Treść opublikowana przez raz3rek
-
Jaki silnik do e90?
Za sam rozrząd skasują Cię w dobrym warsztacie 4 tysiące. Dolicz podstawowe rzeczy eksploatacyjne jak pompa wody, termostat, koło pasowe, rolki pasek napinacz i robi się ponad 5 tysięcy. Środek pasuje porządnie wyprać, odświeżyć lakier i zrobić jakiś program przynajmniej na te 140KM. Wtedy by to już zaczęło mieć sens co nie zmienia faktu, że egzemplarz bardzo ubogi. Na plus wygląd polifta i kolor :roll:
-
E91 318d N47D20C - dekielek odmy z gumową membraną
Zawór, odpowietrzanie skrzyni korbowej VAICO V20-1797
-
Jaki silnik do e90?
Takiej partyzantki nie uznaję :lol: Zresztą chyba pompka w ATC jest zasilana z wału więc można narobić tylko więcej bałaganu. Powodów jest kilka, oszczędność paliwa, lepsze osiągi, wydłużenie życia sprzęgła reduktora, możliwość montażu niezalecanych rozmiarów opon no i też ciekawość jak to jest jeździć RWD i zrobić bączka haha. A skoro nie potrzeba do tego specjalistycznego sprzętu ani kombinowania to dlaczego nie spróbować.
-
Jaki silnik do e90?
xDelete https://rbttuning.atlassian.net/wiki/spaces/RBTTUNING/pages/17727497/xDelete+-+How+to+use+the+xDelete+app
-
Jaki silnik do e90?
W szarej dołożony M-Pakiet i zmieniona kierownica. Co do xDrive w automacie i 177KM (u mnie program na 197KM) daje to radę, nie narzekam ale czuć te kilka kilo więcej. Mimo prawie 300 tysięcy na liczniku zero problemów z napędem. Jedynie musiałem wymienić prawą półoś bo się rozleciała więc poszły od razu dwie z zamiennika 2x 800zł + olej w przednim mechanizmie. Trzeba mieć na uwadze, że kiedyś skrzynka ATC300 się podda i musisz ją zregenerować. Oryginalny olej DTF-1 kosztuje około 140zł, wymiana dość prosta. Nadchodzi lato więc przedni napęd najpewniej odłączę.
-
Jak rozpoznać wizualnie czy jest nagłośnienie Logic7
Wysokotonowych mam 4 sztuki, grają wszystkie bo przykładałem ucho https://i.ibb.co/YN7XWVV/BB9Nl1F.jpg%20J Za to reszta się zgadza, brak środkowego i w bagażniku. Prawdopodobnie do 03/2009 było 10 głośników, później zrezygnowali z tweeterów z tyłu. Tutaj dokładniejsze informacje z katalogu BMW https://www.1addicts.com/forums/attachment.php?attachmentid=224023&d=1204094124
-
Jak rozpoznać wizualnie czy jest nagłośnienie Logic7
No to u mnie brakuje jedynie tego na środku deski i według VIN mam HIFI S676. Nagłośnienie Pro też ma jakieś oznaczenie w wyposażeniu?
-
Jak rozpoznać wizualnie czy jest nagłośnienie Logic7
Podstawowe audio ma pojedynczy głośnik w boczku drzwi. Przynajmniej kolegi E91 pre-LCI tak ma. Dwa z przodu, dwa z tyłu i dwa pod siedzeniami.
-
Płyn do chłodnicy, jaki?
Są poradniki na YouTube bo dość dużo tłumaczenia i nie jest to takie oczywiste. A co do sprawdzania temperatury to polecam kupić sobie kostkę OBD2 pod Bluetooth do poglądu podstawowych parametrów na telefonie. Dużo szybsze.
-
Jaki silnik do e90?
Wyposażenie bardzo ciekawe. Przebieg jeśli prawdziwy to nie ma się czego bać. Zależy oczywiście jak ktoś dbał. Sprawdź DPF, wtryskiwacze, zapytaj o turbo, rozrząd i klapy wirowe, olej w skrzyni i silniku kiedy wymieniony. Moja ma 290k, kolegi 320k i jakoś te N47 dają radę. M47 nawet nie brałem pod uwagę. Skrzynia chyba najprostszy sposób żeby sprawdzić konwerter to zatrzymać się na lekkim wzniesieniu - jak auto się nie stoczy lub zacznie jechać do przodu to powinien być ok. Wiązka w tylnej klapie lubi się przetrzeć i dzieją się dziwne rzeczy (u mnie gasną lampki w bagażniku po całkowitym otwarciu klapy) no i sama klapa rdzewieje pod plastikami. Reszta jak w przypadku każdego samochodu, data na reflektorach, pasach bezpieczeństwa, ślady na śrubach po demontażu błotników, maski.
-
320i Sedan 2006r N46B20 - rozmiar tarcz, hamulcow a zacisk
Oczywistym chyba jest, że jarzmo+zacisk musi być dopasowane do rozmiaru tarczy. Czasami wystarcza wymiana samego jarzma i zacisk odsuwa się do osi zwrotnicy. Ale to trzeba wiedzieć jakie jarzmo będzie pasowało.
-
E9x rozmiar opon i felg - pomoc w wyborze.
Ja znalazłem takie, cena mi pasuje tylko czy nie będzie problemów z xDrive jeśli mam mieć 94V bez XL? https://www.voida.pl/michelin-primacy-4-225-45-r17-94-y-xl-fr/o-57713
-
BMW E91 n47 EGR
Tutaj gość robi serie filmów z N47 tylko w E60 520d. Ale zasada ta sama.
-
E9x rozmiar opon i felg - pomoc w wyborze.
Pytanie z kategorii trochę głupich aczkolwiek nie wiem jak to jest z xDrive. Czy muszę kluczowo trzymać się zaleceń co do nośności według wklejki na słupku? Zacząłem przeglądać opony letnie i na tą chwilę zostawiam R17. No i letnie w tym przypadku mają być 225/45 R17 91V. Stanie się coś gdy zamontuje 94Y lub dodatkowo wzmacniane XL?
-
Dziwne dźwięki w BMW e90 320i automat
Przecież to od czujników parkowania. Jak wrzucasz R to się uruchamiają automatycznie. Potem jak przełączasz na D to wykrywają przeszkodę z przodu samochodu i na odwrót. Jest nawet przycisk od ręcznego wywołania/wyłączenia PDC. Ktoś widzę nie zaglądnął do instrukcji.
-
E91 320d 184km pytanie dotyczące chiptuningu
Najpierw posprawdzał bym turbo, wyczyścił kolektor dolotowy, EGR i takim podobne przed zrobieniem programu. Wiadomo, żeby silnik był w dobrym stanie. Sam kupiłem kilka miesięcy temu i mimo, że jest dobrze utrzymana to powoli wymieniam to i owo żeby pozbyć się typowych bolączek i nie wrócić na lawecie.
-
Jak dbać o nasze BMW
Panowie a to prawda, że nowe łańcuchy się już tak nie wyciągają jak pierwszy wypust w D20A? Chodzi oczywiście o Febi (IWIS).
-
Jaki silnik do e90?
Dołożone lampy Xenon, ciekawe czy zrobione zgodnie ze sztuką bo spryskiwaczy reflektorów nie ma. W bazie znajduje jakieś szkody i stare zdjęcia samochodu.
-
BMW E91 325xi WBAVV51070A129783
raz3rek opublikował(a) temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażMam jakieś 50km mogę w każdej chwili podjechać. Co myślicie o cenie, dla mnie trochę wysoka jak za przedlift 2008r i Touring ale może się mylę. Silnik N53 wiem czego się spodziewać. https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-bmw-e91-325xi-m-pakiet-black-sapphire-metallic-full-top-szwajcaria-ID6E7UYW.html#fdde146810 https://bimmer.work/vin/ae1399f58304f01eda27a8f68f6f989a4/
-
Jaki silnik do e90?
Zawsze jadę z nastawieniem na najgorsze, ALE w zeszłym tygodniu byłem z kolegą po E91 preLCi z silnikiem 2.0 177km z końca 2007 roku. https://bimmer.work/vin/a0b7feec82e08080b5cb26242c36044ab/ Auto od pasjonata, pedantycznie utrzymane. Jedyne do czego można by się przyczepić to błąd od ledów w ringach i uszkodzona maskownica głośnika z tyłu. Gość sam przy niej coś tam grzebał, wiedział o czym mówi i można było znaleźć wspólny język. Ogłoszenie na OLX wisiało 5 dni więc nie wrzucam wszystkich sprzedających do jednego worka. Owszem w historii jest szkoda ale profesjonalnie naprawiona i też nie oczekuję od 15 letniego samochodu, że nie ma przycierki lub wymienionego zderzaka.
