
abisan
Zarejestrowani-
Postów
29 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Typ zawartości
Profile
Forum
Wydarzenia
Articles
Treść opublikowana przez abisan
-
Witam,mam pytanko gdzie zamontowane jest webasto w 530 2004
-
Witam czy ktos próbował połączyc nokie N 97
-
[Fxx] Nowa "piątka" w wersji GT (niestety)
abisan odpowiedział(a) na abisan temat w Inne zagadnienia wokół BMW
We wrześniu będzie w Polsce. Mam też niezłe zdjęcia ale niewiem jak wklejać by były odrazu na stronie. -
Widzieliście ? I co wy na to ?
-
Mialem to samo,jedna z lamp miala nie orginalny przetwornik.Po wymianie wszystko ok. pozdrawiam
-
A ja wymieniałem akumulator z 90 Ah na 99 Ah i nic się nie stało. Co prawda trwało to nie więcej niż 1h, jednak zupełnie nic. Nadmienię tylko że pamięć komputera samochodowego jest oparta o technologię "flash" czyli zachowuje ładunki elektryczne będące "kwantami" pamięci jakieś 10 000 lat. A pamiętać należy że komputer w E 60 został skonstruowny w 2000 r. i odpowiadają procesorom pentium III, czyli bez przesady z lękiem o ich archaiczne zachowania. Co do błędów to jest to do wyjaśnienia w servisie, lub u informatyków-konstruktorów. Ale podsumowując, ja bym się nie bał.
-
Sam też lubię pogrzebać ale klocki? No mi by się nie chciało, zbyt upierdliwie brudzące i ciężkie koła i takie tam, itd. Nie mniej jednak gratuluję i podziwiam samozaparcie, a co do merytoryki to naprawdę świetny, czytelny opis. Widać że lubisz samochody. Brawo!!! :clap: :clap: :clap:
-
Ponieważ mój biznes zwiąany jest z budownictwem, sprawdziłem i przykładałem poziomicę do obu tylnich kół i faktycznie celują w pierwsze rowki bieżnika. A zbieżność jest u mnie o.k. W passacie sąsiadaz 2006r. co mu tnie opony, lewa bardziej a prawa mniej zupełnie dobrze pokrywa się to ze wskazaniami poziomicy. myślę że odrobina zrozumienia problemu i nie ma żadnych tajemnic
-
Srawdziłem podejmowany tu temat amortyków. Jest ważny bo gdy są zurzyte to opona odrywa się od asfalu nawet bez dołków. Łuk drogi wywołuje w oponach mikrowibracje i są one tłumione przez amorki. Ich zła praca jest powodem nadsterowności samochodu, i tył auta by uciekał. To tylko takie przypuszczenie.
-
Witam! Mam brata - posiadacza E36 318 is coupe. Ciągle cieknie mu olej z prawej strony samochodu, przód na wysokości zacisku. Prośba o info osób co zetknęły się z problemem. Bo już słyszałam że uszczelka pod głowicą, itp ale nic nie pasuje. Z góry dzięki
-
Ja też mam dobre doświadczenia, jednak z dawnej przeszłości, i to dopiero po tym jak zdrowo objechałem kierownika ASO. Reakcja była pozytywna. Wracając do samego tematu, to mam mieszane uczucia co do jego uzyteczności, zwłaszcza że opinie są praktycznie jednostronne.
-
Taaak. samotność wielu doskwiera, ale tobie Tora? Tobie??? Pa, pa :?: :?: :?:
-
No dobra, wszędzie i każdy i... co? I co dalej?
-
Czytam ten temat, czytam i zastanawiam się jaki jest jego sens? Poprawa jakości obsługi? a może dotarcie do kierownictwa BMW? Upust w narzekaniu? Przestroga? A może polecamy sobie warsztaty ? - ale to już było!
-
Nie zapomnij że rurka do turbiny, niklowana z gumowym łącznikiem chwieje się w sposób naturalny. Jej dokręcenie nic nie niweluje ewentualnych nieszczelności. Być może w towim przypadku to właśnie przyczyna, jednak gdyby usterka nie ustąpiła a mechanik podawał inną przyczynę, to niwelacja luzu nic nie zmienia i jest zwykłym technologicznym zjawiskiem mieszczącym się w granicach normy.
-
Uwaga! Często usterka uszczelki powoduje zapalenie się wykładziny dzwiękochłonnej na masce. Sprawdź czy nnie jest zniszczona.
-
A tu coś znalazłem; http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=67276&highlight= Poczytaj!
