Treść opublikowana przez Adam12345
-
Obroty silnika na biegu jałowym
Wie ktoś czy to normalne bo znajomy ma mondeo i tak samo ma i nie wiem czy tak ma byc czy cos jest nie tak
-
Obroty silnika na biegu jałowym
Proszę o opinie innych użytkowników :modlitwa:
-
nie dam rady odkręcić obudowy filtra oleju ;)
Powiem ci tak jak mi klima padła to do każdego którego pojechałem kompresor do wymiany 1500zł dziesięciu odwiedziłem i ta sama diagnoza dopiero jeden obejrzał dokładnie i okazało sie ze padł jakis zawór 500zł naprawa z dobiciem itd.Tak jak pisałem napewno pójdzie wiem że nieraz jest problem ale idzie trzeba mieć knif .Zrób tak jak pisałem i mówie że sie da Gdybys mieszkał blisko mnie to pod blokiem bym ci to odkręcił a idzie ciężko bo ktoś wcześniej nie posmarował uszczelki z tej obudowy i się zapiekła pomijam to że dokręcił to na ful a wysztarczy mocno dokręcic reką !!!! Możesz spróbowac tym kluczem http://allegro.pl/item388417297_olej_klucz_filtra_oleju_pazurkowy_65_120_mm.html ale istnieje ryzyko że ci pęknie obudowa mi raz pękła bo miałem dużo roboty i nie chciało mi się bawić i to był mój błąd popłynołem na obudowie do VITA A moja rada jest taka podjedz do innego mechanika takiego co się zna na rzeczy
-
nie dam rady odkręcić obudowy filtra oleju ;)
Koledzy dajcie sobie powiedziec tym kluczem co pokazałem napewno da się , odkreciłem dziesiątki takich filtrów i zawsze tym kluczem . Na tą obudowe trzeba nołożyć szmate klucz dokręcić żabkami , lewą reką trzymać obudowe zeby klucz sie nie suną prawą reką dociskać na dół i pchać w prawo i napewno pujdzie. A co do tego jaka obudowa jest to w roczniku 98 touring 1.8 M43 to innej obudowy napewno nie było tylko ta co pisałem a osobiście nie spotkałem się z inną obudową w M43 A jak ktoś jest z Katowic to nie ma problemu napewno odkręce :cool2: i radze robić tak jak pisze bo jak pęknie obudowa to są nie potrzebne koszta
-
nie dam rady odkręcić obudowy filtra oleju ;)
Parts catalog \ 3' E36 \ Touring, 318i (M43), ECE, Left Hand Drive, Manual \ Groups \ Engine \ Lubrication system-oil filter z 1998r http://bmwfans.info/original/E36/tou/318i-M43/ECE/L/M/1998/01/mg-11/ill-11_1568/ Proszę szukałem tam gdzie ty http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=CE31&mospid=47458&btnr=11_1568&hg=11&fg=30 silnik M43 !!! a nie M40
-
nie dam rady odkręcić obudowy filtra oleju ;)
kolego green71 mylisz się w m43 318 z1996r ja tak mam nie ma tej śruby tylko jest plastikowa obudowa w innych silnikach owszem odkręca sie to srube chyba klucz 13 i sciąga sie obudowe filtra http://bmwfans.info/original/E36/Lim/318i-M43/ECE/L/M/1996/07/mg-11/ill-11_1568/ gdzie tu masz śrube :mad2: jest obudowa plastikowa kturą odkręcisz kluczem do filtrów tak jak odkręca się tradycyjny filtr a jak jest ta śruba to też nie ma problemu ja zawsze odkręcam kluczem nasadowym i tez nigdy nie było problemu
-
nie dam rady odkręcić obudowy filtra oleju ;)
tylko ja mam m43 i tym kluczem zawsze odkręcam a ze wkład jest to wiem tylko zeby kluczem odkrecic to na tej plastikowej obudowie musi byc nakładka na nasadke a jest to na ogół na klucz 30 albo 32 tylko że w tym silniku nie ma nakładki na klucz http://bmwfans.info/original/E36/Lim/318i-M43/ECE/L/M/1996/07/mg-11/ill-11_1568/ a tym kluczem co podałem napewno da się odkręcic i nie trzeba odkręcać całej obudowy filtra wprowadzacie gościa w błąd
-
nie dam rady odkręcić obudowy filtra oleju ;)
Oleju masz za dużo a filtr idzie odkręcić kluczem do filtrów idzie ciężko ale da rade nie udeżaj młotkiem bo ci pęknie obudowa a najlepiej takim kluczem http://allegro.pl/item389706754_klucz_tasiemkowy_opaskowy_do_filtra_oleju_carpoint.html
-
Obroty silnika na biegu jałowym
Witam wszystkich.Chciałem się dowiedzieć czy inni użytkownicy E36 318i mają obiaw tego typu że gdy jadę na luzie to obroty silnika mają miedzy 1000 a 1100 a gdy tylko stane to spadną między 800 a 900 czy to normalne ??
