Skocz do zawartości

klubau

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez klubau

  1. jeśli się nie boisz, spróbuj zmienić wpis: PROGRAMMPARAMETER_LCM ece na "us" i w: DRL_DIMMUNG wert_01 na wert_02 powinny zaświecić światła dzienne w stylu Audi, tzn. przyciemnione światło drogowe i lekko żarzące się kierunkowskazy, sam tego nie programowałem, ale czytałem coś o tym.
  2. Robert (RobsonX) kiedyś pisał o krótkiej nazwie komputera, zmień na PIOTR, może pomoże, Ediabas nie musi chodzić, tylko IFH i Emu.
  3. tak samo, tylko kopiuj za każdym razem zawartość "FSW_PSW.TRC" do pustego "FSW_PSW.MAN", nie zostawiaj tam starych śmieci po kodowaniu innych sterowników.
  4. zerknij w sterowniku LCM funkcja ta nazywa się HEIMLEUCHTEN i wyglada tak: HEIMLEUCHTEN wert_02 HEIMLEUCHTEN_AL aktiv HEIMLEUCHTEN_BL nicht_aktiv HEIMLEUCHTEN_FL nicht_aktiv HEIMLEUCHTEN_KL58G aktiv HEIMLEUCHTEN_KZL aktiv HEIMLEUCHTEN_NSW nicht_aktiv HEIMLEUCHTEN_SL_H aktiv HEIMLEUCHTEN_SL_V aktiv z tym ze wert_01, 02 .. to czas po jakim światła gasną, a HEIMLEUCHTEN_AL oznacza ze świecą światła mijania. Ja u siebie zmieniłem to na HEIMLEUCHTEN_NSW w ten sposób świecą przeciwmgielne żeby nie męczyć ksenonów. PS. tylko nie pchaj tej dźwigni zbyt mocno bo się złamie :mrgreen: , ja w moim pociągam ją do siebie. na razie
  5. Alarm nie ma swojego sterownika, a koduje się go przez GM3 "Grundmodul". jak będę następnym razem bawił się autem, zrobię ci screena i wrzucę tutaj. A z innej strony, jeśli dobrze ogarniesz NCSa, to nie będzie ci się już nawet chciało włączać DIS zęby coś zaprogramować. na razie
  6. spróbuj na starszej wersji INPY i włącz do testu Softing, zobaczysz wtedy czy lampki zaświecą. zmienić na Fister zawsze możesz.
  7. ja ustawiam na włączonym zapłonie, chociaż dla niektórych sterowników wystarczy klucz w poz. 1. nie zdziw się tylko przy następnym sczytaniu błędów, ze masz błędy w DWA. To normalka, auto myśli ze ma alarm którego nie ma. :twisted: na razie
  8. w takim razie moze kolega piwek pomoze swojemu klientowi Piotresowi w postawieniu DISa na tym SUPERINTERFEJSIE :duh:
  9. klubau odpowiedział(a) na muras73 temat w inpa, ncs, nfs, winkfp, dis, sss
    krótka odpowiedź: nie
  10. pozwoliłem sobie zerknąć w twoją ediabas.ini i zaraz w pierwszym wierszu wpadło mi coś w oko a mianowicie: "EDIABAS 7.0.0 Configuration [Configuration]" gdzieś czytałem ze DIS nie lubi tej nowej wersji, ale poczekajmy co powie Nerwus. Na screenie przy Hard Disk nie widać jego wielkości, ustawiłeś tam 18.635 MB :?: Niestety ale nie rozumiem o czym do mnie piszesz :oops: . W Ediabasie jest napisane Softing AG ale to chyba nie o to chodzi, prawda ? :roll: Z gory bardzo dziekuje za pomoc. poczytaj o ukrytym menu, jeśli tam jest ustawione na "fister on" to lampki nie będą świecić. na razie
  11. @Majkii zerknij czy masz takie ustawienia w profilu http://images48.fotosik.pl/187/2af8a1cde22a38f6m.jpg http://images37.fotosik.pl/182/e6850a9eaacad627m.jpg na razie
  12. nie instaluj nowej, nie ma takiej potrzeby.
  13. Przypuszczam ze z twoim profilem jest coś nie tak. wyskakuje ci jakiś błąd podczas kodowania? nie wiem czy będziesz miał DISem lepsze szanse, mój kumpel ma e39 z początku 1998 i tam poszło bez problemu.
  14. ten drugi to obsługa tempomatu (w kierownicy) na razie
  15. klubau odpowiedział(a) na muras73 temat w inpa, ncs, nfs, winkfp, dis, sss
    dla starszych aut wersja 4.4.7 na razie
