Treść opublikowana przez klonas
-
jak skasowac luz na przekładni
hmm to po co te śrubki montują ? ja mam taką kontrującą wkrętak i 6 kotnakontrująca w pozycji na wprost wspomaganie działą za bardzo za lekko chodzi luzu nie ma ... czy tą śrubkamoge zlikwidować za lekko pracujacą przekładnie? bo jest tak że jak jade po dziurac hto ruch mojego ciałą przekładan na ręce i dalej kierownic wpływa na trakcje!!!:) ale numer!!! muz opierać ręce o kolana i trzymać od dołu i jest ok ... zawiecha byłą robiona geometria też nikt nei wykrył zwalonej przekładni :) Pozdrawiam
-
Dolać płyn chłodzący (jaki?), czy wodę
hmmm chyba troche przesadziłęś że temperatura wrzenia glikolu to 125 st tzn : samego koncentratu chyba ... nie em skad masz te informacje ? ale ja kupiłęm płyn castrola koncentrat bo włąśnie zauważyłem ,żę na wodzie po zgaszeniu silnika gotuje si i wywala powolutku z chłodnicy odkręconej ... a tak naprawde nie powinno ... i w specyfikacji jest napisane : 107 st temp wrzenia gotowego roztworu ...:) Pozdrawiam i też po praktyce z BMw zalecam płyn nie wode włąsnie bede zaewał koncentratem z wodą bo zmuszony jestem jeździć bez korka bo ja ksie nazbiera cisnienie w chłodnicy to leci mi do oleju a bez korka sucho... a kasy brak na remont ... Pozdrawiam p.s aby nie być goło słownym dokładam link http://off-road.pl/modules.php?name=News&file=print&sid=263 Pozdrawiam
-
520 12V - temperatura
trzeba pamiętać ,że wskaźnik jest buforowany i wskazuje w pewnym zakresie cały czas na środku puźniej przy minimalnym przekroczeniu danej temp idzie dalej podejrzewam ,żę tu chodzi o 2 st i juz mozęsz miec grubosć strzałki .. ja też mam czasami poza środkiem o grubość ... nadal prosze o podanie realnej temperatury wody w układzie bo to otwarcie termostaty to nie gra mi coś ze stanem faktycznym a moim zdaniem liczy sie w jakiej temp powienien silnik pracować ... i jaka jest faktyczna a nie otwarcie pełne ... czy się myle? bo przecież inaczej termostat nie otwiertał by do końca tylko by robił sobie zapas i wrazie czego dalej otwierał a otwiera sie całkiem i visko ewentualnie reguluje nadmiar temp ... Pozdrawiam
-
Telepanie silnika na wolnych obrotach
a ja słyszałem ,ze jak jest powietrze w wodzie to jak pęcherzyk przepływa pod czujnik temp ... to komp zbiera parametry związane ze skokiem temperatury i potrafi zakolibać silnikiem ... jak wiadomo powietrze rozgrzane jest cieplejsze (para) to ma jakissens nie wiem jak jest bmw zbudowane ale na bank czyta temperature :) Pozdrawiam
-
520 12V - temperatura
a w E34 2.5 litra to taka temperatura 96 st przy postoju i gazowanie na około 3000 to dobry wynik czyli w normie mierzony miernikiem w chłodnicy w środku rórki przelewowej ... normalnie ma 94 - 95 st wiec przy gazowaniu wzrost o 1 st bo tego nie kumam pisze sie pełne otwarcie termostat 88st ale to raczej zamało na odpowiednie nagrzanie silnika? powinno raczej bycponad 90 st? i tu chyba nie ma róznicy wilekiej czy 2.0 l czy 2.5 litra? m20 i jeszcze troche teoretyki i dziwny przypadek u mie jest tak ,żę sie zapowietrza w oleju nieraz jest woda ... ale to tylko sie trafia jak sie zapowietrzy i cisnieny wbija wode tak jest ok .. nie bombluje mi w zbiorniczku węze nie puchną ... jak mam w zbiorniczku 96 st to przy głowicy w sumie morze momentami wrzeć przez co sie zapowietrza? dobzę mysle ? a jak sie zapowietrzy to wywala wode do oleju i czy to bardziej wygląda na pękniecie głowicy czy uszcelke?:) 5000km juzzrobiłem z tym ... :(
-
Wmontowanie komputera pokładowego
a no może i fakt :oops:
-
mam problem z temeratura
no to wiem czemu mi sie zapowietrza często pora wlać płyn przynajmniej tak mi się wydaje :) kupie jutro 2 litry koncentratu zobaczymy :) bo przez gotowanie może sie ukłąd zapowietrzyć prawda?:) dzięi za info Darek:) Pozdrawiam
-
Do czego służy drugi akumulator ?
