Skocz do zawartości

raz3rek

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez raz3rek

  1. Za sam rozrząd skasują Cię w dobrym warsztacie 4 tysiące. Dolicz podstawowe rzeczy eksploatacyjne jak pompa wody, termostat, koło pasowe, rolki pasek napinacz i robi się ponad 5 tysięcy. Środek pasuje porządnie wyprać, odświeżyć lakier i zrobić jakiś program przynajmniej na te 140KM. Wtedy by to już zaczęło mieć sens co nie zmienia faktu, że egzemplarz bardzo ubogi. Na plus wygląd polifta i kolor :roll:
  2. Zawór, odpowietrzanie skrzyni korbowej VAICO V20-1797
  3. Takiej partyzantki nie uznaję :lol: Zresztą chyba pompka w ATC jest zasilana z wału więc można narobić tylko więcej bałaganu. Powodów jest kilka, oszczędność paliwa, lepsze osiągi, wydłużenie życia sprzęgła reduktora, możliwość montażu niezalecanych rozmiarów opon no i też ciekawość jak to jest jeździć RWD i zrobić bączka haha. A skoro nie potrzeba do tego specjalistycznego sprzętu ani kombinowania to dlaczego nie spróbować.
  4. xDelete https://rbttuning.atlassian.net/wiki/spaces/RBTTUNING/pages/17727497/xDelete+-+How+to+use+the+xDelete+app
  5. W szarej dołożony M-Pakiet i zmieniona kierownica. Co do xDrive w automacie i 177KM (u mnie program na 197KM) daje to radę, nie narzekam ale czuć te kilka kilo więcej. Mimo prawie 300 tysięcy na liczniku zero problemów z napędem. Jedynie musiałem wymienić prawą półoś bo się rozleciała więc poszły od razu dwie z zamiennika 2x 800zł + olej w przednim mechanizmie. Trzeba mieć na uwadze, że kiedyś skrzynka ATC300 się podda i musisz ją zregenerować. Oryginalny olej DTF-1 kosztuje około 140zł, wymiana dość prosta. Nadchodzi lato więc przedni napęd najpewniej odłączę.
  6. Wysokotonowych mam 4 sztuki, grają wszystkie bo przykładałem ucho https://i.ibb.co/YN7XWVV/BB9Nl1F.jpg%20J Za to reszta się zgadza, brak środkowego i w bagażniku. Prawdopodobnie do 03/2009 było 10 głośników, później zrezygnowali z tweeterów z tyłu. Tutaj dokładniejsze informacje z katalogu BMW https://www.1addicts.com/forums/attachment.php?attachmentid=224023&d=1204094124
  7. No to u mnie brakuje jedynie tego na środku deski i według VIN mam HIFI S676. Nagłośnienie Pro też ma jakieś oznaczenie w wyposażeniu?
  8. Podstawowe audio ma pojedynczy głośnik w boczku drzwi. Przynajmniej kolegi E91 pre-LCI tak ma. Dwa z przodu, dwa z tyłu i dwa pod siedzeniami.
  9. Są poradniki na YouTube bo dość dużo tłumaczenia i nie jest to takie oczywiste. A co do sprawdzania temperatury to polecam kupić sobie kostkę OBD2 pod Bluetooth do poglądu podstawowych parametrów na telefonie. Dużo szybsze.
  10. Wyposażenie bardzo ciekawe. Przebieg jeśli prawdziwy to nie ma się czego bać. Zależy oczywiście jak ktoś dbał. Sprawdź DPF, wtryskiwacze, zapytaj o turbo, rozrząd i klapy wirowe, olej w skrzyni i silniku kiedy wymieniony. Moja ma 290k, kolegi 320k i jakoś te N47 dają radę. M47 nawet nie brałem pod uwagę. Skrzynia chyba najprostszy sposób żeby sprawdzić konwerter to zatrzymać się na lekkim wzniesieniu - jak auto się nie stoczy lub zacznie jechać do przodu to powinien być ok. Wiązka w tylnej klapie lubi się przetrzeć i dzieją się dziwne rzeczy (u mnie gasną lampki w bagażniku po całkowitym otwarciu klapy) no i sama klapa rdzewieje pod plastikami. Reszta jak w przypadku każdego samochodu, data na reflektorach, pasach bezpieczeństwa, ślady na śrubach po demontażu błotników, maski.
