Treść opublikowana przez janosek
-
320 zmiana skrzyni z 5 na 6
własnie :) skrzynia po mału zaczyna mi się sypać i okazuje się ze zamiast naprawiać lepiej kupić używaną w dobrym stanie( o ile uda się taka znaleźć), myslałem o 6 bo podobno jest mniej awaryjna( zwłaszcza drążek który nagminnie lata w 5 biegowej) a i może osiągi by się poprawiły. Skoro montowali 6 zamiast 5 to chyba zmieniali na lepsze a nie na gorsze??? chociaż to nie zawsze jest prawda. Sens jest jedynie wtedy kiedy nie trzeba przerabiac polowy samochodu żeby to zrobić ale jak widac tutaj chyba sprawa jest nieoplacalna i lepiej kupić znowu 5 biegową
-
2.0d na 3.0d czy zmiana jest mozliwa?
kolego jaca kilka postów poniżej masz dokładnie to samo pytanie i odpowiedzi
-
320 zmiana skrzyni z 5 na 6
Siemka, koledzy jak myslicie czy da się zamontowac skrzynie 6 biegowa zamiast 5 w 320d bez większych kombinacji. Do 2002/3roku robili 5 a potem 6 do tego samego silnika więc chyba nie ma większych różnic w budowie, nie wiem tylko jak dyfer czy ten sam jest?? Robił ktoś może taki swap?
-
320d klekotanie zaworów a olejaki
podpowie ktoś ???
-
Jakie śruby do felg stalowych
tak na feldze jest wybite BMW tam gdzie rozmiar czyli koło otworu
-
Jakie śruby do felg stalowych
Panowie mam pytanie czy do felg stalowych będę musiał mieć inne śruby niż do alu, chodzi o E46 i mam alu z oponami 205/55/16 i kupiłem zimówki w tym samym rozmiarze ale czy śruby będą pasowały? felgi stalowe oryginały bmw alu też
-
320d klekotanie zaworów a olejaki
Panowie ja mam podobny problem co kolega tylko u mnie klepie az do rozgrzania silnika, jak sie rozgrzeje to problem znika a na zimnym słychać klekot tak przez 3-5 min jazdy. Czy trzeba to robic pilnie czy raczej nie ma stresu że sie cos zaraz rozsypie? Czy wiecie ile ewentualnie kosztuje wymiana takiego regulatora? ( bo to chyba regulator luzu zaworowego tak klepie o ile tu dobrze zrozumiałem)
-
Coupe nie odpala - akumulator czy cos innego ?
oki dzieki za info :cool2:
-
Coupe nie odpala - akumulator czy cos innego ?
Panowie czy akumulator do podładowania w 320d można odłączyć bez żadnych problemów czy nie skasuja się jakies pamięci itp? Musze podładowac a nie chce potem smigac do serwisu na strojenie czegos tam.
-
320d skrzynia haczy, biegi wchodzą z oporem
ok dzięki za pomoc, jak się sypnie całkowicie to kupuje uzywke i juz chyba że to sprzęgło jednak no ale zobaczymy Pozdrawiam
-
320d skrzynia haczy, biegi wchodzą z oporem
raczej przy każdej zmianie tak jest, tez się zastanawiałem nad synchronizatorami, jesli to one to jest to do zrobienia w rozsądnej cenie czy juz lepiej skrzynie używke kupić? tylko to tez zawsze loteria :(
-
320d skrzynia haczy, biegi wchodzą z oporem
Witam, Panowie mam taki problem że przy zmianie biegów kolejny bieg wchodzi z charakterystycznym "chrupnięciem" a jeśli zmieniam bieg bardzo delikatnie to wtedy czuc opór zanim wejdzie bieg tak jak by najpierw odbijalko lewarek dopiero bieg wejdzie zwłaszcza to czuć z 3 na 4 taki próg najpierw musi pokonać drążek. Co to może być, sprzegło jest w miare nowe( 30 tysi), może to wina luźno latającego lewarka bo też mam z nim problem tak jak sporo innych osób. Może macie jakieś pomysły, bede wdzięczny za sugestie p.s. skrzynia 5 biegowa Pozdro
-
320d sztywne koło zamiast dwumasy w M47.Jakie wady i zalety?
Panowie orientujecie się czy taki zestaw ze sztywnym kołem jest dostepny do 2.0 d 150km i ile ewentualnie kosztuje?
-
320d M47N Jak czyścić układ dolotowy?
ja ostatnio też wymienialem filtr odmy ale kupiłem cały komplet z obudową filtra a w środku był separator, mój stary filterek był siatkowy ale wszystko pasuje bez problemu
-
320d M47N Jak czyścić układ dolotowy?
super, dzięki wielkie za rzeczowe wyjaśnienie :cool2: pozdr.
-
320d M47N Jak czyścić układ dolotowy?
sorki forum się przycina i dwa razy mi sie wkleiło a nie wiem jak skasować
-
320d M47N Jak czyścić układ dolotowy?
to może ja przy okazji zapytam, czy zdjęcie kolektora to rzeczywiscie prosta sprawa czyli odkręcam i mam na wierzchu czy trzeba jakies magiczne rzeczy robic jeszcze, a co potem ze skladaniem jest tam uszczelka jakas ktorą potem trzeba wymienic czy poprostu zakładam spowrotem bez problemu? Pytam bo chetnie bym sprawdził stan tych klapek nieszczęsnych i przy okazji przeczyścił kolektor
-
pudełko na dachu?
dzieki serdeczne Panowie, chyba bym na to nie wpadł :oops: chociaż taki oststni w technice nie jestem :) pozdrawiam
-
pudełko na dachu?
Witam, Panowie takie lamerskie pytanie ale od niedawna jestem BMK-owcem więc wybaczcie :) do czego służy lub co to jest za pudełko na podsufitce mniej więcej na środku dachu? Ma to jakis związek z wentylacją? Oczywiście w kabinie pod dachem :)
-
320d kopcenie
oki dzięki wielkie, czyli raczej nie ma co sobie tym głowy zawracac
-
320d kopcenie
w temacie STP sam się własnie zastanawiałem czy nie dolać tego specyfiku do 320 d macie może jakieś doświadczenie w temacie, są jakies efekty na + lub - ? warto zalać czy raczej nic to nie daje jak kolega napisał. Nie tylko o kopcenie mi chodzi ale może równiej pracuje czy coś?
-
320 d wtrysk leje?
oki dzięki za pomoc muszę się tym zająć zeby sie bardziej nie rozchlapało
-
320 d wtrysk leje?
Witam serdecznie Panowie mam takie pytanie czy jest możliwość żeby wtryski przelewały na zewnątrz? Ostatnio odkrylem ze mam mokro przy jednym wtrysku a na osłonie plastikowej przykrywającej silnik też jest mokro w tym miejscu, co to może być, gdzie jest nieszczelność? listwa wtryskowa przepuszcza czy co? Chodzi o silnik 320 d 150 CR Z góry dziekuję za ewentualne sugestie
-
Domykanie szyb
a co może być przyczyną tego że u mnie szyby z pilota się opuszczaja po przytrzymaniu guzika ale już zamknąć się nie chcą, macie może jakiś pomysł?
-
320D 150KM pomocy nie wiem co dalej robić, HELP!!!
Panowie czy zdjęcie kolektora w celu diagnozy tych klapek to jakaś grubsza robota jest czy raczej można to odkręcić bez obaw? nie ma tam jakiejś uszczelki którą trzeba wymienić przy okazji zdejmowania?