Treść opublikowana przez Ratovnik
-
Sygnał dźwiękowy komputera przy 3 st. C
Witam, proszę o pomoc poradę w sprawie sygnału dźwiękowego komputera przy spadku temperatury na zewnątrz samochodu do 3 st. C lub mniej. Gdy temperatura spadnie komputer sygnalizuje to dźwiękowo. Nurtuje mnie pytanie jaki jest cel tego sygnału, czy sygnał ten oznacza coś dla samochodu, albo kierowcy :)? A może da sie jakoś zmienić rodzaj dźwięku, albo ustawić tak żeby sygnalizował przy innej temperaturze?
-
Wskaźnik przepalonych świateł
Dzięki janek 10021, faktycznie, podczas sprawdzania tylnych lamp nie zwróciłem uwagi na trzecie światło stopu (to na dole w tylnej szybie), żarówka była spalona :), i komputer pokazywał przepalenie żarówki z tyłu po prawej stronie. Załączam pozdrowienia.
- Wskaźnik przepalonych świateł
-
Wskaźnik przepalonych świateł
Czy ktoś ma pomysł jak temu zaradzić?
-
Wskaźnik przepalonych świateł
No właśnie, to chyba ten sam problem.
-
Wskaźnik przepalonych świateł
Żarówki muszą być dobre, ponieważ zamieniłem wszystkie z lewej lampy do prawej i nadal w prawej występuje błąd przepalenia żarówki. Może sie przepalił bezpiecznik, albo jakiś moduł w komputerze?
- Wskaźnik przepalonych świateł
-
Wskaźnik przepalonych świateł
Czy ktoś miał identyczny problem? :)
-
Wskaźnik przepalonych świateł
Nawet zamieniłem żarówki z prawej lampy do lewej i też nie pomogło :) (w sumie to nie wiem czy miało pomóc).
-
metaliczne stuki w przednim zawieszeniu
Ja np. dzisiaj byłem sprawdzić przednie amortyzatory (dla kontroli), wszystko było dobrze. Jak gawędziłem z panem ze stacji kontroli, to mówił właśnie o metalicznych odgłosach, że wówczas należy sprawdzić wahacze, bo to jest główny powód takich odgłosów. Ale druga sprawa jest taka, ze jakieś 1,5 miesiąca temu przy zjeżdżaniu z wysokiego krawężnika pękła mi sprężyna z tyłu w lewym kole, auto jeździło normalnie, w sumie to na pierwszy rzut oka nawet prosto stało, ale jak zerknąłem w nadkole widać było pękniętą końcówkę sprężyny (jakieś 10 cm), a oznaką były także metaliczne odgłosy podczas pokonywania np. spowalniaczy prędkości. Jeśli sprężyna pękła to wymień (jeśli pęknie jedna to wymieniamy zawsze dwie w każdej osi) jak najszybciej, ponieważ amortyzator się zgniecie i może ulec zniszczeniu, a to kolejny wydatek.
-
Wskaźnik przepalonych świateł
Właśnie kontrolka zapaliła sie i ciągle świeci (światła tylne działają bez problemu).
-
Lampy tylne - wymiana na białe kierunki.
Aby świeciły bez błędu przepalenia żarówki, trzeba albo na przewodzie który zasila diody wmontować (wlutować) opornik (lecz należy odpowiednio dobrać jego wartość), albo zamiast opornika można wstawić żarówkę o odpowiedniej oporności (wówczas będzie ona ciągle świecić w bagażniku).
-
Wskaźnik przepalonych świateł
Witam:-), od razu przejdę do opisu sytuacji; jadę sobie, jadę i nagle na wyświetlaczu zapaliła sie kontrolka wskazująca przepaloną żarówkę z tyłu po prawej stronie (zapaliła sie podczas jazdy). Zatrzymałem sie, sprawdziłem wszystkie żarówki, żadna nie wyglądała na przepaloną. Zapaliłem wszystkie światła z tyłu (migacze, stopu, przeciwmgielne, pozycyjne), wszystkie świecą. Jaki może być powód takiej sytuacji, co powinienem naprawić, albo wymienić, aby kontrolka nie wskazywała przepalenia żarówki? Piotr.
-
dziwny, zbyt duży poziom oleju
Miałem podobny problem z cykaniem, ale zalałem półsyntetycznym Mobilem 10W40 i chodzi bez zarzutu. Jak długo stoi nie włączany to po zapaleniu, cyka przez 3, 4 sekundy, ale to normalne przy dłuższej przerwie, ponieważ olej przy kilkudniowym nieużywaniu samochodu spływa i potrzebuje kilku sekund aby wpłynąć ponownie w zakamarki w dostatecznej ilości.
-
Pistolet odbija przy tankowaniu. Co to jest?
Pistolet wybija, ponieważ każdy dystrybutor posiada zabezpieczenie przed przelaniem (wlaniem nadmiaru benzyny, tak aby nie wylewało sie z baku gdybyśmy lali do pełna). Ma to miejsce, gdy za głęboko włożymy pistolet i końcówka pistoletu "tonie" przy dużej ilości wlewanego paliwa, należy wówczas lekko wyjść pistolet z baku :-), tak aby tylko końcówka znajdowała sie we wlewie, lub przekręcić pistolet w bok, aby strumień nie lał sie po ścianie wlewu paliwa i tym samym nie dawał informacji do dystrybutora, że napotyka na przeszkodę ciśnieniową. Niektóre dystrybutory są bardziej czułne na ciśnienie (z tymi czasem mogą być większe kłopoty, gdyż należy go wyczuć :-), niektóre mniej, a niektóre są ustawione optymalnie. Jest to po prostu takie zabezpieczenie dystrybutora przed przelaniem, gdyż nie działa on tak jak kran z wodą.
-
Pisk hamulców przy hamowaniu na zakręcie
Witam wszystkich klubowiczów, mam prośbę o poradę w sprawie piszczenia hamulców przy skręcaniu (hamowaniu na zakręcie przy prędkości około 20, 30 km/h). Jaki może być tego skutek i co należy zrobić, aby nie piszczały? Gdy hamuję podczas jazdy prosto nie piszczą ani trochę. Piotr.
-
Gdzie są powielone numery VIN w E39?
W moim nie widzę takich oznak, ale sprawdzałem auto dla kolegi i nie znam wszystkich miejsc gdzie są te numery VIN.
-
Gdzie są powielone numery VIN w E39?
Teraz, oprócz połówek, modne są rónież ćwiartki:)
-
Gdzie są powielone numery VIN w E39?
Aby sprawdzić czy auto jest z jednej części czy z puzzli:)
-
Gdzie są powielone numery VIN w E39?
A czy komuś wiadomo, że są gdzieś pod tapicerką w środku auta i w bagażniku?
-
Gdzie są powielone numery VIN w E39?
Witam wszystkich, proszę o poradę, chodzi mi mianowicie o sprawę numeru nadwozia (VIN), a dokładniej to w których miejscach w samochodzie, oprócz tego wybitego pod maską, znajdują sie jeszcze te numery. Są jeszcze na naklejkach we wnęce z akumulatorem. Gdzie jeszcze sie znajdują? Pozdrawiam.
-
Czy jeżdżenie na "luzie" szkodzi silnikowi albo sk
Przyznam się, że nie wziąłem pod uwagę sprawy bezpieczeństwa jazdy na "luzie" i mogących z tego wyniknąć niebezpiecznych sytuacji.
-
Czy jeżdżenie na "luzie" szkodzi silnikowi albo sk
Jak będę kupował, albo wymieniał to tylko w obrębie marki BMW :)
-
Czy jeżdżenie na "luzie" szkodzi silnikowi albo sk
A nie zwracając uwagi na ekonomię jazdy, czy spali mniej czy jeszcze mniej, to czy jest to szkodliwe dla silnika? :)
-
Czy jeżdżenie na "luzie" szkodzi silnikowi albo sk
Ale czy podczas jazdy na luzie silnik ma mniejsze smarowanie? W sumie to smarowanie chyba jest takie samo jakby stał włączony.