Skocz do zawartości

Pokakulka

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Pokakulka

  1. No tak działa automat😉 puszczasz hamulec i auto rusza. Co do fotela to działa 3 min nawet jak ktoś na nim siedzi?
  2. Prałeś odkurzaczem ekstrakcyjnym czy tylko szmatką/szczotką?
  3. Pisałeś że wyrzygała olej z płynem - którędy? Bo jakoś nie za bardzo zrozumiałem. A może faktycznie w dalszym ciągu płynu jest po prostu za mało? Może gdzieś jest zapowietrzony?
  4. Sprawdzałeś przewód łączący blok ze zbiorniczkiem wyrównawczym? Lubią pękać przy złączkach. Musisz szukać gdzieś skrystalizowanego płynu na rurkach, przewodach. Do sprawdzenia też podstawa filtra oleju.
  5. Podjedź na SKP i sprawdź. To kosztuje niewiele. Dobry diagnosta poszarpie, popatrzy, pomaca i może coś wyjdzie.
  6. Jaki płyn hamulcowy był zalany? DOT4 do ESP?
  7. Nie zostały uszkodzone. Po prostu stwierdziłem, że tak powinno sie zrobić. Czasami nowe w pudełku już stukają😉 Ja zawsze zakładałem Kayaba i nigdy nie było problemu. Tylne można w miare szybko odkręcić, przepompować i zobaczyć czy coś sie zmieniło. Jak nie to jest gwarancja przecież. Ale sprawdź jeszcze mocowania i odboje.
  8. Kurcze nigdy nie miałem zaufania do amorków Sachs. Ale skoro już założyłeś to czy mechanik przed montażem pompował je kilkuktotnie na sucho? Powinno się to zrobić żeby gaz z olejem sie wymieszal. Nie wiem czy w Twoim przypadku by to pomogło ale mój mechanik zawsze tak robi. Może sie ułoży z czasem.
  9. Przecieki podstawy filtra oleju to częsta usterka. Sprawa nie jest trudna ale troche rozbierania jest. Pogoogluj troche to zobaczysz jak to wygląda.
  10. Zapomniałem dodać, że przy wyłączonym radio u mnie też słychać delikatny szum z głośników. To chyba normalne dopóki nie wygaszą się wszystkie systemy w aucie.
  11. Czy macie w autach ASD? Jeśli tak to można spróbować to odłączyć (jeśli osobny moduł). Czasami jest zintegrowany ze wzmacniaczem. Spójrzcie w bagażniku po lewej stronie za tapicerką. Nie dostała się tam woda albo poluzowały przewody?
  12. Żeby zakończyć temat informuję, że założyłem emulator SLI i wszystko śmiga. Oczywiście kodowanie zrobił gk tds.
  13. Jak ze Stanów to pewnie było jakoś uszkodzone. Może być że gdzieś jakiś kabelek czy wiązka załamana. Trudny temat zaczyna się robić. Skoro generator drgań działa na krótko to jest dobry tylko brak mu właśnie impulsu/sterowania.
  14. Raczej nie. Najlepiej jakby poprzedni właściciel coś powiedział na ten temat, tzn. kiedy mu się to stało i w jakich okolicznościach. Mi to wygląda na jakiś uszkodzony moduł do komunikacji, niestykające piny we wtyczkach kierownicy lub ich brak (z wiekiem się pokruszyły). Tutaj trochę tematów z googla : https://www.google.com/search?q=030490+bmw&oq=030490+bmw&gs_lcrp=EgZjaHJvbWUyBggAEEUYOTIHCAEQABjvBTIHCAIQABjvBTIHCAMQABjvBTIHCAQQABjvBdIBCTczMTVqMGoxNagCALACAA&sourceid=chrome&ie=UTF-8 Piszą o jakimś module SZL, który u Ciebie w błędach też wychodzi.
  15. Czy te rzeczy o których piszesz miałeś oryginalnie czy ktoś to dokładał? Czy to wszystko jest dobrze zakodowane?
  16. Mam B48 i moj brzmi bardzo podobnie. Słychać wtryskiwacze ale to normalne. W tle takie łuu łuu łuu też u mnie występuje.
  17. No tego się już właśnie dowiedziałem. Sprawa jest dość zagadkowa. Razem z gk tds próbowaliśmy to rozkminić ale bez rezultatów. Podejrzewamy że był wgrany jakiś FSC od innego dawcy i w jakimś momencie cudownie zniknął z Kafas2. Tylko że nie jestem w stanie ustalić kiedy i gdzie to się stało. Mogło się to stać np. przy połączeniu z ISTA, która znalazła niezgodność Vin w Kafas z Vin pojazdu i "naprawiła" to. Tylko że Ista nie była podłączana. W każdym razie jeszcze raz wielkie dzięki gk tds 💪
