Skocz do zawartości

spectakillah

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez spectakillah

  1. Wiesz, #1, że odezwę się do gościa, bo Łomża jest 32km ode mnie, podjadę jeśli się zgodzi. Jeśli chodzi o autko to jest kilka rzeczy, do których bym się przyczepił. Dwie różne nerki, na zewnątrz xenony a w środku regulacja wysokości reflektorów. Do tego motor 2.5L nie miał 192 (a nie 193) KM w 1999 roku. No i te wydechy (chyba Ulter) - dla mnie chamówa. Oby ten prawy był podłączony wogóle, bo reszta zwiastuje, ze moze być "ślepy". W kazdym razie, koleżko - dzięki. P.S. Swoja drogą chyba masz długie wakacje, ostatnio często jesteś na forum. Albo ciężko pracujesz, jak ja :lol:
  2. Immobiliser?
  3. spectakillah odpowiedział(a) na 1 temat w E39
    Kolego Misi333k popytaj, zorientuj się co i jak, bo ja już takie wydechy widziałem w e39. W swoim chciałem wrzucić 2 pojedyńcze m-pakietowe rynny po obu stronach, mam już wszystko czego potrzeba. W środku układu jest taki rezonator w kształcie litery Y i od niego odchodzi rura do tłumika końcowego, natomiast druga część tej litery Y jest ślepa, wertując materiały zza wielkiej wody natknąłem się na sugestie, aby poprowadzić z tej litery Y drugą rurę i nawet połączyć z tłumikiem końcowym. Podobno to znacznie odpręża wydech, zmienia dzwięk i poprawia reakcję na dodanie gazu w zakresie niskich prędkości obrotowych. Ile w tym prawdy nie wiem, firma przeprowadzająca takie przeróbki okraszona była renomą, więc cosik racji w tym być musi, załączali nawet zdjęcia dokumentujące przebieg modyfikacji. Osobiście jeśli nie znajdę innego wyjscia to i tak puszczę tą rurę z tego rezonatora Y za dyfuzor, najwyżej bez tłumika...Zobaczymy, niech się trochę ociepli...
  4. spectakillah opublikował(a) temat w E39
    Witam! Na pewno wielu z Was myślało o wyposażeniu swojej e39 z m-pakiecikiem w wydechy a'la m5. Ja z kolei chcąc być oryginalnym wymyśliłem sobie podwójny wydech m-pakietowy - chromowane końcówki z tym, że po jednej z każdej strony. Nabyłem nawet drugi taki wydech, w głowie plany jak to poprowadzić, kontrola od spodu aż tu heca! Brak miejsca na prawą puszkę z powodu wnęki na zapas. Nie wiem jak to teraz poprowadzić i czy wogóle tą wizję realizować. Może od tego rezonatora w kształcie litery Y poprowadzić po prostu rurę bez puszki tłumika z prawej? Tradycyjnie spytam o jakieś sugestie, poparte doświadczeniami praktycznymi najlepiej. No i PZDR!
  5. Wiesz, Monolito77, że dumałem nad czysto mechaniczną przyczyną tejże usterki, właśnie jakieś zacinki, bloki, stuki, puki i nic z tych rzeczy. Cichuteńko, żadnych odgłosów, pisków, tarcia, nic. Po prostu staje w pewnym położeniu i tyle. Domykanie kluczykiem też działa, nie wiem co to może być.
  6. Witam! Znowu jakaś awaryjka, drobnostka jakich wiele, wliczona w los posiadacza e39 :) Mianowicie szyba od strony pasażera otwiera się tylko nieznacznie, na jakieś 10 - 15 cm i stop! Zamknąć można, nie chce się tylko dalej otwierać, zawsze do tego poziomu. Akcja jak w autach wożących VIP'ów, szyba uchyla się lekko, np. do podania dokumentów, no i żeby snajper nie miał za łatwo...VIP'em nie jestem, rozdrażniony tą pierdołą - owszem. Sugestie mile widziane.
  7. spectakillah odpowiedział(a) na jacek1g temat w E39
    Przede wszystkim, chłopaku to nie stresuj się, tylko na stację, lej za ile masz,i w drogę. Jeśli jezdzi autko i wszystko jest ok to ciesz się nim i TYLE! Nie stresuj się, że dziwnie skompletowany tylko mijaj krajobrazy. Może łatwo mi mówić, bo sam bym się na pewno zestresował, heh. Ale skoro takie auto kupiłeś, świadom dokonywanego wyboru byłeś - no stress!
  8. spectakillah odpowiedział(a) na jacek1g temat w E39
  9. spectakillah odpowiedział(a) na jacek1g temat w E39
    No jasne, że taxi! Sam kolorek już zdradza pochodzenie...no i diesel - złotówkarski wózek jak nic! A jaki ma przebieg?
  10. Szczerze wierzę, że istnieją "utalentowani", którzy z auta o przebiegu 10.000km uczynią wrak, ale gdy przed kilkoma miesiącami szukałem auta dla siebie to absolutną granicż było dla mnie ok 150.000km. Owszem, tu mamy do czynienia zazwyczaj z dużymi motorami, a one z racji mniejszego wysilenia ulegają wolniejszemu zużyciu, ale wszystko zależy od poprzedniego właściciela, najlepiej go znać, heh. Grunt to nie kupić auta po "zabójcy metalu" no i dbać o nie, chuchać, dopieszczać - taki już los pisany fanowi marki :)