-
Oilservice
sama wymiana oleju nic nie da musisz wykasowac inspekcje
-
Smród z nawiewu
raczej nie bo czuć wilgoć stęchlizne
-
Smród z nawiewu
jeszcze raz proszę gdzie jest parownik w E36 z climatronikiem
-
Smród z nawiewu
A gdzie znajduje się ten parownik ??? tam gdzie jest filtr przeciwpyłkowy ??? dobrze myśle ????
-
Smród z nawiewu
Witam wszystkich . Mam problem z nawiewem tego typu jak włączona jest klima to nic nie śmierdzi włącze nawiew ciepłego powietrza i też jest ok jak tylko włącze nawiew zimnego powietrza bez klimy to zaczyna śmierdzieć czy ktoś wie czemu ?? :modlitwa: dodam że filtr przeciwpyłkowy został wymieniony!!
-
Czujnik, kontrolka hamulcow
jest możliwe
-
Ile oleju do klimatyzacji !!!
http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=77076&highlight=
-
klekotanie skrzyni biegów
No i dowiedziałem się co to jest są to jakieś zebatki w skrzyni które pod wpływem obciążenia silnika zaczynają klekotac . Mechanik powiedział że wogóle tym sie mam nie przejmowac spokojnie na tej skrzyni zrobie 100tyś
-
klekotanie skrzyni biegów
Koło dwumasowe to chyba nie jest bo dzisiaj wybadałem że klekot ten zanika jak bez wciskania sprzęgła próbuje wrzucic bieg tak aż poczuje opór to klekotania nie ma tylko jest takie bardzo ciche buczenie . Czy ma ktoś jakiś pomysł
-
klekotanie skrzyni biegów
po zgaszeniu nic nie puka puka tylko jak jest rozgrzany silnik i dużo prądu pobiera wcisne sprzęgło przestanie puszcze puka a odgłos jest taki że na początku myślałem że tłumik mi padł tak jak by był dziurawy albo przedmuch był gdzieś na wydechu
-
klekotanie skrzyni biegów
A możesz mi sprawdzi po winie :modlitwa: WBACA91070KA25849 bo ja sprawdzałem ale nie mam zielonego pojęcia nie za bardzo na tym się znam
-
klekotanie skrzyni biegów
Z tego co wyczytałem to w moim silniku nie ma koła dwumasowego a jest to M43 1.8 Wszystkie koła dwumasowe które są na allegro są do tds a do benzyny od pojemności 2l To czy ktoś umie mi powiedziec czy w moim silniku jest koło dwumasowe :modlitwa:
-
klekotanie skrzyni biegów
MAREM nie rozumie pewnej żeczy jak dam tak lekko gazu 1000 obr. to hałas ten znika myślałem na początku że to tłumik ale na bank skrzynia i dziwi mnie to że klekotanie to jest coraz bardziej silniejsze jak włączam coraz więcej użądzeń pobierających prąd Za odp. z góry dzięki
-
klekotanie skrzyni biegów
a wiecie może jakie są koszta naprawy ?? bo jak jest ciepły silnik i duży pobór prądu to wali strasznie dodam też że wycieka mi olej na łączeniu skrzyni i silnika
-
klekotanie skrzyni biegów
Możę się myle ale łożysko oporowe głośno pracuje po wciśnięciu sprzęgła a u mnie jest na odwród
-
klekotanie skrzyni biegów
Proszę o więcej opini