Treść opublikowana przez Ptysiek1971
-
Osłona tarczy tył E61 LCI
Cześć, Mam luźną oslone tarczy tył przez co co jakiś czas wydaje dziwne dźwięki, pytanie do was którzy ją wymieniali ; czy da się wymienić ją bez demontażu piasty ? Czy ktoś ją naciol i ewentualnie przekładał przez piastę .. czy może jest na tyle miejsca żeby tam cieka podkładkę i zostawić ją .. Jestem na wczasach nie mam narzędzi żeby się bawić w wielkie demontaże, najpierw chcę się dowiedzieć czy wogole sens jest sie za to zabrać teraz .
-
Żółta i zaraz czerwona kontrolka temperatury płynu chłodniczego - N47 177M
Czujnik wymieniony w ciemno ns maxgeara działa git
-
Żółta i zaraz czerwona kontrolka temperatury płynu chłodniczego - N47 177M
Odpaliłem wóz kontrolka żółta, zaraz czerwona od temperatury płynu - chodziło na wolnych 2 - do 4 minut ( auto odpalane po nocy wiec na 100% zimne ) wentylator włączył sie i to na MAX.. w bimerze zero blędów... auto chodziło może 4 minuty max. Temperatura sprawdzana w bimmertool - 137 stopni, skacze na 110, 44, 127, 113 Wąż dolny od chłodnicy zimny , górny z prawej letni wiec napewno woda nie ma 137 stopni.. płyn wiadomo jest, w sterowniku silnika błędów brak... w ciemno czujnik wymieniać czy to cos innego ?
-
drgania kierownicy po wymianie łącznika i gum stabilizatora zbieg okoliczności ?
A może być że wcześniej dystanse lekko biły że lekki luz był na gumach i łączniki to rozchodziło się w te elementy teraz usztywnione i drgania na kierownicy ?
-
drgania kierownicy po wymianie łącznika i gum stabilizatora zbieg okoliczności ?
jak bedzie spadać dystans z piasty to kwestia dystansu , a jezeli dystan z pierscieniem bedzie miec luz to pierscien / dystans , tylko najdziwniejsze jest to ze przed wymiana bylo wszystko git
-
drgania kierownicy po wymianie łącznika i gum stabilizatora zbieg okoliczności ?
mam dystans wieec jak odkrece to dystans odejdzie również od piasty i zejdzie z koła jak bede ruszał góra doł - dzisaj czysciłem wszystko na lustro
-
drgania kierownicy po wymianie łącznika i gum stabilizatora zbieg okoliczności ?
ja mam dystans wiec siedzi na dystansie a dystans na piascie. to jak odkrece sruby z koła to trzyma sie chwile ale dotkniesz i spada ..
-
drgania kierownicy po wymianie łącznika i gum stabilizatora zbieg okoliczności ?
jak odkrece sruby z koła to koło spada z dystansu.. dystans - pierscień zostaje w feldze.
-
drgania kierownicy po wymianie łącznika i gum stabilizatora zbieg okoliczności ?
to co mi zostało zrobic 😄 co polecisz zeby jakos cos wykluczyc ? Niemam drugich kół i nie mam mozlieosci załozenia bez dystansów kół bedą chaczyc o amortzaytor
-
drgania kierownicy po wymianie łącznika i gum stabilizatora zbieg okoliczności ?
Przed wymiana było wszystko git .. Koła robione testem drogowym - wedlug ich jest git mam dystans + piescień plastikowy na dystansie centrujący. styling 232 19cali Mam wrażenie że ułożenie koła w innej pozycji bądź zmiana osadzenia dystansu zmienia sie nasilenie drgań .. Czy dystans ze zmienionym centrowaniem by w jakimś stopniu rozwiazał ?
-
drgania kierownicy po wymianie łącznika i gum stabilizatora zbieg okoliczności ?
ześć, Ciekawy przypadek Po wymianie łącznika stabilizatora - prawa strona ( Mayle HD ) i dwóch gum, pojawiły sie miedzy 80 - 120km/h minimalnie drgania kierownicą czy wymieniane części maja wpływ na kierownice..? Podczas hamowania nic nie bije, również poniżej / powyżej tych prędkości. Dodam ze przed wymiana było wszystko git ... PS. Tak wiem to temat rzeka w E61 , ale jezeli przed było git a po już nie to właśnie tam trzeba szukac.. jest taka możliwosc że zawias sie w jakimś stopniu usztywnił i przez cos innego idzie na kierownice... Tak załozyłem pierscień centrujacy na felgi ..mam załozony S232 także na dystansie..
-
Montaż osłony silnika
Cześć, Opadłą mi jedna strona osłony silnika, zajrzałem pod auto i zauważyłem że brakuje jednej śruby ( zaznaczone na foto ) czy orietuje sie ktoś jakie sa tam sruby i jakie blaszki ( tez na foto z prawej strony ) ? te otwory łączą sie z osłona skrzyni ?
