Treść opublikowana przez Konrad_740
-
Czasami dymi na niebiesko
Kogo znasz z Piły ? Sam mieszkam nie daleko raczej znam wszystkich mających coś wspólnego z bmw może to jakiś wspólny znajomy? Większość napraw wykonuje w zaprzyjaźnionym warsztacie w Pile zajmującym się gółnie serią 7. Może kolega Arturo ma na myśli znanego na całą Piłę i Czechosłowację, Siarę speca od BMW :mrgreen:
-
BMW 7 E32 - auto kolekcjonerskie
To możesz nie zdążyć bo w 2012 koniec świata. :mrgreen: :mrgreen:
-
SWAP FOTELI E38
W przedliftach są inne wtycznik niż w poliftach. więc jeśli masz przedliftowe fotele będziesz musiał drutować ale da rade to zrbić.
-
BMW 7 E32 - auto kolekcjonerskie
Czemu dopiero w 2013??
-
e38 750i takie małe zapytanie??
Sondy będą zawsze wywalać błąd jeśli jest coś zapłonem. Wymieniłeś/sprawdziłeś czujnik położenia wałka? masz 100% pewność ze nie ciągnie lewego powietrza? Możliwe ze przepustnice się zacinają, albo katalizatory są zapchane.
-
Auto nr 1 w Polsce z silnikiem od 850
i ma 40Nm więcej :norty: .
-
Który z silników benzynowych najlepszy w e38??
Najlepszy jest m73, zresztą wyżej masz przyklejony temat o polecanych silnikach.
-
V12 Remont
A czy w E38 V12 były jakieś silniki o różnych pojemnościach? Już samo pytanie pokazuje, że nie masz pojęcia o czym piszesz. Tak, same uszczelki pod głowice nie kosztują więcej niż 1000 zł, ale to dopiero początek kosztów. Ktoś, kto chociaż raz wymieniał uszczelkę w V12-stce wie o czym mówię. Drugie tyle zapłacisz za wszystkie drobne uszczelki kolektorów ssących i wydechowych... Nie zmieści się w 1000 za resztę uszczelek, koszt pod dolot to ok 1500 zł, a jak chce to zrobić dobrze to powinien wymienić wszystkie duperelki w stylu wężyki na wtryskach. Po za tym kolego Sterna radził bym Tobie przy okazji wymienić komplet węzy wodnych jak masz wszystko rozebrane.
-
Zagazowane beemki
A to Ci najlepiej wyjaśni Twój gazownik, bo z pewnością nie ja, ani podejrzewam nikt z forum, gdyż nikt nie wie, jaką fuszerkę u Ciebie zamontowano. Dlatego właśnie założyłem ten temat, żeby nie odpowiadać na pytania właścicieli zagazowanych aut... Daj Sobie spokój, on ma nawet problemy z czytaniem ze zrozumieniem. A co do sprawy z "naznaczeniem" gazowników to w pełni popieram :cool2:
-
Wyciek paliwa w okolicy ściany grodziowej BMW750 il
RDC nie działa ponieważ, albo nie masz zamontowanych czujników w kołach lub są uszkodzone. Tak czy inaczej żeby to uruchomić musisz kupic w aso nowe, bo sa one nienaprawialne. Sprawdź też stan akumulatorów jeśli są zajechane to bedą się dziać dziwne rzeczy z elektroniką.
-
750 problem z silnikiem (?)
W m73 na wolnych obrotach słychać delikatne "cykanie" i to jest normalne. Co do regulatorów to nie chce mi się wierzyć, że padły le różnie bywa. Podejrzewam, że mechanik spaprał robotę źle złożył uszczelki i na 99% ciągnie lewe powietrze. Mimo że m73 to nie jest żadna nowość to mało który mechanik sobie z nim poradzi, więc polecam Tobie poszukanie dobrego fachowca, zaoszczędzisz w ten sposób kasę, czas i będziesz miał mniej nerwów.
-
Szarpanie skrzyni 730d 2001r... ktos pomoze?
Sprawdzałeś poziom oleju w skrzyni, podłączyłeś samochód do kompa? Jeżeli jest za mało oleju w skrzyni to 5 będzie ciężko wchodzić lub wcale. Jeżeli jest to coś poważniejszego to na kompie na pewno będzie jakiś błąd.
