Treść opublikowana przez zbyszek80
-
E46 320d 2000r Kabelek za schowkiem po stronie pasażera
Może to jakieś okablowanie do jakiejś anteny tel,gps
-
e46 m47n 2.0 buczenie
Jeśli odkręcałeś śruby napinacza a potem nie dokręciłeś odpowiednio śruby regulującej nacisk sprężynki gulbulatora to może być właśnie przyczyną i radzę prędko to zrobić bo jak rozrząd się rozreguluje to wiesz co będzie a może już się to stało.
-
BMW e46 316i 1999r wyciek plynu chlodniczego z silnika
Nie masz ogrzewania bo najprawdopodobniej masz zapowietrzony układ. Pewnie nie odpowietrzyłeś odpowiednio. Napisz jak to robiłeś ?
-
Proszę o pomoc- falujące obroty
Pierwsze co bym sprawdził to właśnie odmę i wąż łączący skrzynie korbową z odmą.
-
BMW e46 316i 1999r wyciek plynu chlodniczego z silnika
I nie zobaczysz bo są one integralną częścią złączki. Jak byś podjechał do serwisu i powiedział o co chodzi to może by ci dobrali. Zawsze możesz wziąć na wzór i poszukać w sklepie motoryzacyjnym lub tego typu z hydrauliką. Wcale też nie znaczy, że musi być uwalony ale one często lubią się zużywać, jak masz możliwość pomierz go suwmiarką i będziesz takiego szukał. Puki co montuj króciec i się nie przejmuj jak zaobserwujesz wilgoć na łączeniu będziesz myślał o uszczelce.
-
Przewody sterowania podciśnieniowego
A widzicie koledzy nie spojrzycie w opis tylko oceniacie po sobie :P
-
Przewody sterowania podciśnieniowego
No też właśnie pomierzyłem te wężyki tak z zapasem i 1m to aż za dużo. Więc wszystko jasne, że mój model potrzebuje znacznie mniej niż niektóre inne.
-
Przewody sterowania podciśnieniowego
Fakt nie poszukałem, ale już wszystko wiem co i jak. Czytam, że głównie montuje się wężyki 3mm, oryginały mają 3,3-3,5mm a chcąc założyć 4mm? Będą za duże? Czytałem też, że niektórzy potrzebują 3-3,5m to co one łączą, bo w moim przypadku to starczy mi chyba ok 60cm
-
pokrywa zaworów pilna pomoc !!!!
Pewnie trzeba było by przewiercić i nagwintować nowy większy gwint.
-
Przewody sterowania podciśnieniowego
Chciałbym wymienić przewody sterowania podciśnieniowego bo są już troszkę "struchlałe" i po ruszeniu się lekko kruszą w niektórych miejscach. Czym zastąpić oryginały, można kupić zamienniki, lub zastąpić je jakimiś konkretnymi wężykami? Bo chyba zwykłe igielitowe nie za bardzo się nadają?
-
BMW E46 316ti przewód świateł 12[v]
Użyj miernika elektrycznego.
-
E46 318i 118km uciekający płyn chłodniczy
Skoro ci ubywa cieczy chłodzącej to poco lejesz po kilka razy płyn ? Puki nie usuniesz usterki lej wodę. A tak w ogóle to jaki problem wjechać na kanał odkręcić dolną pokrywę silnika i z latarką patrzeć skąd leci ? Sprawdź łączenie przy zbiorniczku bo oringi lubią się "zestarzeć" i popuszczają, na włączonym silniku jak jest ciśnienie rura się zaciska, jak wyłączysz ciśnienie spadnie, rura się poluźni i będzie ciekło, sprawdź to.
-
BMW e46 316i 1999r wyciek plynu chlodniczego z silnika
Jak odkręcisz wlew to ci wywali jak gejzer, obok masz małą śrubę i ją popuszczasz.
-
BMW e46 316i 1999r wyciek plynu chlodniczego z silnika
Ja już nie pamiętam czy tam jest jakiś dodatkowy oring , powinien być chyba od razu na króćcu. Dolejesz płynu i odpowietrzysz.
