Skocz do zawartości

Dawid0306

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Dawid0306

  1. Myślicie że wrócić z adaptacją egr do poprzedniej wartości ? Było 0 , a teraz mam +40
  2. Wartości ja rozgrzanym silniku , ciśnienie wsteczne po około 24 km jazdy
  3. Zimny , od razu po uruchamianiu
  4. Kolektor ssący i EGR był czyszczony , świece zmieniałem w grudniu i właśnie już się pali check jednej Resztę zobaczę i pokaże Mam wersję 318d czyli fabrycznie bez klap (m47)
  5. Co prawda miałem niedawno w grudniu przygodę z dpf, ze przez 1500 km sie nie wypalał (świece żarowe) i nie chciał dopiero k2 cleaner odetkał go, ale właśnie od tego momentu są z nim problemy, ECU podaje info, ze srednie wypalanie dpf jest co 720 km
  6. Kochane BMW - coś się naprawi to coś innego się zepsuje - z dpf TRAGEDIA wypala się co 80-100 km nigdy tak nie było - zrobiłem adaptację w trakcie wymiany turbo egr na +40mg olej w sumie chyba spoko w programie wartość krótkoterminowa sobie skacze miedzy 61 a 65, wartość długoterminowa jak się załączy pokazuje caly czas 67 - wlewałem 5 l więc to chyba o 0.5 mniej niż max jak na 300 km to jest okej co ciekawe z tym dpf jest tak, ze jak się wypali to ciśnienie pokazuje 8, a gdy zostawię auto na noc i odpalę powiedzmy po 12 godzinach to wtedy ciśnienie wsteczne pokaże już 12 tak jakby przy rozruchu dpf łapał strasznie dużo sadzy ( wtryski mają korekty po 0.20 )
  7. Tak kupiłem z śrubami 🙂 Zostawiłem filtr odmy - będę wymieniał co wymianę oleju czyli 10.000km
  8. TRAFIONY ZATOPIONY Po wymianie uszczelki pokrywy zaworów turbo odmy nowy olej - samochód jak nowy Bez przedmuchów z bagnetu więc będzie dobrze Wielkie podziękowanie dla Pana uratował Pan mi wiele tysięcy Wniosek jest jeden - nie oddawaj auto mechanikowi i nie słuchaj się go bo większość chce nas oskubać z hajsu Ps: płyn leciał z termostatu głównego , bo facet, który kiedyś mi go wymienial źle założył oringi Upg sprawne 🙂 Pozdrawiam 🙂
  9. Zdjalem całą górę i teraz pierwsze postrzeżenia Silnik w środku czysty jak nie wiem zero nagaru Intercoler miał zero oleju w sobie nic z niego nie wyleciało jedynie tam na ściankach ale to chyba normalne Odma stan bardzo dobry jak na 8 tysięcy km - filtr czarny, ale ścianki nie są tak pokryte olejem jak z separatorem - jednym słowem jest czysto Uszczelka pokrywy zaworów to PLASTIK łamała się gdy ja zdejmowałem i strzelała Turbo od strony zimnej delikatny luz , zobaczymy jak będzie od strony ciepłej - i tak już kupielm cały kompletny zestaw części w tym nowe turbo to już to zamontuję
  10. Zmierzyłem jezczze kompresję 1 - 25 2 - 26 3 - 25 4 - 26
  11. Ciśnienie wsteczne DPF do 35hpa U mnie jak jest 35hpa to sterownik aktywuje regenerację - po wypaleniu jest 8-10hpa (na biegu jałowym)
  12. Mi dalej źle pokazuje, tak jak ktoś wyżej pisał opieram się na ciśnieniu wstecznym Po 200 km od regeneracji ciśnienie na wolnych mam 8-10 hpa A pojemność zapełnienia pokazuje mi na 0%
  13. więc ja stawiam, że głównym winowajcą brania oleju jest turbina, płyn niestety ucieka przez UPG - robiłem test na C02 i no wyszedł pozytywny, a przedmuchy z bagnetu oleju to najprawdopodobniej pierścienie tłokowe gdy auto będzie już rozebrane to podeśle jakieś foto czy coś ,ale dam znać co z tego wyszło
  14. na przełomie stycznia/lutego ( zrobiliśmy kalkulacje i kompletny remont góry z rozrządem oraz z turbiną wychodzi tyle samo co kupno słupka za 4000 i włożenie go, ja będę wolał remont swojego, ale zobaczymy co czas pokaże 😉 więc na końcówkę lutego - początek marca auto będzie na nowo śmigać bez brania oleju swoją drogą jak znacie kogoś kto ma sprawdzone silniki to bardzo chętnie bym prosił o kontakt
  15. Nie chcę sprzedawać, auto jest w full wersji dorzuciłem do niego inne moim zdaniem fajne dodatki. Generalnie dogadałem się z znajomym teścia, że on rozbiera całą górę i ocenia czy jest sens to regenerować - planowanie, pierścienie i tak dalej - jeśli tak to wtedy robi mi remont całej góry - jeśli nie to zwyczajnie wkładam nowy cały słupek z osprzętem no i turbinę w przypadku remontu i tak wymienię bo parę dni temu jak chciałem się dostać do dpf od dołu to zobaczyłem, że węże od intercoolera, ktore ida do turbiny sa cale zapocone od oleju Przebieg ma auto już 302 tysiące km silnik chodzi super tylko bierze 500 ml na tysiąc oleju oraz doszedł płyn chłodniczy 1.5 litra na 4000 km
  16. Już ogarnięte, ciśnienie wsteczne to miałem na 80hpa K2 cleaner uratował DPF za 25 Ziko
  17. Dobra, DPF był zapchany tak ekstremalnie, że aplikacja pokazywała błędny poziom sadzy Zastosowałem K2 cleaner za 25 złotych i auto samo aktywowało po 10 minutach regenerację Więc w sumie patrząc na moje ceny w okolicy zaoszczędziłem około tysiaka
  18. Ja nie wiem kupiłem bimmer I pokazuje że DPF ma 3 % napełnienia A jak się przejadę chwilę pokazuje mi na idrive awarie filtra DPF Gdzie leży wtedy problem ? Program źle czyta czy jak ?
  19. Ja nie wiem kupiłem bimmer I pokazuje że DPF ma 3 % napełnienia A jak się przejadę chwilę pokazuje mi na idrive awarie filtra DPF Gdzie leży wtedy problem ? Program źle czyta czy jak ?
  20. czy jest dojście do czujników temperatury spalin lub ciśnienia od góry w bmw e90 m47? byłem od dołu, ale niestety nie ma dostępu bez demontażu filtra
  21. Posiadam tylne kanapy składane, a chciałbym wymienić środek. Czy wejdzie mi tylna kanapa, ale bez opcji składania ? Montaż będzie taki sam ? Czy coś bym musiał przerabiać/usnąć?
  22. Sprawdziłem i sterowniki silnika 122, a 163 mają taki sam numer części OEM Więc teoretycznie różnią się tylko mapa ? Czyli jakbym włożył cały słupek 163 bym miał nadal 122, tylko bym musiał zrobić mapę na 163 km ?

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.