Treść opublikowana przez yeti19
-
E91 N46 B20B 318i - jak skutecznie uszczelnić pokrywę zaworów?
Po demontażu wyczyść dobrze płask do którego przylega uszczelka. Załóż nową uszczelkę, bez żadnego mazania silikonem! Moment dokrècania śrub pokrywy zaworów to tylko 10 NM. Przekroczenie powoduje przygniecenie uszczelki i w efekcie ponowny wyciek. Ot, cała filozofia;)
-
Problem z klimatyzacją - nie załącza kompresora
Zajrzyj tu : Wentylator klimatyzacji nie działa - E46 - BMW Klub Polska - Oficjalne forum https://share.google/kjgq7cw5ZWWOBpYK7
-
Dopiero co zaprezentowane M2 CS..
No, ale gwoli ścisłości- o 20 sekund szybsze było chińskie xiaomi SU7 Ultra.. I tak auto na bateryjki zostawia M2 w polu... 😉
-
Problem z klimatyzacją - nie załącza kompresora
Odwiedź najbliższy serwis klimatyzacji, poproś o sprawdzenie szczelności. Najniższy wymiar kary, to dobicie czynnika, jak zauważył @Fuser. Rzadko kiedy ucieka jednak bez powodu, ale to wyjaśni pomiar szczelności. Mogła też równie dobrze zejść nagle sprężarka, co nie jest tragedią ( w razie czego leży na półce dobra używka ), ale wówczas proponowałbym wypłukać układ i wymienić również osuszacz.
-
Dopiero co zaprezentowane M2 CS..
I od razu z gotowym rekordem. Północna pętla Nürburgring padła w rekordowym czasie 7:25.534, to jest o 8 sekund lepiej, niż poprzedni rekord Nordschleife należący do Audi RS3. Świeżak i od razu sięga po tytuł najszybszego kompaktu na torze Nür, no i czwartego pod tym względem zmierzonego BMW. 7:25 Minuten! BMW M2 CS G87 setzt neuen Nürburgring-Rekord https://share.google/Oi65WHncL8GMk3vHG
-
N46 problem z czujnikiem ciśnienia w kolektorze dolotowym
Silnik musi palić olej, taka jest jego natura 😉 odrobiną oleju w kolektorze może oznaczać przytkaną odmę na ten przykład.
-
E90 N46B20 dziwe tarcie w środku pojazdu
Myślę że najlepiej podjechać do kogoś ogarniętego coby popatrzył i posłuchał.
-
E90 N46B20 dziwe tarcie w środku pojazdu
Miałem coś podobnego w a8d3 W12. Po dwóch dniach poszukiwań okazało się że to skrzynia biegów. Dość bolesne dla portfela wtedy;)
-
N57D30A Olej
Ja też nie wiem, w jakim stopniu bardziej lepki olej chroni silnik przed zatarciem. Moim skromnym zdaniem ( średnio 9 wymian oleju w roku ze względu na przebiegi), najlepiej chroni silnik świeży olej zgodny ze specyfikacją. Sam do e46 ( m54b22) tankuje Shella helix ultra ect c3, wprawdzie tylko 5w30 i nie narzekam. Bardzo rzadko jednak przekraczam interwał 8 kkm.
-
Trochę klasyki - e30 vs e46
Niestety po niemiecku, ale w razie pot4zeby nawet tłumacz Google daje rade, tekst napisany normalnym językiem, jak na Bild. BMW serii 3: E30 kontra E46 - AUTO BILD KLASSIK https://share.google/MwsKEMOHrddo9rRqR
-
BMW E46 strzel z wydechu uszkodził tlumik
Jak dla nnie, to jedno i drugie. Katalizator w zasadzie oprócz zmniejszenia emisji szkodliwych gazów, również chroni wydech przed niespalonym paliwem.
-
Problem z podświetlaniem licznika
A to zależy czy ma punkt przy przebiegu chwilowym, czy nie. Jesli nie ma, przebieg wpisano ze starego licznika.
-
Dobór części do skrzyni 6hp21
Tak kieruje katalog. Jeśli nikt wcześniej nie gmerał w skrzyni, powinno pasować. Jednak te płyty występują również w skrzyniach hp19 i 26, będą się różnić numerem ( 052 dla hp26 ) - ale generalnie pasują wymiennie.
