Treść opublikowana przez Robert-Lesiu BMW
-
850i za 25 kPln/6kEuro - czy ma to sens?
A ja wydałem dotąd około 7tyś + 3,5 na felgi i to jeszcze nie koniec.Bo mam zamówioną w grudniu komorę i to dodatkowo 5,0zł Więc lista potrzeb jest duża.
-
Życie BMW 850ci
Witam ponownie po dość długiej przerwie .Wczoraj poprzychodziły ostatnie elementy potrzebne do skończenia mojej układanki.Czekałem na nie 7 tygodni. 20 lipca minie 4 miesiące odkąd trwają prace mechaniczne nad moją 850ci. Mam nadzieję że poskładamy ją w tym tygodniu i nie tak jak ostatnim razem przy jazdach testowych znowu coś nawali. Muszę przyznać że miałem już chwilę słabości co do niej bo grała mi na nerwach i portwelu. Jak ją uruchomię to podliczę wszystkie koszty i podziele się z Wami tymi wiadomościami.
-
Zna ktoś to auto?
Ta z Poznania jest sprzedawana od 4 lat i jak pamiętam kosztowała wtedy około 50 000 zł
-
Doprowadzam 850i do porządku.
Co do pozbycia się 850 to nie jest sprawa przesądzona do końca.Zamierzam kupić dom albo ziemię i postawić dom. I w zależności od koncepcji i potrzebnych funduszy zapadnie decyzja. Natomiast co do terenówki to kupiłem żonie niedawno Mitsubishi Pajero Sport 3,0 v6 .I właśnie jak piszesz dla mnie osobiście auto terenowe to ma być terenowe,a nie jakieś udawane jak Rav czy CR-F tym bardziej że z Hondą moi znajomi mieli wiele kłopotów.
-
pewien czeski kierowca
Dlaczego w większości tego typu debile jeżdzą BMW?
-
Doprowadzam 850i do porządku.
Jest filtr oleju w skrzyni jak w każdym automacie w dolnym wieku.Wygląda jak plaster miodu wielkości 15x15 cm około .Wymiana samego oleju jest bezcelowa jeśli nie wymieniasz filtra.
-
Czy to pasuje do ósemki?
Niestety ale e36 ma inny wyświetlacz niż e31.Nie masz wskaznika zużycia oleju oraz OILSERVICE w e36
-
Doprowadzam 850i do porządku.
Trochę mokrej nawierzchni i parę razy przejedz w ten sam sposób dany odcinek .Oczywiście z włączonym pózniej systemem.Powinieneś bez problemu wyczuć różnicę
-
Doprowadzam 850i do porządku.
No do e32 to już nie ma żadnego problemu z zawieszeniem. Natomiast w Inter Cars, i Fota mają katalogi z których spokojnie można wybrać elementy.
-
Zna ktoś to auto?
Klimę robił ktoś w tym sezonie jest nawet post o tym koszt 2200zł za naprawę .Amorki tylne około 800,00 KYB natomiast wachacze zależy które są w takich cenach jak piszesz. Pytam o Jeppa bo będę prawdopodobnie się rozstawał ze swoją 850ci i moglibyśmy zrobić jakiś dill :twisted2:
-
Pomysł na forum !!
Kolego to założyć możesz nowy klub np.ARDO i tam pisać takie posty.
-
Zakup E32 - auto głównie na długie trasy...
A co do eksploatacji to do przeliczeń przyjmij 12-14l Bp.A sam koszt części jest niewielki bo zasób wraków jest już ogromny (leżą na każdym śmietniku)
-
Zakup E32 - auto głównie na długie trasy...
Jeżeli nie masz zamiaru montować gazu to lepiej kup 3,5l R6 ale szukaj auta na automacie(mimo że osobiście wolałbym manual) Silniki nie obciążone pracują równo nawet z przebiegami około 1mln km Nie wierz że 15 etnia 735 ma przejechane 250000km bo to bujda zazwyczaj liczniki mają 299966km ( bo się zawieszają na takim stanie te z pierwszej serii)i wtedy wymieniane . Ceny tak jak napisałeś są różne ale naprawdę stan tych autek też jest różny. W serii e32 musisz sprawdzić zawieszenie przednie i kolumnę kierownicy bo to najczęściej pada na naszych drogach ,potem skrzynia biegów jeżeli automat to druga bolączka (ze względu na przebiegi) Blacharsko jeżeli nie było ingerencji blacharza ( a są jeszcze takie auta) to nie ma zastrzeżeń bo to czołg :twisted2:
-
Pomysł na forum !!
Jak chcesz kupić zmywarkę to jest takie coś jak Allegro. :mrgreen:
-
BMW 318ti Compact by Hubertsk
No bardzo ładne "prawie" BMW A tak poważnie to dodałbym bardzo dyskretny system grający w miejsce serii i pozostawiłbym go tak jak jest . Mimo że Compakt to "prawie"Bmw to ten naprawdę jest ładny.
-
Gość z częściami z Aleksandrowa Łódzkiego
Możesz śmiało kupować u Niego .Zawsze honoruje reklamacje.Dba o swój wizerunek :cool2:
-
Doprowadzam 850i do porządku.
A szukałeś w BMW czy u producenta? Bo BMW bazuje jeśli chodzi o zawieszenie na Febi-Bilstein
-
Doprowadzam 850i do porządku.
Nie możesz sugerować się ilością km na liczniku kolego .Z własnego doświadczenia wiem ( a przewija sie sporo BMW) że nie ma różnicy w nowym oryginale i oryginale po regeneracji .Po prostu w oryginałach masz te same elementy pracujące które kupujesz u nas jako wymienne części (gałki tuleje) Ten sam producent .Więc nie ma znaczenia czy złoży to Helmut za 100 euro ,czy Andrzej w Polsce za 10zł.I dlatego są takie ceny.Jakość ta sama . A przejechanie odpowiedniej ilości km .Trzeba by było takie same auta na takich samych kołach i aby poruszały się w tych samych warunkach po tych samych drogach.Wtedy można by stwierdzić jak się spisują. Wniosek jak na początku. Już dawno wszyscy wiedzą że 100000km w Europie to nie te same 100000km w Polsce.
-
Zna ktoś to auto?
Teraz przeczytałem dopisek pod twoim postem.A co to za Jeep?
-
Zna ktoś to auto?
A ta druga sprzedawana jest od początku roku i gość już widze zjechał z ceny o jakieś 10000 zł a z tego co pamiętam na licytacji dostał więcej niż teraz chce na kup teraz .Więc albo cena taka wysoka albo auto takie wspaniale. :roll:
-
Doprowadzam 850i do porządku.
A tak na marginesie całkowity koszt naprawy przedniego zawieszenia powinien zamknąć się w 1200zł wraz z robocizną ( bez amorków) Więc :clap:
-
Doprowadzam 850i do porządku.
Widzę kolego że długa droga przed tobą :roll: Jak zaczynasz od kupowania wachaczy po super cenach to co będzie jak naprawdę będziesz musiał kupić coś nietypowego.Ale to twoje pieniążki a dzięki takim jak Ty osobą my możemy sobie pozwolić na kaprysy. A teraz konkrety; Co do grzania na nogi to pierwsza sprawa zobacz w jakim stanie są zaworki ciepła znajdują się przy serwie .To one zazwyczaj są przyczyną .
-
Nowy motor do e31
Mogę się polecić trochę nieskromnie chyba :oops: Na koncie przeróbek mamy: e12 518 w standarcie po ingerencji 535 m30 e30 318is w standarcie po ingerencji 318 m10 e30 318 m40 po ingerencji 328 m50 e30 318m40 po ingerencji 330 m30 obecnie na tapecie e30 318 m40 a ma byc docelowo 4,0 v8 ewentualnie 3,0d zależy jakiego dawcę dostaniemy. Co do ceny to koszty zakupu dawcy określa rynek oraz jego stan ,najlepiej rozbite auto ,po dachowaniu lub wypadku bocznym aby komora silnika i osprzęt były całe.Robocizna około 2000zł zalezy jak dalece nalezy przerobić auto. Przy 850 wytrzymałość podzespołów jest wystarczająca do wsadzenia każdej innej jednostki BMW. Radość z jazdy oraz zazdrosne spojrzenia innych bezcenne. :twisted2:
-
Nowy motor do e31
W tą komorę wejdzie Ci każda v jeśli miałbym możliwość wybrać sobie dawcę to oczywście 4,4 na manualu ,problemem będzie wał oraz łapy silnika ,ale mając już bazę (auto ) i motor można je dopasować.Drobne przeróbki w instalacji elektrycznej.
-
Doprowadzam 850i do porządku.
Na niemieckim ebay ,u naprawiają wyświetlacze za 45EURO