Treść opublikowana przez bmw316
-
dziwne brzęczenie w tylnym zawieszeniu
- jaki olej do 318 i
- jaki olej do 318 i
Przepraszam Cie bardzo, ale jak Cie nie stać na BMW, to sobie kup taczke. Oczywiście, Twoja sprawa co sobie wlejesz, jeśli o mnie chodzi, to możesz nawet na wodzie jeździć, ale nie dawaj takich rad tym co chcą dbać o swój samochód, wszystko na temat, bo oleje są wałkowane na tym Forum co dwa tygodnie i wszystko w tej kwesti zostało już napisane. Taczką to może ty jeżdzisz. Brat w Niemczech jeżdzi mercedesem już 11lat na mineralnym oleju, ma przebieg około 400tys km, poza tym pracuje na servisie mercedesa. Jakoś dziwnym trafem nie miał problemów z silnikiem. Jak ktoś jest laikiem to można mu wciś byle kit odnośnie samochodów aby wyszarpać z portfela kasę!- jaki olej do 318 i
aaaa jeszcze dodam że w Niemczech w autohausach leją oleje z beczek 300 litrowych i nie są to wcale oleje markowe.- jaki olej do 318 i
Wcale NIE MUSISZ lać tego samego oleju co był wcześniej wlany! Śmiało sobie zmień firme, NIC to nie zaszkodzi. Skocz sobie do sklepu i kup jakiegoś Castrola, Elfa, Lotosa, Mobila itp, najlepiej półsyntetyka 10W40 w zupełności wystarczy! Auto to nie niemowle 2miesięczne żeby sie z nim cackać.- dziwne brzęczenie w tylnym zawieszeniu
Jest jeszcze podkładka między kielichem a amorem. U mnie była wytarta i też dochodził z zewnątrz auta dziwny brzęczący dzwięk.- jaki olej do 318 i
powiedz mi, bo sperzedawca mówi żeby wlać mineralny, ale ty radzisz pólsyntetyk, tak? Mineralny też nie zaszkodzi, ale lepiej sobie nalej półsyntetyka. Jak ktoś ma za dużo kasy to niech sobie leje pełny syntetyk Mobila 0W40 za 200zl, jego sprawa. No chyba że bedziesz jeżdził ekstremalnie, 6000tys obr., żyłowanie na max.- jaki olej do 318 i
Ja leje półsyntetyk LOTOSA 10W40 (4Litry za 73zł). Znajomy mechanik powiedział że w zupełności wystarczy. Po co przepłacać za jakiegoś Mobila 0W40, lepiej wymienić powiedzmy po 9tys km.- termometr z zegarkiem - schemat
Wszystko ok.- Nie działa klima
A masz pasek na kompresorze klimy???? Jeśli nie masz, to sprawdz czy koło pasowe w sprężarce się kręci, jeśli nie to jest kompresor zatarty. Uważaj z tymi pseudo fachowcami od klimy, ja też byłem niby u fachowca i rozpierd....... mi cały kompresor (a wystarczyło zmienić łożysko).- termometr z zegarkiem - schemat
Ja zmieniłem na pełny OBC- jak sprawdzić prawdziwy przebieg auta?
Pociśli - akurat nt. zmiany języka jest prawdą, a nt. przebiegu - nie. :mad2: Tak, tak, "a świstak siedzi i zawija w papierki" ... ;) Ludzie ! - czyatajcie forum, a dowiecie się prawdziwych informacji od ludzi znających się na rzeczy, a nie od np. handlarzy wymyślających herezje lub szpanerów udających, że coś wiedzą ... Sebast brawo!! :) tak trzymać (naiwność ludzka nie zna granic)- jak sprawdzić prawdziwy przebieg auta?
Oczywiście że test działa, ale nie ma tam oryg. stanu licznika!! nie dajcie sobie kitu wciskać!!!!!! Jakbyś był bardziej bystry to zauważyłbyś że ten stan wcale nie narasta. Pozatym możesz zapytać o to w BMW (pewnie parskną śmiechem). Nie ma możliwości w starszych modelach BMW sprawdzenia orygin. stanu licznika!! W nowych tak (po podpięciu do komputera w servisie BMW)Test zegarów: 1 -wew.nr.BMW, 2- nr wtyczki kodującej, 3-liczba K wew. dane BMW, 4-nr podwozia, 5-wersja oprogramowania, 6- wew. indeks przeprowadzonych zmian.- czujnik temperatury
http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=58302749 na tej fotce widać jak to wygląda w kokpicie.- czujnik temperatury
Jesteś ze Swierklan koło Wodzisławia Śl?? Nie ma kostki, trzeba troszkę przerobić kabelki, ale nic trudnego.- czujnik temperatury
Warto sobie wymienić, ten wskazówkowy zegar jest fatalny. Zobacz na allegro aukcje z bmw, są tam fotki kokpitu i na pewno znajdziesz z tym komputerkiem.- czujnik temperatury
Do touring'a wlożyłem pełny OBC. GITARA!!!- Jakie oznaczenie nerek.
Dzieki, zgadza sie, mam oryginały.- jak sprawdzić prawdziwy przebieg auta?
bu ha ha :) ale kity Ci pociśli :)- Co sadzicie na temat klucza serv. BMW do kasowania inspekcj?
Masa jest masą :0 czyli minus; niczym sie nie różni masa w gniazdku i na blasze. To jest te same 0 :)- Jakie oznaczenie nerek.
Witam, jakie powinno być oznaczenie oryginalnych nerek do E36. Stary model nerek czyli do roku 1996.- Problem z klimą
Z tego co wiem to jest tak: Przekręcasz kółeczkiem na pole "czerwone" - czyli ogrzewanie i teraz zależnie od ustawienia dwóch kółeczek z temp od klimy, mamy albo chłodne powietrze (kółeczko np na 18stopni) albo ciepłe powietrze (kółeczko np na 26stopni). Jeśli na lewym kółeczku będzie np. 18stopni a na prawym np. 26stopni to efekt jest taki że z lewej i środkowej kratki nawiewu leci chłodne powietrze a z prawej od strony pasażera poleci ciepłe. Jak klima nie chłodzi to sprawdz w porządnym warsztacie czy masz gaz w układzie oraz olej (sprężarka ma też smarowanie)- Co sadzicie na temat klucza serv. BMW do kasowania inspekcj?
Oczywiście że jeden kabelek (bez żaróweczki, bo niby po co??) i na dodatek nie trzeba do pinu 19, wystarczy pin7 połączyć z masą (np. śrubka z amortyzatora) i inspekcje skasowane!!!- Climatronic - temperatura
- Climatronic - temperatura
Dokładnie tak, około 7 stopni (podobno wiatrak na 1-ce)
Powiadomienie o plikach cookie
Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.