Treść opublikowana przez MiłyOn92
-
320d dudnienie z tyłu samochodu
tutaj filmik 8,9 sekunda słychać to w miare dobrze.Cięzko to nagrać.Pomożecie? co to może być?
-
320d dudnienie z tyłu samochodu
Panowie proszę was o pomoc :cry2: do szału doprowadza mnie to dudnienie z tyłu samochodu.Od 3 dni całe auto na kanale przeglądam.Poluzowałem cały wydech,ustawiłem na nowo by nigdzie nic nie tarło.Wszystko porozkręcane.Gumy tłumika ori bmw tylna i środkowa nowe.Złącze elastyczne ''zestaw naprawczy bmw'' też wspawane.Wiem,że stało się to po montażu złącza elastycznego pierwszego czyli zamiennika.Po wyjeździe coś dudniało z tyłu samochodu myślę przez to,że zamiennik i sztywny.Kupiłem oe bmw złącze to samo :cry2:Nic nigdzie nie ociera.Każda osłona termiczna jest na swoim miejscu,wydech wszędzie ma luz względem osłon.Sprawdzałem również z kolegą na kanale.On dodawał gazu do 2.5tys obrotów a ja pod spodem słuchałem i co i nic :evil: kompletnie,żadnego dudnienia.Po wejściu do samochodu słychać dudnienie z tyłu z okolic bagażnika.Zdjąłem dzisiaj tylną kanpą,sprawdziłem pompy czy to nei czasami od pompy paliwa ale nie.Wszystko z bagażnika wydarłem,została sama blacha i dudnienie słychać non stop w bagażniku a zerkając pod spód tutaj jak koło zapasowe nic nie dudni :evil: znów zerkam do bagażnika i dudni.Byłem u mechanika ma mi to w przyszłym tygodniu sprawdzić,ale osłuchał to i mówi dlaczego to dudnienie słychać na wydechu :x .Dodam zanim ruszyłem ori złączę nie było żadnego dudnienia. Operacje,które wykonałem 1.Wstawiona jedna złączka zamiennik w warsztacie zajmującym się głównie tłumikami z dobrymi opiniami.Dudni. 2.Wstawiona oe złączka bmw występująca jako ''zestaw naprawczy'' niby oe bmw ale producentem z tego co udało mi się ustalić jest AutoMotive 3.Wydech od kata sprawdzony cały.Wsporniki przy katalizatorze dokręcone,kat do turbo dokręcony dobrze.Żadna osłona nie wadzi nigdzie.Na środku wydech skręcony trzema śrubami równo i ustawiony by był deczko wyżej nad dwoma wspornikami ''tymi przy podłużnicach''. 4.Gumy wydechu dwie oe bmw założone. 5.Złączka wydechu jest elastyczna bo ruszając lekko odkręconym wydechem wygina się w prawo i w lewo. Do tej pory jezdziłem i nie było żadnego dudnienia nawet jadąc do tłumikarzy.Po wycięciu ori złączki jest już dudnienie do dnia dzisiejszego.Nasila sie po dodaniu gazu tak do 2.5 /3tys obrotów wtedy jak schodzi z obrotów to jest duuu duu z tyłu z okolic bagażnika :duh: a pod autem cisza nawet ze stetoskopem :evil: Olej w dyfrze zmieniłem,w skrzyni też zmieniłem.Z dyfra nic nie słychać. Owe dudnienie znika po wciśnięciu sprzęgła na postoju a po puszczeniu znów z tyłu samochodu jest du du du .Sprawdzałem sanki dyfra nigdzie nie wyrwane itp Pomóżcie bo nie wiem co robić :cry2:
-
320d dudnienie z tyłu samochodu
Dalej nie wiadomo od czego dudni :duh: po wciśnięciu sprzęgła ustaje po puszczeniu znów z tyłu dudni.Pod samochodem nic nie słychać mimo,że kolega dodawał gazu to i tak cisza :cry: słychać to z okolic bagażnika.. sam nie wiem czy to dwumas by tak niósł
-
320d drżenie kierownicy podczas jazdy bez hamowania
jutro pomierze jeszcze bicie prawej i lewej tarczy jakie jest.Nie wiem czy nie kupię jeszcze tulei meyle hd wahacza.Obecne mają 2 lata i zrobione na nich z 40tys km niby sztywno siedzą ale kto wie.Nie chce mi się wierzyć by bicie tarczy 0.5 powodowało drgania kierownicy podczas jazdy.Ate dopuszcza bicie maksymalne 0.5.Przyczyna musi być raczej inna.Dlaczego raz drży a potem znów przez kawałek drogi nie.
