Skocz do zawartości

bmw316

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez bmw316

  1. bmw316 odpowiedział(a) na MatekRc temat w E36
    Słuszny wybór.
  2. bmw316 odpowiedział(a) na MatekRc temat w E36
    Przepraszam Cie bardzo, ale jak Cie nie stać na BMW, to sobie kup taczke. Oczywiście, Twoja sprawa co sobie wlejesz, jeśli o mnie chodzi, to możesz nawet na wodzie jeździć, ale nie dawaj takich rad tym co chcą dbać o swój samochód, wszystko na temat, bo oleje są wałkowane na tym Forum co dwa tygodnie i wszystko w tej kwesti zostało już napisane. Taczką to może ty jeżdzisz. Brat w Niemczech jeżdzi mercedesem już 11lat na mineralnym oleju, ma przebieg około 400tys km, poza tym pracuje na servisie mercedesa. Jakoś dziwnym trafem nie miał problemów z silnikiem. Jak ktoś jest laikiem to można mu wciś byle kit odnośnie samochodów aby wyszarpać z portfela kasę!
  3. bmw316 odpowiedział(a) na MatekRc temat w E36
    aaaa jeszcze dodam że w Niemczech w autohausach leją oleje z beczek 300 litrowych i nie są to wcale oleje markowe.
  4. bmw316 odpowiedział(a) na MatekRc temat w E36
    Wcale NIE MUSISZ lać tego samego oleju co był wcześniej wlany! Śmiało sobie zmień firme, NIC to nie zaszkodzi. Skocz sobie do sklepu i kup jakiegoś Castrola, Elfa, Lotosa, Mobila itp, najlepiej półsyntetyka 10W40 w zupełności wystarczy! Auto to nie niemowle 2miesięczne żeby sie z nim cackać.
  5. Jest jeszcze podkładka między kielichem a amorem. U mnie była wytarta i też dochodził z zewnątrz auta dziwny brzęczący dzwięk.
  6. bmw316 odpowiedział(a) na MatekRc temat w E36
    powiedz mi, bo sperzedawca mówi żeby wlać mineralny, ale ty radzisz pólsyntetyk, tak? Mineralny też nie zaszkodzi, ale lepiej sobie nalej półsyntetyka. Jak ktoś ma za dużo kasy to niech sobie leje pełny syntetyk Mobila 0W40 za 200zl, jego sprawa. No chyba że bedziesz jeżdził ekstremalnie, 6000tys obr., żyłowanie na max.
  7. bmw316 odpowiedział(a) na MatekRc temat w E36
    Ja leje półsyntetyk LOTOSA 10W40 (4Litry za 73zł). Znajomy mechanik powiedział że w zupełności wystarczy. Po co przepłacać za jakiegoś Mobila 0W40, lepiej wymienić powiedzmy po 9tys km.
  8. Wszystko ok.
  9. bmw316 odpowiedział(a) na mateuszh temat w E36
    A masz pasek na kompresorze klimy???? Jeśli nie masz, to sprawdz czy koło pasowe w sprężarce się kręci, jeśli nie to jest kompresor zatarty. Uważaj z tymi pseudo fachowcami od klimy, ja też byłem niby u fachowca i rozpierd....... mi cały kompresor (a wystarczyło zmienić łożysko).
  10. Ja zmieniłem na pełny OBC
  11. Pociśli - akurat nt. zmiany języka jest prawdą, a nt. przebiegu - nie. :mad2: Tak, tak, "a świstak siedzi i zawija w papierki" ... ;) Ludzie ! - czyatajcie forum, a dowiecie się prawdziwych informacji od ludzi znających się na rzeczy, a nie od np. handlarzy wymyślających herezje lub szpanerów udających, że coś wiedzą ... Sebast brawo!! :) tak trzymać (naiwność ludzka nie zna granic)
  12. Oczywiście że test działa, ale nie ma tam oryg. stanu licznika!! nie dajcie sobie kitu wciskać!!!!!! Jakbyś był bardziej bystry to zauważyłbyś że ten stan wcale nie narasta. Pozatym możesz zapytać o to w BMW (pewnie parskną śmiechem). Nie ma możliwości w starszych modelach BMW sprawdzenia orygin. stanu licznika!! W nowych tak (po podpięciu do komputera w servisie BMW)Test zegarów: 1 -wew.nr.BMW, 2- nr wtyczki kodującej, 3-liczba K wew. dane BMW, 4-nr podwozia, 5-wersja oprogramowania, 6- wew. indeks przeprowadzonych zmian.
  13. bmw316 odpowiedział(a) na bmw316 temat w E36
    http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=58302749 na tej fotce widać jak to wygląda w kokpicie.
  14. bmw316 odpowiedział(a) na bmw316 temat w E36
    Jesteś ze Swierklan koło Wodzisławia Śl?? Nie ma kostki, trzeba troszkę przerobić kabelki, ale nic trudnego.
  15. bmw316 odpowiedział(a) na bmw316 temat w E36
    Warto sobie wymienić, ten wskazówkowy zegar jest fatalny. Zobacz na allegro aukcje z bmw, są tam fotki kokpitu i na pewno znajdziesz z tym komputerkiem.
  16. bmw316 odpowiedział(a) na bmw316 temat w E36
    Do touring'a wlożyłem pełny OBC. GITARA!!!
  17. bmw316 odpowiedział(a) na bmw316 temat w E36
    Dzieki, zgadza sie, mam oryginały.
  18. bu ha ha :) ale kity Ci pociśli :)
  19. Masa jest masą :0 czyli minus; niczym sie nie różni masa w gniazdku i na blasze. To jest te same 0 :)
  20. bmw316 opublikował(a) temat w E36
    Witam, jakie powinno być oznaczenie oryginalnych nerek do E36. Stary model nerek czyli do roku 1996.
  21. bmw316 odpowiedział(a) na lu-ko temat w E36
    Z tego co wiem to jest tak: Przekręcasz kółeczkiem na pole "czerwone" - czyli ogrzewanie i teraz zależnie od ustawienia dwóch kółeczek z temp od klimy, mamy albo chłodne powietrze (kółeczko np na 18stopni) albo ciepłe powietrze (kółeczko np na 26stopni). Jeśli na lewym kółeczku będzie np. 18stopni a na prawym np. 26stopni to efekt jest taki że z lewej i środkowej kratki nawiewu leci chłodne powietrze a z prawej od strony pasażera poleci ciepłe. Jak klima nie chłodzi to sprawdz w porządnym warsztacie czy masz gaz w układzie oraz olej (sprężarka ma też smarowanie)
  22. Oczywiście że jeden kabelek (bez żaróweczki, bo niby po co??) i na dodatek nie trzeba do pinu 19, wystarczy pin7 połączyć z masą (np. śrubka z amortyzatora) i inspekcje skasowane!!!
  23. bmw316 odpowiedział(a) na krzyku temat w E36
    TAK
  24. bmw316 odpowiedział(a) na krzyku temat w E36
    Dokładnie tak, około 7 stopni (podobno wiatrak na 1-ce)

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.