Skocz do zawartości

320d skrzynia haczy, biegi wchodzą z oporem


janosek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Panowie mam taki problem że przy zmianie biegów kolejny bieg wchodzi z charakterystycznym "chrupnięciem" a jeśli zmieniam bieg bardzo delikatnie to wtedy czuc opór zanim wejdzie bieg tak jak by najpierw odbijalko lewarek dopiero bieg wejdzie zwłaszcza to czuć z 3 na 4 taki próg najpierw musi pokonać drążek. Co to może być, sprzegło jest w miare nowe( 30 tysi), może to wina luźno latającego lewarka bo też mam z nim problem tak jak sporo innych osób.

Może macie jakieś pomysły, bede wdzięczny za sugestie

p.s. skrzynia 5 biegowa

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam serdecznie !

 

Dołacze sie do tematu aby nie zakładac bez potrzeby nowego !

Moj problem brzmi : Na zimnym silniku ( E46 150PS 2004r. 120tyś km ) jedynka i wsteczny wchodza ze strasznym oporem, trzeba lekko odbic i jeszcze raz, na ciepłym juz ok. Reszta biegów wchodzi jak po maśle, bez problemu, mam skrzynie 6 biegową ! Latem nie miałem takiego problemu !!!

Prosze o jakies rady i komentarze...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie zmieniałem ! Ale w mojej popszedniej buni E46 miałem przejechane 310tyś i wszystko było ok. O oleju w skrzyni nawet nie myslałem...

Jednak nie bede ukrywał ze "cos" mi podpowiada ze to wina oleju, jest gesty...jak sie rozgrzeje wszystko wraca do normy ! Przebieg mam na 100% prawidłolwy wiec mysle ze sprawa docisku i tarczy odpada...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki ale BMW daje ciala z tymi skrzyniami. Wiele osob ma problem wraz z obnizona tempertua ze zmiana biegów :mad2: Ja wymieniłem olej i poprawa jest ale to nie jest ideał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ Do Czestek1] Masz ten sam objaw ?

Mamy auta w podobnym wieku, ja mam 82tys przebiegui smiem twierdzic ze skrzynia w Bmw NIE JEST DOPRACOWANA. Ja mam tylko cos w stylu takiego oporu, jakby odpichania kiedy daje 2 jak jest zimno. dziwna sprawa bo olej zmieniałem niedawno, pamietam ze po wymiania byla poprawa znaczaca, skrzynia zaczela pracowac precyzyjniej i zdecydowanie, ale bolaczka 2 biegu została, to samo miałem w e36. Wina chyba lezy po mosieznych wybierak co sie wycieraja wewnatrz skrzyni. ale dziw bo jak goraca skrzynia to jest dobrze. Ale jak na BMW wydaje mi sie i tak słabo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawa teoria.

przeanalizujmy.Skrzynia jest sztywno przykrecona do silnika, wiec nie wystepuja miedzy nimi zadne bledy w ustawieniu w postaciu przesuniecia elementu, weic w srodku styk tarcza sprzegła a koło jest OK. Idac dalej silnik moze sie opuscic na puduszkach i skrzynia tez, to mogloby powodowac zmiany iustawienia pomiedzy skrzynia a wałem , czyli moga sie pojawiac jakies objawy podczas jazdy . wydaje mi sie ze to w tym wypadku raczej nie poduszki.Tak samo bylo ze stukiem przy wbijaniu 1, cuda na kijau.

Szybko ustaliłem ze pochodza z samej skrzyni, a nie z przgubów, itd.

Sorki ale Twoja teza raczej nie ma dla mnie sensownego uzasadnienia do tej przypadlosci, ale chetnie posłucham co masz do powiedzenia- bo na tym polega dyskusja:)moze mnie przekonasz :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poduszki mogą faktycznie powodować takie rzeczy , choćby biorąc pod uwagę fakt większych wibracji..... i już biegi nie wchodzą dokładnie..

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze i cos w tych poduszkach jest hm...Ale 5 lat autko 120tyś. przebiegu i padniete poduszki ?

W popszedniej E46 przed liftem jedna była zerwana pod silnikiem pomimo tego jedynka wchodziła bez problemu !

Pisze o tym aby nie narobic sobie niepotrzebnych kosztów z ta wymiana poduszek.

Dziwne ze latem i po nagrzaniu silnika jest ok. Sam juz niewiem, kazdy podpowiada cos innego :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spodziewałeś się jednoznacznej odpowiedzi .... to są bardzo skomplikowane auta i jednoznaczna diagnoza często nie jest możliwa ... wszystko ze wszystkim się wiąże....!

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.