Treść opublikowana przez FuXX
-
Kontrolka przepalonej żarówki
Może nie ma dobrego stuku przy żarówce. Na wszelki wypadek weź ją wymień i dognij blaszki co dotykają żarówkę.
-
E70 3.0si pytanie o działanie nawiewu
Samo się naprawiło. Przestawiłem całą siłę nawiewu na nogi później dałem znowu na środek i teraz działa normalnie. Intensiv siła na maksa i teraz wieje jak należy. Dziękuje wszystkim za próbę pomocy.
-
E70 3.0si pytanie o działanie nawiewu
Nawiew ustawiony na intensiv siła na nawiewu na full tylko na tłów ustawione. Nawiew bez włączonej klimy działa mocno jak tylko włącze klime słychać jak przełącza sie jakaś klapka. Słychać że silnik pracuje dalej na tych samych obrotach a powietrze z kratek ledwo wieje. Ma ktoś jakieś obrazki poglądowe jak się dostać do paronika i klapek do niego, może ktoś już przy tym coś robił i podpowie co i jak?
-
E70 3.0si pytanie o działanie nawiewu
Sprawdziłem jeszcze raz. Jak włącze klime to słychać jak przestawia się klapka, pewnie przekierowywuje powietrze na parownik. Wtedy od razu siła wylatującego powierza z kratek spada. Nie ma znaczenia w tym przypadku czy jest obieg zamknięty czy nie. Jest w tym układzie jesze jakiś filtr oprócz przeciwpyłkowych? Może parownik jest przytkany? Można się jakoś do niego dostać żeby sprawdzić czy nie jest przytkany?
-
E70 3.0si pytanie o działanie nawiewu
Chodzi mi o działanie siwy nawiewu ze środkowych kratek. Jak włączona jest klima nadmuch na full to strasznie słabo dmuch jak tylko wyłączę klime to dmuch bardzo mocno. Czy u was też tak jest? Można to jakoś zmienić?
-
Zablokowana skrzynia po strzale
Sprawdzaliscie na odpalonym silniku?
-
E70 - PROBLEM Z KAMERA COFANIA
Co prawda w moim e70 nie ma kamery cofania, ale sprawdź przewody które wychodzą w klapie bagażnika (w tej gumowej osłonie) czy któryś nie jest złamany.
-
gdzie znajduje sie filtr węglowy od oparów paliwa? 3.0si
Mogę potwierdzić to co kolega jerzy.h69 pisze. Ja też tankuję do pełna i mam spokój z tym błędem.
-
Zmieniarka 6CD
A jest chociaż wtyczka z zasilaniem do zmieniarki? Czy trzeba kombinować?
-
Zmieniarka 6CD
Ja mam ten sam kod wyposażenia i też szukałem tych przewodów i nigdzie ich nie znalazłem w schowku oczywiście
-
kamera samochodowa - rejestrator dedykowany
Wygląda super. Jaka jest jakość nagrania z tej kamerki? Nie ma czasem gdzieś bliżej lusterka +12V, np w lampkach albo w samym lusterku? Widzę że masz otwieranie bramy może tam by było +12 po zapłonie? Masz może zaprogramowane te przyciski do otwierania bramy? Bo ja się pytałem mojego montera bamy i powiedział mi że auta z US mają inną częstotliwość i nic z tego nie będzie.
-
E70 Auto gaz 7 osób
To mój temat. Ja mam tak przerobione auto. W butli mieści się około 37 litrów. Do tego dochodzi przeróbka instalacji elektrycznej żeby przenieść akumulator. Zakup akumulatora żelowego i przygotowanie odpowiedniego uchwytu akumulatora. Co do samego akumulatora, BMW przewiduje akumulator najmniejszy 90Ah, ale z racji gabarytów nie ma szans żeby taki upchnąć w tym miejscu. W razie jakiś konkretnych pytań pisz to chętnie pomogę. Jak trzeba to zrobię zdjęcia.