-
320d dudnienie z tyłu samochodu
Witam złącze wymienione powiem tak gdybym wiedział,że będzie taki efekt to bym zostawił tamto :duh: w zasadzie powiedziałem wszystko kolesiowi o pęknięciu za drugim katem itp on mówi to nic nie da i tak pęknie.To już zmęczenie materiału jest.W wielu e46 pęka nawet miejsca mi wskazał No nic pospawał rurę i teraz montaż złączki.Niby ori a wadziła o osłonę termiczną,gdzie stara nie wadziła.Trzeba było trochę odgiąć osłonę.Generalnie pospawał to no i odpał..Dudnienie dalej jest :duh: zapłaciłem pojechałem z kumplem,zajechałem na stację paliw i patrze na ten wydech a ona lata gorzej niż na ich zamienniku :duh: a rura ze złączką to trzęsła się cała :duh: .Myślałem,że autobusem wrócę z nerwów :mad2: W dodatku coś zaczęło grzechotać pod spodem stojąc na postoju.Wróciłem do domu spakowałem wszystkie klucze jakie miałem pojechałem 8km na pobliski zajazd tam jest kanał/podjazd.Zdjąłem wszystkie osłony jakie są,żeby pasować wszystko od nowa tak jak trzeba.Osłony spasowałem idealnie tak by nigdzie nic nie stykało i co zauważyłem? :mad2: jak są wsporniki od katalizatora takie dwa płaskie to z jednego z jednej strony odleciała śrubka musiał słabo dokręcić :duh: na szczęście dalej leżała na osłonie.Generalnie odkręciłem wszystko,sporniki,osłony termiczne,osłony silnika na nowo wszystko poskręcałem i kolejna rzecz to skręcenie na środku tłumika trzema śrubami.Było dokręcone tak,że jedna strona była bardziej ściśnięta niż druga.Poluzowałem wszystkie śruby,ustawiłem wydech delikatnie nad poprzeczkami bo on to ustawiał dość wysoko przez co mógł być wydech naprężony :duh: skręciłem równo wszystkie trzy śruby,odpaliłem silnik i wydech drga tak jak na ori tej puszcze co była czyli delikatnie chodzi na boki a część ze złączką elastyczną prawie się nie rusza.A jak wyjechałem od nich to na parkingu jak sprawdziłem pod spodem to latało to w prawo i lewo :duh: Co do dudnienia zostało tak jak było.Zauważyłem też,ze tutaj gdzie spawał mi pęknięcie wydechu za drugim katalizatorem to mimo zaspawania obok tego spawu już pojawiło się mikro pęknięcie :duh: podejrzewam,że przez to iż wydech tak drgał przez około 100km Owe dudnie raz się nasila a raz słabnie.Podjerzewam,że to niesie się od dwumasy lub poduszek silnika
-
320d drżenie kierownicy podczas jazdy bez hamowania
Dzwoniłem do firmy co się zajmują toczeniem.Toczenie 100zł za dwie tarcze.Ale trzeba mieć nowe klocki bo z obecnymi nie wiadomo jaki efekt będzie a oni nie będą szlifować klocków i robić druciarstwa.Klocki 120zł + robota około 50zł z czyszczeniem jarzm itp +paliwo tam i wychodzą mnie dwie nowe tarcze .. gdzie toczenie albo da efekt albo nie.Na razie się wstrzymuję nie mam kasy bo za dużo wydałem do auta teraz.Komunia itp.
-
320d drżenie kierownicy podczas jazdy bez hamowania
Cześć Maniek toczyć nie mam gdzie i jak bo nie mam tarcz na podmianę by inne założyć a te zawieźć.Hmm ale czy ta tarcza by powodowała bicie podczas jazdy.. Jutro będę w CK.Czy takie toczenie odbywa się na aucie? jaki może być koszt?
-
320d drżenie kierownicy podczas jazdy bez hamowania
Witam dwie przednie piasty wymienione na fag.Po wymianie praw i lewa ma bicie nie przekraczające 0.1.Po zamontowaniu obecnych tarcz lewa tarcze bicie około 0.2 prawa tarcza 0.5 i do rzeczy jak biło podczas jazdy tak bije dalej :duh: Nie wiem co tu jest grane.Śruby kół z przodu wszystkie nowe 10szt febi.Dokręcone kluczem dynamometrycznym na krzyż po 130nm.Piasty nowe z biciem 0.1.Zaciski sprawdzone tłoczki chodzą dobrze.Fele prościutkie,opony dobre.W zawieszeniu ponoć nic złego nie ma wszystko jak należy i bije dalej.Od 120km/h przy 140 trochę słabnie i wystarczy puścić nogę z gazu by znów do około 120/130km spadło i trzepie mocniej.A koła już w czwartym zakładzie wyważane.I wszystko ok wychodzi.Zauważyłem też,że jak zaczynam jazdę i jadę te 120km/h przez kilkaset metrów nic nie drga i automatycznie zaczyna.. potem jadąc znów jest na kilkaset metrów spokój jest lekki zakręt wchodze w niego bardzo łagodnie i już kierownica trzesie.. :mad2: dodam nie hamuje więc tłoczki raczej odpadają
-
320d dudnienie z tyłu samochodu
Tak wygląda ta ori złączka.Szczerze jak patrze tak na nią to wydaje mi się taka jak te z allegro po 50zł :evil: https://zapodaj.net/70e2ccb9c1d9a.jpg.html https://zapodaj.net/864bdd7ef0589.jpg.html https://zapodaj.net/6988ba19c325e.jpg.html
-
320d drżenie kierownicy podczas jazdy bez hamowania
Zmienię te piast fag dwie na przód.Zauważyłem też,ze jadąc 120km/h jak był moment,ze kierownica nie drgała a był łuk drogi i agresywnie skręciłem to już zaczęła trzepać...
