Treść opublikowana przez GDX4
-
Co dziś kupiliście dla swojego BMW?
Taki sam komplet czeka i u mnie w piwnicy…
-
opóźnienie w odbiorze.
Bo z czegoś żyć trzeba…
-
Czułość układu kierowniczego czy problem z geometrią?
Bo mamy cięższy silnik z przodu. Być może przy 4 cylindrach układ mas delikatnie nie pyknął…
-
Przerejestrowanie samochodu zmiany od 1.09.2022
Nie wiem jak to wyglada ze spersonalizowanymi, ale zwykłych można nie zmieniać. Wiec indywidualnych pewnie tez. Nie wiem tylko czy sprzedający nie ma jakiś ewentualnie praw do nich, np może je zatrzymać na nowe auto?
-
rwd vs deszcz i zima
To widzę ze obaj lubimy pic przy pisaniu, bo poniekąd potwierdzasz to co napisałem. Jak bym kupował auto zabawkę na wekkendy to rwd. Ale daily to tylko mocne 4x4. Mam za sobą przygodę z mocnym rwd jako daily, 95% jazdy Ok, ale czasem te 5% było kluczowe aby gdzieś dojechać sprawnie a tu taplanko w śniegu lub błocie na dojazdówce. Ale ja na chwile nie mogę mieć dwóch lub trzech aut, bo nie mam gdzie tego trzymać i jestem skazany na taki kompromis gdzie jest moc i awd… A w świecie wyścigów to trochę inne prawa się rządzą. Ale to osobny rozdział.
-
Przerejestrowanie samochodu zmiany od 1.09.2022
Nie masz powodu czekać. Urzędnik i tak nie sprawdza czy naklejka jest czy nie. A jak za dużo czasu minie to możesz dostać karę administracyjna. Mój znajomy płacił bo o miesiąc się sliznął, a ja za 4 miesiące zwłoki nie dostałem nic. Ten sam urząd, jedynie w moim przypadku napływ Ukraińców do rejestrowania był. Ale tak naprawdę czemu tak było, nie wiem. Ot, olski urząd.
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Ja zaobserwowałem skrzypienie obudowy kolumny kierownicy. Dociśnięcie doraźnie pomaga. Auto z końca czerwca br.
-
opóźnienie w odbiorze.
Spokojnie panowie. Możecie próbować pobić mój rekord 17 miesięcy czekania…. Tak wiec luz.
-
rwd vs deszcz i zima
Bo rwd to obecnie zabawa, nie konieczność. Szczególnie gdy mamy na myśli mocne auta. Do normalnego użytku bardzo dobra trakcja do 100km/H, gdzie ona jest potrzebna. Powyżej to tylko już doktoryzowania się nad wyższością ośki nad 4wd z racji niższej masy…
-
rwd vs deszcz i zima
Nawet haldexem da się ogarnąć teskowe akrobacje….
-
rwd vs deszcz i zima
Ale kuzyn znajomego szwagra ze strony ciotecznej siostry babki kiedyś był u mechanika ze swoim paskiem w tdi (tylko się pochwalić jak wszystko działa) i tam stało właśnie BMW z rozwalonym xdrive. Jak się dba tak się ma. Jak auto jest upalane i wymiany oleju tak jak chcą korporacje to będzie klękać wszystko. Nie ma mocnych.
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Ja mam seryjne pirelli. W poprzednim aucie nie byłem z nich zadowolony, ale tam były bez runflat. Ciekawe jak dalej będą się spisywać.
-
BMW 3 G20 - spalanie
340i na dotarciu średnia 11,2 l/100km. Jazda po Warszawie i jej obwodnicach, średnio 20km od uruchomienia do postoju, trzy cykle oddalone od siebie o około 30 minut…. Może być. Aha. Tryb Comfort i skrzynia na s.
