Treść opublikowana przez dziqsek
-
Wymiana żarówki w ringach e90 ???
To w E90 wychodziły lampy xenon i bixenon, a ja caly czas bylem swiecie przekonany ze tylko bixenony sa O_O Wsadzaj markera, sam mam LEDy u siebie i jest ok i nawet fajnie wieczorkiem to wyglada jak sie idealnie zlewa z xenonem ;)
-
320d v 318i
Zgadza się przy redukcji nie mamy szans z benzynką ale mowa była o elastyczności ;) A ja np na autostradzie jade na 6 prawie cały czas i MALO kiedy redukuję a i tak wyprzedzam co niektorych w benzynkach ;) No niestety dla Ciebie będę jechał równo, bo choćbyś nie wiem jak się starał to niższego biegu niż 3 nie będziesz miał zapiętego ;)
-
320d v 318i
Kolega chyba zapomniał, że elastycznośc własnie polega na rozpędzaniu się na jednym biegu a nie na redukcjach. Zgodze sie z kolegą Marks2004, gdyż sam ostatnio się testowałem ze znajomym który ma e90 328i i jadąc na 5 biegu od 120-200 byłem na długośc auta z przodu i na tym właśnie polega elastycznośc , a nie na tym , żeby gonić diesla robiąc redukcję o dwa biegi :mad2: Elastycznośc zawsze mierzy się na JEDNYM I TYM SAMYM biegu od jednej do drugiej predkości.... A na marginesie, to od 100-140km/h na 3-cim biegu będe jechal równo z tobą kolego MaciekK, mimo że mam tylko zaczpiowaną na 185km i 390nm 318d :) - sprawdzane już nie raz :)
-
Instrukcje obsługi
Ja również dostałem mailem książeczkę , a spodziewałem się papierowej;/ Jednak BMW sobie jaja robi z ludzi.
-
Szum przy otwartej szybie
A może przestaniecie OFFtopować i wrócicie do istoty tego wątku wreszcie ??
-
Jaki olej do e91 320d
ASO BMW sprzedaje olej castrola pod wlasna marka ;)
-
E91 Wygłuszenie
Widziałem, ich chyba troszke - jak mówi mój kolega " mam za słabo kochała, lub tatuś aż za mocno... w pupę". Za taką kasę to sam bym ją chyba wyciszył lepiej - co ja mówię za połowe tej kwoty. Zamówiłem już maty na allegro ciekawy jestem jaki będzie efekt :)
-
BMW E90 - Ledy H7 do lamp
dawaj fotki :) Jak oceniasz z perspektywy różnicę w mocy i jakości świecenia, no i sam kolor ?/
-
Dodatkowa navi bez IDRIVE!!
No i producent pokazał wersję ostateczną, a wyglądać będzie tak : http://www.dvdplayer.com.cn/uploadfile/b/ZQdPhQJonNOOAfRX5Gmw.jpg Tutaj szerszy opis : http://www.dvdplayer.com.cn/products_view.php?VID=475 Jak tylko cena będzie przyzwoita, to chyba się skusze ;)
-
Który bezpiecznik od "gongu" ?
Właśnie teraz na weekend nic nie zalatwie, moze po niedzieli mi sie uda kogos namierzyc kto ma DIS-a i umie sie nie mposlugiwac
-
E90 wersja amerykańska, brak świateł przeciwmgielnych
Mój znajomy miał ten sam problem, rozwiązaniem jest zakup włącznka świateł z wersji europejskiej i włożenia w lampy tylne zarówki i to tyle ;) Nic nie musisz kodować ani aktywować ;) Edit: O tutaj masz opis jak to wszystko krok po kroku zrobić : http://www.e90post.com/forums/showthread.php?t=75343&highlight=rear+fog I nie dawaj się nabierać na ludzi na allegro przerabiających auta z USA na EU , bo biora kupe kasy tylko za przestrojenie radia i zmiane wlączniak , a kasuja czasami po 2-4tys zl .
-
Który bezpiecznik od "gongu" ?
no wlasnie o to mi chodzoilo, gdzie i jak to zrobiles ??? A odnosnie niezapinania pasow to :mad2:
-
Który bezpiecznik od "gongu" ?
No to mnie zasmuciles;/ Naprawde nie ma innej opcji ?
-
Który bezpiecznik od "gongu" ?
Problem w tym,że GONG jest emitowany przez głośniki i chyba nie ma innej opcji zeby go wylączyć, dlatego myslalem o bezpieczniku .
-
Który bezpiecznik od "gongu" ?
Jak już pisałem we wcześniejszym temacie mam problem z ikonką otwartych drzwi, świeci mi się co chwilę, że drzwi kierowcy lub pasażera za kierowcą są otwarte i mimo jeżdzenia na komputer i kasowania błędów ciągle to samo, a płacić w serwisie 350zl za roboczogodzine + 400za podpięcie do kompa aż do następnego przeglądu mi się nie uśmiecha, więc chciałbym chociaż wyłączyć ten wkurzającyu dzwiek "gongu". I tu pytanie czy ktoś sie orientuje który bezpiecznik trzeba wyjąć, aby przestało "gongać" ? Bo naprawdę jadąc w dwugodzinną trasę i słysząc co 5 sekund lub co pół minuty "gong" otwartych drzwi naprawdę doprowadza do furii tym bardzeij , że jadąc szybciej i zgłaśniając radio GONG też się zgłaśnia ;/
-
Jaki olej do e91 320d
Zauwazyłeś jakąś cichszą/równiejszą pracę motoru ?? Ewentualnie mniejsze spalanie / lepsze osiągi ??
