Skocz do zawartości

Fotele sportowe - ból kręgosłupa


p4w3k

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Na początek nadmienię, że przejrzałem posty dotyczące bólu pleców użytkowników różnych modeli BMW, ale nie znalazłem rozwiązania swojego problemu.

Niedawno zmieniłem VW Tiguan 2019 na BMW G21 (fotele sport). Jestem zadowolony z samego samochodu, ale jedna rzecz przyprawia mnie o ból gło... pleców. Nie potrafię (nie da się?) ustawić fotela kierowcy tak, aby po 30 minutach jazdy nie bolały mnie plecy w odcinku lędźwiowym. Mam pełne sterowanie elektryczne (czego nie miałem w VW) i ból jest nie do zniesienia. W VW trasa Krk-Waw była przyjemnością, w BMW muszę zrobić przynajmniej jeden przystanek na spacer... Czy ten typ tak ma czy czegoś nie ogarniam? Oglądałem już film w sieci Pana, który pokazuje jak ustawić fotel (4 palce nad głową do podsufitki, itd.) - próbowałem różnych ustawień i nadal mam problem...

Udało Wam się rozwiązać ten problem?

Pozdrawiam,
Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, adiki napisał(a):

Masz wzięte podparcie lędźwiowe przód w opcjach?

Wg bimmer.work po zdekodowaniu VIN:

image.png.aa740577a41621dbe3cd9fc32bc9cb38.png

2 godziny temu, saab napisał(a):

Mialem to samo do momentu az calkowice nie wypuscilem powietrza ( do zerw ) z poduszki ledzwiowej. 

Dzięki, w takim razie spuszczę do 0 i dam znać czy to coś poprawiło... Czy powinienem "zjechać" nią jeszcze na sam dół? I czy kolejność tych operacji ma znaczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 26.02.2024 o 16:18, p4w3k napisał(a):

Wg bimmer.work po zdekodowaniu VIN:

image.png.aa740577a41621dbe3cd9fc32bc9cb38.png

Dzięki, w takim razie spuszczę do 0 i dam znać czy to coś poprawiło... Czy powinienem "zjechać" nią jeszcze na sam dół? I czy kolejność tych operacji ma znaczenie?

Cześć, dasz znać czy jest jakaś zmiana? Czekam na egzemplarz z takimi fotelami i zaczynam się bać o swój kręgosłup 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Taikiki napisał(a):

Cześć, dasz znać czy jest jakaś zmiana? Czekam na egzemplarz z takimi fotelami i zaczynam się bać o swój kręgosłup 🙂

Cześć! Jest zdecydowanie lepiej. Ale nie jest aż tak dobrze jak na standardowych fotelach w VW Tiguan... Jestem rozczarowany tymi fotelami w BMW, liczyłem na poprawę komfortu podróżowania...

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.02.2024 o 10:47, p4w3k napisał(a):

Nie potrafię (nie da się?) ustawić fotela kierowcy tak, aby po 30 minutach jazdy nie bolały mnie plecy w odcinku lędźwiowym

Mam takie objawy kiedy siedzę nisko. Ustaw siedzisko tak, żeby stawy kolanowy i biodrowy były na jednej wysokości - to odciąży odcinek lędźwiowy i pozbawi bólu.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.02.2024 o 10:47, p4w3k napisał(a):

Cześć!

Na początek nadmienię, że przejrzałem posty dotyczące bólu pleców użytkowników różnych modeli BMW, ale nie znalazłem rozwiązania swojego problemu.

Niedawno zmieniłem VW Tiguan 2019 na BMW G21 (fotele sport). Jestem zadowolony z samego samochodu, ale jedna rzecz przyprawia mnie o ból gło... pleców. Nie potrafię (nie da się?) ustawić fotela kierowcy tak, aby po 30 minutach jazdy nie bolały mnie plecy w odcinku lędźwiowym. Mam pełne sterowanie elektryczne (czego nie miałem w VW) i ból jest nie do zniesienia. W VW trasa Krk-Waw była przyjemnością, w BMW muszę zrobić przynajmniej jeden przystanek na spacer... Czy ten typ tak ma czy czegoś nie ogarniam? Oglądałem już film w sieci Pana, który pokazuje jak ustawić fotel (4 palce nad głową do podsufitki, itd.) - próbowałem różnych ustawień i nadal mam problem...

Udało Wam się rozwiązać ten problem?

Pozdrawiam,
Paweł

Ile masz wzrostu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam bo mam ponad 190. Moje bmw jeszcze w produkcji ale jeździłem 2 razy po 30-40 minut i po tak krótkim czasie nic mnie nigdzie nie bolało. 