-
Pierwsza wymiana oleju
Najlepiej oleje m4k…. Są najlepsze, sprawdzone jakościowo, polecane przez yt i influencerow… Uwaga: to powyżej to lekki, sarkastyczny żart. Chyba nie ma jednego, widzącego producenta olejów, ze tylko on a reszta be…. Wiec w takim wianuszku dostawców można wybrać tych, którzy są najbliżej serduszka. Dowolnych powodów…
-
Co dziś kupiliście dla swojego BMW?
Mata do bagażnika. Z aso. Przepłacona ale jakoś wyglada. Mniej piachu się sypie na dywany.
-
G20 LCI
To ja już 930. Obdarta felga przednia… ale lekko. Choć i tak boli.
-
rwd vs deszcz i zima
Tak. Teoria jest fajna i wszystko extrea działa. A w życiu…. Przy oponach zimowych, systemach ASR, abs, esp i innych nawet z 4x4 można śmiało owinąć drzewo. Z ta różnica ze rwd zrobi to wcześniej i przy niższej prędkości niż 4x4. Dobre opony przy rwd i w deszczu jest co robić. Na suchej nawierzchni czasami mokre plecy się robiły…. Raz mi pięknie przytańczył przy przyspieszaniu w lato na suchym asfalcie gdy wjechaliśmy na namalowany pas… było miło. 4x4 do daily - najskuteczniejsze i najprzyjemniejsze. Takie idiotoodporne. Do pewnych prędkości o zachowań. Fizyka cały czas czeka i obserwuje….
-
zmiana umowy z Pre-LCI na LCI
Na 340 utrzymali mi cenę. Natomiast tu widać posunięcie w stylu mercedesa w USA po wejściu lexusa. Podnieśli cenę wejścia w świat Mb…. Ta Business edycja konkurowała z octawia, golfem, passatem, Leonem…. To nie jest właściwy kierunek dla premium. Wg zarządu.
-
rwd vs deszcz i zima
To jest oczywiste. To powinno być obowiązkiem każdego. Niemniej lepiej startować autem, które przyczepność kół nie uzależnia tylko od jednej osi, piachu i innego syfu na drodze, rodzaju asfaltu i jego temperatury oraz aktualnej koniunkcji księżyca…;) Jako daily 4x4 idealny, do zabawy rwd….
-
rwd vs deszcz i zima
Merc z v8 pod maska i letnia poranna rosa na asfalcie chciała zabić… no dobrze, tylna oś informowała ze chce pobrykac. Cupra 4x4 oszukiwała ze fizyki nie ma, a ona w pewnym monecie pokonywała opony… Ala jazda po deszczu, zima…. Inny lewel. Auto 4x4 pięknie katapultuje do przodu, mniej wierzga na boki, jest skuteczniejsze. Ośki taplają się w śniegu, a ty jedziesz. Oczywiście pod tesko lepsze rwd. Ale to góra 5min zabawy nim trzeba będzie się zwijać. Jestem bardzo ciekawy xdrive. W weekend bardzo fajnie szedł po mokrym rondzie… Pi dotarciu nastąpią testy właściwe i poznawanie auta.
-
G20 LCI
Widzaiem w menu jakieś skróty, ze 4szt, nie wiem jak je ustawić i do czego i gdzie ich szukać. Przypadkiem przemknęły….
-
opóźnienie w odbiorze.
Przez nasze samochody prezesie są zmuszeni kupić o 2cm krótsze jachty…. Ach ten kryzys. Jak maja żyć…?!
-
G20 LCI
Osobiście dużo lepiej podchodzi mi długi tablet jaki dostałem, niż sterczący tabel z serii 5. Co i tak nie zmienia faktu ze najbardziej podoba mi się wnętrze pre lci. Na szczęście dużo rzeczy jest dostępne pod prawa dłonią przy idrive, wiec obsługa jest przyjemna.
-
opóźnienie w odbiorze.
Przy wydawaniu aut widać wszyscy są sztywni, płaczą ze nie zarabiają etc. Jak za komuny, trzeba się cieszyć ze jest.
-
G20 LCI
Ale fajnie mruknie przy odpaleniu…. Nie….?