-
E70 3.0si - umiejscowienie modułu JBBFE
Dziękuje wszystkim za pomoc. Muszę sprawdzić połączenie między modułem JBBFE a PDC bo ISTA nie chce się skomunikowąć między innymi z tym modułem i nie wiem czy to problem z programem, interfejsem czy okablowaniem. Mam 6 takich modułów z którymi jest problem.
-
E70 3.0si - umiejscowienie modułu JBBFE
A jak się do niego dostać? Od spodu jak do bezpieczników?
-
E70 3.0si - umiejscowienie modułu JBBFE
Dzięki. Z lewej jest wzmacniacz do radia. Tylko gdzie jest JBBFE
-
E70 3.0si - umiejscowienie modułu JBBFE
Czy mógłby mi ktoś napisać gdzie znajduje się moduł JBBFE, moduł PDC. Może ktoś ma jakieś poglądowe rysunki gdzie jaki moduł się znajduje?
-
E70 3.0si - TPM malfunction
Właśnie że był dokładnie taki komunikat jak w temacie, nie pisało nic o żadnym kole. Co do czujników czy można to jakoś sprawdzić bez zdejmowania koła bo kupiłem felgi i nie wiem czy muszę się rozglądać za czujnikami? Komputer pokładowy nie pokazuje mi ciśnienia w kołach tylko koło świeci się na zielono. Po rozkodowaniu vin pisze S2VB Tyre pressure control (TPC). Czy czujniki to tylko z oryginału czy może jest jakaś sprawdzona firma którą można zakładać?
-
E70 3.0si - TPM malfunction
Wyskoczył mi taki błąd, po ponownym odpaleniu komunikat znikł. Sprawdziłem ciśnienie w oponach i jest ok. Co mogę zrobić żeby komunikat się nie pojawiał? Czy w moim e70 z 2007 roku wersja US są czujniki ciśnienia w felgach czy liczy z czujników ABS?
-
E70 3.0si - Ustawienie siłownika valetronika
Dziękuje wszystkim za podpowiedzi. Wszystko samo się ustawiło. Silnik chodzi jak przed demontażem siłownika. Uszczelki wymienione.
-
E70 3.0si - Ustawienie siłownika valetronika
Piszą że trzeba przeprowadzić adaptację. Iste posiadam ale nie wiem jak to zrobić.
-
E70 3.0si - Ustawienie siłownika valetronika
viewtopic.php?f=84&t=191026 Chodzi o BMW e70 silnik 3.0si n52k z 2007 roku. Wymieniam uszczelkę pod deklem zaworowym i obudową filtra oleju. Musiałem odkręcić siłownik valvetronika, który wystrzelił jak ze sprężyny. Czy teraz wystarczy go normalnie przykręcić na swoje miejsce i on sam zacznie działać czy trzeba go jakoś ustawiać?
-
Olej w Mostach i Skrzyni
Właśnie wymieniłem oleje w silniku, mostach i skrzynce rozdzielczej. Zeszło mi jakieś 3 godziny, wszystko poszło bez problemu.
-
Olej w Mostach i Skrzyni
Ja też jestem ciekaw ile i jakiego oleju gdzie wchodzi. Może ktoś by napisał i wyszczególnił co gdzie jaki i ile? Ja mam teraz wymienić olej w silniku i nie wiem ile wchodzi. Jak się sprawdza i dolewa olej do silnika bo chyba nie ma w nim szabelki, chodzi o silnik 3.0si. Wymieniłbym przy okazji olej w przednim moście i tylnym.
-
Badanie Techniczne a napęd 4x4
Możecie coś więcej napisać o tym przeglądzie i sprawdzeniu siły hamowania?
-
Kapie woda na dywanik pasażera
Wejścia są z przodu po lewej i prawej stronie szyberdachu a wyjścia w nadkolu po lewej i prawej. Ja wepchałem rurkę w kanał wlotowy szyberdachu i przetkałem powietrzem ze sprężarki. Wylotów nie sprawdzałem bo musiałbym rozbierał nadkola.