-
Hadron! Wszystko to prawda co napisałeś i fajnie! Chcę tylko nadmienić że napięcie ładowania regulowane jest przez regulator i zawsze dąży do optymalnego napięcia ładowania, czyli ok 14,8V. Wartość ta jest wynikiem tego co napisałeś o rezystancji wewnętrznej akumulatora, która zgodnie z prostym prawem ohma powinna przy akum* o pojemności 100 Ah wynosić między 1A dla trybu spoczynkowego do 10A w trybie uzupełnienia, oraz do max. 50 A w trybie wyczerpania. Standardowo przyjęto w samochodach wyposażonych w akumulatory kwasowe wartość 14,6 do 14,8 celem jak najszybszej realizacji trybu uzupełnienia. W niektórych samochodach (np. BMW E60) zastosowano cyfrowy powielacz napięcia, aby z warunkach zmiennych poborów prądu, zawsze dążył do idealnego napięcia ładowania trybu uzpełniającego. Zadaniem tego urzązenia jest pernamentny pomiar ilości poboru prądu w celu regulacji prądu wzbudnego alternatora. I tu mamy do czynienia z częstą sytuacją. Otóż istnieją dwie główne przyczyny złej pracy alternatora. Jedna polega na błędnej interpretacji odbioru mocy przez urządzenia samochodu i w efekcie zbyt duże napięcie ładowania, oraz druga wynikająca ze złej pracy regulatora napięcia w samym alternatorze. (Nie mogę znaleźć tego wątku, ani autora ale pamiętam że zdaje się "danowicki" lub podobnie??? opisywał to kiedyś w odrębnym temacie, czytałem bo u mnie było to samo). Po wymianie regulatora napięcie (u mnie dalej) było za dużo ale teraz po wymianie modułu scanującego prąd odbioru, jest ok.
-
Z całą pewnością w zakresie od 14,4 do 14,8, lecz prawidłowo 14,7 - 14,8. Zależy od ??? > temperatury otoczenia i mocy odbiorników x wartość obrotów. 15,1 to znak że regulator napięcia szajsowaty, sprawdź jaki alternator masz. Valeo czy Magnetti Marelli albo Bosh. Pierwszy najsłabszy!
-
A ja dopisuje się do wypowiedzi Jasiuka. ASO mają jakieś syfiaste kloski. Ja nie powiem jakie są najlepsze, jednak mam wrażenie że każde tylko nie te z ASO. Nabrałe takiego przekonania po tym jak w pewnym warsztacie wymieniono mi klocki z takich pylących, i hałaśliwie pulsujących (nowych), na niby nieorginalne, ciche i skuteczne a przytym, czyste ( które nie pylą). Marki nie pamiętam, koszt 280 zł za przód + wymiana.
-
Ja zmieniłem letnie z RunFlatów 225/50/17 na 245/45/18 (lub bardzo podobnie z tym 45), i muszę przyznać że komfort pomimo zmniejszonej ilości "mięsa" między asfaltem a felgą, znacznie się poprawił. Co do RunF*, to ważne że są one znacznie cięższe od zwykłych opon, a to przeczy złotej zasadzie amortyzacji o minimalizacji masy nieamortyzowanej. Zatem cięższe koł z oponą RunF* znacznie trudniej amortyzuje samochód, abstrahując oczywiście od jej konstrukcyjnej sztywności.
-
Spróbować można w dwuch miejscach; styk podłużnicy z przednią belką oraz grodzi pasażerskiej z obudową lewego (lub obu) kół.
-
Ja bym zwrócił uwagę na producenta opony, gdyż niekiedy gumy o tym samym wymiarze ale różnych producentów, bardzo różnią się wyglądem. Jedne mają szeroki bieżnik i prostoliniowe boki, sugerując większą niż rzeczywistości szerokość, inne są balonowate miedzy bieżnikiem a felgą co czyni ich wygląd mniej agresywnym. Poza tym skupił bym się na głośności danego bieżnika, oraz odczuciu komfortu, również zależnego od producenta, np. Pirelli przeważnie ciche lecz twarde i broń Boże deszcz, Pirelli ciche, lekkie opory oczenia i miękkie!!!, ale o małych przebiegach, Conti* i Bridge* dość hałaśliwe ale PRZYCZEPNOŚĆ !!! Dunlop uniwersalny, lekko agresywny styl. Yoko* szeroki wygląd, hałas i agresia.
-
Witam może Wiecie jak zrobic w E60 żeby zamiast daty lub temp. zewn wyswietlana byla temp silnika ,ale w czasie jazdy?
-
Witam Nie mogę poradzić sobie z ładowaniem tzn. zauważyłem kiedy ładowanie jest na poziomie 13,8 V jest wszystko ok. i mam tak zazwyczaj ,ale od czasu do czasu w czasie jazdy podskakuje do 14,9V i wtedy odłącza mi tylnią szybe,grzanie lusterek ,dupska i nie działa cały układ grzania -klimatronik moge tylko włączyc nawiew na przednią szybe . Wymieniłem alternator dwa tygodnie temu i do dzisiaj było ok ,znowu ładowanie 14,8-15.U Smorawińskiego w ASO twierdzą iz należy wymienić kabelek od klemy minusowej,podobno jest tam moduł który dobiera wielkość napiecia. ładowania w stosunku do rozładowania aku. To stwierdzili hipotetycznie bez oględzin samochodu.No i pytanko co szwankuje?.Dodam iz aku mam 6 mies. wymieniane w ASO.Hej