dokładnie wydaje mis się,ze masz racje .. raczej stawiam na to konstrukcja przygotowana jest na dwa akumulatory bo cżeść była montowana w środku bo pod maskąsie nei miescił :) powiedzmy wieszy silnik czy jakiewebasta srasta ... no nie wiem nic mi nie przychodzi do głowy dla mnie to głupoda wstawiać 2 aku jak w tirach...:)
-
mam problem z temeratura
nie wiem jak u was ale ja mierzyłęm miernikiem i wskazówka jest na 90st jak temp wody ma w zakresie 80 -95 st po zgaszeniu silnika zawsze wychyla sie wskazówka w prawo i uważam to za normalne co do tego że przy dużęj predkości jak zwolnisz to spada temp to ja staiwam na termostat... chociaż zawsze jest tak ,żę poprostu silnik sie tak nie zagrzewa jak przy cięzkiej pracy i zwyczajnie skokowo temp wraca dopuki termostat nie zareaguje odpowiednio takie jest moje zdanie przecież ma kawałek woda do przepłyniecia możę sie myle ale tak mysle Bardzo prosze aby ktoś napisał jaka temperatura pracy silnika 2.5 E34 jest w granicahc normy nei chodzi mi o ten dziwny wskaźnik na tablicy tylko badane miernikiem u mnie jest 96 st!?? to prawie wrzenie a podejrzewam ,żę przy głowicy to juzgdzieś tam wrze... i czy ktoś wie jaka jest róznica chłodzenia na płynie chłodniczym a na wodzie ?orientacyjnie ?:) Pozdrawiam
-
Do czego służy drugi akumulator ?
a do webasta trzeba osobny akumulator? hmm wiecie co nie wiem czemu w instrukcji jest akumulator 55 ah dla 2,5 litra wydaje sie troche mało.. to w tirach montuje sie pare akumulatorów ale kto wie ... jaki akumulator powinien być do alternatora 90 A? Pozdrawiam
-
jaka głowica ?jaką kupić
tak ten nalot sie powiększył .. wogóle jest dziwna sprawa bo raz jest kawa w oleju a raz jej nie ma to cieknie momentami :) co doprowadza mnie do furi... z tego co wiem to tego pękniecia nawet spawać sie nei da .... kaplica ...:) a głowica pasuje tylko od 2,5 litra...
-
jaka głowica ?jaką kupić
no to kicha łatwiej w kosmos polecieć niż taką głowice kupić... obdzwoniłem 8 warsztatów w 3 mieście ... i nic .Chyba będe sam je sprowadzał ;) jasny gwint kupowałem specjalnie 12 v bo podobno do 24 cięzko w raźie czego głowice znaleźć a tu prosze jaki numer jak by ktoś znał jakisskład cżesci z 3miasta to prosze o informacje
-
Pytanie o pasek rozrządu.
pasek układa sie po założeniu jak już go sciągniesz to zmienisz napięcie paska coś nei tak założysz i ci walnie ... ja mam ten sam problem robiłem rozrząd 1000 km temu a teraz musze głowice zwalać bo nie jest szczelna i trzba będzie nowy pasek wywalić i wstawić nowszy:) ale kicha :(
-
Górny wąż od pompy do chłodnicy - czy normalny objaw ?
