Skocz do zawartości

sebxx4

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez sebxx4

  1. Nie wiem, rzuć na to okiem:
  2. Zajrzałem do raportu, który dostałem od mechanika. Z tego co widzę; "usterek nie zarejestrowano". W ogóle, dziwna sprawa. Wszędzie mam wpisane, że kod silnika to 320Ci, a na raporcie, że 323i :/ Sterownik to Siemens MS42, jeśli ma to jakieś znaczenie.
  3. O jakie błędy chodzi? Mechanik mówił, że podłączył pod komputer i zrobił mi jakieś wydruki, żadnych błędów tam nie ma.
  4. Bardziej chodziło mi o to czy jestem w stanie zrobić to samodzielnie w domu czy potrzebny jest sprzęt serwisowy? Generalnie jestem elektronikiem i pewne rzeczy byłbym w stanie zrobić. Jest możliwość, że po wymianie oleju silnik pracuje jakoś głośniej? Może mi się wydaje, ale tak mi się wydaje :E I czy to jakiś negatywny objaw? Do tego stojąc na postoju czuć, że delikatnie szarpie autem na boki. Ktoś kiedyś powiedział mi, że to może być wina świec i faktycznie były one dość mocno wypalone, natomiast ich wymiana nic nie zmieniła.
  5. Jak to wygląda z tym kodowaniem modułu?
  6. Chyba mam problem. Zauważyłem, że w ogóle nie ma założonej pompki od spryskiwacza ksenonów :E Wisi tylko kabel przypięty trytytką. Ciekawe czy są w ogóle te dysze spryskujące czy tylko zaślepki :D Nie wiem na jakiej zasadzie to jest zrobione, ale bez pompki się wysuną czy nie? A czy po zmianie modułu komfortu nie będe musiał czasem zakodować kluczyka? Bo czytałem, że tak to wygląda
  7. Dobra, ksenony przyszły, zmieniłem, działają. Mam takie pytanko, jak włączyć spryskiwacze ksenonów? :E Bo zauważyłem, że mam pod lampami takie jakby "zaślepki", ale za cholere nie wiem jak to włączyć. Może one w ogóle nie działają? Druga sprawa jest tego typu, że szwankuje mi coś pamięć foteli. Tzn, niekiedy po kliknięciu jednej z 4 opcji fotel ustawi się tak jak był "zapamiętany", niekiedy nie, a praktycznie zawsze przy takim ustawianiu wywróci mi lusterka do samej góry i musze je ręcznie poprawiać :/ Czytałem gdzieś, że problem może być w module komfortu, ale wolę spytać.
  8. Kurde, mogłem poszukać 8000k :D Chociaż nie wiem jak z legalnością takich ksenonów; słyszałem że 5000k to maksimum. Tak czy inaczej, kupiłem już te z linku powyżej. Bardziej chodziło mi o napięcie i moc, tzn czy te 35W/85V będą dobre?
  9. Znalazłem takie ksenony: https://allegro.pl/osram-d2s-xenon-cool-blue-intense-6000k-duo-2-szt-i7274366152.html D2S, 6000k więc lekko niebieskawe światło. Co sądzicie?
  10. Okej, poszukam takiej maty antypoślizgowej. Co z tymi ksenonami? 85V/35W?
  11. Ponoć, że rozbierał hamulce i je czyścił, więc pewnie tak. Zauważyłem, że po zamianie ksenonów miejscami teraz miga/wyłącza się ten drugi, więc chyba się po prostu kończy. Te ksenony są na 85V? Przy okazji, mam takie pytanie z troche innej beczki - bo kupiłem sobie takiego pieska z kiwającą głową (wiecie, te takie co jeżdżą z tyłu na półce albo z przodu) i za cholere nie moge go przykleić z przodu bo ten plastik czy cokolwiek to jest, jest na tyle śliski że ani taśma dwustronna ani nawet klej na gorąco się do tego nie łapie :/ Nie chce tego kleić kropelką bo to będzie one-way-ticket :/ Macie jakiś pomysł czym moge to przykleić nieinwazyjnie?
  12. Z tego co widze i co mówi mechanik to są w dobrym stanie. A nie ma jakiejś pasty/sprayu którym mógłbym doraźnie spryskać tarcze/klocki żeby nie piszczały?
  13. Ten silnik już taki nowy nie jest :P W końcu 2002 rocznik. Chyba, że mówimy o jeszcze starszych konstrukcjach. Sam nie wiem co z tymi hamulcami jest nie tak. Generalnie chyba jest tak, że zaczyna to piszczeć dopiero po tym jak na jakiś światłach albo rondzie przytrzymam dłuższy czas hamulec. Co można zrobić z tym nieodbijającym tłoczkiem? Poza wymianą oczywiście :E
  14. Wydech? Na środku auta? :E Chyba, że chodzi Ci o całą tą rure. Co do jego opinii nt oleju to sam nie wiem, natomiast to już któraś osoba z kolei, która doradzała mi 10w zamist 5w. Możesz troche rozwinąć ten temat? Generalnie nie mam pojęcia jakie klocki mam założone obecnie, z takimi już auto kupiłem. Sadzisz, że problem jest jedynie w materiale (?), z którego są wykonane? Z tym piszczeniem to taka dziwna sprawa ogólnie. Kiedy auto postoi nieużywane, np przez noc i rano nim pojadę to początkowo nie słychać tego piszczenia. Ono się pojawia dopiero po którymś przyhamowaniu i potem już piszczy nawet jak auto się swobodnie toczy. Btw, jakie klocki proponujesz?
  15. Więc tak, odebrałem auto od mechanika. Wisko zmienione, olej z filtrem też (o dziwo on również stwierdził, że sam wlałby 10w40 bo 5w może wypłukać jakieś nagary, cokolwiek to znaczy). Wyczyścił też styki w ksenonach i zamienił miejscami żarniki - póki co działają normalnie. Do tego wymiana świec i kilku innych pierdół. Patrzył na zawieszenie, mówi, że prawie jak nowe, mocowanie tylnego mostu w stanie nienaruszonym, a tego się bałem w sumie najbardziej. Generalnie jest taki problem, który był również wcześniej, mianowicie któryś hamulec piszczy w końcowych fazach hamowania i/lub przy wolnej jeździe. Nie bije kierownicą przy hamowaniu, więc obstawiam, że to nie powyginane tarcze. Ponoć rozebrał i przeczyścił hamulce, ale widze, że w zasadzie nic to nie działo. Klocki z tyłu prawie nowe, z przodu jeszcze powinny z 10 tysięcy przejechać. Jakieś pomysły co może być przyczyną? Dodatkowo, wracając na chwilę do skrzyni - czy to normalne, że ona się tak nagrzewa? Kiedy po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów zaglądam pod samochód to widać aż falujące z gorąca powietrze. Przystawiając ręke do progu można wyraźnie wyczuć gorące powietrze uciekające bokami samochodu.
  16. Tak właśnie myślałem nad Mann'em, aczkolwiek po wpisaniu vinu na tej stronie z częściami do bmw pokazują się różni producenci i każdy ma inne wymiary tego filtra. One wszystkie będą pasować czy jak to jest?
  17. Pytanie odnośnie filtra oleju w silniku - jakiego producenta polecacie i jakie wymiary powinien mieć ten filtr? Bo na tej stronie z częściami widziałem różne.
  18. No rozumiem. Aczkolwiek zastanawia mnie, że w ASO nie robią adaptacji skoro jest niezbędna?
  19. A jeśli zostanie tylko wymieniony olej z filtrem? W sensie, bez adaptacji. Powinna chyba działać jak dotychczas?
  20. O to mi właśnie chodziło czy jest dostęp do niej i filtra od spodu samochodu czy trzeba całą skrzynie wyciągać z auta, bo taką wersje też słyszałem. Co do tej adaptacji - o co z tym właściwie chodzi? I czy nie może to zostać tak jak jest? Dodam tylko, że nie będe serwisował samochodu w ASO czy innym serwisie BMW, więc nie wiem czy będą tam mieć takie bajery. Sam olej + filtr to jakieś 300-400zł (zależnie skąd sprowadzane).
  21. Okej, jak będe miał chwile to spróbuje i zobacze co i jak. Mam dwa pytania odnośnie wymiany oleju/filtra w tym automacie - czy wymaga to wymontowania całej skrzyni z auta i jaki jest przybliżony koszt takiej wymiany? (chodzi o samą robocizne bo olej i filtr mam)
  22. W sensie, chodzi o sam palnik?
  23. Kurde, a ja głupi myślałem żeby go wymienić :D Kolejna sprawa - mam światła ksenonowe i jeden z ksenonów lubi sobie co jakiś czas przestać świecić. Po całkowitym wyłączeniu i ponownym włączeniu świateł świeci znowu normalnie przez jakiś czas aż znowu się wyłączy. Obstawiam przetwornice, ale spotkaliście się z czymś takim?
  24. Coś w tym jest :D Da się z tym pstykaniem coś zrobić?
  25. Jeszcze jedno pytanie; zauważyłem że kiedy już zaparkuje i zgasze auto to z pod spodu dobiegają jakieś dziwne trzaski, coś jakby wyraźnie słyszalne w nieregularnych odstępach czasu pstykanie (?), troche to brzmi jakby coś pękało i po pewnym czasie przestaje. Nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że są dwa źródła tych odgłosów; jeden jakby po środku długości samochodu, a drugi bardziej z tyłu. To katalizator się tak normalnie chłodzi czy coś z tą skrzynią? Może jestem troche przewrażliwiony, ale w żadnym innym aucie jakim jeździłem czegoś takiego nie zaobserwowałem.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.