-
Wymiana oringu rurki bagnetu N47
Cześć, Czy wymieniał ktoś może oring rurki bagnetu 11 43 7 794 698. Mam prawdopodobnie z niego wyciek, lecz wyciagajac rurke bagnetu wychodzi sama bez oringu, oring zostaje w bloku .. Jak dojść do niego zeby wyciganąc go, robił już ktoś taki zabieg ? Dzieki
-
Miękka tuleja banana i stabilizatora
-
Miękka tuleja banana i stabilizatora
Cześć, 1. czy Miękka tuleja na bananie może powodowa pukanie podczas zakrętów, w miejscu cisza. Miękka bo ruszam wahaczem i tuleja pracuje ( z drugiej strony sztywno, ) ale nie jest zerwana ( ma 6tys km, jak kopne w koło również lekki ruch kołem, ale najdziwniejsze że nie bije kierownicą podczas hamowania .. 2. Czy miękka tuleja stabilizatora również może powodować że coś strzeli puknie - stabilizator ? Oby dwie tuleje sa miękkie z tej samej strony, prawdopobnie dystans jest źle wywarzony i powoduje lekkie drgania co skutkuje że tuleje się rozmiękczają. Mayle HD
-
[e91 320d] N47 stuka na zakrętach
mam podobny problem i jak wyglada sytuacja ?
-
Strzelanie / naprężanie podczas zakrętów
Mój pracuje także nie stoi dobowo ale bardziej mi chodzi o sytuację że amortyzator sprężyna którejś z tych rzeczy może to robić ? pytanie jeszcze bo nie sprawdzałem czy jeżeli to jest ona rozpórka to może przenosić to na kierownicę bo zaczęło mi to przenosić na kierownicę puknięcie … i jak pada nie słychać tego strzelania …
-
Strzelanie / naprężanie podczas zakrętów
a powiedzcie czy np zuzyta spręzyna, amortyzator może strzelać - zakladam ze nie jest peknieta sprezyna
-
Strzelanie / naprężanie podczas zakrętów
tak jest talerzyk, podkladka
-
Strzelanie / naprężanie podczas zakrętów
1.Powiedz mi jak ocenic czy są prawidłowo załozone ... bo nigdzie nie umiem znaleść jakiegos rysunku.. 2.Co możę byc zle załzoone w poduszce amorka ? jest nowy 3. Na co ma tam wpływ temperatura jakby było zle załozone.
-
Strzelanie / naprężanie podczas zakrętów
Od razu mówię walczę z tym od roku auto było u dwóch mechaników i nic... nie znaleźli a nie chca naciagać na wymiane w ciemno... Przez zimę była cisza opisze poniżej. MÓJ CIEKAWY PRZYPADEK. Miał ktoś przypadek podczas ostrego pokonywania zakrętów, ronda itp gdy masa samochodu przechyla się na boki coś strzela, napręża się , gdy jest temperatura bliżej zera cisza … gdy 10,15 stopni zaczyna się dziać… Sprężyny amortyzatory prawidłowo zamontowane, są nowe , zawias przód nowy - tylko bez łączników.. Gdzie szukać ? Walczę już rok z tym pierwotnie miałem źle załozone sprężyny poprawiłem i dalej . Od października do teraz cisza bo było zimno …więc jakieś niedokręcanie czegoś odpada bo było by to cały czas Ps. Dwóch mechaników rozkłada ręce .. E61
-
wymiana wiązki swiec zarowych N47
Swiece wymienione bo były błedy trzech swiec 1,2,4 - wymieniłem wszystkie lecz błąd jednej pozostał, podmieniłem sterownik i kabel został nadal, kupiłem druga swiece mimo ze oporność była dobra nadal nic z drugiego bład pozostaje zawsze nawet gdy auto zagrzane .wiec jedynie wiązka - fajka, przejscie jest ale bez odciązenia może byc ale jak pójdzie prą na pozostałe to może sie tracic wiec zostaje mi wymienic wiazke a masz cos podobnego ?
-
Błąd 4CAE - EGR Bimmer
u mnie nigdy nie zgasł chyba ze w adaptacji specjalnie cos zrobiłem, podmień egr aale jak masz weżyki uszkodzone to nie ma sie co zastanwiać ty bedziesz miał innego EGR niz ja
-
Błąd 4CAE - EGR Bimmer
tak , u mnie padł EGR dokłądnie cięgiełko nie pracowąło w calym zakresie, ogólnie u mnie był zamkniety caly czas to na plus ale swiecił CHECK Kupiłem ORI EGR UZYWANY , chinskie zamienniki nowe nie pracowały
-
Czyszczenie kloszy od środka - LCI XENON
Dzieki czyli w LCI niema możliwosci 😄 zrobić tego magnesem