Treść opublikowana przez Robert-Lesiu BMW
-
Życie BMW 850ci
OK zrobię i wstawię jako nowy temat .
-
Życie BMW 850ci
Dzięki :modlitwa: Co do koloru na pewno będzie czarne bo nie pasuje inne .Podświetlenie oczywiście bursztynowe.Co do radia pokazanego to jest cała paleta barw . Chodzi o to że wyeksploatowane głośniki w moim aucie już nie dawały rady ząb czasu zrobił swoje .A technika i możliwości poszły tak do przodu że mnie system standardowy (bardzo dobry) już nie wystarcza .I jak wyżej napisał szanowny kolega żeby coś grało lepiej musi być dobra jednostka sterująca .Niestety oryginał ma dość ograniczone możliwości.Nie da się zbudować na nim lepszego ciekawszego systemu audio.
-
Życie BMW 850ci
Co do naprawy to planowanie głowic,nowe uszczelki,blok został zakupiony nowy,(na starym były rysy) ,oczywiście pierścienie i tłoki również .Oraz cała zabawa z docieraniem zaworów i dzwigienek.
-
Życie BMW 850ci
Ale ja właśnie sprzedałem radio oryginalne .Nie wystarcza . :cry2:
-
Życie BMW 850ci
A tu Cię wyprowadzę z błędu .Zamawiałem ją po nr VIN i nawet sprawdzaliśmy czy nr BMW są inne niż na inne apteczki .Więc napewno będzie pasować :mrgreen: .Co do radia to miałem dokładnie to co nabyłeś (ale dla mnie to za mało).Zawsze mogę wrócić do pierwotnego stanu.Nowe głośniki są we fabrycznych miejscach a wzmacniacze ukryte z oryginalną dostawką (mają być) :mrgreen:
-
Życie BMW 850ci
Mogłeś mnie okłamać :cry2:
-
Życie BMW 850ci
Nie lubie Cię :mad2:
-
Życie BMW 850ci
Teraz sobie zakupiłem na mikołaja :mrgreen: coś takiego http://img231.imageshack.us/img231/7494/277835456nd7.jpg Jeszcze trochę i będzie kpl e31
-
KłOPOT
Podoba mi się Twój optymizm :mrgreen: Sądząc z Twojego poprzedniego posta Twój mechanik nigdy jeszcze czegoś takiego nie robił :duh: Koszt naprawy skrzyni w zależności od usterki to faktycznie 3000-5000zł Ale jak poprzerabiasz skrzynie to nici z gwarancji.A jeśli nie piszesz że masz do niej sterownik to niestety musisz .Będzie pracować tylko w trybie awaryjnym.
-
Życie BMW 850ci
Marcin może masz w swoich archiwach zdjęcia tej drugiej ? Kiedyś była niebieska i ma nr stare zaczynające się na SY (Bytom)
-
Życie BMW 850ci
Dziś znowu mogłem oddać się relaksowi i popracować przy moim autku.Zostaje coraz mniej do zrobienia :cool2: a dziś zajmowałem się bardziej zamawianiem części które uważam że należałoby wymienić . Postanowiłem wymienić: - wyciszenie klapy silnika 340,00zł -uszczelkę maski 75,00zł -ramiona wycieraczek 230,00zł -naklejki informacyjne kpl 35,00zł -apteczka 120,00zł -kila innych drobiazgów 50,00zł Powodem takich poczynan był oto taki widok %5B640%3A480%5Dhttp%3A//img155.imageshack.us/img155/7149/litwamonta2117ds5.jpg moja po lewej Warsztat powoli zacznie się specjalizować w e31 Ta po prawej przyjechała na remont kapitalny silnika :duh: (około 12 000zł) Obecny właściciel ma ją od 4 lat i zainwestował w nią około 40 000żł malowanie ze zmianą koloru ,zawieszenie,naprawy powypadkowe,nowa skóra i wiele nowych elementów :cool2: :roll2: :cool2: :roll2: Obecnie silnik i to jeszcze nie koniec. %5B640%3A480%5Dhttp%3A//img104.imageshack.us/img104/4338/litwamonta2121no0.jpg
-
KłOPOT
Nie będzie pasować bo wtyczka i wybierak są po innej stronie nie wspominając o punktach mocowania .Najlepiej jest zostawić całą elektronikę z e31 i zainstalować ją do skrzyni z e32. Jeżeli nie kupiłeś kpl (czyli skrzynia i moduł sterujący od niej ) to nie masz wyjścia ,musisz tak zrobić. A jeśli masz wraz z modułem to czeka cię trochę żeżbienia (przedłużanie kabli i dorabianie linek )
-
Życie BMW 850ci
Fabryczne zostanie w 100 procentach :mrgreen: Zawsze podobały mi się samochody poprawione przez AC Schnitzer i dlatego chcę zrobić moje e31 na ich wzór .Myślę że to jest również jest dobra droga. A co do instalacji car-audio to niestety ale lata zrobiły już swoje i musiałem poczynić pewne zmiany .To co było nie wystarczało .