  16. jeśli plik był duży ok. 40 kb to coś popieprzyłeś, koduje sie tym małym ze sterownika ok. 4 kb. w FSW_PSW.MAN powinno to po zmianie wyglądać tak: VERRIEGELN_AUT_AB_X_KM/H aktiv . VERRIEGELN_XKM/H_SENDER_1 aktiv VERRIEGELN_XKM/H_SENDER_2 aktiv VERRIEGELN_XKM/H_SENDER_3 nicht_aktiv VERRIEGELN_XKM/H_SENDER_4 nicht_aktiv . VERRIEGELUNGSSCHWELLE 16_km/h i tak kodujesz to w sterownik. jeśli nie ma tych wpisów to pewnie się nie da zakodować. Opcje "verriegelung_xkm/h_sender_1", 2, 3, 4 dotyczą kluczyków 1,2,3,4 i muszą być odpowiednio zaprogramowane. EWS, KMB nie ma znaczenia, sterownik wybierasz później. co do mrugania, to u mnie wygląda to tak: DWA aktiv DWA_NOTENTSCHAERFEN aktiv DWA_QUITTIERUNG aktiv ZV_ENTR_SCHL_BEI_DWA_AKT aktiv QUIT_OPT_ENTSCH aktiv QUIT_OPT_SCHAERF aktiv na razie
  17. przeczytaj jeszcze raz moj posting 8 pozycji wyzej tutaj: viewtopic.php?f=97&t=108481&p=792305#p791889 nie wystarczy skopiować pliku tekstowego do FSW_PSW.MAN, a w menu tez nie zobaczysz nic nowego.
  18. jeśli robisz to profilem "expertenmodus" i ten jest dobrze skonfigurowany, to nie mam pojęcia co robisz źle. co w ogóle chcesz zakodować? przecież piszesz ze miga światłami :roll: a co do DISa, to zerknij tutaj, u mnie pomogło. viewtopic.php?p=677156#p677156 na razie
  19. sam go stwórz np. notatnikiem. zmień tylko zakończenie z "FSW_PSW.txt" na "FSW_PSW.MAN" wszystko jedno, zacznij od EWS i zobaczysz czy połączy sie z autem. na razie
  20. aha, jeden z pierwszych modeli, a wiec będzie brakować niektórych funkcji. wychodzę z założenia ze masz odpowiednio dopasowany profil (jak w pierwszym poście) oraz pusty plik "FSW_PSW.MAN" w C:\NCSEXPER\WORK ja robię to tak (z tym ze mam niemieckiego NCSa): Odpalasz NCSa ładujesz profil "expertenmodus" F1 --> F3 wybierasz e39 --> potem F6 --> następnie F4 i wybierasz sterownik który chcesz "opracowywać", w tym wypadku GM3 --> nastepnie F2 i wybieram z listy "Codierdaten lesen" --> F3. w tym momencie NCS rozczytał sterownik GM3. teraz idziesz w exploratorze do C:\NCSEXPER\WORK i otwierasz notatnikiem plik "FSW_PSW.TRC " i kopiujesz jego zawartość do pliku "FSW_PSW.MAN". W nim zmieniasz co potrzebujesz na aktiv lub nicht_aktiv i zapisujesz. teraz wracasz do NCSa --> przyciskasz znowu F2 zmiana w liście na "SG codieren" --> F3 --> gotowe. wczytaj się dobrze w temat bo robisz wszystko na własną odpowiedzialność, a szybko możesz coś zepsuć :wink: powodzenia :cool2:
  21. nie wiem na 100 procent jak to jest w starszych, ja tez nie mam alarmu, ale "przekonałem" moje auto ze go ma i już moglem ustawić mruganie awaryjnymi. Robiłem to wprawdzie DISem ale w NCSie w Car&Key memory tez jest ta opcja. Zerknijcie po prostu czy macie takie opcje. na razie
  22. nie wiem na pewno czy w e46 jest tak samo jak w e39, jeśli tak to musisz najpierw w Car&Key memory włączyć funkcje: "DWA" tzn. alarm, a potem zmienisz ustawienia: "QUIT_OPT_ENTSCH", "QUIT_OPT_SCHAERF" powodzenia
  23. może sterownik był już wymieniany (aktualizowany)? jaką wersję pokazuje ci? wg. ETK jeśli twoje auto jest z przed 09/2001 to najnowszy soft jest w wersji 7552714 jeśli po 09/2001 to 7542326 na razie
  24. Witam!!! a z jakiej wersji SSS bierzesz pliki do WinKFP dlia skrzyni??? :?: do e39 wystarczy v27, sam zmieniałem tylko DME, ale SSSem. skrzyni nie muszę bo mam manuala. na razie

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.