Skocz do zawartości

Dawid0306

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Dawid0306

  1. W piątek stosuje środek na komorę spalania, ale zastosuje to jak inni ludzie piszą - parę godzin na tłokach Jeśli to nie pomoże to robię remont góry pierścienie głowica itp Cenę już poznalem - jest spoko I wtedy mam nadzieję, że temat stanu poziomu oleju w moim silniku zamknie się na najbliższe 100 tysięcy kilometrów 😉 Dzisiaj mi się dpf wypalal i po wypaleniu oleju mi trochę przybylo Oczywiście nic nie przerywałem po całym procederze wypalania od czekałem nawet 20 minut sobie jeździłem na luzie Oleju minimalnie więcej bym powiedział z 10% do 18% bagnetu między min a max Ale w moim aucie to co chwilę mam raz tak, a raz tak więc nie uznaje to za miarodajne
  2. A jak to sprawdzić ? zasilanie olejem ten wąż myłem dokładnie i przed myciem normalnie był w nim olej ale teoretycznie płukanka do korka wlewu oleju powinna odetkać zatkane kanały olejowe , tak ? Jest gdzieś opisane jak zmierzyć ciśnienie nie przez czujnik ? ( zawsze to miałem dostępne w programie i w sumie nie wiem jak to się robi 😄 ) Jeśli chodzi o same turbo to jest poprawa bo raz, że nie ma oleju w dolocie, ale za to jest nagar palonego oleju , a dwa to już nie słychać świstu jak się załącza stara turbina miała tylko delikatny luz od strony zimnej lewo-prawo góra dół, ale przód tył nie miała - od strony ciepłej była wzorowa
  3. W silniku m47, a taki posiadam fabrycznie wychodził bez klap wirujących słabsza odmiana 318d i z klapami mocniejsza odmiana 320d, ja mam wersje 318d więc klap nie mam i ich tam nie ma. A jeśli chodzi o ten nagar, to jeśli egr cały bardzo dobrze wyczyściłem, że aż się błyszczał i po 400 km jest zawalony nagarem od palonego oleju to wychodzę założenia, że pierścienie lub uszczelniacze spalają ten olej, bo olej z turbiny od strony ciepłej już sobie chyba nie wraca na kolektor ssący tylko idzie na wydech do dpf ? (zakładając oczywiście, że turbo puszcza na dpf, a wydaję mi się , że pewnie nie) Ale, turbo od strony ciepłej też sprawdzę bo i tak muszę coś zrobić z tym dpf od strony zimnej to wyżej dałem foto tylko niestety u mnie to jest meksyk z dojściem od strony ciepłej jak już pisałem - prawdopodobnie trzeba odkręcić łapę silnika żeby wyjąc dpf w trakcie wymiany odkręcałem pokrywę zaworów i było idealnie dojście od góry do wszystkiego, ale to dlatego bo chciałem uszczelkę wymienić.
  4. Czy płukankę na komorę spalania mogę dać przez świece żarowe ? Ludzie podobno też chwała forte Valve cleaner pianka , ale cena za puszkę 159 Ziko ponad to trochę szaleństwo jak za chemię
  5. Niestety u mnie ta opcja jest niedostępna
  6. W bimmertool sprawdzę ciśnienie oleju ?
  7. Ja mam wersje fabrycznie bez klap , Ale ten nagar to chyba świadczy o silniku , no jeśli turbo puszcza na DPF to by nie było nagaru tam gdzie jest od spalonego oleju Ale sprawdzę ciepła strone
  8. Dla porównania było tak VID-20240731-WA0001.mp4
  9. Zdjęcia turbo od strony zimnej - przewodu od odmy, który jest na 1 zdjęciu nie czyścilem
  10. Usuwam DPF Szkoda mi czasu i nerwów żeby go ratować Zobaczymy jak motor będzie się zachowywał po usunięciu DPF Myślę, że częste wypalanie dpf też wpływa na ubytki oleju bo olej traci zapewne swoje właściwości
  11. no masakra, taki stan egr po 400 km , te auto mnie wykończy jutro zobaczę jeszcze turbo od strony zimnej i IC , ale wydaje mi się, że problem leży w silniku, Spróbuję odpiąć wydech i zobaczymy co z tego wyjdzie jak coś więcej będę wiedzieć dam znać ja ogółem aplikacje bimmertool mam od grudnia, a auto od maja 2024 i od początku byly problemy z olejem wiec stawiam ze dpf caly czas sie tak wypalal , a ja o tym nie wiedzialem - moze slupek to juz faktycznie bedzie zlom bo kto wie jaki stan walu korbowego czy zaraz panewka nie strzeli 🙂