-
Życie BMW 850ci
A najciekawsze zmiany poczyniłem już w systemie car-audio. Pociągnięte zostały nowe przewody oraz został dobrany cały system głośników i 2 wzmacniaczy .Głośniki wybrałem Infinity natomiast wzmacniacze mają być Kenwood,a jednostka sterująca to http://img156.imageshack.us/img156/7132/273118584fz2.jpg Wszystko poukładane w miejscach fabrycznych .Oczywiście do uzupełnienia nagłośnienia głośnik basowy w bagażniku.
-
Życie BMW 850ci
Witam po dłuższej przerwie .(Znowu wyjazd na Litwę) Już znam kilka konkretów co do mojej e31 : Malowana zostanie w jednym kolorze wraz z felgami . Felgi zostaną pomalowane w taki sposób jak na zdjęciu http://img155.imageshack.us/img155/3954/2756613212le9.jpg A kolor jaki wybrałem to standardowy BMW ciemniejszy o ton od obecnego Taki jak na byłym coupe mojej żony %5B640%3A480%5Dhttp%3A//img227.imageshack.us/img227/8634/bmwe36106gb4.jpg Do tego dołożone zostaną dyskretne loga AC Schnitzer i tak ją pozostawię. Dokupiłem już nakładki na pedały oraz stopnicę ACS jeszcze szukam gałki lewarka.
-
''Zimowe bicie''
Więc rozwieje wasze domysły .Obecny właściciel kupił ją rok temu za jakieś 23 000 zł ( rozliczenie e38 + 5000żł ) ubiegł mnie z kupnem ,a kupował od mojego znajomego więc wiem z dobrego zródła. Przez kilka miesięcy był problem z przeniesieniem napędu (usunięty). A co do zwrotu kosztów naprawy z OC sprawcy to mogła zostać jedna cała felga a jeśli poszkodowany sobie zażyczy to musi firma pokryć koszty .Nie ma szkody całkowitej na aucie poszkodowanego.Znam to z autopsji z poprzedniego sezonu .
-
skrzynia manualna
Jesteście wielcy obaj :cool2: Ja bym już dawno odpuścił :mrgreen:
-
skrzynia manualna
Sorki poniosło mnie trochę :modlitwa:
-
skrzynia manualna
Obrażalski :lol: :lol: :lol: :lol:
-
skrzynia manualna
Ja podaje ceny z ASO jako wykładnik a nie że takie obowiązują . Po drugie jak robisz remont skrzyni i masz ją suchą to wchodzi 15 litrów i nie ucz mechaników jak to maja robić bo przypuszczam że zrobili więcej skrzyń niż Ty kolego . :nienie: Dla mnie osobiście i jest to moje zdanie automat nie pasuje do e31 ale jak Marcin napisał to manual występował jako opcja :mad2: Tak samo jak największą pomyłką BMW był compact a w 1,8 is to już było totalne nieporozumienie ( żeby gorzej nie napisać) Jak to mówią moi mechanicy" To nie BMW to compact"
-
skrzynia manualna
Nie wiem jak ktoś może wymienić olej w skrzyni z filtrem za 300żł . :?: :idea: Bo z doświadczenia wiem że do skrzyni automatycznej wchodzi 15l oleju,a cena wg ASO to 102,00zł za litr filtr to wydatek 82,00zł.Więc ktoś albo wlewa jakiś syf do skrzyni albo robi tylko dolewkę .Oczywiście można kupić taniej olej ale nie za 10zł za litr :doh: . Ale to tylko tyle aby nie ciągnąć tego dalej. Jak wyżej już zostało napisane i jedna i druga skrzynia ma wady i zalety .Od nas samych zależy jak one będą się spisywały i nasze subiektywne wrażenia zawsze mogą się różnić :cool2:
-
skrzynia manualna
A ja już zmieniałem sprzęgło w swojej i koszt bez robocizny zamkną się w 550,00zł (ale jak mówiłem wcześniej od ciężarówki ) a kpl sprzęgło w ASO 2700,00 zł. Ale dla porównania filtr i olej do automatu 1700zł a wymieniać trzeba częściej :mrgreen:
-
skrzynia manualna
Z automatem to jest jak z filmem polskim nuda,........nuda.........nic się nie dzieje ... :mrgreen: . A tak na marginesie osobiście nie jestem zwolennikem automatów i nawet jak miałem e32 wcześniej to też szukałem manuala. Za dużo już widziałem padnięntych automatów i wiem jakie koszty za tym idą . Natomiast w e31 automaty wytrzymują dłużej tylko dlatego że większość autek w zimie stoi w cieplutkich garażach.I skrzynie nie mają takich obciążeń przy jazdach zimowych ,nie mówiąc o zakopaniu się .Pomijam fakt ciągnięcia na sznurku bo e31 nie przystoi :mrgreen: . Mogę się zgodzić że e31 automat jest lepszy ale manual to ta wisienka na torcie.
-
skrzynia manualna
U nas w warsztacie naprawisz taką skrzynię .Nie powiem by było to łatwe ale są zamienniki .A najlepsze jest to że należy ich szukać w ciężarówkach(chyba za dużo powiedziałem) :duh: . I nie zgodzę się aby automat w sportowym aucie był lepszy od manuala.
-
Życie BMW 850ci
Nie czachy nie.Chodzi mi o zaakcentowanie tunera jakim jest AC Schnitzer. A wersji jest kilka .Jak będzie ostatecznie wyglądał samochód to ja sam jeszcze nie wiem. Czekam na wasze pomysły :cool2: