Treść opublikowana przez Lucass_81
-
światła odwieczny problem
Ja się o tym przekonałem i jestem zadowolony. Nawet bardzo :8) Mała autoreklama :dance: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=67594
-
światła odwieczny problem
Narazie kup nowe lampy i popatrz jak jest. Jeśli będzie Ci nadal mało dodasz xenon.
-
CO JA BOLI!?????
Dla spokoju przeczyść krokówkę. Nie zaszkodzi ;) Jak tam z tą wtyczką sondy? Ja ze swojej podczas wakacji wylałem ponad 100 ml. wody :duh: Uszczelniłem i mam spokój a objawy były bardzo podobne.
-
Za ile wymienic Olej??
Co prawda nie mam LPG ale wg mnie jeszcze nie jest tak źle. Ja gdy pewnego dnia trochę podeptałem, to Pb mi tyle poszło. Bo przy normalnej jeździe to ponad (dużo :) ) 6,5 l. (tak pi razy drzwi i razy oko). Oby nie za często. :wink: :mrgreen: A tak swoją drogą, dobrze że jest to odcięcie. :mrgreen: :D
-
pomocy zaciety bagaznik
Przycisnąć się przez otwór na narty, to jak Mission Impossible. :shock: Ale pisz jak rezultaty, myślę, że już parę osób czeka z niecierpliwością (w tym ja). :cool2:
- termostat
-
Dziwny gwizd
No to rzeczywiście masz rację. Lepiej dołożyć i mieć spokój. Ja w dużej mierze strzelałem. Gdzieś trochę usłyszałem, na allegro także widziałem nowe. Tylko do allegro trzeba trochę dodać do ceny i już ;)
-
termostat? - slabo grzeeje
Daj znać, jak jest po wymianie.
-
PODOBMNE STRONY JAK REALOEM
Np to: http://www.bmwfans.info
-
Ksenony a pobór prądu
U jednych krzyczy u innych nie :wink: :mrgreen: :search: było :)
-
Brak ładowania
Najwyżej jedź bez zapalonych świateł, jeśli nie będzie ciemno. Gorzej gdy Pan Władza nie będzie wyrozumiały.
-
Brak ładowania
Jeśli koniecznie musisz... Ja bym pewnie pojechał :mrgreen: Ale zastanawiam się, czy aku na tym nie ucierpi. Na takim niedoładowaniu... Wiem, że przy zbyt wysokim napięciu ładowania może być źle, a tu? Oj, coś mi się wydaje, że Ty już podjąłeś decyzję :doh: :mrgreen:
-
termostat? - slabo grzeeje
Nic dodać i nic ująć. :) slawcio20 ale ogrzewanie nie dajesz na full-a od razu po uruchomieniu silnika, prawda?
-
Brak ładowania
Jeździć to to się da, ale jest duże ryzyko przymusowego postoju. Zerknij, tak to wygląda: %5B640%3A480%5Dhttp%3A//bmwfans.info/original/images/1533_p.png 10 - reg. napięcia; 11 RS - szczotki %5B640%3A480%5Dhttp%3A//bmwfans.info/original/images/1538_p.png 2- reg. %5B640%3A480%5Dhttp%3A//bmwfans.info/original/images/1509_p.png 14 - regulator napięcia.
-
Brak ładowania
Zmień regulator napięcia. Jeśli możesz to weź ze sobą ten stary, albo chociaż popatrz na jego parametry. Ja kupiłem unipointa, miał być dobry i jest ale do wyrzucenia. Założyłem go i patrzyłem co się dzieje. Napięcie przy pełnym obciążeniu mam za małe (11,30 V :duh: ). Jest lekkie falowanie świateł (nie zawsze), tego nawet na starym nie było. Porównałem obydwa i oryginał ma 14 V, a podróba 12. Może stąd to małe napięcia przy obciążeniu? zbigniewst jednak to chyba regulator nadal :mrgreen: Pytałem się w innym sklepie o regulator i magnetti marelli kosztuje 40 zeta i ma 14,5 V. Jutro go kupię i w sumie będę miał 3 reg. Dwa złe i jeden - ciekawe jaki :mrgreen: Może jutro szczędź sobie jazdy autem. zbigniewst dobrze prawi, mogą być błędy. W dodatku moja bunia dużo paliwa pobierała na niedoładowanym aku, plus czasami niestabilna praca silnika (zamulenie obrotów bez powodów).