  12. Mi się wydaje, że ten brud pokazuję, że turbo i odma działają prawidłowo - wcześniej olej zwyczajnie zmywał te drobinki , a teraz one są wynikiem pracy egr albo spalanie oleju przez uszczelniacze lub pierścienie ? Dobrze myślę ? Jest jakiś sposób na test uszczelniaczy zaworów ... ? Jeśli to uszczelniacze i bym był na 96 % pewny, że to one to jeszcze się podejmę tej wymiany, ale jak pierścienie to dam chemie jeśli nic nie da to trzeba wrócić do punktu wyjścia czyli wymiany słupka lub naprawy mojego (warto dodać, że od wymiany przejechałem 400 km z czego jakieś 350 na egr ustawionym na +40, a 50 na egr ustawionym -5 ) (cały dolot był czyszczony włącznie z egr - w trakcie montażu wyglądał jak od strony zewnętrznej )
  13. Dolot EGR Takich drobinek nie było , na pewno nie jest to metalowe więc raczej nic się nie zmielilo
  14. Tani olej ,ale z normą bmw ll ? Bo bez normy BMW ll to zapcha dpf?
  15. Jedyne miejsce które jest zapocone od oleju to te same co pokazywałem tutaj foto na 1 stronie , tam ktoś napisał, że tam wchodzi powietrze do EGR, ale mi się wydaje, że to rura od płynu chłodzącego bo to też idzie do zbiornika wyrównawczego Jutro podeślę foto co i jak i jak to wygląda W najgorszym wypadku kupi się słupek 🙂
  16. Ale myślicie że turbo po regeneracji z allegro za grubo ponad tysiaka z bardzo dobrymi opiniami by już padlo?
  17. Dobra, teraz i tak mam wolne od roboty 3 tygodnie to sprawdzę jutro odmę Ale turbo od strony ciepłej to wystarczy jak wyjmę DPF chyba co? Czyli jak turbo od strony ciepłej będzie okej to wtedy zająć się chemia do auta ?
  18. Czyli płukanka silnika i nowy olej ? No wszystkie przewody do turbo są okej są czyste z tym co było przed naprawą , ale wtedy odma waliła w dolot przez uszczelkę pokrywy zaworów (Ciepła strone turbo nie sprawdzę bez jej demontażu bo u mnie ciepła strona od razu łączy się z DPF ) Jaka płukankę polecacie i jak długo to trzymać ? Płukankę do korka wlewu oleju czy płukankę w otwór wtrysków ? Jeśli płukanka nie pomoże to chyba nowy używany słupek kupić ? Nie robiłem żadnych płukanek jedynie jedna gdy auto kupiłem, ale to było w maju rok temu
  19. No po 400 km z około 70% miarki olej zszedł na bagnecie do około 20% miarki No turbo przed włożeniem było idealne , bym musiał teraz je wyjąć i zobaczyć jak się ma już od strony ciepłej Z moich szybkich obliczeń wychodzi że pobór oleju jest w sumie taki sam jak przed wymianą turbo około 500/800 ml na tysiaka no to na 10 k to jest z 5/8 litrów DPF zapewne się zapycha przez ten olej tylko pytanie co teraz za tym stoi bo odma i pierścienie tłokowe odpadają bo dolot jest wręcz suchy nie ma w ogóle oleju i nie ma przedmuchów z bagnetu Więc teoretycznie zostały pierścienie olejowe , ale nie wydaje mi się, że one są winne bo świece żarowe gdy je wymianialem nie były tłuste ani od oleju ubrudzone były wręcz białe I uszczelniacze zaworowe, ale z tym jest trudno z diagnoza bo nie dymi na niebiesko ( nie wiem czy dpf tego nie maskuje )
  20. Macie jakieś pomysły co zrobić z tym olejem skoro tyle rzeczy już zrobiłem , a dalej jest problem Bawić się w diagnozy czy odpuścić i kupić nowy silnik ? Mi się wydaje że największy spadek w oleju odnotowuje po wypalaniu DPF
  21. bagnet jest około 1/4 a na pewno było więcej mi się wydaje że między pół , a 3/4 po wymianie wszystkiego Ustawilem EGR znów na +40 więcej nie mogę - wartość czujnika krótkoterminowa pokazuje mi tylko jedna wartość i to dopiero po 15 minutach jazdy i nie ważne czy zgasze silnik rozlacze się i polacze jest taka sama dopiero po dłuższym staniu ta wartość się kasuje na 0 i znów myśli ile wyświetlić
  22. Problem pewnie leży z olejem. 400 km i kontrolka oleju wartość krótkoterminowa 59mm Dolot czysty nie ma oleju Więc nie wiem pierścienie ??? to chyba odpada bo świece żarowe gdy je wymieniałem nie były od oleju ani tłuste Kompresja Niby okej mierzyłem na 5w30 Teraz mam 5w40 Nie wiem może uszczelniacze zaworore broja Przedmuchów teraz w ogóle auto nie ma więc odma zapewne odpada - nie ma oleju w dolocie Albo turbo puszcza na DPF
  23. Ale czy czujnik temperatury dolotu może wpływać na wypalanie DPF? Z ciśnieniem wczoraj było 13/14 Dzisiaj już miałem 20 i regeneracja zaplanowana.... Przejechanych km 60 🤡
  24. Ustawilem EGR na -5 Wróciłem do domu i patrzę ciśnienie wsteczne a tu Nie wiem czujnik chyba se żarty robi Bo dzisiaj kurde miałem prawie 20.00 i nagle magicznie znów 8/9

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.