a to bardzo sie ciesze ,żę węże powinny być miękie :) to wyklucza uszczelke nad któą sie zastanawiam już4 tydzień :( troszek juzmnei ęczy to chłodzenie i BMW... Pozdrawiam
-
PROBLEM Z UKLADEM CHLODZENIA
tak wszyscy pusza co zrobicjak puchnąprzewpdy ... a co zrobić jak są miekie?:) bo ja mam cały czas miekie no czasem robią się twarde... ale bardzo rzadkie... ale ciągle gnoja musze odpowietrzac bo letnie powietrze leci w kabinie a raczej powinno wrzace ?:) tzn bardzo ciepłe jak w innych autach poruwnuje z vw golf 2 i seat 98 r ...
-
Górny wąż od pompy do chłodnicy - czy normalny objaw ?
o co chodzi z tym ciśnieniowym układem chłodzenia? ja mam cały czs miękie przewody ... ? M20 .. czasem robią sie twarde ...ale zawsze moge je zgnieśc...:) to jak to ma byćw końcu co to jest to ciśnieniowe ?
-
Korek zbiorniczka wyrównawczego
temperatura idzie do gór dlatego wskaźnik rośnie to normalka... u mnei tak jest u kumpla też .. powiedzcie mi jak zdjagnozować wlniety korek? i na jakiej zasadzie on działą ta luźna częśc ten niby zaworek to do czego ? u mnie troche lata na boki po prowadnicy ... jak to sprawdzic ? mam nowe uszczelki .. mam wrażenie żę jak nei dokręce korka na maxa to lepiej sie zachowuje mój ukłąd chłodzenia nie mam jaj z zapowietrzaniem... czy to możliwe ... żę przez korek ukłąd sie zapowietrza i ubywa płynu... tzn kauży nie widze pod autem więc raczej nei wywala raz mi wywalił... ale to dlatego żę za mocno dokręciłem (chyba ) :) ni cholery tego sprawdzić nei idzie a wywalić następne 70 zł na korek to łatwo tym bardziej żę mi dziś wyciraeczki gwizdneli więc nowy wydatek już był...:(
-
Znowu sie przegrzewa.... :(
Bartek piszesz ,że odpowietrzasz na termostacie ja mam śrubke na termostacie i na chłodnicy czym odpowietrzać?:) mozę masz tak samo? i ja źle odpowietrzam ,zę na chłodnicy?
-
Pomorskie
a mozęsz podać namiar na serwis z osowej ? Pozdrawiam
-
jaka głowica ?jaką kupić
a co to jest ta supereta? tak czytam to forum i często sie to pojawia.a te numery to gdzie szukać? są normalnie wybite na głowicy? na zewnątrz? Pozdrawiam
-
pełny komputer nie pokazuje wszystkich danych?
a poszukaj czujnika ręcznego .. może on zwalony jest to by wyszło wtedy że masz to co ja czyli widocznie taki standard był by przyjęty ...
-
jaka głowica ?jaką kupić
dzieki za info przynajmniej wiem czego szukać :) Pozdrawiam
-
jaka głowica ?jaką kupić
a czy w e32 były montowane silniki 5 littrowe gość sprzedaje głowice do e32 ale pisze żę silnik 5 litrów czy takie były montowane bo mozę sam nei wie co sprzedaje ma napisane 12v5l moze miało być 12v 2,5 litra ;) czy ktoś napisze jakie głowice pasujądo 2,5 litra 12v? Pozdrawiam
-
pełny komputer nie pokazuje wszystkich danych?
no tak ... u mnie akurat ręczny pokazuje ni informuje o dzwiach chociaż czujniki działają... czasem krzyczy jak na włączonym silniku przełącze sie z mijania na postojowe i to wsio ... całą reszte ładnie wystękuje :) nawet obcych języków sie nauczył ...:) Pozdrawiam
-
pełny komputer nie pokazuje wszystkich danych?
to może dlatego ,zę są dwa mdele nam nie pokazuje :) mi jedynie odzywa sie jak zmieniam na włączonym silniku na postojowe :) z mijania i piszcy wtedy łobuz:)