-
Dziwny gwizd
Oj, chyba trochę Cię wyniesie ten alternator. Ja podejrzewam, że od 450-500 zł. w górę. Używki nie są mocno drogie. To tak dla kontrastu ;) http://moto.allegro.pl/search.php?string=alternator+valeo+bmw&category=620&buy=0&new=0&pay=0&personal_rec=0&country=1 A dlaczego decyzja na nowy, może stary da się jeszcze wskrzesić? :D
-
Za ile wymienic Olej??
Kowi, namieszam Ci dalej :mrgreen: Ja poniekąd zgadzam sie z Bono :roll2: Dlaczego poniekąd? Otóż, jeśli silnik wykazuje jakieś objawy zużycia lub "końca żywota", to jak najbardziej minerał. Ale Ty nie wspomniałeś o niczym podejrzanym. M40 to diabelski wynalazek ;) Ekonomiczny i zarazem w miarę mocny. Z budą trójki radzi sobie dobrze. Wg mnie jest czulszy na olej i właściciela niż reszta motorów, stąd takie historie, jak np. moja. Trafna "diagnoza i twoja czuła opieka" i bunia będzie jak nowa :cool2:
-
śmieszne opisy BMW z aukcji i ogłoszeń
Qrka, 4 razy widziałem to ogłoszenie wcześniej i nie dojrzałem tej "fałki" :mrgreen: Gapa ze mnie :duh: :mrgreen:
-
Za ile wymienic Olej??
Pozdrawiam :cool2: :mrgreen:
-
Za ile wymienic Olej??
Wybacz, że każdy chce dopytać się mechanika co do tego co ma nalać do sprzętu za ciężko zarobione pieniądze. Gdybym wcześniej wiedział, że jesteś takim specem od oleju, to zgłosił bym się do Ciebie :twisted2: To się nie zgadaliśmy :) Tyle ile razy pojawi sie ktoś, kto poszuka na "szukajce" i zgłupieje. A lektura książeczki, też racja. Tralalala... dokładnie. Połowa uczestników tamtego postu pisała:"Nie" dla minerału, a część zgłupiała (ze mną już na czele) a jeszcze inni pisali o oleju słonecznikowym pod koniec. :norty: Temat zakończył się bez consensusu (czy jak to się tam pisze). Wyobraź sobie, że tak to wszystko czytam (m.in. twoje posty) i dochodzę do wniosku, że masz rację :roll2: Rozumiem nagonkę medialną, wiadomo kasa. W większości przypadków minerał jest tańszy. Ale skąd na forum tyle utyskiwań na minerał? Część dalsza nagonki medialnej? :think: Gdy ktoś wogle wspomni o 15wXX, to jest prawie "rozdziobany" (że pozwolę sobie Ciebie zacytować ;) ). Wierz mi, że znam i cenię tą zasadę: Ale dlaczego... Chyba sam sobie odpowiedziałem na pytanie:
-
śmieszne opisy BMW z aukcji i ogłoszeń
Lekko przypalony środek to i silnik lepiej pracuję :mrgreen: :twisted2: Jestem osobą z poczuciem humoru :mrgreen: Ale tu... Brak mi słów. :mad2: :mad2: :mad2:
-
[compact 97] Nie można zresetować inspekcji
U mnie było podobnie. Poniekąd mam sposób na to, dłużej p 2-3 sek robię zwarcie i nie ma bata. Znika zawsze :) I kup tego krokodylka, do kasowania ekstra sprawa :cool2: :mrgreen:
-
Za ile wymienic Olej??
