Treść opublikowana przez yoshimura01
-
E46 - awaria w Holandii
Pompa wtryskowa zdechła
-
BMW E46 318i VALVETRONIC - SPRĘŻYNA DŹWIGNI ZAWORU SSĄCEGO !
Spróbuj tutaj coś wyszukać: http://bmw.workshop-manuals.com/
-
Dziwne zachowanie hamulców
Jaki silnik??
-
330d M57N Regenerowane turbo, pytanie.
hmmm... ciekawa informacja. Czyżby kolejna wada fabryczna E46...
-
[e46] 320d uszczelka pod głowicą? (ucieka płyn chłodniczy)
Do sprawdzenia szczelność odpowietrzników, połączeń, zaworu wodnego nagrzewnicy i węży. Jeżeli silnik pracuje prawidłowo i w zbiorniku wyrównawczym nie śmierdzi spalinami to uszczelkę podgłowicową można na razie "odstawić".
-
320i Jaka bateria przed a jaka po lifcie do kluczyka
Żadna nie będzie pasowała i będziesz musiał lutować.
-
kluczyk problem
Jakby co to można wymieniać akumulatorki w "diamentach", tyle że trzeba przelutować jeden przewodzik i zakodować centralny zamek.
-
większe spalanie i brak mocy
Pomiar przepływomierza i sondy lambda.
-
e46 320d 136km padnięte turbo?
A co się ma niby "ułożyć"??! :roll: Turbo ma dmuchać i ma być moc, a nie że będzie się "układało"... to nie puzzle czy też klocki lego. Jakbyś robił remont silnika to wtedy trzeba byłoby dotrzeć silnik, ale przy rutynowej wymianie turbo takie bzdury?! Potrzebny program INPA i ogarnięty diagnosta, żeby zdefiniować co jest nie tak.
-
Wymiana gałki biegów
i na podsufit, żeby nie wybić jajka w dachu :mrgreen:
-
e46 tym razem brak mocy
Oj sorry Panowie za wprowadzenie w błąd :oops: Już tak jestem przyzwyczajony do sztampowych objawów w E46, że wszystko kojarzy się z 320d :lol:
-
e46 tym razem brak mocy
Może turbina odmówiła współpracy.
-
[E46] M47 błędy z inpy
2. No to pozostaje tylko natychmiastowa wymiana z zastrzeżeniem gwarancji rozruchowej. 3. Czyli albo gdzieś na szrocie wyrwać taki aktuator z połamanej obudowy, albo kombinować z aktuatorami z uszkodzonych turbin. Nie wiem czy coś takiego dałoby radę, bo nigdy nie widziałem i nie słyszałem o taki rozwiązaniach... po prostu głośno myślę. 4. Tak. Podmieniasz 1 z 6tką: http://images43.fotosik.pl/1841/cc3f7ac22097cc28m.jpg
-
[E46] M47 błędy z inpy
1. Przekaźnik :wink: 2. Możesz oddać do naprawy... koszt chyba 250zł, albo kupić sprawną używkę. 3. W tym układzie działa podciśnienie (vacum). Możesz spróbować ustami zassać powietrze i sprawdzić czy żaluzje się złożą. Jeśli tak to na 100% wina nieszczelności. Ewentualnie nie podłączony elektrozawór. 4. No nie należy to do przyjemnych czynności, ale jak mus to mus.
-
E46 320D naprawa podgrzewacza wody
Dokładnie, również sugeruję poszukać nowego sprawnego podgrzewacza. Pzdr.
-
[E46] M47 błędy z inpy
1. W komorze silnika za lewym kielichem amortyzatora. 2. Czujnik jest zintegrowany z wtryskiwaczem. Albo wymieniasz i wszystko pracuje tak jak to przewidział i zaprojektował producent, albo jeździsz na wartościach zastępczych z czujnika GMP i IWZ. 3. Elektrozawór żaluzji ma to do siebie, że się bardzo nagrzewa. Nawet wężyk sylikonowy mi przytopiło 3 razy. Dopiero kiedy zamontowałem grubościenny (przemysłowy) to jest OK. Sprawdź czy wężyki są solidnie i szczelnie zapięte na króćcach elektrozaworu. Nieszczelny układ zamykania/otwierania żaluzji może powodować zaburzenia w układzie vacum przez co regulacja doładowaniem zostaje sfałszowana. 4. Są za schowkiem pasażera. Z tego co pamiętam to zielone. Obciążeniówka, czyli pomiary wykonane na rozgrzanym silnik przy swobodnym przyspieszaniu.
