Skocz do zawartości

Dawid0306

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Dawid0306

  1. Ostatni update Turbo puszcza na dolot oraz silnik ma duże przedmuchy i odma nie separuje oleju Facet mi mówił że nie ma co naprawiać jeździć pół.roku i sprzedać auto skoro wychodzi 400 ml na tysiąc km
  2. Mały update Turbo wyjęte, okazało się, że na pierwszy rzut oka wygląda na faktycznie "niedawno" regenerowana" Mechanik zasugerował, że może zwyczajnie została źle skalibrowana, źle ustawione ciśnienie jaka ma pracować. (Co by mogło wytłumaczyć czemu rurę od Intercoolera mi wyrwało w aucie) Turbo będzie wysłane na sprawdzenie.
  3. Odmę sprawdziłem w połowie czerwca, jest oryginalny plastikowy separator, wtedy był cały brudny od oleju, to go umyłem w benzynie ekstrakcyjnej i całość złożyłem tutaj podsylam foto jak to wyglądało. Oddam auto do faceta, który stawia na turbo, ale mówił mi, że przed wymianą turba musi sprawdzić inne rzeczy w silniku. Auto od nowości mialo dwóch właścicieli, ja jestem 3, ten pierwszy to wszytko dokumentował i nie ma nigdzie śladu jeśli chodzi o wymianę uszczelki pokrywy zaworów Na liczniku jest już ponad 295, to uszczelka będzie też sprawdzona.
  4. Jeden mechanik mi mówił, że to.pewnie odma nie separuje oleju i są przedmuchy na silniku i dlatego tyle oleju jest w dolocie. 🤔
  5. Czy auto nadaje się do jeżdżenie czy lepiej już go zostawić? Autem dziennie około 60-100 km A czas na naprawę u mnie w okolicy 2 tygodnie
  6. Ja się zaczynam rozglądać za turbina, po naprawie turbo wyjdzie czy silnik jest okej Bo znając moje szczerze bym się nie zdziwił jak silnik i turbo stoją za zużyciem oleju
  7. Mały update, dzisiaj na trasie coś mi strzeliło w silniku, jakby wybuch petardy. Okazało się, że rurę od intercolera dosłownie wyrwało z mocowania. Jak już wyrwało to zobaczyłem i oleju jest, no sporo, a nawet bym powiedział dużo.
  8. Dzisiaj sprawdziłem bagnet, przy rozgrzanym silniku gdy wyjmie bagnet to wydobywa się z niego szary wrecz przezroczysty dymek. To wtedy jednak silnik kończy żywot ?
  9. O, ale widzę, że moje auto łapie się jeszcze na akcje serwisowe z dmuchawa, no nic zadzwonię do BMW Bydgoszcz. To przynajmniej jeden problem mniej A z tym olejem to dopiero będę wiedział w sobotę następna to napiszę co koniec końców wyszło, no chyba, że ASO samo zdiagnozuje za free jak już będę u nich, ale raczej nie ma co się łudzić
  10. Na ten moment większe prawdopodobieństwo jest, że turbo mam walnięte?
  11. A i jeszcze mam takie jaja, że po lakierniku,.który demontował mi drzwi i tak dalej nie działa nawiew w aucie, auto stało 1.5 tygodnisa Czyżby sterownik w dmuchawie wyzionął ducha ?
  12. Sprawdziłem to wychodzi że oleju twoim sposobem jest między pół a min W między czasie zlokalizowalem jakiś wyciek
  13. Auto na ten moment stoi u lakiernika przez najbliższy tydzień. Gdy odbiorę auto od lakiernika spróbuję tym sposobem co Ty mówisz. Ja bardziej się obawiam, że auto może palić olej, ale gdy będę miał diagnozę od majstra pełna to też napiszę co było przyczyną( ale to dopiero 26 lipca) Podobno tego silnika się nie opłaca remontować tylko kupić goły słupek i przełożyć osprzęt ? Gołe słupki są już między 1700 a 2300 złotych
  14. Na wymianę oleju wlałem 5 litrów więc chyba według internetu powinno być pół bagnetu. Przejechałem 1300 km już i teraz najniższy stan bagnetu to 10% To pewnie silnik do remontu ? Generalnie auto nie kopci na niebiesko Diagnozę pełna u lokalnego speca mam dopiero 26 lipca
  15. A już mam min oleju, a jeszcze wczoraj miałem połowę.
  16. Dziwnie się zachowuje olej na bagnecie raz pokazuje połowę, chwilę później po krótkiej jeździe pokaże prawie maxa lub pokaże z jednej strony bagnetu max a z drugiej strony około 3/4 tak jakby stał na nierównej powierzchni, a stoi za każdym razem na równej. Wymieniałem Olej 15 czerwca od tego czasu zrobiłem 950 km i jest chyba 75% bagnetu. Wlewalem 5 litrów. (Nie wiem czy to jest maks chyba nie, bo po wymianie było około 90% bagnetu) Olej jeszcze jest w barwie świeżego nie czarnego. Jakieś pomysły co jest nie tak ? Silnik m47 122km E90
  17. Czujnik na bank to nie jest auto mi osiągnęło temperaturę 88-90 po 25/30 km Moim zdaniem to chyba za dużo na diesla w lato.
  18. Do głowy przychodzi mi jedynie na szybko czujnik temperatury cieczy. Gdzie on się znajduje w m47?
  19. Ja już rozkładam ręce, miałem niska temperaturę w silniku po przejechaniu 20 km na normalnej jeździe było 71 C Wymieniłem termostat główny, okazał się pęknięty więc myślałem, że to załatwi sprawę, a teraz po przejechaniu 20 km i zgaszeniu silnika pokazuje 74 C Gdzie może leżeć problem ? Termostat egr był sprawdzany nie przepuszcza. Części od meyle
  20. Jaki podstawowy tani elm 327 Ale w innych aplikacjach pokazuje live data ale zależy mi na ilości sadzy i tak dalej co chyba tylko ta aplikacja zawiera
  21. Mam problem z aplikacją, pobrałem wersję lite, z adapterem się łączy bez problemu, ale jak wejdę w live data to wszystkie parametry są na -1. Czy to jest spowodowane wersją lite ?
  22. Ma ktoś jakiś pomysł jak naprawić grzanie fotela, mam chyba awaryjna mate bo wypaliła się dziura na lewej stronie fotela. Najłatwiej wymienić fotel na inny ? Jakiej propozycje ?
  23. Regeneracja dyfra mowa tutaj o zestawie naprawczym co na allegro chodzi 700/800 złotych ?
  24. Czyli trzeba kupić zestaw naprawczy dyfra ? czy zestaw naprawczy już nic nie da ?
  25. Dziwne szumu są w trakcie jazdy, gdy się wciśnie sprzęgło ten szum nagle ustaje. Dźwięk pochodzi od tyłu auta. Słychać to tylko w trakcie jazdy od 5km/h Cóż to może być jakieś propozycje ?

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.