kowi ile już twoja bunia jeździ na minerale? Zajrzyj w dział z polecanymi mechanikami. Wybierz paru najbliżej siebie i jedź pogadać z nimi. Lub z pogadaj z gośćmi, którzy w 100% mieli styczność z bmw. Jest dużo mechaników z nawet ogromną wiedzą, ale o bmw nie mają pojęcia. Wiesz ile się namęczyłem żeby dojść dlaczego mam odcięcie przy 4200RPM? Byłym u ponad 20 gości i każdy wymieniał co innego. Była nawet teoria o zbyt wysokim ciśnieniu oleju w silniku. :duh: Dopiero na forum znalazłem odpowiedź - zajechany rozrząd. A rozrząd był zajechany bo był zalany 3 razy minerałem przez poprzedniego właściciela - tak mu poradzili mechanicy. Podobno paru. bono20002 http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=64156&postdays=0&postorder=asc&start=30 Tak wspomniałeś. DWA razy. A ile do tematu wniosłeś! Nie neguję Twojej wiedzy o olejach. Ale kolega ma dużo do stracenia, bo do ok. 1500 tysia (na remont). I musi to z kimś na żywo uzgodnić. Najlepiej z jakimś normalnym mechanikiem, który w dodatku oceni jeszcze stan silnika. Ja wspomniałem o gęstości oleju (minerału) a nie o nagarze. Po wymianie rozrządu miałem przez niecałe dwa lata super, żadnego klekotu - NIC. Lałem mobil 10w40 przez trzy zmiany oleju i było OK. Parę miesięcy temu kupiłem mobil 10w40 i zalałem po ok.8 tyś. zaczął się nasilający klekot. Najpierw na zimnym, później na ciepłym i niezależnie od obrotów. Zmieniałem olej na inny i prawie przestało klepać. Tylko na zimnym potrafi. A nie było tego. Kumpel kupił ten sam olej, u tego samego gościa i też silnik zaczął klepać w jego aucie, zmienił i przeszło. Nie szukałem najtańszego oleju, kupiłem w szanującej się hurtowni! Kupiłem jakiś bubel. Do czego dążę, że m40 jest cholernie czułe na olej. Wlałem jakiś podrobiony mobil i silnik momentalnie stracił kondycję. Jeśli Kowi ma zalany minerał od np. 30 tyś. to ja bym przeszedł na pół syntetyk. Zresztą przeszedłem po mniej więcej takim przebiegu. Kowi zanim coś wlejesz pogadaj z kimś kto oceni stan silnika. Inaczej będziesz męczył się tak jak ja.
-
Zarowki: h1 - lucas, czy philips bluevision? i poziom oleju
TSA55 wiem i zgadzam się z tobą. Miałem identyczne odczucia. Zresztą sam producent pokazuje blue jako te jaśniejsze i z dłuższą żywotnością. Gdyby ktoś tego jeszcze nie widział, to sprawdźcie http://www.lighting.philips.com/pl_pl/consumer/carlighting/1_car_lighting/car_which_lamp_to_buy.php?main=pl_pl_consumer_lighting&parent=89083467512&id=pl_pl_car_lighting&lang=pl Po wyborze lampy, modelu samochodu są żarówki, po najechaniu na nazwę jej nazwę pokazuję się miernik w gwiazdkach. Nie ma co porównywać żarówki h1 do palnika.Ale zapewne o tym wiesz ;) I jeszcze a'propo niebieskości świtała, nie napisałem, że miałem niebieskie świtało w blue. Jedynie w postojówkach było lekko niebieskawe, na początku. Teraz to jest takie śmieszne. Bo nie niebieskie i nie żółte jak standard. Łukasz735 pewnie, że dobrze kupiłeś. Ja przetestuję jeszcze te night breaker :dance: Najwyżej będzie powrót do philipsa :)
-
Zarowki: h1 - lucas, czy philips bluevision? i poziom oleju
Także tak myślę. W którymś opisie/poście o lampach ktoś (qrde,zapomniałem a nie chce mi się szukać :roll2: ) wspomniał, że można przetrzeć czystym alkoholem. Dobrze odparuje i wogle. A może by tak spryskać jakimś spirolem i przedmuchać suszarką, aby wszystko odparowało? :worried: <-- Ale to jest moja radosne myślenie i zgadywanie :norty: :doh: :wink: