Skocz do zawartości

patryk8528

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez patryk8528

  1. Skoro wtyczka na filtrze pływa w ropie to albo cieknie któryś wężyk albo puścił wspomniany już o-ring na czujniku ciśnienia. Najpierw wypadałoby zlikwidować wycieki i najlepiej przy okazji wymienić filtr paliwa. PS. Czy tylko ja na trzecim zdjeciu widzę kaczkę albinosa z niebieską wysypką? :mrgreen:
  2. patryk8528 odpowiedział(a) na patryk8528 temat w E39
    @Fuser, wszystko możliwe. Jak wrócę z trasy to podjadę do znajomego mechanika i napełnimy układ pod ciśnieniem, wtedy nie będzie możliwości żeby gdzieś było powietrze. Przy okazji potraktuję chłodnicę klimy karcherem. Szczerze powiedziawszy to nie mam więcej pomysłów co może być nie tak, bo w sumie cały układ chłodzenia jest nowy. Rozmawiałem też z dwoma mechanikami zajmującymi się skrzyniami automatycznymi i obaj twierdzą, że skrzynia nie jest temu winna, chociaż mimo to profilaktycznie zrobię jej dynamiczną wymianę oleju.
  3. @Fuser, mój błąd :oops:
  4. Puszka, którą zaznaczyłeś to właśnie filtr paliwa ;) skoro jest tam mokro to pewnie puścił o-ring grzałki filtra (element na samej górze filtra z wtyczką przykręcany na śrubę torx) i najprawdopodobniej to jest przyczyną Twojego problemu. @Fuser, napisał że ma 4,22 ale potem spada do 1, a może być tak że regulator ciśnienia nie poda paliwa na listwę nie mając cisnienia z pompy progowej
  5. patryk8528 odpowiedział(a) na davidson temat w E39
    W 3.0d wentylator zaczyna pracować z pełną mocą przy 105 stopniach
  6. Na dzień dobry zdejmij wężyk zasilający z filtra paliwa i sprawdź czy po włączeniu zapłonu leci paliwo - jeśli nie to masz problem z pompą progową
  7. patryk8528 odpowiedział(a) na patryk8528 temat w E39
    @Fuser, u mnie to jest jakieś 3 - 4 km z jednym postojem na światłach
  8. patryk8528 odpowiedział(a) na patryk8528 temat w E39
    @danielxc717, gdy test 7 pokazuje 90 stopni to mam gorące oba węże chłodnicy i całą chłodnicę. Chłodnica jest nowa, więc ma opcji żeby była zakamieniona
  9. patryk8528 odpowiedział(a) na patryk8528 temat w E39
    @adamsaba, nie sądzę. Po wrzuceniu D na postoju obroty wg kompa spadają o jakieś 50-70 obrotów i strumień powrotny w zbiorniczku jest niemal identyczny jak na P czy N. Wczoraj zauważyłem, że zgaszeniu gorącego silnika przy korku od płynu chłodzącego słychać syczące powietrze (jednak płyn nie schodzi ani korkiem ani zaworkiem bezpieczeństwa). Tak ma być czy może korek do wymiany?
  10. patryk8528 odpowiedział(a) na patryk8528 temat w E39
    Przez weekend sprawdziłem koło pasowe, jak sugerował Kolega madseason i wyczyściłem EGR (w myśl teorii, że zablokowany w pozycji zamkniętej EGR blokuje przepływ spalin przez chłodnicę spalin, co nadmiernie ogrzewa płyn chłodzący). Niestety oba tropy okazały się błędne
  11. patryk8528 odpowiedział(a) na davidson temat w E39
    Jeśli na goracym silniku zatrzymujesz wisko ręką, to jest ono do wymiany, ale w obecnych temperaturach przy sprawnym termostacie nie ma raczej opcji żebyś ugotował płyn przez 10km. Dotykałeś węży chłodnicy po zagrzaniu silnika? Odkręć też korek na zbiorniczku na pracującym silniku i zobacz czy leci strumień powrotny - jeśli nie to pompa do wymiany
  12. Z tego co się orientuję, żeby dostać się do manetki trzeba zdjąć kierownicę i rozmontować ten plastik za kierownicą (jest na zatrzaskach). Może też być tak jak pisze Burza1234, że przekaźnik się nie rozłącza.
  13. patryk8528 odpowiedział(a) na davidson temat w E39
    Odpal test nr 7 w liczniku, uruchom silnik i na postoju zagrzej go do 90 stopni. Potem sprawdź temperaturę węży od chłodnicy (przy 90 stopniach oba powinny być gorące). Jeśli dolny wąż będzie zimny to nie otwiera Ci się termostat. Oprócz tego w okolicach 105 stopni powinien włączyć się wentylator klimy (tak przynajmniej jest w 3.0d, u Ciebie może być przy trochę innej temoeraturze).
  14. Daj potem znać co z tego wyszło ;)
  15. Jedyne co mi tak na szybko przychodzi do głowy to albo przetarta wiązka przy łączeniu klapy z nadwoziem albo wyrobione styki w manetce. Nie wiem czy INPĄ da się sprawdzić położenie włącznika tylnej wycieraczki, jeśli tak to od tego bym zaczął. Jeśli komputer pokaże prawidłowe położenie manetki to obejrzyj dokładnie wiązkę klapy. A inne rzeczy w klapie działają normalnie - w sensie światła, ogrzewanie szyby itp?
  16. Gdyby był uwalony czujnik to silnik w ogóle by nie odpalał (sterownik nie widzi wówczas obrotów wału). Wg mnie gdzieś masz nieszczelność w dolocie
  17. Podaj 7 ostatnich znaków VINu, może coś będzie widać na schemacie jak to ma być
  18. Jak wyglądały stare świece? Skoro przełożenie cewek nic nie daje to trzeba poszukać innej przyczyny wypadania zapłonów. Co pokazuje komputer odnośnie temperatury powietrza zasysanego, temperatury płynu chłodzącego i czy rzeczywiste odczyty przepływomierza pokrywają się z wartością obliczoną przez sterownik?
  19. patryk8528 odpowiedział(a) na patryk8528 temat w E39
    @Fuser, to by nawet miało sens. Gęsty olej to większy opór na pompie w konwerterze. Tylko czy wówczas skrzynia nie powinna szarpać albo przeciągać biegi? @sash997, chodzi o zawory od ogrzewania przy lewym nadkolu? Jeśli tak to, one również są wymienione na nowe, bo zacinał się zawór prawej nagrzewnicy. Tylko zgodnie z tym, co napisał adamsaba żadnej pompy tam nie widziałem. Chyba że chodzi o jeszcze inne zawory
  20. Skoro turbo masz sterowane elektronicznie, to układ podciśnieniowy nie ma z nim nic wspólnego
  21. Trzymałbym się raczej wersji, że coś jest nie tak z podciśnieniami skoro padło Ci to zaraz po wymianie wężyków. Nie ma tam gdzieś na przewodzie zaworka zwrotnego? Może on gdzieś przepuszcza
  22. patryk8528 odpowiedział(a) na patryk8528 temat w E39
    No to ja już nie wiem. W weekend obadam to koło pasowe, ale wydaje mi się że gdyby coś z nim było nie tak to powinno hałasować
  23. patryk8528 odpowiedział(a) na patryk8528 temat w E39
    A widzisz, to może wspomaga ona również chłodzenie pracującego silnika w ekstremalnych sytuacjach. W weekend będę zakładał zimówki to przy okazji zerknę do tej pompy
  24. Nastawnik doładowania 93% na wolnych obrotach?! A co pokazuje jak przegazujesz?
  25. patryk8528 odpowiedział(a) na patryk8528 temat w E39
    Tak mi się teraz przypomniało, że komp wywala mi błąd dodatkowej pompy wody (rozumiem, że to ta od webasto?). Możliwe że ona jest przyczyną problemu?

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.