-
Jaki silnik do e90?
Ogłoszenie: https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-bmw-320d-184km-piekna-polecam-ID6E8ro5.html VIN: WBAPP51011F068825 Numer rejestracyjny: KMI 9S98 Rozkodowany: https://bimmer.work/vin/f2493747769755c9815654d5ad7363fd9/ Wróciłem z oględzin. W ogłoszeniu wszystko ładnie pięknie ale stan na miejscu już nie jest taki optymistyczny. Auto z niepewną historią, sprzedający twierdzi, że sprowadzone kilka lat temu z Niemiec i zostawione w rozliczeniu za nową A6. Według VINu auto na rynek Holenderski. Praktycznie każdy z elementów wymaga lakierowania, z części schodzi lakier, mają odpryski albo występują ogniska korozji. No może dach jest w dobrym stanie. Odpryski paskudnie zakryte zaprawką nie pasującą nawet pod kolor nadwozia. Szyba czołowa z uszkodzeniem, tylna opona ścięta na boku o krawężnik. Prawa lampa przód 2009 rok sklejona na bezbarwny silikon. Oryginalny akumulator BMW jeszcze z fabryki, sprzedawca twierdzi, że szkoda kupować AGM bo na zwykłym kwasiaku też będzie jeździło. Po przyjechaniu na miejsce silnik był dość ciepły, znaczy że autem było jeżdżone. Przy odpalaniu szarpie i trzęsie silnikiem, występują jakieś dziwne stuki. Mocne zużycie na fotelu, podłokietniku i boczku drzwi. W ogłoszeniu osoba prywatna a samochód sprzedawany na fakturę VAT. Nawet nie robiłem zdjęć bo szkoda czasu i pamięci w telefonie. Jak ktoś ma taniego lakiernika i kupę czasu żeby bawić się w doprowadzenie auta do porządku to można śmiało brać, ja za taką cenę podziękowałem.
-
Jaki silnik do e90?
W jakie miejsca zaglądnąć za ewentualną korozją? Bo z zewnątrz to widać od razu, ale czy np. nie dzieje się nic w podłodze bagażnika itp? Druga sprawa czy fabrycznie używali dwóch rodzai izolacji do przewodów lamp i czujników z przodu? Bo zauważyłem, że od grodzi wychodzą w izolacji szmacianej typowo automotive a im bliżej zderzaka zmienia się w zwykłą plastikową z budowlanego i przewody są przyłapane na trytki. Chyba, że ktoś już tam modził?
-
Jaki silnik do e90?
Wrzucę zdjęcia z dzisiejszych oględzin może komuś się spodoba. BMW E90 LCi 320i N43 170KM Ogłoszenie: https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-320i-lift-bixenon-ringi-szyberdach-navi-2xpdc-alu17-serwis-fullll-ID6E1pOk.html VIN: WBAPG31070VJ38547 Rozkodowany: https://bimmer.work/vin/v23f99dfe2f7dcec96add00b8b3879148/ Zdjęcia: https://photos.app.goo.gl/HJbg4kt62b767biTA
-
Jaki silnik do e90?
Nie nie kupiłem, mam w planach i szukam porad żeby nie wpakować się na kolejną minę jak 1.9TDI.
-
Jaki silnik do e90?
O gazie to wiem, że do piezo nie założy, ale rozrząd jest chyba z przodu - po odkręceniu korka oleju widać łańcuch na kołach zmiennych faz. Niemniej jednak spalanie 10L benzyny w cyklu mieszanym trochę przeraża przy dzisiejszych cenach. Dieslem potrafiłem zejść mimo korków do 7 litrów. Ale co poradzisz jak nie idzie znaleźć diesla N47 z dobrym wyposażeniem i co najmniej 163KM? Bo albo bieda edyszyn albo 184KM na full opcji za 50 tysięcy złotych.