Skocz do zawartości

zbyszek80

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez zbyszek80

  1. zbyszek80 odpowiedział(a) na Driver805 temat w E46
    Tłumiki przepalają się w środku i "dzwonią, charczą" ja tak miałem kilka razy ale głównie na wolnych obrotach jak się doda gazu i się ustabilizują to cichnie choć w momencie dodawania gazu może zacharczeć mocniej. Najprościej wjedź na kanał i posłuchaj na włączonym lub postukaj ręką w tłumiki na wyłączonym.
  2. zbyszek80 odpowiedział(a) na zbyszek80 temat w E46
    Na alledrogo KYB można kupić już od 100zł a Lesjofors od 110. Gdzieś na forum wyczytałem, że lesjo są ciut niższe od nominału. Właściwie poniżej 100 to chyba niczego sensownego się nie kupi :/ Co do dobierania to chyba nie ma większego problemu bo były stosowane jedne sprężyny we wszystkich modelach sedana.
  3. zbyszek80 odpowiedział(a) na zbyszek80 temat w E46
    Używał ktoś z was sprężyn KYB ? I jak ewentualnie się spisały ?
  4. zbyszek80 odpowiedział(a) na mateo5 temat w E46
    Mam ten sam problem i czeka mnie robótka a jest chyba sporo bo lewy przewód jest z jednego kawałka i aby poprowadzić oryginalnie trzeba opuścić bak, poluzować most itp. Może ktoś kto już ma to za sobą coś podpowie ?
  5. zbyszek80 odpowiedział(a) na zbyszek80 temat w E46
    Akurat ty Staszku wiesz jaka jest dobra, a ja nie potrzebuję jakiejś typowo dobrej bo obecnie robię do 5000km/r ważne aby nie pękła zaraz po założeniu.
  6. zbyszek80 opublikował(a) temat w E46
    Podczas zmiany kół zauważyłem, że mam mocno skorodowane przewody hamulcowe tylne i trzeba będzie je bezsprzecznie wymienić. Ale też pękły mi ostatnie zwoje sprężyn, więc robótka z tyłu się szykuje. Rozglądam się za sprężynami, może macie jakieś sugestie, doświadczenie co kupić ? Może używany oryginał za 50 zł, lub tanią nówkę za 50 czy może coś droższego ? Jest sens przepłacać na sprężynach ?
  7. zbyszek80 odpowiedział(a) na luki e 46 temat w E46
    Normalnie należy ci się złota łopata roku.
  8. zbyszek80 odpowiedział(a) na bmtriko temat w E46
    1.Sprawdź w katalogu online 2. Sądzę, że tak 3. Wymień najpierw je i się przekonasz, lub odkręć amortyzatory na dole przejedź się kawałek jeśli puka i przestanie to poduszki.
  9. też to miewałem, miewam, czasami jak jest mokro lub po jeździe na wybojach się załączy kiedyś zdarzało się częściej później rzadziej, teraz jak się zrobi kilka razy do roku to wszystko. Też przestałem na to zwracać uwagę, podobno szwankujący czujnik abs.
  10. zbyszek80 odpowiedział(a) na kamil07 temat w E46
    Według mnie 44 :cool2: A 45 to już w ogóle super :-D
  11. "zamienił stryjek siekierkę na kijek" A tak poważnie to również uważam, że jeśli już bardzo chcesz to zrobić to przełóż na 3.0 bo na 2.0 to chyba się nie za bardzo opłaca.
  12. Najlepsze jest to, że ja takie coś usłyszałem od mechanika w ASO, jak odkręcił korek i płyn zaczął wypływać to stwierdził, że uszczelka pod głowicą pewnie walnięta lub za dużo płynu, zdrowo mnie nastraszył.
  13. zbyszek80 odpowiedział(a) na Bastek temat w E46
    Sprawdź w realoem po numerach katalogowych czy to samo.
  14. Najlepszym ? Ciekawe stwierdzenie, bo dla mnie bezsensowne posunięcie. Jak widzę to sam sobie szukasz problemów. Odpowiedz na pytania zrób co zalecone, jak nie pomoże będziesz kombinował dalej.
  15. Masz max płynu ? Odpowietrzony ? Odkręcasz odpowietrznik tylko tyle aby mogło powietrze, płyn się wydostawać.
  16. zbyszek80 odpowiedział(a) na thebuhh temat w E46
    PO co ci wiedzieć jakie to sprężyny skoro chcesz ? Najwyżej ściągniesz amortyzator !
  17. Pierw sprawdź ile płynu na zimnym. Rozgrzej auto aby termostat się otworzył, daj max temp i nawiew na maxa. Stań przednimi kołami na jakimś wzniesieniu i niech popracuje i dodaj gazu. Odkręć odpowietrznik i w tym czasie dodaj gazu na ok 3k jak jest zapowietrzony wyjdzie powietrze troszkę "bąbli" jak będzie leciał płyn to już Ok. Może popracować kilka min i możesz zabieg powtórzyć, jak wystygnie ewentualnie uzupełnić płyn. I powinien się odpowietrzyć. I nic nie spuszczaj bo narobisz sobie niepotrzebnej roboty płyn i tak cały nie zleci bo musiałbyś jeszcze spuszczać z boku.
  18. Według mnie E46 ma całkiem obszerne wnętrze jak na tej wielkości auto. Kolega ma konkurenta lexusa is200 I i jest tam znacznie mniej miejsca z przodu jak i z tyłu.
  19. Wiem, że się da :) Żartowałem :mrgreen: To chyba normalne, że się da! A komfort jazdy pasażerów to już inna historia.
  20. trzy osoby wieźć w sedanie na tylnej kanapie ? Skąd w ogóle przyszła ci do głowy taka możliwość ?
  21. Bo pewnie masz za mało płynu, sprawdź poziom, ewentualnie dolej, odpowietrz! Powinno być ok.
  22. zbyszek80 odpowiedział(a) na kamil07 temat w E46
    zlej starannie wystarczy.
  23. zbyszek80 odpowiedział(a) na fidello4 temat w E46
    Żarty tu się dobre dzieją, fidelu jeśli nie masz pojęcia o "majsterkowaniu" to sobie odpuść bo książka i filmiki ci nie pomogą w końcu mechanicy też z czegoś muszą żyć. A zawieszenie się da rozebrać (przednie i tylne) na lewarku.
  24. zbyszek80 odpowiedział(a) na Brojlejro temat w E46
    sprawdź w realoem

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.