Skocz do zawartości

apzs

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez apzs

  1. apzs odpowiedział(a) na apzs temat w X5 (G05)
    Ale to do iX1 jak rozumiem, a do pełnych elektryków wsadzają te lepsze ;-) EDIT: chociaż właśnie patrzę na X3 - pod koniec roku chciałbym też drugie auto w domu odświeżyć - i na filmach dostępnych na bmw.pl widać tą ładowarkę. No nic, poczekam jeszcze kilka tygodni i się dowiem co znajdę w bagażniku. Bezpiecznik od siły na tablicy rozdzielczej? :-)
  2. apzs odpowiedział(a) na apzs temat w X5 (G05)
    Dziękuję :-)
  3. apzs odpowiedział(a) na apzs temat w X5 (G05)
    To jaką ładowarkę dostałeś do 45e? Bo i4 to inna liga.
  4. apzs odpowiedział(a) na apzs temat w X5 (G05)
    Tylko jednego nie jestem pewien i fajnie by było, gdyby któryś z aktualnych posiadaczy 45e napisał, a jeszcze lepiej zrobił zdjęcie i wkleił. Czy załączona ładowarka pozwala na demontaż kabla - czy może jest to bazowe 10A z na stałe przyczepionym kablem. Ten Flexible Charger wydaje się być dodatkowo płatną opcją.
  5. apzs odpowiedział(a) na apzs temat w X5 (G05)
    Tak, wynika to ze specyfikacji kabla. 10A na zwykłym, 16A lub 32A na jednym z tych kupnych. Tyle, że 45e nie przyjmie więcej niż 16A.
  6. apzs odpowiedział(a) na apzs temat w X5 (G05)
    Zakup uzupełniającego kabla do siły jest jedną z opcji którą rozważam, bo tylko to da pełne 3,6kW które jest w stanie przyjąć 45e (50e weźmie 7,2kW, więc trzeba będzie dokupić kabel 3-fazowy). Standardowy kabel zasilający dostarczany z ładowarką nie puści więcej niż 2,2kW, a to już przy 45e znacząco wydłuży ładowanie.
  7. apzs opublikował(a) temat w X5 (G05)
    Zaczynam rozglądać się za ładowarką do zamówionej hybrydy. Co prawda 45e jest mocno oszczędne w poborze prądu, więc każda zaspokoi potrzeby, ale jednak z ładowarką chcę się przygotować pod drugie auto - ciężko dziś wyczuć czy to będzie PHEV czy EV. Z jakich ładowarek korzystacie i czy byście je kupili ponownie?
  8. apzs odpowiedział(a) na estor temat w X5 (G05)
    Od razu napina ;-) U mnie przez ostatnie 2,5 roku brakowało czasu żeby coś wybrać, lub zaakceptować ponad roczne estymaty z terminem produkcji (Q7 TFSI). Teraz mi się trochę nudzi, więc i przebieranie nóżkami się włączyło.
  9. apzs odpowiedział(a) na Sebol1991 temat w X5 (G05)
    No nie wiem. U mnie na koniec lutego wyszło 100,2% u trzech dealerów.
  10. apzs odpowiedział(a) na estor temat w X5 (G05)
    Dzięki. Myślałem że masz jakieś inne źródło lub premium opcje w serwisie.
  11. apzs odpowiedział(a) na estor temat w X5 (G05)
    Czy możesz powiedzieć gdzie sprawdzałeś statki, lub sprawdzić jakie kolejne po ARC INDEPENDENCE płyną? Na kolejnym lub +1 powinny płynąć te z tygodnia 9-go :-)
  12. apzs odpowiedział(a) na lamer temat w X5 (G05)
    A ja się zastanawiałem skąd takie kosmiczne ceny pakietów ;-) Dopłata do 3-go roku była jeszcze jakoś akceptowalna, 2600 PLN. Do 4-go ponad 10k PLN, do 5-go, ponad 22k PLN. Mowa oczywiście o autach zamawianych w ostatnich miesiącach, kiedy robiłem przymiarki do zamówienia. Nie wiem kiedy dokładnie nastąpił taki karkołomny skok na kasę za te pakiety.
  13. apzs odpowiedział(a) na estor temat w X5 (G05)
    U mnie hybryda (pre-LCI) zamówiona w lutym z wykorzystaniem slotu dealera czeka lub jest już w transporcie :-) Ale na LCI nie spodziewałbym się terminów krótszych niż 6 miesięcy. Odświeżony model, większa bateria (zasięg), i nieco zmieniony wygląd, to z pewnością wpłynęło na zwiększenie ilości zamówień (głównie ze względu na zwlekających z zamówieniem pre-LCI), choć wiem że ogólnie są salony które czują problem ze spięciem planów na marzec.
