Treść opublikowana przez szybki_lopez
-
My BMW - Moje podróże
Hey, Dostalem powiadomienie, ze moge cos takiego wlaczyc :mrgreen: . Wlaczylem, jest tik zaznaczone …ale nie wiem gdzie te dane sprawdzic. Mam ios 16 , apke my bmw i nie widze zakladki moje podroze :norty: edit- nie bylo pytania..jakims cudem samo mi sie odblokowalo przed chwila :mrgreen:
-
„Nowa” BMW Ista - obd - kasowanie gwaranacji przez BMW
Marek, kodowanie start stop to tylko i wylaczenie zapamietanie jego ostatniej pozycji …jak wylaczyles to on zostaje wylaczony, jak wlaczyles zostaje wlaczony. Gdyby producent chcial zostawic start stop bez ingerencji nie pozwalal by go z przycisku wylaczac ;)
-
„Nowa” BMW Ista - obd - kasowanie gwaranacji przez BMW
IMHO producenci specjalnie szukają dziury w całym aby ci uwalić gwarancję. Tak jak mogę się zgodzić z boxem, zmianą oprogramowania skrzyni, silnika , bo to zmienia istotne parametry silnika i może wpłynąć na turbo, wtryski, dawkowanie paliwa etc.. ale start stop, dodanie temperatury do czujników opon ... to ni jak ma sie do ingerencji. My klienci dajemy się robić cały czas ... tak jak wyzej wspomnieliście.
-
„Nowa” BMW Ista - obd - kasowanie gwaranacji przez BMW
No w praktyce wiemy jak jest, natomiast nie popadałbym w panikę. Ponta. Oczywiście zgadzam sie z tobą :) Ale ciekawe czemu za wykodowanie start-stop, czy temp czujników, czy zmiana nagłosnienia harman kardon uwalają gwarancje... jak start-stop wykodowanie może mieć wpływ na silnik ... ma .. przedłuża mu żywotność.
-
„Nowa” BMW Ista - obd - kasowanie gwaranacji przez BMW
Coś więcej powiesz ? Kiedy sprawdzili etc ?
-
„Nowa” BMW Ista - obd - kasowanie gwaranacji przez BMW
Jeżeli podczas gwarancji wymieniasz klocki u Pana Kazia to mogą ci uwalić gwarancje na uklad hamulcowy jak sie dopatrza. Mozesz poza ASO wymienic, ale warsztat musi mieć procedury i papiery wdrożone od BMW i musi ci na to dac dokument.
-
„Nowa” BMW Ista - obd - kasowanie gwaranacji przez BMW
Hey, W czwartek zadzwonił do mnie mój opiekun z BMW, i powiedział ze weszła nowa aktualizacja do ista i co za tym idzie..każde podłączenie się pod gniazdo obd jest rejestrowane i BMW masowo uwala gwarancje za podpięcie nie autoryzowanego obd i kodowania tzn: 1) masz zakodowany start stop, czy np poprawe audio harman kardon - wywala w ISTA info o tym i gwarancja out 2) podlaczyles obd nie autoryzowane i skasowales bledy - widac to i gwarancja out Ogólnie jest komunikat podobno tuning/change software … i co najgorsze nawet jak przyjedziesz do ASO z wyczyszczonymi modami to i tak ISTA to widzi kiedy podpinałeś obd i co tam robiłeśi tez kasuje gwarancje Czy ktos moze potwierdzic ta rewelacje ? :mad2: Mi sie konczy zaraz gwarancja, a start stop mam off, czy np. Dodana temperature opon i zastanwiam sie, czy moj opiekun chcial mnie nastraszyc czy ostrzec, ze gwarancja ci poleci jak do nas przyjedziesz :mrgreen:
-
rwd vs deszcz i zima
Kilka postow wyzej :mrgreen: Ja mam 330i rwd ze szpera M..nie wiem czy ona jest mechaniczna czy elektroniczna..ale tak jak napisalem nie chce xdrvie :cool2:
-
rwd vs deszcz i zima
