Treść opublikowana przez rbk
-
330d Jakie są objawy pęknietej sprężyny z tyłu
A więc rozwiązanie problemu było następujace. Sprężyny są OK. Było uszkodzone górne mocowanie amotryzatora. W związku z tym zleciłem wymianę mocowań z dwóch stron oraz odbojów. Oryginalne górne mocowania są firmy Boge, gdyby to kogoś interesowało. Dziękuję kolegom za pomoc, a w szczególności koledze hubertowisk za trafną diagnozę potwierdzoną u mechanika. :D Jeszcze jedno pytanie. Czy po takiej wymianie trzeba zrobić geometrię ?
-
330d Jakie są objawy pęknietej sprężyny z tyłu
Pytanie jak w temacie, gdyż na przeglądzie okresowym stwierdzono stuk w lewym tylnym kole na testerze amortyzatorów. Faktycznie jest słyszalny w momencie przejeżdżania przez krótkie twarde nierównosci, typu studzienka, krawężnik raczej metaliczny dźwięk. W zawieszniu nie ma luzów, amortyzatory z tyłu mają po prawie 70% i są sprawne. Problem dotyczy wyłącznie jednego koła.
-
320d Wymiana wahaczy
Ja na razie wymieniałem jedynie tuleje, na oryginał OE BMW. Myślę, ze wahacze nawet w polskich warunkach powinny wytrzymać 200 kkm. Jakość prowadzenia i komfort pozostały bez zmian.
-
320d Stukanie w kierownicy
Niestety to prawie na pewno przekładnia. Miałem to samo. :cry: I pewnie niedługo będę miał ponownie, bo duże felgi i nasze drogi to pewna kolejna naprawa, kwestia wyłącznie przebiegu.
-
330d - Blaknące lusterka zewnętrzne a pogdrzewanie
Bardzo dziwna sprawa. U mnie nic nie blaknie. Lusterka są w stanie idealnym.
-
Komentarze do "diesel czy benzyna"
Panowie i Panie o ile takowe są. Bardzo przyjemnie czyta się ten wątek. Można się zrelaksować, dobrze zabawić i jeszcze czegoś nauczyć, chociaż to ostatnie w bardzo ograniczonym zakresie. Zwaracm sie w uprzejmą prośbą o kontynuację. :D :cool2:
-
330xd Minimalna grubość tarczy hamulcowych
Dane o grubości min. tarczy 23,4 są zamieszczone na samej oryginalnej tarczy hamulcowej BMW. Jest na niej znaczek BMW i taka wartość.
-
330xd Minimalna grubość tarczy hamulcowych
23,4 minimum w 330d
-
318i Tuleje przód
Założyłem oryginał BMW i chodzą super. :D :mrgreen: Koszt 510 złotych, więc nie wiem, czy jest sens eksperymentować.
-
E46 jakie amortyzatory i sprężyny
Sachsy idą na pierwszy montaż. Na amortyzatorach oryginalnych oprócz napisów BMW jest też napis Sachs.
-
popiskiwanie na nierównościach
Może piszczy coś w środku samochodu, a nie na zewnątrz.