-
330d Końcówka wydechu
A ja się przyznam, że z wiekiem i gust się zmienia w moim przypadku. Jak kochałem dźwięk mojego Remusa, tak po jego uszkodzeniu zamontowałem zwykłą cichą puche. Szczerze mówiąc ani mi się śni ładować basowy tłumik, bo najpiękniejszą melodię odnalazłem w ciszy. Człowiek automatycznie jest też jakiś spokojniejszy na tej drodze :wink:
-
[E46] M47 błędy z inpy
1. Przekaźnik grzania świec rozłącza po przejściu silnika w tryb obciążenia lub przy schodzeniu do wolnych obrotów. Spróbuj przeczyścić przekaźnik. 2. Zwarcie czujnika wzniosu iglicy. Od razu po podaniu napięcia ECU wyłapuje błąd związany z gotowością urządzenia do pracy. Dalej próbuje zadziałać, jednak uszkodzenie nie zezwala na optymalną pracę. Wymiana wtryskiwacza lub naprawa czujnika. 3. Oczywista oczywistość... układ regulacji VTG do sprawdzenia i ewentualnej naprawy. N75, wężyki vacum, kierownice spalin, aktuator turbiny, szczelność układu vacum (np połamane króćce puszki magazynującej), wiązka elektryczna. Następnie drożność katalizatora wstępnego, układ EGR, szczelność i drożność układu dolotowego. 4. Przekaźnik kompresora rozłącza. Zapewne klima do nabicia lub uszkodzone elektrosprzęgło kompresora. Możesz podmienić przekaźnik miejscami z tym od klaksonu (są identyczne) i sprawdzić czy błąd powróci. Live data wolnych obrotów jak najbardziej OK (oczywiście nie biorąc pod uwagę braku wskazań rzeczywistego początku wtrysku). Przydałaby się obciążeniówka.
-
Nieorigo podgrzewanie na panel sterowania E46?
Chodzi o montaż uniwersalnych mat podgrzewających pod sterowanie z oryginalnego panelu?? Powinno dać radę. Na maty jest wyprowadzony "plus" i "masa". Wszystko co steruje temperaturą itd znajduje się w panelu. Trzeba podpiąć na surowo i sprawdzić czy zaczną grzać.
-
2.0d Kontrolka DDE, Brak mocy, Nie odpala. Prosze o pomoc
E46 najlepiej diagnozować INPA lub DIS. Być może właśnie wspomniany wcześniej czujnik ciśnienia CR lub zawór CR do wymiany, które znajdują się w listwie CR. Ważne jeszcze w jakich warunkach i jaki dokładnie błąd. Listwy wtryskowej nie trzeba wymieniać :wink:
-
Problem z tarczami
Przede wszystkim należy bardzo dokładnie przeczyścić powierzchnię piasty tarczą drucianą, aby nie było żadnych grudek itp historii. Dalej sprawdzić luzy łożysk, no i ostatecznie solidnie dokręcić koła. Są to podstawowe rzeczy, które czasem umykają doświadczonym rutyniarzom :wink:
-
2.0d Kontrolka DDE, Brak mocy, Nie odpala. Prosze o pomoc
Ewentualnie pompa podprogowa, ale to trzeba sprawdzić silnik INPĄ.
-
E46 sedan - tylne lampy
Aha, no to wygląda na to, że będą świecić tak jak w lifcie, czyli szeroko :cool2: Dopytaj jeszcze właśnie o to. Do przedlift świeci tylko "plamą", polift już szlachetnie szeroko, czyli dolny czerwony pas lampy głównej i tej w klapie.
-
E46 sedan - tylne lampy
Mówisz o jakimś modelu LIFTINGOWANYCH lamp dedykowanych do przedlifta (98-01)?? Możesz pokazać to ogłoszenie?? Wiem, że było kilka przypadków, gdzie montowano lampy od lifta do przedlifta, ale trzeba było przerabiać wiązkę elektryczną.
-
E46 318i 2000' - brak komunikacji z modułem SRS(AIRBAG)
Powiadomienie o plikach cookie
Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.