Treść opublikowana przez sebxx4
-
[M54B22] Dławienie (?) podczas odpalania
Szczerze mówiąc, nie sprawdzałem błędów, ale check nie świeci. Ten problem występował również zanim dałem auto na wymiane rozrządu, więc to raczej nie to. Zauważyłem, że zaraz po odpaleniu przez jakiś czas czuć benzyną.
-
[M54B22] Dławienie (?) podczas odpalania
Witajcie. Zauważyłem, że czasem mój silnik ma jakoś gorzej aby odpalić. Dzieje się to na zimnym czy nawet lekko nagrzanym silniku i objawia się tak, że muszę odrobinę dłużej przytrzymać rozruch (około 2-3 sekundy), a podczas samego odpalania odgłos jest taki jakby się dławił? Ciężko to opisać. Generalnie zawsze odpala za pierwszym razem, a kiedy silnik jest całkiem nagrzany to ten problem nie występuje. Na zimnym też nie zawsze, ale najczęściej. Dodam tylko, że niedawno robiłem rozrząd (łańcuchy wymienione, uszczelki vanosów, etc). Problem nie znikł. Co może być przyczyną?
-
[e46 Coupe] Reflektory przedlift/polift
Nie muszą być oryginalne, z resztą nie stać mnie na takie :D Ponad 4k / lampa. Depo z tego co wiem miały ringi ccfl. Nie chcę sam dokładać aby nie tracić homologacji.
-
[e46 Coupe] Reflektory przedlift/polift
No kurde faktycznie. Wie ktoś gdzie mogę kupić reflektory przedliftowe z xenonami i ringami? Na allegro są, ale właśnie do poliftów.
-
[e46 Coupe] Reflektory przedlift/polift
Witam, Mam okazję kupić reflektory ksenonowe z fabrycznymi ringami do e46 coupe po lifcie. Czy dam rade założyć je do przedliftowego?
-
[320Ci] Falowanie obrotów na postoju, check engine/EML/DSC
Miałem dziś dziwną sytuację. Samochód stał nieużywany dobe. Odpalił ciężej niż zwykle (kręciłem nim dobre 2 sekundy), a zaraz po odpaleniu słychać było dziwne stukanie; stuknęło może 4-5 razy i przestało. Pamiętam, że kiedyś jakiś mechanik powiedział mi, że to napinacz łańcucha rozrządu daje takie objawy zaraz po odpaleniu, zanim go dopchnie.
-
[320Ci] Falowanie obrotów na postoju, check engine/EML/DSC
Mechanik sie ponoć przejechał i mówił, że było okej (nie wiem czy z podpiętym komputerem). Zapłon auta wrócił do normy, pewnie akumulator był troche rozładowany po tym mierzeniu ciśnienia na tłokach bo jednak 6 razy pod rząd musieli zakręcić troche dłużej. Natomiast dziś się przejechałem troche bardziej i zauważyłem kolejną niepokojącą rzecz. Otóż kiedy rozpędzę auto do tych 80-100km/h, przy gazie wciśniętym może do 2/3 mam obroty około 3 tysięcy i kiedy puszczę gaz całkowicie obroty nie spadają tylko trzymają wartość do której były rozkręcone. Dopiero hamowanie sprawia, że spadają. Taka sytuacja nie występuje przy niższych prędkościach oraz na postoju. Nie wiem czy to ja jestem jakiś przewrażliwiony na punkcie tego auta, ale wydaje mi się, że wcześniej tak nie było, tylko po puszczeniu gazu obroty spadały np z 3 tysięcy do 2 tysięcy. W drugą stronę też jest problem - kiedy auto mam rozpędzone i wcisnę ponownie gaz to muszę go wcisnąć mniej-więcej do tego samego poziomu aby obroty w ogóle się zwiększyły. Przypominam jeszcze, mam automat.
-
[320Ci] Falowanie obrotów na postoju, check engine/EML/DSC
Ponoć 1050zł około. Ale zastanawiaja mnie to zachowanie auta.
-
[320Ci] Falowanie obrotów na postoju, check engine/EML/DSC
Ponoć adaptację robili bo mówił, że w końcu przeszła, część nowa. Co z tym ciśnieniem na tłokach?
-
[320Ci] Falowanie obrotów na postoju, check engine/EML/DSC
Dobra, odebrałem auto. Wymienili przepustnice na jakąś produkcji VDO (swoją drogą, dobra firma?) No i tak; auto jeździ, póki co. Jak odjeżdżałem, zauważyłem natomiast: - coś dłużej niż zwykle musiałem przytrzymać zapłon żeby silnik załapał (jakieś 0,5-1s dłużej). Niby nic takiego, ale dziwnie jakoś. Wcześniej palił "od kopa" - na biegu jałowym (w sensie, na P), kiedy dam mu trochę gazu np 1,5tys obrotów i nagle puszcze, obroty spadają najpierw do 1tys, zatrzymują się tam na chwile i dopiero po jakiejś sekundzie spadają do jałowych (~600). - wskazówka spalania podczas toczenia się po mieście (~20km/h) wskazuje mi spalanie na poziomie 12 litrów. Czy to aby normalne? Zmierzyli mi też ciśnienie na tłokach; dla pierwszych 5-u cylindrów wynosi ono około 15 barów, dla ostatniego wynosi 14 barów. Z tego co mechanik powiedział wynika, że silnik jest w bardzo dobrej kondycji bo takie poprawne minimum to 11 barów, ale jakoś nigdzie nie mogę znaleźć informacji na temat fabrycznego ciśnienia jakie powinno tam panować. Przypominam, silnik to M54B22.
-
[320Ci] Falowanie obrotów na postoju, check engine/EML/DSC
Dobra, dotoczyłem się jakoś do mechanika, ponoć że padła elektronika przepustnicy. Zastanawia mnie jedna rzecz: dostałem od nich jakiś raport z diagnostyki komputerowej i wygląda to tak jakby pół mojego auta nie działało :shock: Poniżej skany: To u nich jest coś nie tak czy ja mam tak zdezelowany samochód? Przykładowo, światła wszystkie mam sprawne, a tu widzę same błędy. Tak samo z podgrzewaniem prawego fotela; niby działa, a tu pokazuje, że przerwa.
-
[320Ci] Falowanie obrotów na postoju, check engine/EML/DSC
O co chodzi z tą wiązką lub przerwami w DME? Swoją drogą, czy takie objawy może powodować instalacja gazowa? (była niedawno zakładana)
-
[320Ci] Falowanie obrotów na postoju, check engine/EML/DSC
No więc tak. Byłem u mechanika, błąd ponoć wyrzucał przepływomierz, sondy lambda i coś jeszcze o ile się nie myle. Okazało się, że wtyczka przepływomierza była niepodłączona (niedawno zakładałem gaz, więc pewnie któryś z gazowników zapomniał ją podłączyć). Skasowali mnie 200zł za diagnostyke komputerową i podłączenie kabla, nieważne. Dziś odpaliłem normalnie samochód, przejechałem może kilometr, zgasiłem i poszedłem - auto stało z 15 minut. Po ponownym odpaleniu problem powrócił: EML, check engine i DSC. Tym razem wielokrotne odpalenie silnika nie pomogło, obroty cały czas trzymały się powyżej 1000/min, a przy próbie dodania powyżej 1,5tys obrotów silnik zaczynał się dusić, a same obroty spadały poniżej 500. Jakoś udało mi się dojechać do domu wlekąc się niecałe 20km/h bez dodawania gazu. Zauważyłem też, że kiedy samochód toczył się po prostej drodze z prędkością mniejszą niż 10km/h wskaźnik spalania pokazywał zero, natomiast kiedy auto trochę się 'rozpędziło' do tych 20km/h, spalanie wzrastało do 18 litrów i utrzymywało się cały czas na takim poziomie. Przypominam, że w ogóle nie dotykałem pedału gazu. Poniżej zamieszczam film, który nagrałem na postoju. https://www.youtube.com/watch?v=YpOELKkP7a4
-
[320Ci] Falowanie obrotów na postoju, check engine/EML/DSC
Pytanie jeszcze jedno: jakie powinno być ciśnienie w cylindrach dla tego silnika?
-
[320Ci] Falowanie obrotów na postoju, check engine/EML/DSC
Okej, tak czy inaczej poczekam na ten kabel i sprawdze co i jak. Choć dziś jak wsiadłem do auta to zauważyłem, że check już się nie zapala, ale nie mam też ustawionego zegarka więc prawdopodobnie ojciec odpinał kleme. Nie wiem czy to ma związek z moim problemem, ale zauważyłem, że na jałowych obtotach słychać takie cykliczne cykanie, brzmiące troche jakby świst powietrza. Po choćby delikatnym przygazowaniu przestaje cykać i dźwięk robi się jednostajny (jendostajnie syczy).
-
[320Ci] Falowanie obrotów na postoju, check engine/EML/DSC
No dobra, ale jeśli pokaże np, że faktyczny przepływ powietrza jest mniejszy niż założony przez komputer to należałoby szukać problemu w układzie dolotowym, prawda? Czyli, na chłopski rozum, przepływomierz albo przepustnica. Zamówiłem ten interfejs, zobaczymy co mi tam pokaże.
-
[320Ci] Falowanie obrotów na postoju, check engine/EML/DSC
Domyślam się. Podpięcie pod komputer pokaże co konkretnie wywołało problem? Zanim się doczekam na termin do mechanika to trochę minie, w międzyczasie mógłbym spróbować samodzielnie coś podziałać. Chyba zainwestuje w ten interfejs diagnostyczny bo ccoś czuję, że jeszcze nie raz mi się przyda :E Znalazłem na allegro jakiś ponoć polski interfejs do BMW za 70zł (nr aukcji: 7787494271). Jak sądzicie, jest to warte inwestycji?
-
[320Ci] Falowanie obrotów na postoju, check engine/EML/DSC
Zastanawia mnie to, że problem po kilkukrotnym odpaleniu silnika ustąpił, tak jakby się coś odetkało?
-
[320Ci] Falowanie obrotów na postoju, check engine/EML/DSC
Witam, 2 dni temu odebrałem samochód od mechanika i pojawił się kolejny problem. Wczoraj zajechałem do pracy i wszystko było wporzątku, dziś rano odpalam i widzę problem; zaraz po odpaleniu silnik prawie zgasł (obroty spadły znacznie poniżej 500) i zaczęły falować. Oświeciła się kontrolka silnika, EML oraz DSC, nie wiedzieć czemu. Zgasiłem silnik w obawie przed ewentualnym uszkodzeniem. Później, nie wiedząc co robić, odpaliłem i zgasiłem jeszcze dwukrotnie, aż w końcu problem ustąpił i została jedynie kontrolka check engine. Dojechałem tak do domu. Generalnie silnik pracuje normalnie (nie dusi się, nie szarpie, etc), ale obawiam się, że problem niedługo znów wystąpi. Co może być przyczyną?
-
320i Falujące obroty w czasie jazdy i dziwne zgrzyty
Faktycznie, po wymianie (regeneracji) konwertera problem ustąpił. Natomiast, to chyba prawda co mawiają o BMW: naprawisz jedno, padnie coś innego. Ale to już oddzielny temat.
-
320i Falujące obroty w czasie jazdy i dziwne zgrzyty
Co konkretnie masz na myśli z tą 'jazdą po tarce'? Jakieś szarpanie?
-
320i Falujące obroty w czasie jazdy i dziwne zgrzyty
Kolejna obserwacja. Pojechałem się przejechać, prosta droga, prędkość raczej poniżej 50 na godzine, obroty w granicach 2k, pedał gazu lekko, jednostajnie wciśnięty. Obroty falowały w granicach 1,8k-1,5k w odstępach 2-3 sekundowych. Zauważyłem, że kiedy wskazówka obrotów zbliża się do dolnej granicy falowania pojawia się ten zgrzyt, po którym od razu wraca do normalnych obrotów, potem znów spada, znów zgrzyt i wraca. I tak w kółko. Przy przyśpieszaniu czy zwalnianiu ani zgrzyt ani falowanie nie występuje.
-
320i Falujące obroty w czasie jazdy i dziwne zgrzyty
Generalnie żadnych. Jedyne do czego mógłbym się przyczepić to to, że kiedy przyśpieszam i puszczę gaz to czuć szarpnięcie, jakby przyhamowanie silnikiem.
-
320i Falujące obroty w czasie jazdy i dziwne zgrzyty
Konwerter, w sensie sprzęgło jak rozumiem? Czy on może również powodować te zgrzyty?
-
320i Falujące obroty w czasie jazdy i dziwne zgrzyty
Witajcie, Pojawiają się kolejne problemy z moim E46 (320Ci, automat). Pierwsza rzecz: niedawno zauważyłem, że w czasie jednostajnej jazdy (bez przyśpieszania, hamowania, zmiany biegu) obroty spadają z około 2,5k do 2,2k, a potem z powrotem wskakują na 2,5k i tak w kółko. Druga sprawa: co jakiś czas słychać taki tępy, jakby wytłumiony zgrzyt. Czasem kiedy to słyszę mam wrażenie, że brzmi to jakby podczas jazdy jakaś ciężka, metalowa część uderzyła o asfalt. Czytałem, że może być problem ze sprzęgłem hydrokinetycznym, ale obawiam się, że na tym może się nie skończyć.