  11. Oczywistym chyba jest, że jarzmo+zacisk musi być dopasowane do rozmiaru tarczy. Czasami wystarcza wymiana samego jarzma i zacisk odsuwa się do osi zwrotnicy. Ale to trzeba wiedzieć jakie jarzmo będzie pasowało.
  12. Ja znalazłem takie, cena mi pasuje tylko czy nie będzie problemów z xDrive jeśli mam mieć 94V bez XL? https://www.voida.pl/michelin-primacy-4-225-45-r17-94-y-xl-fr/o-57713
  13. raz3rek odpowiedział(a) na Aleks_Ma temat w E90, E91, E92, E93
    Tutaj gość robi serie filmów z N47 tylko w E60 520d. Ale zasada ta sama.
  14. Pytanie z kategorii trochę głupich aczkolwiek nie wiem jak to jest z xDrive. Czy muszę kluczowo trzymać się zaleceń co do nośności według wklejki na słupku? Zacząłem przeglądać opony letnie i na tą chwilę zostawiam R17. No i letnie w tym przypadku mają być 225/45 R17 91V. Stanie się coś gdy zamontuje 94Y lub dodatkowo wzmacniane XL?
  15. Przecież to od czujników parkowania. Jak wrzucasz R to się uruchamiają automatycznie. Potem jak przełączasz na D to wykrywają przeszkodę z przodu samochodu i na odwrót. Jest nawet przycisk od ręcznego wywołania/wyłączenia PDC. Ktoś widzę nie zaglądnął do instrukcji.
  16. Najpierw posprawdzał bym turbo, wyczyścił kolektor dolotowy, EGR i takim podobne przed zrobieniem programu. Wiadomo, żeby silnik był w dobrym stanie. Sam kupiłem kilka miesięcy temu i mimo, że jest dobrze utrzymana to powoli wymieniam to i owo żeby pozbyć się typowych bolączek i nie wrócić na lawecie.
  17. Panowie a to prawda, że nowe łańcuchy się już tak nie wyciągają jak pierwszy wypust w D20A? Chodzi oczywiście o Febi (IWIS).
  18. Dołożone lampy Xenon, ciekawe czy zrobione zgodnie ze sztuką bo spryskiwaczy reflektorów nie ma. W bazie znajduje jakieś szkody i stare zdjęcia samochodu.
  19. Mam jakieś 50km mogę w każdej chwili podjechać. Co myślicie o cenie, dla mnie trochę wysoka jak za przedlift 2008r i Touring ale może się mylę. Silnik N53 wiem czego się spodziewać. https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-bmw-e91-325xi-m-pakiet-black-sapphire-metallic-full-top-szwajcaria-ID6E7UYW.html#fdde146810 https://bimmer.work/vin/ae1399f58304f01eda27a8f68f6f989a4/
  20. Zawsze jadę z nastawieniem na najgorsze, ALE w zeszłym tygodniu byłem z kolegą po E91 preLCi z silnikiem 2.0 177km z końca 2007 roku. https://bimmer.work/vin/a0b7feec82e08080b5cb26242c36044ab/ Auto od pasjonata, pedantycznie utrzymane. Jedyne do czego można by się przyczepić to błąd od ledów w ringach i uszkodzona maskownica głośnika z tyłu. Gość sam przy niej coś tam grzebał, wiedział o czym mówi i można było znaleźć wspólny język. Ogłoszenie na OLX wisiało 5 dni więc nie wrzucam wszystkich sprzedających do jednego worka. Owszem w historii jest szkoda ale profesjonalnie naprawiona i też nie oczekuję od 15 letniego samochodu, że nie ma przycierki lub wymienionego zderzaka.