-
330d pękajace drewno
Tak jak mówiłem. Sprwdzałem kondycję akumulatora i silnika. Samochodem nie gazowałem, nigdy tego nie robię, bo od wielu lat jeźdżę turbodieslami. Zdziwiła mnie tylko nieodporność na zmianę temperatury tworzywa sztucznego. Przecież nawet na laptopie, telefonie, które doznają podobnych skoków temperaturowych nie pęka tworzywo. :|
-
330d pękajace drewno
Postanowiłem podzielić się nowym doświadczeniem. W samochodzie, mam tzw. wood trim ( drewno szlechetne- taki plastik ). W największe mrozy przy -29 stopni C samochód wyprowadziłem z ogrzewanego garażu na podjazd pod domem, bo jak wiadomo najlepiej wtedy sprawdzić kondycję samochodu. Rano przy -29 odpaliłem samochód od tzw. pierwszego przekręcenia, został na dworze jesze z trzy dni. Wszystko było w porządku. Stwierdziłem, ze wstawię go do garżu. Różnica temperatur wynosiła ponad 40 stopni, bo garaż mam ogrzewany. Natępnego dnia po wyjeździe stwierdziłem, że tzw. drewno na kierownicy i lewarku zmiany biegów delikatnie popękało. Na innych elementach deski, drzwi tego nie ma. Czy BMW stosuje tak kiepskie plastiki nieodporne na zmiany temperatury ? :shock:
-
BMW LL-98 i LL-01
W instrukcji obsługi jest napisane, że w wypadku braku oleju o normie LL-01 można zalać olej o normie LL-98. Ja osobiscie korzystam z oleju Liqui Moly LL-01, na który przeszedłem z Castrola. Nie jest podrabiany.
-
E46 330D Tarcze hamulcowe i klocki ATE
Założyłem komplet z TRW ( tarcze, klocki, czujnik ). Przejechałem ponad 20000 km i na razie sprawuja się dobrze.
-
BMW 320 D Uszkodzony wentylator klimy
Po rozjechaniu psa musiałem niestety kupić oryginał w ASO.
-
330d czy 320d? który silnik lepszy?
Obawiam się, że pkt 1 czyli różnica w cenie 320d i 330 d, będzie blizsza 5-6 tys. zł. przy porównywalnym stanie technicznym.
-
330d łożyska przód
Wymieniłem na FAG koszt około 700 zł -ale wiem, że przepłaciłem.
-
318d Jakie zarowki polecacie?
H7 Night Guide
-
diesel czy benzyna - merytorycznie
http://www.motostat.pl/member/vehicles/stats/id/2531 Mojego 23,22 zł na 100 km po 25000 km.
-
Komentarze do "diesel czy benzyna"
Dieslami przelatałem 0,5 mln km i nikt mnie nie przekona do benzyny.
-
Komentarze do "diesel czy benzyna"
Potrafi, potrafi 330d zejść poniżej nawet poniżej 6 litrów. Pkt. 1 samochód musi mieć 150 kkm, a nie faktyczne 300 czy 400 kkm. Jak w kraju pierwszy raz po sprowadzeniu ( po roku ) podłączyli pod komputer to wyszły im cztery błędy: 2 spalone żarówki i dwukrotna odmowa otwarcia bagażnika z pilota. Niestety "zawias" nie lubi polskich dróg z koleinami i dołami. Samochód kupiłem z przypadku, bo zawsze jeździłem Skodami, a teraz zawsze będzie BMW.
-
Komentarze do "diesel czy benzyna"
Też nie wiem jak to robiłeś. Jeżdżę codziennnie do pracy- łacznie 130 kkm i przy prędkości 90-110 km/h tyle pali. Uważam, ze jest to samochód wyłacznie na trasy. Do miasta wolę jeździć małym. Jak muszę wjechać beemką do miasta to jest tragedia, ten samochód po prostu nie cierpi jazdy po mieście. Czasami troszkę depnę "dla zdrowotnosci turbiny", bo się podobno łopatki przy spokojnej jeździe mogą zapiec. Ale w sumie to jestem średnio zadowolony, bo moja poprzednia Octavia 110 PS paliła 5,5 l/ On na 100 km. :mrgreen: :lol:
-
Komentarze do "diesel czy benzyna"
http://www.motostat.pl/member/vehicles/stats/id/2531
-
nowa ustawa drogowa niekonstytucyjna
Śledziłem ten projekt na etapie prac w Sejmie i tam też były dziwne działania, w szczególności z opiniami legislatorów co do konstytucyjności przepisów. Ta ustawa miała dać dużo nowych dobrze płatnych etatów dla osób bez praktycznie żadnych kwalifikacji. Kto by te etaty obsadził ? :8) :mrgreen: Być moze będzie i afera radarowa.