Treść opublikowana przez dziqsek
-
E90 318d Problematyczna!
A więc tak , wymieniliśmy sąsiadowi poduszki pod silnikiem i silnik i wydech dalej drgaja, a na dodatek zauwazyliśmy ze jak sie otworzy dzwi tylne ub przednie i trzyma za rame to one tez drgaja i to strasznie!! A odnośnie buczenia na postoju to okazało się, że jak sie ręką dociśnie osłone silnika to buczenie ustepuje, włożyliśmy tam kawałek gąbki i problem wyeliminowany, ale wydech i silnik dalej lataja, a i drzenie przy przyspieszaniu i rezonans dalej wystepuje. Jakies inne pomysly ??
-
Performance Pakiet 335i sedan 2007
Każdy serwis to zrobi, ale szukaj minimum 20 tyś zł za pełny performance ;)
-
[E87] Modyfikacja lamp - światła do jazdy dziennej
Pozwolę sobie odświeżyć, możecie powklejać jakieś fotki lub filmiki z wynikami prac ?? Ja w swojej e91 mam LED-owe ringi z allegro ale są zdecydowanie za słabe żeby w dzień a zwłaszcza w sloneczny dzień tylko na nich latać
-
E90 320 D Czy i jaki uszlachetniacz do paliwa lejecie?
Ja dolewam sporadycznie dodatek Liqui Moly do silników diesla z common-railem i może to autosugestia ale jakoś silnik pracuje bardziej miekko i troszkę mniej klepie niż bez tego dodatku a i delikatnnie szybciej sie zbiera ( ale to pewnie tylko moje odczucie ;P )
-
BMW E90, po chiptuningu- czy to jest bezpieczne.??
A dlaczego najgorsze?? Ja naprawdę nie rozumiem takich tekstów, chip spokojny czyli np z 320d 177km na 210km to jest delikatny chip i jedyne co robi to wyciaga fabryczne zdlawienie jednostki, sprzeglo i tak jest z modelu 330d wiec sporo wytrzyma, a nowe silniki diesla są na tyle wytrzymala konstrukcją że poradzą sobie spokojnie.
-
[E91] Jakie felgi i opony na zimę z oryginalnych BMW?
Ja ma swoje aluski 16 ORi ( http://bmwfans.info/parts/catalog/E90/Sedan/Europe/316i-N45/browse/wheels/winterkomplettrad_doppelspeiche_268/ ) z kolekcji zimowej do sprzedania jak by ktoś chciał to na PW ( zdjecia w mojej galerii w przypisie) Ja jestem zdania, że jeżeli chce sie żeby autko dobrze wyglądało nawet w zimie to alusek z zimowej kolekcji jest idealny, a jak ktoś chce zaoszczędzić i wygląd ma dla niego znaczenie najmniejsze to wtedy stalóweczki :)
-
jaka koncówka wydechu do e91 ?
Możesz nagarać filmik z dzwiekiem w środku i na zewnątrz przy przegazówce i podczas jazdy??
-
Diodowe światła dzienne..
A wiesz, że po tym będą\Ci parować lampy ?? Ponoć ( z tego co na e90post czytałem) koszt profesjonalnego zabiegu to ponad 1500zł, smemu tego nie zrobisz dobrze a "mechanicy" wezma 700zl i spartola, choc pomysł fajny ;)
-
Diodowe światła dzienne..
Fajnie, tylko że masz wersję LCI w której ringi działają jako dzienne i są wystarczająco mocne w dzień żeby było je mocno widać, a co mamy powiedzieć my- właściciele przedliftowych którym ringi ledwo się żarzą i widać je dopiero o zmroku ?? To jest chyba optymalne rozwiązanie
-
Diodowe światła dzienne..
+1, dokładnie to samo napisałem wcześniej. Ja mam ringi i xenon ale jest za slabe zby w dzien na tym latac
-
320d wyje
U mnie przy delikatnym przyspieszaniu miedzy 1200-1600 obr troszkę teżjakby most chuczał ale jest to na tyle mało przeszkadzające że temat olałem, z resztą mam to od kiedy pamiętam ;)
-
Diodowe światła dzienne..