-
BMW e46 316i 1999r wyciek plynu chlodniczego z silnika
Ja mieszkałem w UK kilka lat i wiem jak jest oni są tępi i nic nie potrafią jak nie są typowo fachowcami i taka robota jest bardzo w cenie. Ja też przy swoim BMW robiłem wszystko pierwszy raz i zawsze postępuje instynktownie widzę co rozbieram i potem składam na nowo. Sprężyn też nie wymieniałem ale sam to zrobię na dniach bo to robota na 1-1,5h tylko trza 2 lewarki lub ktoś do pomocy. A najlepiej jedno i drugie. Chyba widzisz, że do króćca dochodzą dwa węże jeden na złączkę drugi zaciskany opaską więc to mały obieg.
-
BMW e46 316i 1999r wyciek plynu chlodniczego z silnika
Jak w ogóle mogłeś bez poszukania przyczyny dodawać jakiś syf klejący do auta. Nie zachowuj się jak angole :duh: Jak jesteś kumaty to wymienisz to w 15min, potrzebujesz toxa ok25 do odkręcenia obudowy filtra kabinowego i pewnie jakiejś nasadowej 10-12 najlepiej na grzechotce i do dzieła no i jakiś tam wkrętak lub 7 nasadową do zaciśnięcia małego obiegu.
-
Sprężyny tylne sedan
Orientujecie się może w rozmiarach (wysokości ) sprężyn ? Bo co niektórzy pytają mnie jaka wysokość bo niby były różne 288mm i 225mm
-
328 - wymiana odmy
Chyba nie zrozumiałem bo napisałeś wcześniej, że tylko czekałeś na nie dwa dni więc pomyślałem, że kupiłeś i ci się rozpadły.
-
328 - wymiana odmy
Bo kupiłeś lipę, i na takich klientach się kaskę trzepie :P
-
328 - wymiana odmy
Nie wiem czy aż tyle skutków może nieść ze sobą stara odma. W wydech nie patrzę i otwartego silnika nie słucham. U mnie syczało po wyłączeniu i były nie równe obroty. Spokojnie możesz pojeździć. Jak mu powiesz o co kaman to ogarnie ale dla niego żaden interes bo nie zarobi na częściach.
-
330i Wymiana giętkich przewodów hamulcowych
Ja bym nie kombinował i założył zwykłe.
-
Wymiana przewodów hamulcowych tylnych
Moje są mocno skorodowane ale w sieci znalazłem zdjęcia przewodów w gorszym stanie ale jak czytam nie jednemu przeżarło. Prawy można podpiąć pod tym fotelem ale w którym miejscu zamontował ci złączkę od lewego ?
-
Wymiana przewodów hamulcowych tylnych
Wymieniłeś całe przewody czy tylko końcówki i zamontowałeś złączki ? Tak zrozumiałem jakby całe skoro piszesz, że poprowadził po oryginalnej ścieżce. Złączka od prawego przewodu faktycznie jest pod tylnym fotelem ale przewód do lewego koła wychodzi zaraz zza baku i jest jednoczęściowy. Co ciekawe jak dziś byłem na stacji diagnostycznej na której robię przeglądy bo chciałem się przyjrzeć jak są poprowadzone przewody to diagnosta pooglądał ze mną a wspomniałem, że za miesiąc przegląd to nic nie wspomniał, że mógłby nie podbić przeglądu :P
-
328 - wymiana odmy
Nie wiem jak to wygląda w przypadku twojego silnika ale ja wąż odmy Ori za 120zł zastąpiłem wężem olejoodpornym ze sklepu z hydrauliką za 10zł.
-
Wymiana przewodów hamulcowych tylnych
Jak za pewne wielu za was miało ten problem lub będzie miało ale w naszych autach lubią korodować stalowe przewody hamulcowe tylnych kół w miejscu łączenia z przewodem elastycznym. Zerknąłem na to dziś na kanale i się troszkę przeraziłem bo wygląda na to aby wymienić przewody trzeba opuścić bak a co za tym idzie cały dyfer z wałem, wydech itp. Zastanawiam się też aby nie wymieniać całych przewodów od pompy tylko zamontować gdzieś możliwie na tyle auta złączki i tylko wymienić końcówki przewodów. W zasadzie prawy tył tak jest zrobiony ale przy złączce też jest skorodowane więc trzeba było by i ją cofnąć kilka cm. Miał ktoś z waz to za sobą ? Jak sobie poradziliście czy daliście do mechanika i niech się martwi, jeśli tak to ile was skasował. Opcja doraźna to oczyszczenie i farba konserwująca na korozję.