-
Pomoc w zakupie e38, jaki silnik,porady, opinie, porównania
2500 plus te dodatkowe opłaty, razem spkojnie możesz liczyć 3500 + OC. Ta z ogłoszenia jest przed liftem, a co do wyposażenia to sporo jej brakuje :norty:
-
Pomoc w zakupie e38, jaki silnik,porady, opinie, porównania
Nie pamiętam dokładnie ile tej akcyzy było, niech będzie na górkę ok 2500 zł, tłumaczenie papierów 50zł, skarbówka 160zł(albo 150) pierwszy przegląd 120 zł, opłata recyklingowa 500 zł, tablice, karta pojazdu itd 250 zł. 2.8 nie jest takie złe, kumpel sobie to kupił i po jeździe próbnej stwierdzam że tragedii nie ma :D ale gaci nie zrywa :mrgreen: przynajmniej spalanie jest dla niego do przyjęcia i nie musi zakładać badziewnego gazu. Moje 4.4 było bez vanosa i średnie spalanie to 16-17 l więc aż tak źle nie jest, a na vanosie palą podobno średnio do 2 l mniej.
-
Pomoc w zakupie e38, jaki silnik,porady, opinie, porównania
silniki M62 z vanosem buły montowane w modelach po liftingowych, czyli po 1998 roku. Co do samego vanosa to nie jest taki zły jak go piszą, silnik jest trochę bardziej elastyczny i ciut lepiej zbiera się od dołu, ale jest drogi w naprawie przy ewentualnej usterce. O skrzynie w 4.4 też nie musisz się martwić. Ja na twoim miejscu nie kupowałbym siepa w Polsce, tylko osobiście wybrał się do Niemiec, co prawda będziesz musiał zapłacić 18,5 % bandyckiej akcyzy, ale tez tragedii nie ma. Ja w grudniu 2009 opłacałem 750 z 1998, zaniosłem dokumenty i umowę do firmy która zajmuje się przygotowaniem dokumentów i pani wg jakiś tak książek wyliczyła ze wystarczy na umowie ok 2800 euro, i tylko od tej kwoty zapłaciłem akcyzę.
-
BMW 7 E32 - auto kolekcjonerskie
Ło matko i córko :shock: widzę, że przechodzisz n jasna stronę mocy :lol: :cool2:
-
POŻEGNANIE
Haha, przecież 140 3.2 stoi nie jedzie, wciskasz tam w podłogę to tylko wyje i nic :norty: . Miałem ostatnio (nie)przyjemność jeździć mercedesem w220 400 cdi mojego ojca i w porównaniu do 740d się chowa. Jeździłem też sporadycznie e38 w d. i nie ma opcji żeby "sto-czterdziestka" jechała dużo lepiej niż lepiej dobre 3.0 d
-
Proszę ocenić x5 Ważne !!!
upss, więc to jednak nie był ten sam gość. Sorry, że wprowadziłem cię w błąd.
-
problem ze skrzynią nie działa e32 750 m70
aj tam, aj tam, się nabijacie może On ma 16" i oponę 185 na tyle to przy 140km/h piszczy :lol: :lol:
-
Proszę ocenić x5 Ważne !!!
lift był jakoś na jesieni, wiec to jest fura z końcówki 2003. Poza tym ja swojego "iksa" kupiłem od tego gościa i jestem bardzo zadowolony, samochód był gotowy do jazdy, nawet olej był wymieniony przed sprzedażą dostałem komplet dokumentów, kopie briefu i zapłaconej akcyzy, n samochód wystawił fakturę. Fura miał być bezwypadkowa i była. Jak oglądałem to pożyczył mi swój miernik lakieru nawet. Podsumowując nie chce żeby to zabrzmiało jak reklama, i samochód musisz sprawdzić dokładnie.. Pozdr i powodzenia w poszukiwaniach
-
BMW E38 M62B44TU BŁĄD SILNIKA KONTROLKA
prawdopodobnie, sondy za katalizatorami które wyciąłeś świrują, lub gaz jest źle skalibrowany.
-
tylne prawe nadkole
Zadzwoń do Mojego kumpla, oni rozbierają na części e32 i e38, powiedz że masz nr od Konrada. Oni Tobie wytną tak jak będziesz chciał i wyślą. Nr.693430135 Hamer. Pozdro
-
za i przeciw x5 przed i po lifcie
X po lifcie jest lepsza opcja, po pierwsze i najważniejsze (jak wyżej ) skrzynia ZF, po za tym usunięto błędy wynikające z wieku "dziecięcego" pierwszego iksa. 3.0 d po lifcie m już 218 koni i nawet to się jako tako zbiera, średnie spalanie w granicach 12 litrów, (opony z tyłu 295). Podsumowując bierz po lifcie :norty: bo jest ładniejszy, lepszy i ma magnes na ci.ki :mrgreen:
-
Tylne Lampy E32
Były oryginalne lampy z białym kierunkiem. Po za tym było już o tym: viewtopic.php?f=74&t=145146
-
barany do m70
http://zapodaj.net/d5c93e54e7b4.jpg.html