Treść opublikowana przez zbyszek80
-
316i przepalony tłumik?
Tłumiki przepalają się w środku i "dzwonią, charczą" ja tak miałem kilka razy ale głównie na wolnych obrotach jak się doda gazu i się ustabilizują to cichnie choć w momencie dodawania gazu może zacharczeć mocniej. Najprościej wjedź na kanał i posłuchaj na włączonym lub postukaj ręką w tłumiki na wyłączonym.
-
Sprężyny tylne sedan
Na alledrogo KYB można kupić już od 100zł a Lesjofors od 110. Gdzieś na forum wyczytałem, że lesjo są ciut niższe od nominału. Właściwie poniżej 100 to chyba niczego sensownego się nie kupi :/ Co do dobierania to chyba nie ma większego problemu bo były stosowane jedne sprężyny we wszystkich modelach sedana.
-
Sprężyny tylne sedan
Używał ktoś z was sprężyn KYB ? I jak ewentualnie się spisały ?
-
e46 2.0d przewody hamulcowe
Mam ten sam problem i czeka mnie robótka a jest chyba sporo bo lewy przewód jest z jednego kawałka i aby poprowadzić oryginalnie trzeba opuścić bak, poluzować most itp. Może ktoś kto już ma to za sobą coś podpowie ?
-
Sprężyny tylne sedan
Akurat ty Staszku wiesz jaka jest dobra, a ja nie potrzebuję jakiejś typowo dobrej bo obecnie robię do 5000km/r ważne aby nie pękła zaraz po założeniu.
-
Sprężyny tylne sedan
Podczas zmiany kół zauważyłem, że mam mocno skorodowane przewody hamulcowe tylne i trzeba będzie je bezsprzecznie wymienić. Ale też pękły mi ostatnie zwoje sprężyn, więc robótka z tyłu się szykuje. Rozglądam się za sprężynami, może macie jakieś sugestie, doświadczenie co kupić ? Może używany oryginał za 50 zł, lub tanią nówkę za 50 czy może coś droższego ? Jest sens przepłacać na sprężynach ?
-
poci się silnik
Normalnie należy ci się złota łopata roku.
-
Tuleje tylnego zawieszenia
1.Sprawdź w katalogu online 2. Sądzę, że tak 3. Wymień najpierw je i się przekonasz, lub odkręć amortyzatory na dole przejedź się kawałek jeśli puka i przestanie to poduszki.
-
Świecące kontrolki ABS, ASC i ręcznego
też to miewałem, miewam, czasami jak jest mokro lub po jeździe na wybojach się załączy kiedyś zdarzało się częściej później rzadziej, teraz jak się zrobi kilka razy do roku to wszystko. Też przestałem na to zwracać uwagę, podobno szwankujący czujnik abs.
-
problem z wyborem felgi
Według mnie 44 :cool2: A 45 to już w ogóle super :-D
-
zmiana silnika 318d na 320d
"zamienił stryjek siekierkę na kijek" A tak poważnie to również uważam, że jeśli już bardzo chcesz to zrobić to przełóż na 3.0 bo na 2.0 to chyba się nie za bardzo opłaca.
-
Wąż wodny - po rozgrzaniu twardy czy miękki ?
Najlepsze jest to, że ja takie coś usłyszałem od mechanika w ASO, jak odkręcił korek i płyn zaczął wypływać to stwierdził, że uszczelka pod głowicą pewnie walnięta lub za dużo płynu, zdrowo mnie nastraszył.
-
Kiedy był lift w E46?
Sprawdź w realoem po numerach katalogowych czy to samo.
-
Problem z ukladem chlodzenia M43
Najlepszym ? Ciekawe stwierdzenie, bo dla mnie bezsensowne posunięcie. Jak widzę to sam sobie szukasz problemów. Odpowiedz na pytania zrób co zalecone, jak nie pomoże będziesz kombinował dalej.
-
Problem z ukladem chlodzenia M43
Masz max płynu ? Odpowietrzony ? Odkręcasz odpowietrznik tylko tyle aby mogło powietrze, płyn się wydostawać.
-
E46 316i grzeje sie wywala plyn ale nie pokazuje na zegarze!
.
-
Pytanie odnośnie sprężyn
PO co ci wiedzieć jakie to sprężyny skoro chcesz ? Najwyżej ściągniesz amortyzator !
-
Problem z ukladem chlodzenia M43
Pierw sprawdź ile płynu na zimnym. Rozgrzej auto aby termostat się otworzył, daj max temp i nawiew na maxa. Stań przednimi kołami na jakimś wzniesieniu i niech popracuje i dodaj gazu. Odkręć odpowietrznik i w tym czasie dodaj gazu na ok 3k jak jest zapowietrzony wyjdzie powietrze troszkę "bąbli" jak będzie leciał płyn to już Ok. Może popracować kilka min i możesz zabieg powtórzyć, jak wystygnie ewentualnie uzupełnić płyn. I powinien się odpowietrzyć. I nic nie spuszczaj bo narobisz sobie niepotrzebnej roboty płyn i tak cały nie zleci bo musiałbyś jeszcze spuszczać z boku.
-
318i sedan-trójka pasażerów z tyłu
Według mnie E46 ma całkiem obszerne wnętrze jak na tej wielkości auto. Kolega ma konkurenta lexusa is200 I i jest tam znacznie mniej miejsca z przodu jak i z tyłu.
-
318i sedan-trójka pasażerów z tyłu
Wiem, że się da :) Żartowałem :mrgreen: To chyba normalne, że się da! A komfort jazdy pasażerów to już inna historia.
-
318i sedan-trójka pasażerów z tyłu
trzy osoby wieźć w sedanie na tylnej kanapie ? Skąd w ogóle przyszła ci do głowy taka możliwość ?
-
Problem z ukladem chlodzenia M43
Bo pewnie masz za mało płynu, sprawdź poziom, ewentualnie dolej, odpowietrz! Powinno być ok.
-
Wymiana oleju
zlej starannie wystarczy.
-
sam naprawiam!!!!!!!!!!
Żarty tu się dobre dzieją, fidelu jeśli nie masz pojęcia o "majsterkowaniu" to sobie odpuść bo książka i filmiki ci nie pomogą w końcu mechanicy też z czegoś muszą żyć. A zawieszenie się da rozebrać (przednie i tylne) na lewarku.
- e46 wal napedowy