Treść opublikowana przez saygon
-
Czy widział ktoś to M5
jeden tłok do M-5 E-34 kosztuje 1200 zł, kolega ma własnie taką M-5 i w ciągu roku na naprawy wydał ok. 15 ty. zł a teraz skasował mu się silnik i nie jest w stanie nigdzie kupić, nawe w niemczech.polecam w b. dobrym stanie 540 w budzie E-39, koszty śmiesznie tanie, rewelacyiny silnik i znacznie lepiej się wkręca niż M-5 z silnikiem 3.5 l.sam moment obrotowy M-5 wynosi 360 NM , a w 540 440 NM.to też o czymś świadczy.do tego jestem w stanie bez dużych problemów i jeżdżąc całkiem dynamicznie utrzymać swoją w 16 l po mieście.
-
Jak to jest z komputerem w E39 ??
jeżeli naciskasz BC i nic więcej się nie wyświetla to raczej nic więcej nie masz.trochę dziwne bo w tym wózku w tych latach powinno być trochę więcej rzeczy
-
Ile palą wasze 320 dylemat
no a moja pali ok. 18l w mieście a na trasie ok. 12 l. z tym, że jest to 540i :diabel_smiech:
-
bmw e38 czy audi a6 OPINIE ZA I PRZECIW
tak jak poprzednicy wybrałeś nie to forum :nienie: a tak na serio silnikowo bmw jest bardziej nowoczesne (oczywiście porównywalne okresy ),zawieszenie w beemce kosztuje przy remoncie śmieszne pieniadze a przy audi majątek (miałem V - 8 to wiem ),pozatym popatrz jak cię widzą w beemce a jak w audi moim zdaniem to przeważa szalę :twisted2: :twisted2:
-
regulacja zaworów czy dam rade sam wyregulować?
pokrywę zaworową zdejmiesz sam bez żadnych problemów, uszczelka ta sama.szczelinomierz kupisz w każdym sklepie motoryzacyinym.musisz dowiedzieć się jaka jest kolejnośc pracy cylindrów w twoim silniku np. w 4 cylindrowym może być 1,3,4,2 w tej kolejności regulujesz zawory.najpierw wykręcasz świece.zaczynasz od ustawienia koła zamachowego w tzw. położeniu zerowym tj. znaki na kole pasowym muszą być zgrane ze sobą.wtedy regulujesz zawory w 1 cylindrze.następnie przekręcasz koło zamachowe na następny cylinder.przekręcasz poprzez założenie odpowiedniego klucza na śrubę koła pasowego.aby zorientowac się, że jest następny cylinder wsuwasz np. śrubokręt w miejsce po świecy w danym cylindrze i podciągasz go do górnego martwego punktu.tak wszystkie po kolei.zwróć uwagę czy nie masz wyrobionych nakrętek na zaworach bo to by tłumaczył częste rozregulowywanie.pozatym założyłem, ze masz regulowane zawory a nie ustawiane poprzez wymianę podkładek lub tym bardziej regulowane hydraulicznie.regulacja zaworów jest bardzo prostą czynnością i powinieneś sobie poradzić.pozdrawiam :twisted2:
-
dziwne brzęczenie w tylnym zawieszeniu
wyklucz najpierw pewniki typu jakieś części luźne w bagażniku we wnęce na koło itp.tłumik sprawdzisz opukując młotkiem, jak będzie brzęczał to on.obejrzyj tylne simerbloki, mają tendencję do wybijania się a wtedy uderza metal o metal.może być mocowanie górne amortyzatorów.
-
///M3 e36
lepiej dać więcej na początku i dokładnie sprawdzić stan.kumpel kupił rok temu M-5 z 1992 roku za 25 tys. wpakował 15 tys. i teraz szuka silnika gdyż mu się rozpadł.koszt jednego tłoka 1200 zł.
-
zmiana języka komputera
czy ktoś wie jak zmienić język komputera z niemieckiego na angielski.słyszałem, że należy przekręcić kluczyk w położenie 1 i na dziesięć sek. nacisnąć prawy przycisk na tablicy zegarów.u mnie wtedy wyświetlają się testy od 1 do 22.może ktoś zna inny sposób.