-
Jaki olej do e91 320d
Własnie wczesniej pisałem o oleju Liqui Moly i o motulu, ktoś zalewał u siebie ??
-
E91 Wygłuszenie
Jutro jade do sklepu car audio zaprzyjaznionego zobaczymy jaka mi krzykna cene za calosc, albo za same materiały na maske i pod pokrywe silnika tak jak sugerował Azajec. Ktoś jeszcze to robił i podzieli się wrażeniami ?
-
e90 320D Czy to dogrzewanie silnika?....
Mam tak samo wiec mozesz byc pokojny. Prawdopodobnie to pompa paliwa albo cos w ten desen tak dzwiek jak by sie cos przelaczalo, raz nawet widzialem co to ale zapomnialem w ktorym to miejscu ale u mnie ( silnik n47) jakos z przodu to bylo
-
Jaki olej do e91 320d
A co sądzicie o Motulu albo Liqui Moly ?? na UK stronkach czytałem , ze ponoć jest "fantastyczny" i jest zauważalna różnica w halasie pracy silnika ( na plus )
-
E91 Wygłuszenie
kurde nakreciłeś mnie ;) Filmik nie chciałem po to , że niby nie wierze tylko żeby porównać hałas między Twoim i moim ;) W kabinie dużo odczuwalna róznica w hałasie jest ?? Bo u mnie na jałowym przy wyłączonym ogrzewaniu słychać najzwyklejszy terkot jak w traktorze tylko cichszy ale i tak straszliwie mnie to demotywuje i jak już pisałem nie odczuwam tutaj marki premium a przy sąsiadach czasami wstyd ;/
-
E91 Wygłuszenie
Kolego Azajec - własnie takie podejście do sprawy mi się podoba ;) Przyzwyczajony jestem do cichych diesli ( po swojej E46 benzynowej jezdzilem przez rok Mercem W211 320cdi i Audio A8 4.2 TDI ) a diesel BMW 4 cylindorwy klepie najgłosniej z nowych samochodów tej samej klasy. Na poczatku myslałem , że to tylko ja mam coś zwalone i mój tak klepie ale kuyn kupił E90 w dieslu i tak samo "bociani". A swoją E90 wygłuszałeś ?? Chodzmi mi o prace silnika na postoju z zewnatrz i w srodku ?? Masz oże jakiś filmik np na YT jak chodzi taki silniczek po wygłuszeniach ??
-
przeprogramowanie Xenonów do świateł jazdy dziennej
Ringów z przedliftowej nie można użwać jako światła dzienne _ są za słabe. Jedynie co możesz to ustawić sobie u dealera albo innego elektryka magika z odpowiednim sprzetem, żeby światła drogowe działały cały czas tylko słabiej - od razu zakup sobie jakieś dobre białe żarówki typu Osram cool blue albo Philips Blue Vision , bo trochę wstyd jezdzić nowoczesnym autkiem z wścielie żóltym światlem na dziennych. Koszt u elektryka np mojego to około 100zł chyba z tego co pamiętam za uruchomienie długich jako dzienne.
-
E91 Wygłuszenie
Miałem ostatnio okazję siedzieć w autku pokazowym jednej z bardziej znanych firm caraudio, a autkiem było E46 320d. Pomijając fakt świetnego audio w oczy a właściwie w uszy rzuciło mi się fenomenalne wygłuszenie. Siedząc w środku , kiedy właściciel uruchomil autko nie było słychać kompletnie nic !! Jedynie po wibracjach na fotelu można było powiedzieć, że auto chodzi po prostu kompletna cisza na postoju, dopieor przy przyspieszaniu było słychać CICHE warzenie a hałas był bardzo odległy jak by z bagażnika :) Podobnie na zewnątr autka, klekot był słyszalny właściwie po otwarciu maski albo stojąc blisko od strony nerek ale naprawdę trzeba było się wsłuchać. Całość zrobiła na mnie tak piorunujące wrażenie , że zastanawiam się czy samemu sobie nie wygłuszyć tak autka i tu pytanie : -Jak to zrobić, żeby w środku na postoju była cisza i podczas jazdy tylko delikatny szum i "odległe" warczenie silnika -Jak wygłuszyć autko , żeby na postoju była cisza ( bo wstyd mi jak w garażu odpalam autko obok sąsiad odpala nową lagunę albo Audi A4 czy Lexusa IS ( same diesle diesle) i moje auto w porownaniu z ich klepie jak stary Golf ;/ -Czy wygłuszając komorę silnika np. osłone silnika, całą komorę i maskę nie spowoduje przegrzewania silnika lub jakiś elementów plastykowych ??
-
przeprogramowanie Xenonów do świateł jazdy dziennej
Tak w wersjach LCI jest to standard ustawiany przez idrive albo przez dealera