Treść opublikowana przez sebxx4
-
Dziwne, metaliczne odgłosy z pod maski
Mam jeszcze jedno pytanie. Mechanik, który naprawiał mi samochód próbował również nabić klimatyzacje, ale stwierdził jakiś wyciek gazu we wnętrzu samochodu (nabił azotem i sprawdzał miernikiem). Z czego ten gas mógłby uciekać we wnętrzu auta?
-
Dziwne, metaliczne odgłosy z pod maski
Spytam jeszcze o coś. Otóż niedawno odpiłem samochód (stał dobe nieużywany), na dworze było jakieś -5 stopni. Przez pierwsze 30 sekund pracy silnia było słychać takie jakby cykliczne zwiększanie głośności pracy silnika, około 3-4 razy na sekundę, a obroty jałowe wynosiły 1000 obr/min. Było też czuć lekkie szarpanie całym samochodem w przód i tył zsynchronizowane z tymi zwyżkami głośności pracy sinika. Po pół minuty ustało, a obroty zaczęły stopniowo schodzić do tych 500-600. Pierwszy raz takie coś miałem, czy to aby normalne? Druga sprawa, zauważyłem (choć może mi się wydaje), że silnik głośniej pracuje. Już kiedyś to zauważyłem, zaraz po wymianie oleju (wcześniej było 10W40, teraz jest Motul 8100 x-cess 5W40), ale teraz mam wrażenie, że jeszcze bardziej go słychać przy każdym dodaniu gazu. Nie słyszę żadnych patologicznych oznak typu stukanie, piszczenie, etc. Po prostu głośniej warczy.
-
Dziwne, metaliczne odgłosy z pod maski
Czyli jak rozumiem, to jakieś naturalne zjawisko czy bardziej niegroźna patologia? Takie coś chyba się dzieje kiedy olej miesza się z wodą (wilgocią), może uszczelka pod korkiem do wymiany? (w sensie, cały korek)
-
Dziwne, metaliczne odgłosy z pod maski
Mam pytanie. Zaniepokoiłem się pewną sytuacją; otóż odkręciłem kurek od wlewu oleju i okazuje się, że na jego dolnej części nazbierała się dziwna, żółtawa maź o konsystencji masła. Wyciągnąłem bagnet, ale olej wygląda normalnie. Samochód przez ostatnie 5-6 tygodni był opalany zaledwie kilka razy. Co może być tego przyczyną i czy jest to groźne?
-
Dziwne, metaliczne odgłosy z pod maski
Powiedz mi, gdzie na chłodnicy znajdę znaczek producenta? Chodzi o to aby określić czy chłodnica jest oryginalna czy to zamiennik.
-
Dziwne, metaliczne odgłosy z pod maski
Behr jest w sumie droższy od Helli o jakieś 130zł, jest sens inwestować więcej? Byłem obejrzeć jak to wygląda. Okazuje się, że nie odpadła jedna czy dwie łopaty wentylatora, ale wszystkie są pourywane, poprzecinane przewody i podziurawiona chłodnica. Lakiernik wciska mi kit, że "samo sie rozleciało", ale to chyba niemożliwe patrząc na skale zniszczeń? Założył mi wentylator Febi, czyli generalnie najtańsze co jest do kupienia. To chyba niezbyt dobry wybór?
-
Dziwne, metaliczne odgłosy z pod maski
Póki co nadal nie wiem co było przyczyną tego odgłosu, ale będe miał dobrą okazje sprawdzić. Dałem auto do lakiernika, wczoraj kiedy chciał je przestawić rozleciał się wentylator i jedna z łopat wbiła się w chłodnice. Na nową, oryginalną chłodnice raczej mnie nie stać, a zamienników jest kilka firm. Która będzie najlepsza do mojego e46? (automat, klimatyzacja)
-
Dziwne, metaliczne odgłosy z pod maski
Owszem, nie jestem mechanikiem. Ale wole wiedzieć co jest nie tak i na własną ręke kupić co potrzeba.