-
Sprawdz czy jestes wariatem drogowym
jescze raz się sprawdziłem i wyszło 34 pkt. poprzednio było 36 pkt. chyba jednak nie jestem wariatem
-
spalanie a rodzaj instalacji gazowej
przypuszczam, że chodziło mu brak możliwości rozpędzenia samochodu i jazdę ze stałą prędkością.dziwi mnie to trochę gdyż chyba bardziej chodzi o obroty silnika niż jazdę na szóstym biegu.
-
spalanie a rodzaj instalacji gazowej
dzisiaj rozmawiałem z jednym gościem, który zakłada gaz (ul.Kraszewska).twierdził,że w przypadku źle zestrojonej instalacji gazowej(włąśnie mapa drogowa a nie hamownia ) w saamochodach dużej mocy , w przypadku długotrwałej jazdy dużymi prędkościami może dojść do zniszczenia silnika.czy to jest bredzenie , czy ma jakiś sens.
-
spalanie a rodzaj instalacji gazowej
czy ktoś się orientuje czy samochód po założeniu instalacji musi być ustawiany na hamowni czy wystarczy w czasie jazdy ustawić tzw. "mape drogową".zaznaczam/, że chodzi mi o samochody o dużej mocy jak np. 540i
-
sekwencja firmy KME
wacham się pomiędzy KME a Prinsem.różnica w cenie jest ok. 2 tys. zł to nie jest mało.wiele czytałem na temat i jednego i drugiego.wygląda,że różnica jest właściwie tylko w trwałości i marce firmy.ponoć nowe wtryski w KME firmy Matrix są super.jakie masz zdanie na ten temat
-
sekwencja firmy KME
pytanie do_Kai_ czy odczuwasz jakąś różnicę w jeździe na benzynie a na gazie i ile już zrobiłeś km. nas gazie
-
Silniki sportowe a LPG
zalew czy to real czy fotomontaż super wygląda :twisted2:
-
spalanie a rodzaj instalacji gazowej
czy ktoś się orientuje czy rodzaj instalacji gazowej ma wpływ na spalanie i moc silnika.oczywiście zakładając, że instalka jest dobrze założona
-
sekwencja firmy KME
czy ktoś spotkał się z sekwencyiną instalacją gazową KME i jakie jest jej porównanie z PRINSEM
-
Sprawdz czy jestes wariatem drogowym
zdobyłem 36 pkt. chyba nie jest tak najgorzej jak na 540iV8
-
Małe problemy elektryczne z komputerkiem i kontrolkami.
zegary w niektórych modelach beemek mają problem ze ścieżkami.mocowania punktów do ścieżek rozlutowywują się.podjedź do elektryka, wyjmijcie zegary i niech elektryk przelutuje punkty.widać zerwania pod szkłem powiększającym
-
Małe problemy elektryczne z komputerkiem i kontrolkami.
zegary w niektórych modelach beemek mają problem ze ścieżkami.mocowania punktów do ścieżek rozlutowywują się.podjedź do elektryka, wyjmijcie zegary i niech elektryk przelutuje punkty.widać zerwania pod szkłem powiększającym
-
coś skrzypi,piszczy w tylnym zawieszeniu ........
panowie trzeba wymienić simerbloki w tylnym zawieszeniu.można próbować smarować sprayem ale przez to wywalicie więcej części.to są groszowe koszty a starczy na co najmniej 60 tys.km.
-
Nie wiecie jaki jest koszt założenia nawigacji???
masz na forum człowieka, który ma całą nawigację do beemki.koszt z założeniem 5 tys. zł.jeżeli potrzebujesz to ma także poszczegulne moduły oswobnno
-
gaz w 540i - jakie efekty po założeniu?
czy ktoś może mi powiedzieć jaki efekty są po założeniu gazu do 540 i,czy silnik równo pracuje,jaka jest moc na gazie,czy nie spotkają mnie jakieś niespodzianki i na co zwrócić uwagę przy montazu gazu.
-
założenie gazu do 540i - gdzie najlepiej?
potrzebuję namiar na sprawdzoną stację do założenia sekwencyinego gazu do 540 i