  18. Jakiej firmy amorki? Na te wartości patrz z przymróżeniem oka. Wystraczy że 1-2 cm przestawisz samochód na tych płytach które trzęsą podczas pomiaru i wartości będą zupełnie inne. Najważniejsze żeby wartości pomiędzy dwiema stronami były zbliżone.
  19. Wątku ciąg dalszy. Dzisiaj zajrzałem za zegary czy przypadkiem nie mam emulatora SLI. NIE MAM 🙂 Wychodzi na to, że auto musiało kiedyś mieć zrobione kodowanie 8TH SLI (fabrycznie nie miało tej opcji). W samochodzie mam następujące opcje : ostrzeżenie o opuszczeniu pasa ruchu i ostrzeżenie o kolizji więc mam kamerę KAFAS2 co pozwala na zakodowanie SLI z wykorzystaniem kodu FSC. Tak jak pisałem wcześniej, w czerwcu 2024 r. w samochodzie robiłem kodowanie carplay, VIM i dożywotnie mapy za pomocą Feature Installer. Podejrzewam, że po tym zabiegu zostało utracone kodowanie SLI jeśli kod nie był fabryczny. Czy ktoś może potwierdzić albo zaprzeczyć moim domysłom?
  20. Powiem Ci że nie mam pojęcia. Auto kupiłem używane i na bank jak jeździłem z włączoną nawigacją to pokazywał ograniczenia na headup display a na prędkościomierzu pojawiała się czerwona kropka z dozwoloną prędkością. Po jakimś czasie od zakupu dokodowałem carplay i jeździłem na mapach google. Czy to możliwe że nawet jeśli mam dołożony emulator to kodowanie carplay go usunęło? Potem to już tylko pare pierdół zakodowałem Bimmercode ale to taczej bez wpływu. Tylko to wszystko trochę dziwne bo gdybym faktycznie miał emulator to znaki pokazywałoby cały czas. Natomiast ograniczenia pokazywały się tylko podczas jazdy na ustawionej nawigacji.
  21. Czy ktoś mógłby sprawdzić u siebie czy nawigacja podczas jazdy pokazuje ograniczenia prędkości? Chodzi mi o sytuację gdy nastawiamy sobie jakiś adres i ruszamy w trasę. Jak to u Was wygląda? Najlepiej żeby auto było bez fabrycznego Speed Limit Info (SLI) tylko pokazywało ograniczenia które ma wczytane w mapę.
  22. Czy przed wymianą oleju w skrzyni objaw występował?
  23. Tak chodzi mi o sytuację tylko i wyłącznie kiedy używam navigacji. Wbijam adres, ruszam i zawsze pokazywało mi aktualne ograniczenia prędkości na trasie. Dodatkowo na prędkościomierzu po przekroczeniu dozwolonej prędkości pojawiał sie taki czerwony znacznik, że przekraczam prędkość. Więc albo mapy nie mają załadowanych ograniczeń prędkości albo coś sie stało że ich nie pokazują.
  24. Sprawdź po prostu stan tego kabłąka który jest na mechanizmie przepustnicy. Albo odpadł albo stoi na sztywno. Zobacz czy jesteś w stanie tym poruszać.
  25. Porządkując moje wypowiedzi... 1. Nie mam opcji 8TH czyli Speed Limit Info, co oznacza że podczas korzystania z navigacji to raczej chyba nie kamera odczytuje znaki. Wydaje mi się że chyba są wpisane w navi. Kamerę Kafas oczywiście mam. Uważam że jeśli kafas nie czyta znaków drogowych to nie ma innej opcji jak ta że znaki wyświetla navi na podstawie wbudowanych informacji. 2. Nikt nie łączył się Istą. Jedyna rzecz jaka była robiona jakiś czas temu to kodowanie Carplay i bezterminowej licencji do map. Raczej nie mialo to wplywu na czytanie znaków w nawigacji. 3. Znaku nie mam w ogóle. 4. KucaQ te ograniczenia prędkości o których piszem to bym miał gdybym posiadał opcję SLI.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.