-
Dziwne, metaliczne odgłosy z pod maski
Dziękuje, wypróbuje to przy najbliższej okazji bo wczoraj o tym zapomniałem :/ Natomiast zauważyłem coś innego - wczoraj odpaliłem samochód i ten odgłos zniknął. Co prawda wydaje mi się, że na samym początku przez chwile go słyszałem, natomiast później już cisza. Zauważyłem, że temperatura otoczenia jest dodatnia (+3 stopnie chyba), a wcześniej kiedy występował ten odgłos było coś koło zera lub nawet lekki mróz.
-
Dziwne, metaliczne odgłosy z pod maski
W sensie, chodzi Ci z tym zapłonem o przekręcenie kluczyka do pozycji 2 czy o odpalenie silnika? Który pedał? Wtedy mogę sobie normalnie przerzucić z P na N?
-
Dziwne, metaliczne odgłosy z pod maski
Mam problem ze swoim e46 320Ci (automat). Ostatnio kiedy go odpaliłem, z pod maski zaczął wydobywać się dziwny odgłos. Takie niejednostajne, dziwne, jakby metaliczne tarcie. Oczywiście na postoju bo boje się tym gdziekolwiek teraz jechać. Odgłos dochodzi gdzieś z prawej strony silnika, tam gdzie alternator, rolki, etc. Jak już pisałem, jest niejednostajny, tzn co jakiś czas znika, za chwile znowu go słychać, raz krócej, raz głośniej, itd. Sprawdzilem wszystkie płyny, są w normie (ktoś mi powiedział, że może to być wspomaganie), sprawdziłem też napięcie ładowania - 13,98V. Ciężko mi sprawdzić czy wysokość tego wydawanego dźwięku zwiększa się wraz z obrotami bo powyżej 1000 obr/min zagłusza go już wentylator wiska. Zastanawiam się co to może być i czy dojade do mechanika (~10km) żeby nic się tam nie rozsypało bo wtedy będzie kaplica. Przy okazji, pytanie z innej beczki: da się w tym automacie jakoś wrzucić bieg neutralny bez włączonego silnika? Np znajomy w e65 ma pod kierownicą taką czerwoną wstążke, której pociągnięcie wrzuca neutral.
-
[e46: 320Ci automat] Silnik gaśnie/dusi się (?) po odpaleniu
Śląskie, okolice pomiędzy Bielskiem, a Katowicami.
-
[e46: 320Ci automat] Silnik gaśnie/dusi się (?) po odpaleniu
Chodzi o to, że na hol auta nie wezme do mechanika bo automatów raczej holować nie wolno, a sam samochód stoi w takim miejscu, że zwykłą lawetą go nie wytargam, a laweta z hds-em kosztuje. Niestety nie mam AC, dlatego jeśli już mam się pakować w koszta to chciałbym mieć pewność, że to konieczne.
-
[e46: 320Ci automat] Silnik gaśnie/dusi się (?) po odpaleniu
Nie. Póki co auto stoi pod blokiem i zastanawiam się co mogę sprawdzić i czy obejdzie się bez mechanika.
-
[e46: 320Ci automat] Silnik gaśnie/dusi się (?) po odpaleniu
Na prawde nikt nie miał podobnego problemu? :/
-
[e46: 320Ci automat] Silnik gaśnie/dusi się (?) po odpaleniu
Witajcie, Dziś moje e46 po raz pierwszy zrobiło mi psikusa. Wsiadam sobie do samochodu, odpalam silnik, a ten po sekundzie gaśnie. Mówiąc konkretniej: silnik odpala normalnie (akumulator w porządku), pracuje aż do momentu zgaśnięcia kontrolek ładowania i smarowania (czyli jakąś sekunde), po czym samoczynnie gaśnie. Po zatrzymaniu silnika zapala się od razu kontrolka ładowania, a kolejną chwilę później smarowania. Próbowałem odpalić samochód 5 albo 6 razy i za każdym razem z tym samym skutkiem, oprócz ostatniego razu. Wtedy silnik odpalił jak wcześniej, znowu po jakiejś sekundzie pracy obroty zaczęły spadać poniżej 500obr jakby miał się zaraz zgasić, natomiast w ostatniej chwili obroty wskoczyły ponownie na 600-700 i znów zaczęły spadać. I tak kilka razy aż sam wyłączyłem silnik w obawie przed jakimś uszkodzeniem. Nie używałem auta jakieś 2 doby, nie ma mrozów ani innych niesprzyjających warunków. Paliwo w baku jest. Dodam, że na kilka minut przed pierwszą próbą uruchomienia silnika dolałem mu ~200ml oleju bo bagnet wskazywał 1/3 zalecanego zakresu. Natomiast na kilka godzin wstecz wyjmowałem wkład filtra powietrza (ten zaraz przy wlocie) i być może tutaj jest problem, że jakoś trefnie go poskładałem i się silnik dusi? Z góry proszę i dziękuję za wszelkie sugestie co mogę sprawdzić :)
-
BMW e46 320Ci - wycie przy gazowaniu oraz inne
Kolejna sprawa. Chciałbym wymienić nagłośnienie. Nie chodzi mi o wstawianie tuby, chciałbym po prostu wymienić wszystkie głośniki w aucie z oryginalnych na coś co będzie grało głębiej i z lepszym basem. Coś czytałem, że są całe zestawy przeznaczone do modernizacji nagłośnienia w e46. Polecacie coś konkretnego?
-
BMW e46 320Ci - wycie przy gazowaniu oraz inne
No dobra, może jakieś szczegóły?
-
BMW e46 320Ci - wycie przy gazowaniu oraz inne
Odświeżam.
-
BMW e46 320Ci - wycie przy gazowaniu oraz inne
Wracam jeszcze do tematu tego niedziałającego oświetlenia wewnątrz samochodu. Zmieniłem na próbe wszystkie żarówki ledowe na zwykłe żarnikowe i nagle wszystko działa jak powinno :? Dziwna akcja bo przez jakiś czas na ledach też działało. Mimo wszystko chciałbym jednak mieć wewnątrz oświetlenie ledowe bo generuje lepsze światło. Są jakieś odmiany tych żarówek, które nie sprawiają, że komputer głupieje?
-
BMW e46 320Ci - wycie przy gazowaniu oraz inne
Właśnie nie rozumiem o co chodzi z tym kodowaniem do serii. Może udałoby mi się kupić moduł o tym samym oznaczeniu albo chociaż z tego samego modelu e46. Problem w tym, że nie znam żadnego ogarniętego elektronika, tym bardziej od BMW. Teoretycznie mógłbym zrobić to sam mając jakąś instrukcje.
-
BMW e46 320Ci - wycie przy gazowaniu oraz inne
Okej, dzięki za rade. Powiedz mi, za co jeszcze jest odpowiedzialny ten sterownik komfortu? Bo chyba coraz bardziej sypie się elektryka. Pomijając już te wariujące fotele i lusterka - wczoraj coś się stało i przez jakiś czas nie działało zamykanie samochodu przyciskiem od wewnątrz, a do teraz nie działa światło, które normalnie zaświeca się przy otwarciu drzwi. Nie da się też włączyć go przyciskiem, jedynie po przekręceniu kluczyka i wciśnięciu przycisku zaświecania tego światła mignie raz i od razu się gasi.
-
BMW e46 320Ci - wycie przy gazowaniu oraz inne
Generalnie z tego tematu zrobił się już taki ogólny odnośnie mojego e46, ale to chyba nie szkodzi :P Kolejna sprawa, zauważyłem, że od jakiegoś czasu po włączeniu nawiewu (zwykły/klima) w środku zaczyna śmierdzieć takim dziwnym zapachem. Sam nie wiem do czego to przyrównać, coś jakby wilgoć? Ponoć klimatyzacja była nabijana w kwietniu tego roku, ale nie wiem czy była odgrzybiana. Może to być wina filtra powietrza kabiny?
-
BMW e46 320Ci - wycie przy gazowaniu oraz inne
Skoro tak mówisz. Przy okazji, zna ktoś może jakiegoś mechanika od BMW na śląsku? Konkretnie interesuje mnie rejon między Bielskiem, a Katowicami.
-
BMW e46 320Ci - wycie przy gazowaniu oraz inne
Ponawiam pytanie. Jak to w końcu jest z tym silnikiem? Jest możliwość, że sterownik z 323i jest włożony do 320ci?