Treść opublikowana przez sebxx4
-
[320Ci] Nie odpala / pompa paliwa?
Nikt, nic?
-
[320Ci] Nie odpala / pompa paliwa?
EDIT: Naczytałem się, że to może być czujnik wałka. Spróbowałem go odpalić na zimnym. Odpalił, trochę lżej niż wczoraj na ciepłym (ale nadal trzeba kręcić dłużej niż zwykle), ale za to zauważyłem, że obroty dziwnie falują. Normalnie kiedy silnik jest zimny to utrzymują się przez jakiś czas koło 1000 obrotów, a tutaj spadają co jakiś czas nawet do 500, tak jakby go coś dusiło.
-
[320Ci] Nie odpala / pompa paliwa?
Panowie, znowu jest problem. Ja już mam dość tego auta... Od jakiegoś czasu zauważyłem, że co jakiś czas to auto miało odrobine ciężej żeby odpalić. Nie były to duże różnice względem tego, do czego przywykłem, czasem trzeba było kręcić sekundę dłużej, czasem 1,5 sekundy. Dziś również to zauważyłem, a potem kiedy chciałem odpalić kolejny raz musiałem już przytrzymać rozrusznik dobre 2-3 sekundy. Aż ostatecznie trzeci raz pod sklepem myślałem, że już nie odpale. Za pierwszym razem nie odpaliło, dopiero za drugim i to też z trudem. Dodam, że kiedy już odpaliłem to silnik pracował normalnie - nie dusił się, nie gasł, ani nic. Tylko z samym odpaleniem był problem. Udało mi się zjechać na parking i postanowiłem zrobić test - przełączyłem z gazu na benzyne i zostawiłem tak na pare minut. Nic się nie stało (w sensie, silnik pracował normalnie). Potem zgasiłem go na pare minut i zdechł, już nie odpalił. Próbowałem 2 razy, nawet nagrałem, przeczuwając, że może już nie wstać: https://www.youtube.com/watch?v=YiW5wwVCcqk Na filmie słabo to słychać (proponuję ubrać słuchawki i dać głośniej) ale pod koniec każdej z prób odpalenia słychać coś takiego jakby silnik próbował odpalić, ale nie mógł. Widać to z resztą też po obrotach. Nie wiem czy to ma znaczenie, ale wymieniałem ostatnio świece. Jakieś pomysły co to może być tym razem?
-
[320Ci] Nie odpala / pompa paliwa?
Okazało się, że pękł wężyk, który idzie do pompy paliwa, a że auto było wtedy na gazie to zauważyłem to dopiero gdy próbowałem je ponownie odpalić.
-
[320Ci] Nie odpala / pompa paliwa?
Dobra, poczytałem jak przełączyć instalacje na tryb awaryjny i spróbowałem. Efekt był taki, że auto zagadało na chwile, tzn odpaliło, ale tak dziwnie, choćby się dusiło i zgasło po jakiejś sekundzie czy dwóch. Nie próbowałem drugi raz, ale zauważyłem, że check engine chyba zgasł jak zawsze. Jakieś sugestie?
-
[320Ci] Nie odpala / pompa paliwa?
Próbowałem sprawdzić błędy tym donglem na bluetooth - pokazuje niby, że brak błędów... Jak mam odpalić na lpg? Nic się nie stanie?
-
[320Ci] Nie odpala / pompa paliwa?
EDIT: Sprawdziłem dokładniej. Po przełączeniu na zapłon słychać przez kilka sekund takie syczenie, a gdy wyciągne bezpiecznik 54, syczenie znika. Więc pompa chyba jest wporządku.
-
[320Ci] Nie odpala / pompa paliwa?
Panowie, dziwna sytuacja: podjechałem normalnie pod sklep, kiedy wróciłem i chciałem odjechać, auto mi nie odpala. Tzn, kręci normalnie, ale nic więcej. Mam wrażenie, że nie słyszę tego dźwięku, który zawsze się pojawiał przez kilka sekund po przekręceniu na zapłon (pompa?), ale być może mi się tylko wydaje. Auto mam w gazie. Jeśli to pompa (lub jej przekaźnik/bezpiecznik) - gdzie tego szukać? Jestem z zawodu elektronikiem więc z częścią pomiarową sobie poradze, tylko nie wiem czego szukać :mrgreen:
-
Kontrolka skrzyni biegów, później ciśnienia.
Sprawdziłem dziś rano olej w silniku. Faktycznie, było go trochę mało, ale 2-3mm powyżej minimum na bagnecie. Tymbardziej dziwne, że ta kontrolka od oleju się zaświeciła.
-
Kontrolka skrzyni biegów, później ciśnienia.
Dziwne. Przez długi czas nic się nie działo, aż nagle występują dwa takie problemy praktycznie jednocześnie?
-
Kontrolka skrzyni biegów, później ciśnienia.
WItajcie. Wczoraj miałem taką sytuację: podczas jazdy zauważyłem, że świeci mi się kontrolka skrzyni biegów (to koło zębate) - mam automat. Zjechałem więc na pobocze i zgasiłem silnik. Po ponownym odpaleniu kontrolna zgasła więc pojechałem dalej. Kiedy dojechałem na miejsce i ponownie zgasiłem auto, tym razem zapaliła się kontrolka oleju na żółto. Z tego co wiem, takie zachowanie kontrolki oleju (że zaświeca się po zgaszeniu silnika) świadczy o niskim poziomie oleju, ale czy działa to tak samo w połączeniu ze skrzynią biegów? W sensie, taka sytuacja może oznaczać niski poziom oleju w skrzyni? Nadmienię tylko, że jakieś 2 lata temu wymieniałem olej w skrzyni. Od tamtego czasu zrobiłem może z 30tys km.
-
[320Ci] Zatrzaśnięta maska
Udało się wykręcić ten bolec blokujący maskę, na szczęście ma na końcu otwór na imbusa 4mm, ale musiałem lekko połamać tunel powietrza... No ale trudno, ważne że otwarte :mrgreen: Spytam przy okazji o coś innego, bo nie chcę zakładać nowego tematu: czy na tylnej osi też ustawia się geometrię? Strasznie mi ścina oponę z jednym z tylnych kół, od strony wewnętrznej :/
-
Kontrolka DSC i hamulca / migająca kontrolka ładowania
Nie wiem jak z błędami bo auto ostatecznie było u mechanika, ale okazało się, że ponoć to wina zbyt niskiego poziomu płynu hamulcowego (przyznam, że nie sprawdzałem jego poziomu), który ponoć uciekał delikatnie przez przyrdzewiały tłoczek. Mówię oczywiście o tej kontrolce DSC i ręcznego. Dziwne, w sumie, bo nawet w instrukcji BWM nie wspominali o hamulcach, a jedynie o tym, że to jakiś problem z ABS. Jeśli chodzi o to ładowanie to sam nie wiem, od tamtego czasu już nic nie migało...
-
[320Ci] Zatrzaśnięta maska
Witajcie, Wymieniałem maske w swoim coupe. Nie zdążyłem jeszcze podłączyć spryskiwaczy, a chciałem sprawdzić czy równo ją przykręciłem, więc ją zamknąłem. Teraz za cholerę nie moge jej otworzyć; trzyma gdzieś z przodu po prawej stronie (po stronie pasażera), tak jakby za reflektorem. Co gorsza, te przewody od spryskiwaczy obijają się o wentylator na silniku, więc nawet do mechanika nie zajadę :/ Da się to uratować?
-
Kontrolka DSC i hamulca / migająca kontrolka ładowania
Sprawdzałem błędy tym dinksem i nic nie pokazało, więc raczej nic więcej nim nie zdziałam. Jeśli chodzi o ładowanie, wczoraj sprawdziłem: przed odpaleniem 12,3V na akumulatorze, po odpaleniu 13,9V. Póki co przestał mi ten akumulator migać, ale dziwi mnie to, że wcześniej migał tylko przed odpaleniem silnika :? Przecież wtedy nie ma ładowania w ogóle, więc powinien chyba świecić jednostajnie?
-
Kontrolka DSC i hamulca / migająca kontrolka ładowania
Witajcie, Generalnie mam dwa, chyba nie łączące się ze sobą problemy. Zacznę od tego, że mam e46 320Ci w automacie. Kilka tygodni temu podczas jazdy zaświeciła mi się kontrolka hamulca ręcznego, a chwilę później był pisk (ten taki brzęczyk) i kontrolka DSC. Od tamtego czasu kontrolka ręcznego świeci się cały czas, natomiast kontrolka od DSC załącza się po jakiś 1-2 minutach od odpalenia silnika, nawet na postoju. Mimo to, z tego co udało mi się zaobserwować, ABS chyba działa (pedał wibruje przy mocniejszym hamowaniu). Drugi problem wystąpił dziś; próbowałem ruszyć ze skrzyżowania i zgasł mi silnik. Sytuacja o tyle dziwna, że nigdy wcześniej się to nie zdarzyło, wszak to automat więc chyba nie ma możliwości zdusić silnika :? (dodam tylko, że nie występują żadne problemy z odpalaniem; łapie od strzału nawet w zime). Kiedy zajechałem pod blok, zgasiłem silnik i włączyłem znów na zapłon zauważyłem, że kontrolka ładowania miga. Zauważyłem również, że przez większość czasu migała regularnie, ale był taki moment że migała dość 'dziko' w losowych odstępach czasu. Po jakimś czasie przestała, świeciła jednostajnie. Po odpaleniu silnika zgasła całkiem. Akumulator wymieniałem w tamtym roku, a alternator kilka lat temu był niby regenerowany, ale jak go zregenerowali - tego nie wiem. Check się nie świeci, sprawdzałem też błędy tym dinksem na bluetooth wpinanym do OBD i apliacją Torque - czysto. Co tutaj może dolegać? Jakieś sugestie? Z góry dzięki :)
-
[320Ci] Wycie przy skręcaniu w lewo i cofaniu
Witajcie. Od jakiegoś czasu w moim e46 Coupe (przedlift) przy cofaniu z niską prędkością występowało jednostajne głośne wycie, które jednak zanikało po lekkim wciśnięciu hamulca i wracało po jego puszczeniu. Od paru dni owe wycie występuje również przy skręcaniu w lewo, ale tutaj słychać je już bardziej jakby pulsacyjnie. Poprosiłem znajomego żeby posłuchał skąd owe wycie dochodzi przy cofaniu (nie mam jak zrobić tego samego przy jeździe do przodu bo w tym wypadku potrzeba trochę prędkości) i stwierdził, że to prawe, tyle koło. Jak sądzicie, co to może być? Łożysko? (jeśli tak to które obstawiacie i jak to sprawdzić?). Może coś z hamulcami?
-
[e46 Coupe] Reflektory przedlift/polift
Czy ktoś tu w ogóle zagląda? Kolejne pytanie dotyczy listew pod reflektorami. Z sedana będą pasować do coupe?
-
[e46 Coupe] Reflektory przedlift/polift
Jeszcze jedna sprawa; lusterka. Z poliftowego e46 coupe (wersja angielska) do europejskiego przedlifta. Da radę?
-
[e46 Coupe] Reflektory przedlift/polift
Odświeżam. Wrzuci ktoś zdjęcie tego co mam szukać? Nie mam możliwości zajrzeć pod auto.
-
[e46 Coupe] Reflektory przedlift/polift
Dobra, lampy już mam. Jeszcze jedno pytanie - muszę kupić osłonę pod silnikiem. Nie mam kompletnie pojęcia jak ona wygląda, już kupiłem jedną i okazało się, że jest od sedana. Zamieściłby ktoś zdjęcie czego mam szukać? Oczywiście do coupe przedliftowego.
-
[e46 Coupe] Reflektory przedlift/polift
Są przykręcane, ale chcę kupić cały komplet reflektory + kierunki bo u mnie są połamane mocowania. Szukam też z założonymi ringami, i jak na złość, do wszystkich są oprócz coupe :duh:
-
[e46 Coupe] Reflektory przedlift/polift
Między poszczególnymi wersjami też się różnią? :cry: Mówię oczywiście o lampach z sedana przedliftowego do coupe, również przedliftowego.
-
[e46 Coupe] Reflektory przedlift/polift
Czy reflektory z przedliftowego sedana będą pasować do coupe?
-
[M54B22] Dławienie (?) podczas odpalania
Inpą niestety nie dysponuje, ale sprawdziłem za pomocą ELM327 - nie pokazuje żadnych błędów.