Skocz do zawartości

filipo12

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez filipo12

  1. filipo12 odpowiedział(a) na DanielKZ temat w X5 (G05)
    Ma ktoś może wiedzę kiedy będzie dostępna tylna skrętna oś? Właśnie planuję zamówić auto lecz gdyby pojawiła się po nowym roku to bym poczekał. W salonie niestety nie mają wiedzy. Jeździłem z taką ośką q7 i to jest super sprawa. Po przesiadce na demówkę x5 brakuje tego.
  2. filipo12 odpowiedział(a) na antinet temat w X5 (G05)
    Jeździłem z takim nagłośnieniem. Wg mnie gdyby x5 była tak jeszcze z dwa razy bardziej wygłuszone jak obecnie to warto by było. A tak to chyba nie ma sensu. Oczywiście na postoju i jeżdżąc z prędkościami miejskimi słychać ten dźwięk. Ale już z prędkościami autostradowymi tam gdzie ja spędzam najwięcej czasu już tego nie słychać. Podobne odczucia miałem jak testowałem niedawno Q7 z topowym nagłośnieniem.
  3. filipo12 odpowiedział(a) na Serek3005 temat w X5 (G05)
    Przymierzam się do x5, jeździłem kilkoma demówkami. Mam porównanie 21 i 22 lecz na zwykłym adaptacyjnym. Na pneumatyce testowałem tylko z 21cali i jak dla mnie to jest właśnie ten zestaw co będę brał. Te 22' na adaptacyjnym jak dla mnie zdecydowanie za twarde, na pneumatyce pewnie by jeszcze uszły ale to zależy co kto oczekuje.
  4. Jeżeli faktycznie dostaniesz rabat na 720 zł brutto łącznie z filtrem oleju w co wątpię, to faktycznie nie ma się co zastanawiać i brudzić rąk. Ja u siebie również robię wymiany oleju pomiędzy przeglądami ale sam w garażu, silnik 40d MH. Daję nową podkładkę pod korek misy a filtra nie ruszam, nie ma sensu wymieniać go co 12 tys km tak naprawdę to nic to nie da. Olej leje oryginalny o parametrach jak w serwisie i taki polecam, osobiście kupuję z dobrego sklepu internetowego. Po rozgrzaniu silnika olej wylatuje prawie w 100%. Pozostaje jedynie niewielka ilość to co w filtrze - zawszę mierze ile oleju zleciało żeby tyle samo zalać. Cała zabawa kosztuje mnie ok 440 zł + mycie rąk😀.
  5. Mam tylko pakiet szyb akustycznych. Jest bardzo cicho, bardziej niż w moim poprzednim audi a6 c7. Szyberdachu celowo nie zamawiałem właśnie ze względu redukcji szumów, lubię ciszę.
  6. Gdyby ktoś był zainteresowany kupnem używanego auta w przyszłym roku, to pod koniec czerwca będę sprzedawał swoją m40d (XI.2020 rok, wykupiona 5 letnia gwarancja limit do 200 tys). Wyposażenie full. Kontakt na priv
  7. filipo12 odpowiedział(a) na DanielKZ temat w X5 (G05)
    Odnośnie braku przycisku trybu Adaptive, wczoraj rozmawiałem z innym sprzedawcą i twierdzi, że układ kierowniczy w zasadzie jest adaptacyjny jako taki w całości a zawieszenie pneumatyczne z automatu jest adaptacyjne na każdym trybie (comfort, sport) ponieważ jest trochę inne jak w poprzedniej wersji - podobno lepsze, można je tylko dodatkowo utwardzać trybami jazdy. Miałem wrażenie że on nie do końca wiedział co mówi.
  8. filipo12 odpowiedział(a) na DanielKZ temat w X5 (G05)
    Macie wiedzę co się stało z trybem jazdy Adaptive, jakieś problemy produkcyjne ? Teraz nie ma tego przycisku w LCI w pneumatyce i z zawieszeniem adaptacyjnym również. Testowałem poprzednią wersję na pneumatyce i w tym trybie ładnie utwardzał układ kierowniczy przy wyższych prędkościach. Teraz mam żonglować sport comfort? Sprawdzałem w salonie ze sprzedawcą i w trybie indywidual też nie ma.
  9. filipo12 odpowiedział(a) na DanielKZ temat w X5 (G05)
    Mi w salonie powiedzieli że w 2026 roku wszystko powinni wrócić do normy, chodzi o te restrykcje, dostępności itp. Rzekomo takie nadzieje otrzymali od producenta. Niemniej mam do Was pytanie czy panoramiczny dach wpływa na głośność w aucie przy prędkościach autostradowych?
  10. filipo12 odpowiedział(a) na DanielKZ temat w X5 (G05)
    Witam Czy jest różnica w głośności przy jeździe autostradowej pomiędzy wersją z dachem panoramicznym a bez? Jeździłem dwoma demówkami, szyby klejone lecz każda miała dach panoramiczny.
  11. filipo12 odpowiedział(a) na kichu1987 temat w X3 (G01, F97)
    Dla porównania w moim M40d, pod koniec stycznia również zrobiłem trasę do Włoch przez Niemcy (Monachium), Austrię, łącznie ok 3200 km. Prędkości ok 150km/h, praktycznie cały czas lewym pasem. Spalanie średnie 7,8 Przy czym gdy robiłem tą samą trasę wcześniej w połowie grudnia, w tamtą stronę cały czas padał śnieg więc prędkość jazdy była bardzo ograniczona, to spalanie na trasie Olsztyn Włochy wyszło 6,7. Ale i tak wolałbym benzyniaka.
  12. filipo12 odpowiedział(a) na badtorro temat w X3 (G01, F97)
    Kup oryginalne tylko nie w serwisie a w sklepie www, ja tak zrobiłem. ATE też są bardzo dobre, kupowałem je wcześniej do Audi. Boscha nie polecam
  13. W moim M40d na zimę mam 20" - 245/45R20 przód i tył. Przelatane już dwie zimy, uważam że są idealne, ich prowadzenie porównywalne z letnimi.
  14. Mam u siebie sportowe (nie M), nie jestem z nich zadowolony są niedopracowane jak na takie drogie auto. Przy wielogodzinnej jeździe stają się niewygodne (mam 80 kg). Zwykła sportowe w aktualnej wersji X5 są o niebo wygodniejsze
  15. filipo12 odpowiedział(a) na siodema temat w X3 (G01, F97)
    Nie tylko Pirelli i Michelin, ja mam fabrycznie 20' bridgestone z runflat i polecam, bardzo dobre prowadzenie i przyczepność. Ze zużywaniem na razie jest bardzo dobrze. W poprzednich latach zjechałem ok.3 kpl Michelin. Jeżeli chodzi o trwałość to nie polecam, bardzo szybko się zużywają. Nie wytrzymywały 2 sezonów a robiłem ok. 35 rocznie. Jednak przyczepność i wyciszenie bardzo dobre ale tylko w początkowej fazie ich użytkowania. Bardzo szybko się ząbkowały (kupowałem Piloty), sam nie wiem dlaczego ciągle je kupowałem chyba z sentymentu do marki.
  16. Polecam Pirelli Scorpion Winter bez runflat. Osobiście takie mam już drugą zimę w swojej x3. Raz miałam je w A6 quattro lecz w audi były zbyt głośne to po sezonie wymieniłem je na MichelinPilot Alpin, były cichsze. Może obecne Pirelli są są już innej generacji i cichsze albo ta x3 jest bardziej wyciszona niż A6 bo jest bardzo cicho. Ponadto wg mnie Pirelli prowadzą się rewelacyjnie i mają najlepszą przyczepność z całej tej czwórki. Porównuje do tych które używałem w audi czyli Michelin Alpin, Pilot Alpin czy Dunlop (modelu nie pamiętam).
  17. filipo12 odpowiedział(a) na kichu1987 temat w X3 (G01, F97)
    W moim M40d 340 KM po przejechaniu ponad 25 tys km, spalanie wygląda tak: Ogólna średnia w okolicy 7-8 przy zróżnicowanej jeździe, jestem raczej tym wyprzedzającym, jeżdżąc drogami powiatowymi czy wojewódzkimi zgodnie z przepisami spalania mocno spada do ok 6- 6,5, autostrada jadąc przeważnie lewym pasem 140-180 spalanie ok 8-8,5. Jednak X3 z tym silnikiem jest stworzone do innych celów niż jazda autostradowa z maksymalnymi prędkościami. Podczas zabawy krętymi ulicami/drogami spalania nie mierzyłem :) W te lato zrobiłem trasę 5 tys km z przyczepą kempingową DMC1600 do Włoch i z powrotem, jazda autostradowa 95-100 km/h, średnie spalanie wyszło ok 9,5. Ogólnie auto bardzo oszczędne.
  18. filipo12 odpowiedział(a) na słonik40 temat w X5 (G05)
    W moim x3 m40d (340 KM) na niemal identycznej trasie plus cała Warszawa, niemal ciągle lewy pas, ok. 7,8. Moim zdaniem silnik 40d jest rewelacyjny, w x5 na pewno będzie już inaczej przez większe gabaryty. Niemniej gdyby było mnie stać i nie liczył się ze spalaniem (dużo jeżdżę) wziąłbym o podobnej mocy benzynę :)
  19. Ja niedawno przesiadłem się właśnie z audi a6 c7 na standardowym zawieszeniu i powiem że przy wietrze nie dało się bezpiecznie jechać powyżej 160. W ostatnim roku użytkowania wymieniłem całe zawieszenie i nic, trochę pomogło jak założyłem michelin pilot. Modele na twardszym zawieszeniu te s-line prowadziły się o wiele lepiej więc pewnie podobnie jest i w bmw. U mnie w x3 przy wyższych prędkościach na ustawieniu zawiesz. na sport prowadzi się pewniej jak w a6 i odnoszę wrażenie że jest bardziej odporny na wiatr, aż zachęca do szybkiej jazdy, koła 20'. W firmie mam kilka dostawczaków Vw i są bardzo odporne na wiatr, mają sztywne zawieszenie i opony lecz nimi raczej nie przekraczam prędkości przepisowych, można sobie tylko wyobrazić co by było przy 160. Passat wcale nie prowadzi się stabilnie przy wysokich prędkościach, jest to wina jego zawiesz. wielowachaczowego. Jeszcze nie spotkałem na autostradzie passata jadącego przez dłuższy odcinek drogi ze stałą prędkością pow. 160-170 a bmw tak.
  20. Nie wiem czy to tylko mój egzemplarz ale ten oryginalny hak elektryczny w x3 ma jedną wadę. Mianowicie gniazdo elektryczne zamocowane jest za blisko kuli haka o ok 0,5 cm. Kilka dni temu pierwszy raz go użyłem pod bagażnik rowerowy thule, bagażnik nie chciał się do końca zapiąć ponieważ opierał się o plastik tego gniazda i tak go ścisnął ze nie dało się zapiąć wtyczki. Po podpilowaniu ok 3mm metalowej obudowy bagażnika, następnie plastikowej osłonki oraz podcięciu 1/4 ucha wtyczki wszystko pasuje. Przy spinaniu zwykłej przyczepy jest już ok, gniazdo zaczepu jest płytsze i mniej nachodzi na hak.
  21. Passatem nie jeździłem ale moje x3 jest trochę cichsze niż poprzednie a6c7 nawet przy wyższych prędkościach. Tam miałem zwykłe szyby, tu przednie boczne dźwiękoszczelne i koła 20 opony bridgestone.
  22. W sumie... to jest w tym jakiś sens :D
  23. filipo12 odpowiedział(a) na Gregonio temat w X3 (G01, F97)
    Ma m40d
  24. Head-Up jest super sprawą i jest jedną z pierwszych opcji którą zaznaczyłem. Praktycznie nie musisz odrywać wzroku od drogi, wyświetla to co potrzeba, jest bardzo czytelny i bardzo dobrze wykonany. W nocy minimalnie odbija, tak mówi żona, ja tego nie zauważam. Mam Professional, nowe elektroniczne zegary bmw nie są za bardzo czytelne zwłaszcza wskaźnik prędkości i obrotomierz, pozostałe parametry jak najbardziej ok. Jadąc szybciej czy w ruchu miejskim zerkam tylko na headup jest bezpieczniej :D
  25. filipo12 odpowiedział(a) na siodema temat w X3 (G01, F97)
    Ja u siebie w x3 mam ogrzewanie postojowe, w poprzednich audi też miałem. Korzystam bardzo często, zarówno tam jak i tu ustawia się godzinę odjazdu a komputer sam decyduje kiedy ma włączyć webasto aby było dobrze, (może przelicza temp. zewnętrzną) i dobija do temperatury ustawionej na klimatyzacji. Jednak dla mnie z ust. na stałe komp. w aucie jest ca ciepło a i też czasami chcę trochę dłużej pospać :) więc włączam ją aplikacją na 15 min przed wyjściem z domu i jest ok. A i akumulator będzie zdrowszy. Jak pamiętam w jeszcze wcześniejszych autach, ustawiało się czas włączenia.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.