  21. Ogłoszenie: https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-bmw-320d-184km-piekna-polecam-ID6E8ro5.html VIN: WBAPP51011F068825 Numer rejestracyjny: KMI 9S98 Rozkodowany: https://bimmer.work/vin/f2493747769755c9815654d5ad7363fd9/ Wróciłem z oględzin. W ogłoszeniu wszystko ładnie pięknie ale stan na miejscu już nie jest taki optymistyczny. Auto z niepewną historią, sprzedający twierdzi, że sprowadzone kilka lat temu z Niemiec i zostawione w rozliczeniu za nową A6. Według VINu auto na rynek Holenderski. Praktycznie każdy z elementów wymaga lakierowania, z części schodzi lakier, mają odpryski albo występują ogniska korozji. No może dach jest w dobrym stanie. Odpryski paskudnie zakryte zaprawką nie pasującą nawet pod kolor nadwozia. Szyba czołowa z uszkodzeniem, tylna opona ścięta na boku o krawężnik. Prawa lampa przód 2009 rok sklejona na bezbarwny silikon. Oryginalny akumulator BMW jeszcze z fabryki, sprzedawca twierdzi, że szkoda kupować AGM bo na zwykłym kwasiaku też będzie jeździło. Po przyjechaniu na miejsce silnik był dość ciepły, znaczy że autem było jeżdżone. Przy odpalaniu szarpie i trzęsie silnikiem, występują jakieś dziwne stuki. Mocne zużycie na fotelu, podłokietniku i boczku drzwi. W ogłoszeniu osoba prywatna a samochód sprzedawany na fakturę VAT. Nawet nie robiłem zdjęć bo szkoda czasu i pamięci w telefonie. Jak ktoś ma taniego lakiernika i kupę czasu żeby bawić się w doprowadzenie auta do porządku to można śmiało brać, ja za taką cenę podziękowałem.
  22. W jakie miejsca zaglądnąć za ewentualną korozją? Bo z zewnątrz to widać od razu, ale czy np. nie dzieje się nic w podłodze bagażnika itp? Druga sprawa czy fabrycznie używali dwóch rodzai izolacji do przewodów lamp i czujników z przodu? Bo zauważyłem, że od grodzi wychodzą w izolacji szmacianej typowo automotive a im bliżej zderzaka zmienia się w zwykłą plastikową z budowlanego i przewody są przyłapane na trytki. Chyba, że ktoś już tam modził?
  23. Wrzucę zdjęcia z dzisiejszych oględzin może komuś się spodoba. BMW E90 LCi 320i N43 170KM Ogłoszenie: https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-320i-lift-bixenon-ringi-szyberdach-navi-2xpdc-alu17-serwis-fullll-ID6E1pOk.html VIN: WBAPG31070VJ38547 Rozkodowany: https://bimmer.work/vin/v23f99dfe2f7dcec96add00b8b3879148/ Zdjęcia: https://photos.app.goo.gl/HJbg4kt62b767biTA
  24. Nie nie kupiłem, mam w planach i szukam porad żeby nie wpakować się na kolejną minę jak 1.9TDI.
  25. O gazie to wiem, że do piezo nie założy, ale rozrząd jest chyba z przodu - po odkręceniu korka oleju widać łańcuch na kołach zmiennych faz. Niemniej jednak spalanie 10L benzyny w cyklu mieszanym trochę przeraża przy dzisiejszych cenach. Dieslem potrafiłem zejść mimo korków do 7 litrów. Ale co poradzisz jak nie idzie znaleźć diesla N47 z dobrym wyposażeniem i co najmniej 163KM? Bo albo bieda edyszyn albo 184KM na full opcji za 50 tysięcy złotych.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.