Fajnie tylko pamiętajcie, że niektórzy maja lampy halogenowe a nie xenon, i mają też autka przed liftem w ktorych ringi nie dzialają jako dzienne i w sloneczny dzien ich kompletnie nie widac wiec ja osobiscie widze sens takich lampek
-
chip tuning - wykres
Slyszałem performance w 130i, meisterschaft Rouge i Eisenmanna e 90 z roznymi silnikami i jak dla mnie performance chodzi jak badziewie ultera
-
Polskie menu w I drive - oryginał BMW
Jakiego p[irata?? Czytałeś dobrze pierwszy post ?? To jest ORI soft
-
chip tuning - wykres
Uwierz mi na słowo na żywo to całkiem inna bajka ;) A jeżeli lubisz ładne dźwięki i fajne przyrosty i masz sporo gotówki to obejrzyj się za wydeszkiem Meistershaft albo Rouge ;)
-
Ledy do ringów z Allegro
Ja mam od pól roku i nic się nie dzieje, z tym , że moje są błękitne a nie białe jak śnieg, zwłaszcza w nocy to widać, mimo że mam xenon 5000k to i tak ringi są bardziej niebieskie ;/
-
Ksenony
A ja od siebie polecam Sonax Extreme nano, zawsze jak jestem w Niemcowni to kupuję koncentrat lub kilka buteleczek na zapas,, ale u nas też można nabyć na allegro i niektórych stacjach BP i Shell, naprawdę rewelacyjny płyn, polecam szukać koncentratu 1:100 bodajże i starcza aprawde na długo.
-
chip tuning - wykres
Jeżeli liczy sie dla ciebie piękny dźwięk , pierwszorzędne wykonanie i dobre przyrosty jak na NA benzynkę to spokojnie warto inwestować !
-
bmw e90 lift samoróbka
Są teżdokładki które po dobrym spasowaniu praktycznie są niewidoczne, a też taka płetwa się robi ;)
-
chip tuning - wykres
Wrzuć sobie wydech Eisennman albo Bastuck , dolot Simoty albo K&N ewentualnie pipercross i podjedz na strojenie a mozesz sie milo zaskoczyc ;) U znajomego doszlo chyba po programie , wydechu eisenmanna i K&N 57i chyba 20-23km i kilka niutków a jaki przy tym dzwiek teraz wydaje <3 :roll:
-
Tylni naped zima
Hej Hej :) Szczerze mowiąc w Baniakach dawno nie byłem więc nie mam bladego pojęcia ale nie zauważyłem , żeby coś się tam działo przejeżdżając w nocy obok. Atrape i street też odpusciłem bo to mordownie się robią ;/ Ostatnio tylko na piwko do Belfastu chodzę ewentualnie do tej knajpy pod Ratuszem :) Wpadaj czasem do Jeleniej :) Heh ciężko mi powiedziec ja 24 lata mieszkałem w Szklarskiej porębie a teraz trzeci rok w Jeleniej więc siłą rzeczy mam pewne odruchy i robie coś naturalnie i z głowy ciężko coś wymyślić. Ale stosuj podstawowe zasady : pod górkę z rozpędu i nie przesadzaj z gazem bo się zakopiesz, zjeżdząjąc z górki to tak samo jak z przedniem napędem;p Jak stroma górka mocno, to wbij pierwszy bieg i pusc gaz i sprzęgło i sie po prostu staczaj.
-
e90 2.0d jaki dźwięk turbiny w środku auta???
U mnie w ogóle nie słychać dźwięku turbiny ani wewnątrz auta ani na zewnątrz
-
Tylni naped zima
Po pierwsze GRATULACJE!!! A co do wskazówek: jeżeli boisz się tylnego napędu , to na początku proponuje zaufać elektronice i nie wyłączać systemów, delikatnie obchodzić sie z gazem i delikatnie skręcać, żeby nie porwokować poślizgów, jak się już oswoisz to możesz włączyć DTC i troszkę sie powygłupiać na początku np na jakimś dużym prakingu.
-
E90 318d Problematyczna!
Też o tym myślałem ale wtedy buczenie i basik bylo by słychać też na zewnątrz a tutaj tylko w środku to słychać na wolnych obrotach, wystarczy je podnieść do 1000-1200 i nie ma już żadnego basu ani buczenia O_O buczenie basik i drzenie występuje na wolnych obrotach jak i podczas jazdy na niskich obrotach
-
E90 318d Problematyczna!
Aktualnie podejrzenie pada na podporę wału lub sam wał, sąsiad teraz wyjechał na dwa dni i w tym czasie przy autku nic grzebane nie będzie ale mechanik tak to ocenia