Takie odczucia jak opisujesz miałem w starej serii 1 Exx. Jeździłem przez tydzień i za każdym razem jak wysiadałem musiałem kilka minut prostować kręgosłup. Odcinek lędźwiowy też mocno dostawał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.03.2024 o 16:16, p4w3k napisał(a):

Jestem rozczarowany tymi fotelami w BMW, liczyłem na poprawę komfortu podróżowania...

Ja też jestem rozczarowany i ostatnio na prawie 500 km trasie również doświadczyłem bólu w odcinku lędźwiowym. W drodze powrotnej było odrobinę lepiej.
Moje fotele do tego są wentylowane, więc nie mają pompowanych boczków i ze sportem to one mają tyle wspólnego, co szachy. Zero trzymania bocznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem bardzo zadowolony z foteli. Jeżdżę głownie w trasach o czym świadczy spalanie marzec - 6,4l, a całkowite średnie od fabryki (październik '23) -6,3l.

95% dotychczasowego przebiegu (11 tys. od października) to trasy W-wa - Praga, W-wa Berlin.  Nigdy nic mnie nie zabolało, ani nie uwierało (mam 184 cm wzrostu) w przeciwieństwie do volvo s60 na które już nie mogę patrzeć.

Myślę, że kluczowe jest ustawienie właściwego kąta odchylenia oparcia i kąta ugięcia kolan (wysokości siedziska). Trzeba samemu organoleptycznie bo żaden pan z youtuba nie pomoże.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, adiki napisał(a):

 

A czy ktoś tutaj napisał żeby wypompowywać boczki?

 

Tak , kolega marcinZG pisał ze nie moze wypompowac biczkow bo nie ma pompowanych 😎.  
Tez uwazam ze kazdy fotel mozna ustawic ale podstawowe w g20 to istne taborety. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, saab napisał(a):

Tak , kolega marcinZG pisał ze nie moze wypompowac biczkow bo nie ma pompowanych 😎

Ale nie w kontekście bólu kręgosłupa 😉 Po mieście latam po tych fotelach na prawo i lewo.
W trasie natomiast kręgosłup daje mi się we znaki, ale też ostatnio zauważyłem, że jest lepiej kiedy poduszka lędźwiowa jest mniej napompowana niż bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest relatywne - ogólnie na te fotele sportowe specjalnie nie narzekam, ale nie są jakoś wybitnie wygodne - w porównaniu do "komfortów", które mam w G30, to jest przepaść. Po przesiadce do G20 od razu czuję, że fotele są twardsze i mniejsze, choć zakres regulacji jest jak najbardziej wystarczający. Po dłuższej jeździe czuję, że to fotele sportowe, a nie "komforty". Ja znalazłem swoją pozycję, ale jak po jeździe G20 wsiadam do G30, to się uśmiecham i nie mogę nadziwić się, jak te komforty są wygodne. Gdybym miał tylko G20, pewnie bym się przyzwyczaił i nie narzekał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marcinZG napisał(a):

Ale nie w kontekście bólu kręgosłupa 😉 Po mieście latam po tych fotelach na prawo i lewo.
W trasie natomiast kręgosłup daje mi się we znaki, ale też ostatnio zauważyłem, że jest lepiej kiedy poduszka lędźwiowa jest mniej napompowana niż bardziej.

No właśnie jadę teraz w fotelu pasażera który tego pompowania boczków nie ma i to jest jakaś tragedia. Wstyd tym bardziej że nie da się tego przy tych fotelach dodać nie biorąc tych foteli M. W F30 nawet oba fotele to miały i z tego co kojarzę G20 przed covidem też miały. 

  • Lubię to 1

IMG_6104.PNG.8fd0433272655eff0993e663d10ad490.PNG 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, adiki napisał(a):

No właśnie jadę teraz w fotelu pasażera który tego pompowania boczków nie ma i to jest jakaś tragedia. Wstyd tym bardziej że nie da się tego przy tych fotelach dodać nie biorąc tych foteli M. W F30 nawet oba fotele to miały i z tego co kojarzę G20 przed covidem też miały. 

To wstydzic sie powinien ten kto zamawiał. Takie czasy ze za wszystko trzeba doplacic ale sa to relatywnie małe pieniadze. Zdaje sie ze 400 pln. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe ba ja mam auto z 2021 i mam pompowanie w obu przednich fotelach , produkcja w Dingolfing. 

Edytowane przez saab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.