Skocz do zawartości

kroliksega

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez kroliksega

  1. kroliksega odpowiedział(a) na Dexter87 temat w E46
    Można by je przeczyścić ale pisali wcześniej, że czyszczenie ich nic nie daje... tylko wymiana wchodzi w grę :cry2: a ten zbiorniczek to chyba trzeba nowy bo w ten mój można dmuchać jak we flet z obu stron :mad2: (mówię o tym zbiorniczku nr6) http://realoem.com/bmw/showparts.do?model=AX71&mospid=47664&btnr=11_2230&hg=11&fg=45
  2. kroliksega odpowiedział(a) na lukrew temat w E46
    witam wszystkich! Wczoraj wymieniłem filterek odmy ale zauważyłem, że mój stary filterek był bosha ten już plastikowy (ktoś musiał wymieniać) a słyszałem że da się go czyścić tylko czym? Bo był normalnie cały w oleju i na pewno nic już nie działał...
  3. kroliksega odpowiedział(a) na Dexter87 temat w E46
    trochę mi się dusi... szczególnie już to czuć od trzeciego biegu, czasem idzie jak trzeba a czasem jak cisnę to czuć jakby przy 2500 - 3000 obr. się przyduszał :mad2: przepływka chyba to nie jest bo ekonomizer zamyka na każdym biegu (na piątce do 19l). wymieniłem filterek odmy, przewody podciśnieniowe, muszę coś zrobić z tym zbiorniczkiem podciśnieniowym, poczyścić egr i zmienię oba elektrozaworki... czy coś jeszcze?
  4. kroliksega odpowiedział(a) na Dexter87 temat w E46
    coś mi namieszał.... ale ten zbiorniczek to jakiś dziwny jest jeśli tak... bo można dmuchać w obie strony i jak dobrze spojrzeć to widać prześwit i wogle sprawia wrażenie jakby był pusty:mad2: a jeszcze pytanie w linku co podesłał brzozka212 jest nr12 Przewód elast. podciśnien. niebieski, i u mnie w tym miejscu też jest trochę inny przewód nie cały czarny tylko z niebieskim paskiem i tak samo jest przy drugim elektrozaworze. Czy on fatycznie ma być jakiś inny????
  5. a może to jest do odcięcia zapłonu...? Bo kiedyś w e36 miałem pod podłokietnikiem mały schoweczek z przełącznikiem co odcinał zapłon... dobre na złodzieji:)
  6. kroliksega odpowiedział(a) na Dexter87 temat w E46
    kiedyś było normalnie ale tak jest chyba jakoś po regeneracji pompy wtryskowej tak mi namieszał mechanik :mad2: i zauważyłem że zbiornik podciśnieniowy (nr.6) jest podłączony odwrotnie niż na schemacie co podesłał brzozka212 czy to ma jakieś znaczenie? Czy może ten zbiornik podłącza się jak leci...? I jakoś nie mogę zaczaić jak powinien być ten elektrozawór od turbiny, nie mogę znaleźć w swoim w aucie uchwytu do elektrozaworka i nie wiem dalej gdzie on powinien być... :mad2: :cry2:
  7. kroliksega odpowiedział(a) na Dexter87 temat w E46
    coś mi tu nie pasuje... coś jest pozamieniane :mad2: a może ktoś podrzucić gdzie jest ten drugi elektrozawór? Bo nie mogę zaczaić jak to powinno być...
  8. kroliksega odpowiedział(a) na Dexter87 temat w E46
    koledzy mam pytanie bo właśnie wymieniłem filterek odmy i wymieniam przewody podciśnieniowe. Zauważyłem właśnie, że elektrozaworek sterujący turbiną jest przypięty plastikową obejmą do pokrytego srebrnym metalowym "izolatorem" przewodu tego co idzie od kompresora klimy:) a moje pytanko: W którym dokładnie miejscu on powinien być? (najlepiej przedstawione na jakimś rysunku)
  9. kroliksega odpowiedział(a) na Dexter87 temat w E46
    nie wiem może ten typ tak ma... czytałem na wielu postach, że komp z reguły oszukuje ale odwrotnie niż u Ciebie tzn. pokazują mniejsze spalanie niż w rzeczywistości a Tobie pokazuje dużo... A może faktycznie sporo Ci pali?
  10. kroliksega odpowiedział(a) na Dexter87 temat w E46
    niestety komp na 100% oszukuje :cool2:
  11. kroliksega odpowiedział(a) na Dexter87 temat w E46
