Treść opublikowana przez Pokakulka
-
Jakie felgi / opony do F3x
Te drugie. Conti strasznie glośne i twarde.
-
F30 xDrive - różne szerokości opon.
Będzie git. Opony koniecznie z "gwiazdką". Mam tak u siebie i dodatkowo bez funflat. Jazda na zwykłych oponach to czysta przyjemność. Miękko i komfortowo.
-
BMW F30 problem z klimatyzacją/nagrzewnicą
Nie twierdzę, że brakuje mu 40 g czynnika ale diagnostykę należałoby zacząć od rzeczy podstawowych. Ogarnięty klimiarz to podstawa. Szukaj kolego dobrego warsztatu i niech przeglądają cały układ.
-
BMW 6 GT WBAJV61090BL15775
Pokakulka odpowiedział(a) na bonjansky temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażŁadny. Rzadkość w Polsce 3.0L z polskiego salonu. Fajne wyposażenie i wnętrze. Niech koledzy zweryfikują po VIN co to za sztuka. Oczywiście przed zakupem obowiązkowa wizyta w ASO albo u dobrego, zaprzyjaźnionego mechanika.
-
BMW F30 problem z klimatyzacją/nagrzewnicą
Z tym się nie zgodzę. Ubytki czynnika są całkiem naturalne. Nic nie jest szczelne w 100% Przewody metalowo-gumowe, w których "płynie" czynnik nie są wieczne. Z wiekiem pojawiają się mikropęknięcia. Nawet w zupełnie dobrze działającej klimatyzacji zaleca się okresową kontrolę układu (ja to robię raz na dwa lata). Zawsze jest jakiś ubytek.
-
BMW F30 problem z klimatyzacją/nagrzewnicą
A sprawdzaleś ilość czynnika klimatyzacji? Miałem podobna sytuację kiedyś w Toyocie. Było mało czynnika i tylko jedna strona działała.
-
G20 z Belgii. Radomsko. VIN WBA5V31040FJ47570
Pokakulka odpowiedział(a) na mareknowak temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażNie napisane, że bezwypadkowy. Jak dla mnie to miał coś z tyłem robione. Srebrnego koloru przy lakierowaniu nie oszukasz 🙂 Może był tylko delikatnie dojechany. Trzeba pooglądać na żywo. Przebieg fajny jeśli prawdziwy i pewnie trochę by posłużył.
-
[F30] Stukanie z przodu po długiej jeździe
Zobacz jeszcze te gumowe podpory pod lewarek w progach. One z wiekiem lubią się luzować i po prostu drgają/pukają.
-
BMW F31 przeskakiwanie kierownicy
Jak dla mnie to coś nie tak z elektrycznym wspomaganiem. Dobrze byłoby podmienić i zobaczyć co się dzieje. Podpinałeś pod kompa? Nie wywala błędów związanych z EPS? Nie ma przerw w dostawie prądu? Może jakaś procedura kalibracji wspomagania by pomogła.
-
F34 - Klapa bagażnika - Raz się podnosi, raz nie
Gdzies w menu idrive jest ustawienie wysokości otwierania klapy. Spróbuj się tym pobawić.
-
Awaria Adaptiv LED BMW F30 2018R.
Zobacz czy przypadkiem nie masz zaparowanego klosza od środka. Jeśli tak to prawdopodobnie woda się tam dostaje i powoduje jakieś problemy.
-
F34 - Klapa bagażnika - Raz się podnosi, raz nie
Tu nie chodzi o spadek napięcia i błędy w komputerze tylko może któryś nie pracuje już w pełnym zakresie albo ma problem w początkowej fazie i nie jest w stanie pociągnąć do góry. Sam pisałeś, że jak lekko pomożesz to klapa pójdzie do góry. Może jakiś syf się tam nazbierał?
-
F34 - Klapa bagażnika - Raz się podnosi, raz nie
Jak dla mnie to coś z siłownikami albo zamkiem. Próbowałeś regulować klapę na tych gumowych odbojach? Może za bardzo "wchodzi" w zamek? A może któryś siłownik nie pracuje w pełnym zakresie? Można wymontować i obejrzeć go dokładnie.
-
Ktoś? Coś? VIN WBA8C31030K686594
Pokakulka odpowiedział(a) na mareknowak temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażNie napisane, że bezwypadkowy czyli coś było. Brzydkie felgi i nawet nie chciało się mu wyprać foteli przed sprzedażą. Jakiś ulep jak dla mnie.
-
BMW F31 LCI Ambient Lights
Biały kolor raczej słabo widoczny. Jak dasz na maxa to widać ale ja nie lubię dyskoteki w środku 🙂
-
BMW F31 LCI Ambient Lights
U mnie w Luxury Line tez sa dwa kolory. Ten standardowy pomarańczowy i biały.
-
[N20]328i - Problem z mocą na niskich obrotach
Grneralnie automat ma tendencję do utrzymywania niskich obrotów w trybie komfort. Mnie też to drażni. Natomiast jeśli dajesz buta z niskich obrotów to pojawia się spalanie stukowe co jest normalne (zbyt wysoki bieg/za niskie obroty). Nie wpływa to dobrze na układ korbowo tłokowy. W trybie sport utrzymuje wyższe obroty na biegach i takiego efektu nie ma.
-
F34 335xd drganie silnika na wolnych obrotach
Koło pasowe byś słyszał. W necie jest sporo filmików jakie daje ojawy. Raczej tego nie obstawiam. Jeśli silnik chodzi równo, nie telepie, nie rzuca nim, to wydaje się, że drgania przenoszą jakieś elementy stałe.
-
F34 335xd drganie silnika na wolnych obrotach
Obroty na biegu jałowym są w prawidłowej wysokości? Nie zauważyłeś żeby nienaturalnie spadły do jakiegoś poziomu? To, że poduszki na pierwszy rzut oka wyglądają ok, wcale nie muszą być ok.
-
F34: BMW 3 GT - opinie i uwagi
Jaki przebieg? Przewód od zbiorniczka profilaktycznie?
-
F31 - Wibracje na kierownicy
Mi to wygląda na opony lub felgi. Przetestuj na letnich. Jak nie pomoże to obejrzyj dobrze felgi. Dobry oponiarz wrzuci na wyważarke i zobaczy czy są krzywe.
-
czescidobmw.pl - Promocje / Nowości / Oferty
Dzień dobry. Potrzebuję zestaw do wymiany oleju w skrzyni automatycznej (miska + oleje). VIN WBA8X51030CE48810 Pozdrawiam serdecznie.
-
Mapy PREMIUM ROUTE NEXT LIVE EVO WAY MOTI BUSINESS MOVE HIGH
W drugim wątku już kolega wrzucił na mega.
-
Mapy PREMIUM ROUTE NEXT LIVE EVO WAY MOTI BUSINESS MOVE HIGH
Również czekam z niecierpliwością 😉
-
[F31] STEPTRONIC 8HP
Potwierdzam. Po puszczeniu hamulca auto powinno zacząć toczyć się do przodu. A kolega ma może auto hold które zaciąga ręczny przy zatrzymaniu auta. Wtedy faktycznie żeby ruszyć trzeba dodać gazu. Chociaż nie widziałem tej funkcji w F31 ze względu na ręcznie zaciągany hamulec.