Mam 330i RWD z LSD i nie chce innego napedu i nikt mi nie powie ze deszcz czy snieg i [BAD] sie poci :mad2: . Ba pod koniec lutego wrzucilem letnie i spadl snieg…i poki nie odpiolem kontroli trakcji nie czulem sie zle :mrgreen: Powiem tak, dla mnie po testach xdrvie w 330i powodowal ze autko chetniej pluzylo przodem, bylo definitywnie ciezsze, i czulem sie jak bym jechal dziadkowozem. Wszystko jest dla ludzi i jeden lubi murzynki drugi blondynki a trzeci chinki :mrgreen: Dla mnie rwd z lsd only. Xdrive dobry do suva i ciezszego auta :cool2:
-
Regulacja / Konserwacja Szyberdachu G20
Niestety autko ląduje kolejny x raz w ASO .. a Dach jak skrzypiał tak skrzypi ... :mad2: Zaczyna mi chodzić po głowie czy to nie wina wiatrołapu .. i jego uszczelki na tym plastiku .. czy ktoś ma info jak się jego demontuje ? Chce wiatrołap wymontowac i pojeździć pare dni bez ? Śruby wiem gdzie są, ale nie wiem jak go ściągnąć z tą uszczelką :cool2:
-
G20 LCI
Ok head up jest, ale reszty nie ma. Ja np.uwielbiam assistent professional za tryb jaZdy w korku, ktory podaza za samochodem, nie trzeba nic wciskac, przywracac, wystarczy patrzec na droge, a jak nie patrzysz ..to sygnal dzwiekowy przypomni :cool2:
-
G20 LCI
Widze ze nawet w lifcie uwalili asystentow professional, head up, kamery 360 :mrgreen: . Grubo sie bawia.. W m340i dali asystentow professional i kamery 360 ..a head upu nadal brak :mad2: Tak jak ludzie pisza…sztab ludzi pracowal i analizowal rynek ..i ludzie rzuca sie jak pelikany Jedyny plus minus …teraz nie wazne jakie swiatla wezmiesz ..zawsze bedziesz mial takie same dzienne.W przedlifcie bylo widac kto ma basic, kto ma medium ledy, a kto lasery.. Ogolnie jest drogo..i duzo opcji wylecialo ..
-
G20 LCI
Panowie, cieszcie sie ze nie zrobili top speed = 180 jak Volvo :) Tam to jest ciekawe. Volvo już wie, że ludzie ściągali ten ogranicznik .. i teraz po zdjęciu ogranicznika odrazu do VOLVO idzie komunikat online .. i po gwarancji.
-
G20 LCI
Info z konfigurstora DE? Jednym słowem można to LCI podsumować: xD. Podwyższona cena, pocięcie kosztów produkcji, bardzo kontrowersyjne zmiany w designie środka i zewnątrz, ograniczenie wyposazenia, pogorszenie osiągów. Mam nadzieję, że recenzenci wypunktują wszystkie zalety tego liftingu. I z DE i z salonu PL ;) w M340i zostaje.. ale w niższych wersjach już nain ...
-
G20 LCI
Ktoś powie że jestem chory.. ale kij z tabletami, kij z wyglądem.. zabrali z 330i RWD szperę M.. kto lubi sobie poszaleć po zakrętach ten wie .. jaka jest różnica w AWD VS RWD VS RWD szpera :mad2:
-
Regulacja / Konserwacja Szyberdachu G20
nasmarowane, założona folia teflonowa ..i na 1,5 dnia był spokój :mrgreen: niedługo wstawiam znowu i będą pewnie wymieniać :mrgreen:
-
Regulacja / Konserwacja Szyberdachu G20
Jak masz gwarancję to oddaj do ASO i niech robią, po co komplikować sobie życie? Miałem skrzypienie szyberdachu w MINI F60, nie wiem co zrobiono w ASO ale problem został rozwiązany. Niestety ze skrzypieniem podszybia nie poradzili sobie przez 3 lata... No właśnie tego się boję .. że sobie nie poradza. Niestety mam różne doświadczenia po różnych ASO i czasami wolę coś sam zrobić, lub komuś odpowiedniemu zlecić robotę .. niż im dawać... bo jeszcze spartolą bardziej :mad2: Dlatego szukam informacji, czy ktos coś robił.