    no dobrze ale Twój link przedstawia cztery oferty sprzedarzy filtra odmy (dwie za 71) a dwie ok 180pln... czym się różnią? Którą wybrać?
  12. kroliksega odpowiedział(a) na Dexter87 temat w E46
    a znacie może jakieś dobre i tanie sklepy internetowe żeby kupić ten wkład do odmy, elektrozaworki i przewody podciśnieniowe? Czy szukać na allegro? bo w sklepie za same elektrozaworki krzyczą po 350pln za sztuke!!! Nie wiem jak z odmą czy jest duża różnica
  13. kroliksega odpowiedział(a) na orion1987 temat w E46
    a wracając do tematu czyli do odmy, jeśli auto nie bierze wogle oleju to można powiedzieć, że odma jest sprawna?
  14. kroliksega odpowiedział(a) na orion1987 temat w E46
    tylko co? wymiana? Jaki to koszt?
  15. kroliksega odpowiedział(a) na orion1987 temat w E46
    zaworki były czyszczone ok. pół roku temu a po takim czasie chyba się nie zamulą co?
  16. kroliksega odpowiedział(a) na Alex_ID temat w E46
    a gdzie to dokładnie jest? I jak wygląda? Jak zdejmę koło to od razu widać?
  17. kroliksega odpowiedział(a) na orion1987 temat w E46
    Czyli muszę się dobrać tylko do filtra powietrza a i odma też będzie...? Dziwnie mi się auto czasem muli więc chyba trzeba coś z nią zrobić
  18. Właśnie kolego tuleje bo kiedyś w mojej e36 były kiepskie i darło opony (ale tylko dwie tylnie) tak jakiś czas jeździłem aż łożyska też musiałem wymienić... :cry2:
  19. kroliksega odpowiedział(a) na orion1987 temat w E46
    Ja też chciałbym się dowiedzieć gdzie ta odma jest ale u Ciebie kolego zielo jakoś inaczej to wygląda bo silnik chyba po lifcie... Co tam trzeba zdjąć? Filtr powietrza wyjąć, a co z kolektorem? coś jeszcze trzeba odkręcać? I jak sprawdzić jej zużycie ? Ona powinna być w oleju?
  20. kroliksega odpowiedział(a) na Alex_ID temat w E46
    a przedni to też 400pln??
  21. kroliksega odpowiedział(a) na spikepool temat w E46
    Nie jestem pewien ale wydaje mi się że w swoim mieście bo jeśli byś kupił część na drugim końcu polski jadąc np. przejazdem to bez sensu było by abyś tam znów jechał... sprawdź na necie gdzie w Twoim mieście jest biuro rzecznika praw konsumenta i zgłoś to. Może coś wskurasz a nawet jeśli nie to przynajmniej spróbujesz :cool2: to chyba nic nie kosztuje :mrgreen:
  22. kroliksega odpowiedział(a) na Alex_ID temat w E46
    Koledzy mam pytanko, u mnie jest taki problem, iż świecą się kontrolki abs i kontroli trakcji, i w tym czasie nie mam wogle kontroli trakcji a abs działa jakby chciał a nie mógł... Problemy zaczęły się od momentu gdy w grudniu były śnieżyce i pół dnia kopałem się w zaspach ale nie miałem jak się tym zająć bo wypadło mi że musiałem iść do szpitala a później się kurowałem i nie jeździłem za bardzo autem, ale teraz trzeba by się tym zająć. Dodam tylko ze czasem kontrolki gasły ale zaraz znów się zapalały :mad2: a zegary (prędkościomierz, obrotomierz, ekonomizer) działają jak trzeba.
  23. Mam pytanko... bo u mnie regulacja góra dół była normalnie a jak przyszło do przeglądu i regulacji świateł to prawa lampa świeciła za bardzo w dół a regulacji brak... pokrętło tylko się kręci i nic nie reguluje! Czy coś się tam urwało?
  24. kroliksega odpowiedział(a) na Spigi0 temat w E46
    A Ja myślę, że to tuleje bo kiedyś w e36 tak miałem.... jeździł mi tył na zakrętach albo jak wjechałem na jakąś studzienkę. Jeździłem tak aż łożysko mi poszło i był tylko większy wydatek! Ale oponę darło z jednej strony! I w e46 tez mi sie to zrobilo! Jakis pech...
  25. Kolego czujnik temperatury zewnętrznej powinien i u Ciebie być! Ale nie wyświetlisz jej bez manetki BC

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.