Skocz do zawartości

PiotrKz

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez PiotrKz

  1. PiotrKz odpowiedział(a) na MarekRi temat w G20, G21, G80, G81
    @scooterek Tak tak, widziałem Twój komentarz do tego statusu w innym temacie. Pytanie czy status 105 jest o tyle lepszy od 47 że oznacza że fabryka przyjęła do wiadomości ze jest takie zamówienie i wyprodukują mi LCI1 w niezmienionej cenie 😉 W skrócie, czy cieszyć się że przeszło na 105 czy to oznacza problem i lepiej żeby wisiało na 47.
  2. PiotrKz odpowiedział(a) na MarekRi temat w G20, G21, G80, G81
    Tak, handlowiec widzi ten numeryczny status w systemie. Poproś żeby podesłał ci screenshota. Szarpnąłem się na tapicerkę merino i pewnie to skierowało mnie do Niemiec.
  3. PiotrKz odpowiedział(a) na MarekRi temat w G20, G21, G80, G81
    Zamawiałem sedana w lutym. Do tej pory nie mam daty produkcji. W kwietniu wskoczyłem na status 105 którego znaczenia nikt do końca nie potrafi wytłumaczyć. Rozmawiałem z handlowcem i (o dziwo) stwierdził że zamówienie poleciało do fabryki w Monachium. Ciekawe do kiedy trwa produkcja LCI1... czy nie będzie tak że jak się nie wyprodukuje do lipca to wszystkie kolejne egzemplarze będą LCI2. Jakie wy macie statusy zamówień? 47 czy 105?
  4. Jak na 129kkm wygląda dobrze. Na co tu patrzeć poza brudnym paznokciem?
  5. 3-4 miesiące dłużej czeka się na produkcję w DE? Sam transport wodny z Meksyku trwa 2 miesiące. Od naszych sąsiadów powinno przypłynąć szybciej.
  6. @scooterek czy handlowiec może wybrać konkretną fabrykę? Czy order leci do jakiejś globalnej centrali bmw i tam przydzielają najbardziej optymalną fabrykę dla danego zamówienia?
  7. Jak kupujesz furę za 250-350k to 8k robi ci aż taką różnicę? Cena i tak może wzrosnąć i to bez liftingu. Tak czy inaczej dobre pytania zadałeś, też jestem w podobnej sytuacji ale dealer nie zna odpowiedzi.
  8. Z jakich względów lasery zostały wycofane?
  9. Chodzi o G20 czy zamawiałeś coś innego? Krążą powtarzane wszędzie plotki, że G20 robią już tylko w meksyku.
  10. PiotrKz odpowiedział(a) na Vargas temat w G20, G21, G80, G81
    W sekcji X3 jest cały długi wątek, zaczęty w 2014, dlaczego mając xdrive nie powinno się montować opon + felg o różnej wysokości. Może problem jest już rozwiązany ale podsumowując, xdrive może się gubić / szarpać bo przednia oś przy tej samej prędkości będzie się kręcić szybciej niż tylnia.
  11. @scooterek czy handlowiec nie ma żadnej opcji priorytetyzacji zamówień? Czy zdążało wam się że przychodził klient i chciał wręczyć łapówkę za przyspieszenie produkcji 😉 ?
  12. Czym się różni status 047 od 105? Rozumiem, że w obu przypadkach brak slota produkcyjnego.
  13. Skąd bierzesz kody tych statusów? Masz jakąś listę wszystkich kodów wraz z opisami? Znalazłem tutaj jakąś listę kodów ale brak 047 https://www.bmwofminnetonka.com/bmw-factory-status-codes/
  14. Ok rozumiem, czyli wychodzisz z założenia, że handlowcowi nie można ufać (pewnie słusznego). Czy w takim razie, zgodnie z Twoją wiedzą, jestem w stanie uzyskać od handlowca jakiś dokument/potwierdzenie świadczące o tym, że naprawdę zgłosił mój egzemplarz do produkcji? Czy jedynym potwierdzeniem, jest informacja z fabryki, że przydzielili slot na dany tydzień roku, co może trwać miesiace od zgłoszenia?
  15. Zgłoszenie auta do produkcji to jednorazowa akcja. Potem dostaje się maila z potwierdzeniem i w tym momencie rola handlowca się kończy. Co mógłby zrobić poza tym? Dzwonić codziennie do meksykańców i pytać kiedy będzie 😄 ?
  16. Jak trucie dupy sprzedawcy ma przyspieszyć produkcję?
  17. Mam zapis że gwarancja ceny obowiązuje do 4 miesiąca od daty zawarcia zamówienia. Nie ma info o produkcji.
  18. Wygląda na Merino Ivory White - krowia skóra prawdziwa.
  19. Po internecie krąży mnóstwo chaotycznych informacji o systemie ISA który ma być obowiązkowy w autach dystrubuowanych na terenie EU od 2024 r. System ma polegać na alertach dźwiękowych i wibracjach w momencie kiedy przekroczy się prędkość rozpoznaną przez system rozpoznawania znaków. Czy ktoś wie jak będzie wyglądać sytuacja w przypadku nowych BMW? Podobno w niektórych markach aby wyłączyć te ostrzeżenia trzeba się przeklikać przez kilka opcji w menu i oczywiście nie da się go wyłączyć na stałe.
  20. Gdzieś mogę monitorować ten status w momencie kiedy vin nie jest jeszcze nadany, na przykład po numerze zamówienia, czy trzeba męczyć handlowca?
  21. Mam te same obawy. Gwarancja ceny w umowie jest na 4 miesiące. Ile czasu koledzy czekali od złożenia zamówienia?
  22. Z jakiego roku masz auto z wentylowanymi fotelami? O ile mi wiadomo nie są dostępne w serii 3, dopiero od 5.
  23. Racja, moj błąd. Odliczenia VAT nie mają limitu 150k.
  24. Może zacznij od tego jaki budżet? Co do leasingu jeśli masz JDG i ryczałt to słabo się to obecnie kalkuluje. Odliczając tylko 50% vatu to jedyne 14 tyś do zwrotu na przestrzeni całego leasingu. Firma najlepiej żeby miała conajmniej rok tzn żebyś miał pit rozliczony z całego roku.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.