-
Dobór części do skrzyni 6hp21
To katalog książkowy. Swój odkupiłem w ZFMünchen, ale przy odrobinie szczęścia można też we Friedrichschafen przy okazji "otwartych dni" takie coś kupić.
-
Dobór części do skrzyni 6hp21
Katalog ZF.
-
Problem z odpaleniem N52b30
No tak, ale wszystko zależy 😉 wprawdzie gaz w aucie ostatni raz miałem w cosworth'cie, ale to było auto zrobione dla niemieckiej Autobahnpolizei, oni wtedy nie musieli liczyć się z kosztami. Benzynki żarło to bardzo średnio 16 l na autostradzie, a około 28 na mieście 🙂 jednak dobrze zrobiony gaz nawet w tak trudnym silniku da radę. Auta nie mam od 12 lat, ale cały czas w kontakcie z nabywcą ( głównie względem części niedostępnych w Polsce ) i auto działa .
-
Dobór części do skrzyni 6hp21
Nigdy nie korzystałem z płyt innego producenta, niż ZF. Nie umiem więc powiedzieć, czy tamtej są warte uwagi.
-
Dobór części do skrzyni 6hp21
Normalnie rzecz biorąc, potrzebujesz 6 sztuk tłoczków, no i płytę 051 ( 046 ) AM. Możesz też podeprzeć się nr 1068327145.
-
Dobór części do skrzyni 6hp21
💪👍 Ogólnie trochę korzystam z Sonnaxa, jak chwilowo czegoś z ZF nie mogę dostać na wczoraj. Firma dobra i sprawdzona, ale podobnie jak i ZF ostatnio często podrabiana, przed czym sami ostrzegają : https://www.sonnax.com/tech_resources/331-fraudulent-parts-warning
-
Brak możliwości odpalenia auta jak jest ciepło
Może masa na rozjuszniku się kończy ? Zmostkuj minus akumulatora z jakąś czystą śrubą na silniku.
-
Dobór części do skrzyni 6hp21
Ps. O ile remont samej skrzyni, według mnie, nie jest jakiś mega skomplikowany, o tyle mechatronika to trochę inna bajka. Może być tak że po złożeniu samochód będzie jeździł jak dziki mustang przy próbie ujeżdżania. Bez stołu może się nie obejść. Na szczęście to nie jest reguła. Daj znać, jak poszło 💪
-
Dobór części do skrzyni 6hp21
Powiem Ci tak - rozebrałem , złożyłem ( i działały do samego końca 😉 ) parę skrzyń ZF. Głównie 6hp z VAGa, ale i ze trzy z bmw e46. Ale ja to kompletny amator jestem, więc nigdy nie udało mi się szybciej niż w trzy dni tego zrobić 😉 parę razy robiłem to dla znajomych, ale po tym, jak jeden pokazał mi filmik, gdzie mechanior na YT robi remont mechatroniki w godzinę, grzecznie odsyłam kolegów na jutuba;) Co do serwisów robiących skrzynie, rozbierają i zamawiają nie dlatego, że nie wiadomo, co w nich siedzi ( po numerze skrzyni wiadomo w zasadzie wszystko. Dlatego, że zamawiają to co jest potrzebne do wymiany zazwyczaj, bez wróżenia. Tak przynajmniej sobie myślę. 😉
-
Dobór części do skrzyni 6hp21
Ale zaraz, sam to będziesz robił? Bo warsztat zwykle ogarnia klamota we własnym zakresie 😉 Zestaw naprawczy najlepiej zamówić bezpośrednio w ZF, ostatnio widuję coraz więcej "ZF" : 中国制造 Zhōngguó zhìzào
-
Dobór części do skrzyni 6hp21
Pokroić się za to nie dam, ale płyta separacyjna jest ta sama, co w 6hp26. Tłoczków ( o ile pamiętam, bo dawno robiłem coś przy tym ) jest 6. https://getribo.com/plyta-separacyjna-sterownika-zf-6hp-nr-052-am-p-646.html
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
Zaraz tam nie pasują mi Twoje słowa 🙃 zwykłe pytanie było. Konkretna odpowiedź jest zawsze mile widziana 👍 Edit, Doczytałem właśnie, że od 2010r ADAC również promuje dposob, który podałeś. 😉 jako ciekawostkę wkleję jedno z licznych, odwrotnych zaleceń tzw starej szkoły. https://deler.pl/artykuly/artykul/jak-sprawdzic-poziom-oleju-w-silniku