  14. Też tak myślałem, ale ... okazuje się, że DK dla Android (wybrane urządzenia, znaleziona lista niżej) był dostępny już od 2021. Najnowsza powinna rozszerzyć tę listę, ale główna zmiana jaką wprowadza to możliwość udostępniania kluczyka pomiędzy platformami iOS i Android. Źródło: 01.12.2021 https://www.press.bmwgroup.com/poland/article/detail/T0362315PL/funkcja-bmw-digital-key-teraz-dostępna-także-w-smartfonach-z-systemem-android Źródło: 05.01.2023 https://www.press.bmwgroup.com/poland/article/detail/T0407226PL/większa-elastyczność:-możliwość-udostępniania-bmw-digital-key-pomiędzy-urządzeniami-iphone-i-android No i z zapowiedzi, aczkolwiek nie ma informacji kiedy aktualizacja nastąpi, mamy poniższy cytat. Dodatkowo w tej notce prasowej widzę zapowiedź OS9, które ma trafić do pierwszego pojazdu, ale bez szczegółów odnośnie nowych funkcji. Żródło: 26.01.2023 https://www.press.bmwgroup.com/poland/article/detail/T0407956PL/aktualizacje-modeli-bmw-na-wiosnę-2023-r
  15. Podobno można poprzez aplikację MyBMW wywołać. Ale samochód musi mieć RSU. Nie wiem czy każdy ma, bo widziałem na otomoto pojazdy z informacją, że auto ma "tymczasowo tą funkcję niedostępną" w ramach listy wyposażenia. Spodziewam się etap kryzysu komponentów i być może później ASO to uzupełnia o jakiś moduł.
  16. Trochę zjechaliśmy z tematu głównego, nie wiem kogo poprosić aby wyciągnął te kilka ostatnich postów do osobnego wątku o Digital Key (Classic) / Digital Key Plus. Tu mogę podpowiedzieć jeszcze weryfikację czy masz upgrade 22-11, który rozszerzał funkcjonalność DK o urządzenia z Android. Upgrade w opisie ma też "pływające kierunkowskazy", ciekaw jestem czy X5 je dostało :-) https://www.bmw.pl/pl/topics/offers-and-services/bmw-digital-services-and-connectivity/zdalna-aktualizacja-oprogramowania-22-11.html
  17. Żródło: https://www.press.bmwgroup.com/global/article/detail/T0404062EN/bmw-model-update-measures-as-of-autumn-2022?language=en Stąd moje przypuszczenia, że w naszych - dopiero produkowanych - egzemplarzach powinien być dostępny. OS8 jest wspomniany przy dodatkowych funkcjach. Dodatkowo gdzieś na anglojęzycznych forach czytałem, że UWB (Ultra-wideband) jest montowany jako moduł od drugiej połowy 2021, także spodziewałbym się rozszerzenia funkcjonalności poprzez RSU (Remote Software Upgrade), dokładnie tak jak zrobili, aby umożliwić wykorzystanie DK oraz DKP użytkownikom urządzeń z Androidem.
  18. Kurcze, poszukam gdzie czytałem o iDrive7. Byłem wręcz pewien że jest dostępne ze zbliżaniem/oddalaniem się w iD7, ale z braku auta nie miałem jak na własnej skórze sprawdzić. Salon znów jest bezużyteczny w kwestii wiedzy w tym zakresie.
  19. Zostawiłem Tobie kontakt w prywatnej wiadomości :-)
  20. Dostepne jest juz w iDrive 7
  21. Ja z północy mam daleko, ale i tak rozważam przyśpieszenie kolejnych odwiedzin na południu zaraz na po odbiorze pojazdu. Widziałem jak Qblin oklejał (zmiana koloru) auto koledze, czekam więc wstępną wycenę na X5. Skoro rozważasz Wro i Poz, to może Bielsko-Biała? :-) W razie czego mogę podesłać namiary do konkretnej osoby.
  22. apzs odpowiedział(a) na apzs temat w X5 (G05)
    Tyle że teraz masz tam pokrętło, którym dzieci też mogą się bawić, a Ty nie masz nad tym żadnej kontroli i nie widzisz co jest nastawione - czy chłodzenie czy może grzanie.
  23. a w jaki sposób odpalacie samochód telefonem, bo nigdzie nie zauważyłem takiej opcji? https://www.bmw.pl/pl/topics/offers-and-services/bmw-connected-drive/bmw-digital-key.html
  24. apzs odpowiedział(a) na estor temat w X5 (G05)
    Pochwal się swoją sztuką w odpowiednim wątku ;-) Dla ułatwienia, wątek tutaj -> https://www.bmw-klub.pl/forum/viewforum.php?f=225 Ja na swoją czekam, przebierając nogami. Status 165, więc jest dobrze :-)
  25. apzs odpowiedział(a) na estor temat w X5 (G05)
    Gratulacje! Oby się bezproblemowo kulało :-)

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.