-
Regulacja / Konserwacja Szyberdachu G20
Heyo, Czy ktoś robił na gwarancji Konserwację / Regulację szyberdachu G20 ? Niestety po 20 tys dopadło mnie skrzypienie szyberdachu w g20 dokładnie po prawej stronie (prawy przedni róg) :mad2: ASO zaleca smarowanie, cuda wianki i chce to zrobić.. a mnie martwi czy to coś pomoże (psikałem już spreyjami, zmiękczaczami uszczelek etc) .. ponieważ skrzypienie ustaje jak wystarczy że delikatnie ręką wypchnę szyberdach :mad2: Czy to prawda że tutaj nie ma żadnej regulacji i jest FIX ? :cry2:
-
BMW 3 G20 - spalanie
To do mnie ? W Polszy taka średnia, powrót z długiego weekendu :mrgreen:
-
BMW 3 G20 - spalanie
Zacny wynik :) Czekam na odbiór i będziemy docierać :D PS: 95PB lejesz ? myślałem, że lepiej 98 :roll: Jeżdżę na 95, 98 ponoć jest za sucha tak aby cały czas na niej jeździć. Pierwszy raz takie coś słyszę. O Ropa Premium jak najbardziej słyszałem, wysusza wtryski i oczyszcza je i czasami warto zalać zwykłej tłustej ropy, ale 98 w życiu. Co do spalania ... 330i RWD, załadowane, na odcinku 371 km ze średnia 166,5 km/h potrzebuje 11,7 litra PB 98 :mrgreen: Ruch lekki.
-
PowerBox G20 m340i a gwarancja
Ten temat to temat rzeka ... legenda mówi.. że kiedyś komuś gdzieś w jakieś marce po logach znaleźli boxa i uwalili gwarancję. Każdy o tym słyszał, nikt nie widział. Miałem wiele aut - vw, audi, bmw, peugeoty .. cuda wianki .. i albo był soft bezczelnie zrobiony, albo box władowany i nigdy nie miałem problemu z "gwrancyja" a w pługu boxterze był box .. silnik kaput ... box out, gwarancja aproov :mrgreen: Jak masz zaprzyjaźnione ASO i fajnego doradce z którym możesz szczerze pogadać ... to ci przepchnie wszystkie przez gwarancję ... nawet jak byś miał soft włożony ... Baa.. wiem że są salony (nie chce zdradzać) które wyznaczają swoich tunerów i robisz soft i jak u nich serwisujesz to tak robią aby gwarancja zawsze była :wink:
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Ja nie testowalem. Ale w kazdych innych samochodach zawsze montowalem ATE i nie narzekalem
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Tak informacyjnie: Są już zestawy ATE przód i tył (klocki i tarcze) dla hamulców m performance ... Klocki około 800 PLN kosztują.. a nie 2000 PLN jak BMW ... Ja jeszcze potrzeby wymiany nie mam ... ale tak informacyjnie od znajomego dostałem cynk :mrgreen:
-
Czułość układu kierowniczego czy problem z geometrią?
Ja problemu nie widzę albo widzę :D kupiłem co kupiłem - bo był najszybciej do dostania. Oczekiwałem po marce trochę więcej ale nie jest to moja pierwsza BMW i dlatego znajomy mechanik i blacharz pomajstrowali i da się pomykać wygodnie. To znaczy co blacharz i mechanik zrobił :D ... nadkola rolowałeś i gwint zakładałeś :mrgreen:
-
G20 LCI
Patrząc co odje .... w nowym bmw 7 (z przodu, z tyłu, w środku) , co zrobili z x7... zaczynam się bać co odstawią z g20 LCi jak mocno ich melanż poniesie ... Kiedy myślałem że m3 i nowe 4 to już maks co mogą zrobić ... wchodzą oni cali na biało .. z modelami 7 :mad2: :mrgreen: