Treść opublikowana przez Paszczaku
-
Nowy Zakup - E87 120d 177km LCI Pare Pytań
1 , Wywalenie nic nie uszkodzi . Tylko ktoś kumaty to musi zrobić 2. Reset robi się bez kompa . Bez niego nie dowiesz się który czujnik . Są dwa lewy przód i prawy tył . 3. Stuk z tyłu to : wał , dyfer , półosie ,ultra luzy w zawieszeniu . Przyczyna jedna lub wszystkie na raz .
-
E46 N46B20 kopci na biało świeżo po kapitalnym remoncie
To na zimnym czy ciepłym silniku kręcone ? Dla mnie to para wodna której jest dużo więcej przy LPG .
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
Dmuchałeś w tą metalową co idzie do filtra ?
-
[E87] Static 118d | MTS Gold | BBS Motorsport
Blee te wkręty ...
-
2.0D M47N2 - odma nowego typu
Ja mam Febi , czasami wał się w 2 stronę kręci :D
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
Odczyt wskazuje na .... 8 Barów . To ten czujnik i rurki by rozniosło . Można odpiąć rurkę i sprawdzić co pokaże .
-
progi E87 - jak wyjac te wkladki widoczne po otwarciu drzwi
tak ja . bo te alu m-pakiety z tyłu to w każdy prawie zjedzone do 0 . mocny nóż monterski albo dwa i płaski śrubokręt . wpychasz 2 noże od góry między nakładkę a próg na tym długim boku i obracając nimi wypychasz trochę . potem to już śrubokrętem łatwo . ale jak masz zdjęty próg to od spodu powinny być widoczne zaczepy . to bijąc w nie młotkiem przez tępy śrubokręt masz mniejsze szanse że uszkodzisz to co widoczne . Tu masz zdjęcie poglądowe https://allegro.pl/oferta/listwy-nakladki-progowe-m-pakiet-bmw-e87-7898834038
-
PROBLEM Z LUSTERKAMI ZEWNTRZNYMI FOTOCHRMATYCZNYMI
Albo to zostawić i będą słabiej grzały :)
-
Bicie hamulców
Jak auto stoi to jest wszystko że tak powiem naciągnięte . Trudno tak wyłapać luzy .Dopiero jak coś już mocniej lata to się objawi . Podjedź na okręgową stację tam są bardzo "dociekliwi" :) Tylko mogą nie wypuścić na drogę :D . Jak mi to gość co 40 lat robi geometrię powiedział : dla pewności to trzeba by to wszystko zdemontować i na stole sprawdzić . Z tyłu to może być wesoło jak luźne będą te 4 wielkie co trzymają sanki z dyfrem :)
-
Bicie hamulców
Dzisiaj dość wieje więc trochę może rzucać . Może to być też kombo tuleje-amortyzatory . Dobrze że z tyłu są zdrowe , albo nie sprawdzał . Bo tam to jest karton tulei różnych :D
-
Bicie hamulców
Tak .
-
[F20] 118d 2011 Zapach diesla
W kabinie nie powinien być wyczuwalny . Nieszczelność na kolektorze wydechowym i przyległościach . jedyny przypadek że jakiś dziwny zapach poczułem z nawiewu to jak stanąłem na światłach na 2 minuty a akurat regeneracja była . w innym przypadku to ... stare tdi przede mną
-
Bicie hamulców
Tuleje są w sankach . Przy zwrotnicy/kole to są dwa sworznie . Tutaj rycina poglądowa https://www.bmwstore.pl/pl/katalog/diagram/31_0693-wsp-przedn-osi-wah-poprzkrzyzulec/vPV21388 Części : https://allegro.pl/oferta/tuleja-wahacza-lemforder-bmw-1-e81-9774555536 https://allegro.pl/oferta/tuleja-wahacza-lemforder-36203-01-9895761691
-
Bicie hamulców
Generalnie nie ma w katalogu rozróżnienia w temacie tulei co do zawiasu M . Może do 1M jest inaczej . Przednie tuleje gumowo-olejowe to Lemforder na allegro 142 zeta za parę . to tak spoko myślę . tyle to można też takie dać . Jak auto będzie u mechanika to niech zmierzy piasty i bicie tarcz . Febi , swag , trw nie ma ofert z tymi przednimi tulejami . Oryginał około 280 zł sztuka to raczej odpada .
-
BMW E91 330d 2011 245 km - po dodaniu gazu wyje jak odkurza
Jeszcze opcjonalnie rozerwało intercooler . Tak czy inaczej trzeba to szybko naprawić . W volvo v40 1,9 dci taki szum robiła mała dziura w wężu . I trochę czarnego za mną latało .
-
E90 2.0d 163km terkot po rozgrzaniu
a , sorry myślenie mi nie działa :(
-
Bicie hamulców
Możesz atakować tuleje . Może amory niedawno puściły po mrozach .
-
BMW E91 330d 2011 245 km - po dodaniu gazu wyje jak odkurza
Dziura w rurze między turbo-intercooler lub intercooler kolektor . albo obie .zrób to szybko bo zatkasz dpf .
-
PROBLEM Z LUSTERKAMI ZEWNTRZNYMI FOTOCHRMATYCZNYMI
Samych luster brak , szukałem . Nawet te niebieskie asferyczne jak do siebie szukałem bo moje się rozlały to trochę zajęło bo ich też mało jest . 500 to dużo . W aso 1600 Sorry w e90 nie szukałem : https://allegro.pl/oferta/bmw-e90-e91-wklady-10114633499 jak za parę to już spoko https://allegro.pl/oferta/bmw-3-i-1-e90-91-e81-82-87-88-wklady-lusterka-foto-10214468043 https://allegro.pl/oferta/bmw-1-e81-3-e90-fotochrom-lusterko-wklad-10135926352 Potem posprzątajcie bo bałąganu narobiłem :)
-
Bicie hamulców
Jak auto będzie stało u tokarza to może dokonać pomiarów przy okazji . Na krzywej piaście kolega w fordzie zajechał parę kompletów tarcz . Marka w sumie każda . Zawsze prawa przód . Kupiliśmy od znajomego "rzeźnika" całą zwrotnicę z piastą sprawną prostą . Była pomierzona . Problem zniknął . Wcześniej średnio 5 tyś km i koniec tarcz . Zrobisz jak uważasz .
-
3 próby zapalenia xenona
Z tego co wiem to moduły SMC ( sterownik poziomu i skrętu się koduje ) . Niewykluczone że FRM oberwał . U mnie brak skrętu i poziomu to uwalony FRM był . zresztą widać po płytce elektroniki .
-
E90 2.0d 163km terkot po rozgrzaniu
naciśnij sprzęgło ....
-
2.0D M47N2 - odma nowego typu
Brać ze Swag-a i montować .
-
Wyciąganie nadkola prawy przód.
Tylko za kołem masz zbiornik z pompkami i kierunkowskaz . Reszta leci górą koło kielicha . Także tam nie ma co grzebać . Jutro może obejrzę jak dokładnie bo poza zasięgiem auta jestem . Żarówkę sprawdzałeś ?
-
BMW E81 120d 2007 N47D20A auto nie odpala i nie kręci
Niedokręcony plus na rozruszniku , nadal rozrusznik . Przerwa w plusowym kablu na drodze akumulator wypust plusa pod maską .