  11. GRUBER może jednak pokombinujesz i zdemontujesz tą blendę, oczywiście nie uszkadzając jej, heh. Kupię ją od Ciebie z chęcią, no i dziękuję za info o dostępności oryginału. PZDR!
  12. spectakillah opublikował(a) temat w E39
    Witam! Cholernie podoba mi się blenda tylnej szyby montowana w e39. Czy taki element był wogóle montowany fabrycznie, chyba nie? Jeśli ktoś z Was, forumowicze ma namiary na możliwość kupna lub sam posiada takową blendę - proszę o kontakt, chętnie kupię. Mówię oczywiście o solidnym, dopasowanym plastiku, ponieważ takie rzemieślnicze wydumki, jakie oglądałem na Alledrogo mnie nie satysfakcjonują. P.S. odbiegając od tematu kupię także oryginalną listwę chrom tylnej klapy.
  13. Ja powiem, że dla mnie ten mój m-technik jest idealnym kompromisem pomiędzy komfortem podróżowania a prowadzeniem, nie tylko w zakrętach. Obym tylo nie zakwiczał gdy przyjdzie to remontować, ale grunt to optymizm, nie? :wink:
  14. Nie dołuję się na razie - wystarczy kłopot z wyciekiem. Jeśli coś nie tak z zawiasem to na pewno szybko wyjdzie i zdąrzę jeszcze się zestresować. :? Zawias raczej ok...I hope so. Ale ziarnko niepewności zasiałeś...
  15. Dobra - plan jest taki: jak tylko dokopię się do boomki (tak, to nie literówka - muszę odśnieżyć pas długości 40m i szerokości auta, żeby się wogóle do niego dostać a śnieg głęboki na 80cm - pot na czole) sprawdzę wizualnie hamulce, spróbuję "podpompować" trochę pedałem - może pocieknie. Jeśli nic nie wykryję podjadę na podnośnik i poszukam dogłębniej. W każdym razie w tym tygodniu spróbuję coś ruszyć - będę informował o postępach. Dzięki za odpowiedzi. PZDR!
  16. Hamulcowy płyn to jeszcze nie tragedia, obawiałem się o olej z dyfra, skrzyni lub silnika, o zgrozo! Ale czy ten olej miałby żółciutki kolor? Raczej nie... Możliwe, że hamulcowy, ponieważ trzymałem kurczowo wciśnięty pedał hamulca przy wypadce i może faktycznie wystrzelił na krórymś cylinderku lub przewodzie. Do domu blisko było, więc nie zdiagnozowałem usterki układu hamulcowego. Nadmienię, że tak delikatne elementy tegoż układu jak czujniki abs są sprawne.Ale w sumie skoro o mało nie ściągnęło opony z felgi to przeciążenie solidne zadziałało i ta prawa strona wycieku - to właśnie prawą stroną wypadłem. Przyjmując, że to hamulce - jeśli ktoś się orientuje - na jaki koszt mam się nastawić?
  17. Witam! Szkoda, że nie zaczynam przygody na tym forum postem typu: doradźcie jakie felgi kupić, doradźcie przy wyborze M5, itp...przyjemne sprawy. Moja przyjemną nie jest - w uproszczeniu: wypadłem z trasy bokiem wprost na zmarznięte, zaorane pole. Nie wyobrazajcie sobie za wiele: prędkość nie była duża, ok 50km/h, mam M-pakiet i M-tech i nawet nie draśnięte zderzaczki ani progi. Uszkodzenia: Rozszczelniona opona na prawym tyle, wystarczyło zdjąć, przesmarować ponownie i gotowe oraz na śniegu jadąc do przodu widziałem kropelki koloru żółtego mniej więcej na środku, ale wyrażnie bardziej po prawej stronie pod autem.Pod spodem wszystko wygląda ok, ale wiadomo - są mrozy i nie wejdę do kanału, zeby zadziałać. Jadąc do tyłu nie było kropelek na śniegu, więc moja sugestia jest taka: cieknie płyn chłodniczy i kapie gdzieś na osłonę pod silnikiem i stąd spływa podczas jazdy na wprost. Obawiam się czy to nie jakiś olej lub płyn hamulcowy...Na razie auto stoi w garażu i czeka na lekkie ocieplenie. Trapi mnie ta żółta barwa - może to nie chłodziwo. Nie sprawdziłem także konsystencji tych kropelek na śniegu (czy były tłuste) Może ktoś miał podobny problem...ogólnie POMÓŻCIE!!!
  18. Zakładaj, bez obaw absolutnie. Co prawda mam instalacje właśnie w takim motorze dopiero od 3tys. km, ale śmiga aż miło. Jedwabista praca, czasem wolne obroty trochę zafalują (delikatnie, niewidoczne na obrotomierzu), ale muszę jechać teraz na dodatkowe strojenie i powinno być git. Znajomy ma identiko i cewki oraz świece wymieniał, bo coś mu tam szwankowało, teraz już spokojnie działa. Ogólnie wielu gazowników zaznajomionych w temacie BMW każe zwracać uwagę na świece, żeby oryginalne były i w dobrej kondycji. PZDR!

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.