-
320d drżenie kierownicy podczas jazdy bez hamowania
ręce opadają :mad2: :mad2: bardzo dziwna sytuacja jest. Jadąc dzisiaj do wulkanizatora kierownica dragała od 120km/h.Zdjął koła wrzucił na wyważarkę pokazało mu 0. 0 mówi poddaje się.Założył koła i jadę do domu ta sama trasa 120km/h 130km/h kierownica nie drgnie.Wróciłem do domu specjalnie pokręciłem się koło komina z prędkościami do 150km/h i kierownica nie drgała może jak by się wczuł to minimalnie ale prawie wcale.Mówię sprawdzę wszystko od nowa zaciski itp.Porozbierałem generalnie wszystko,sprawdziłem tłoczki chodzą dobrze.Gumki tłoczków.Nowe gumki tam gdzie chodzą prowadnice,nowe prowadnice.Na smarowane smarem ate plastitube.Koła po jezdzie są oba równomiernie ciepłe/gorące zalezy jak się jedzie i ile hamuje.Miałem kupić dwa zaciski regenerowane i piaskowane na przód ale co ma znów zacisk do tego,że jadąc 20km do wulkaniazatora kierownica biła jak głupia przy 120km/h natomiast zdjął koła rzucił na wyważarkę wyszło,że wszystko ok znów dokręcił pierw pneumatem potem kluczem krzyżowym i drgania nie było.Ja dokręcałem kluczem dynamometrycznym pierw po 120nm..drgała po 130 drgała dałem 140 tez drga :mad2: co się Panowie dzieje :mad2: :duh: Nie żałuję na filtry oleje najlepsze,wymieniam nieraz profilaktycznie części a auto mi się tak odpłaca :( :duh: Co do tej pory ustaliłem i co było wymienione około 1.5r temu.Za ten czas zrobiłem tylko 35tys km 1.Wahacze ruville wymienione oba około 1.5r temu 2.Tuleje wahacza meyle hd też około 1.5r temu 3.Prawy drazek kierowniczy cały 4.Prawy łącznik stabilizatora 5.Gumy stabilizatora przedniego febi 6.Amory sachs+poduszki amorów lem 7.Koła drugie kupione na allegro.Idealne 0 bicia 8.Opony dunlop bluresponse 205 55r 16 9.Koła wyważane teraz ogólnie w sześciu zakładach 10.Byłem też na maszynie z testem drogowym 11.Byłem na szarpakach nic nie wyszło auto siedzi sztywno na tych tulejach meyle.Żadnego luzu,pukania,stukania.Byłem na dwóch stacjach by to sprawdzić i ten sam werdykt. 12.Koła dokręcane kluczem dynamometrycznym z momentami od 120 do 140nm na krzyż oczywiście. 13.Kierownica odkręcona i przykręcona z odpowiednim momentem. Ostatnio jak zmieniałem opony z zimowych na letnie było to samo.Jechalem na zimówkach do wulkanizatora nic nie biło.Zmienił na letnie te nowe praktycznie bije.Więc wymieniłem przednie tarcze na zimmerman+klocki ate i spokój.. 0 bicia nawet podczas jazdy na wprost.Potem znów zaczęło :duh: NIie wiem co robić :cry2: :cry2: wydałem teraz sporo kasy w to auto.NA najlepsze filtry,oleje wszystkie silnikowy,skrzynia,dyfer,poduszki skrzyni lem,wieszaki tłumika oe bmw,ori złączka oe bmw i jeszcze bym tam mógł wymieniać.Zmierzyłem dzisiaj bicie piast ponownie po ich oczyszczeniu prawa piasta bicie 0.6 lewa piasta bicie 0,12 0.13 (z tego względu,że na piaście śą wżery,których nie da się usunąć) i jak czujnik leci po tym to wtedy zawyża wskazania.Tam gdzie powierzchnia gładka to i tak bicie w okolicach 0,6 0,7.Po załozeniu tarcz i dokręceniu śrub na podkładkach z momentem 50nm bicie obu tarcz to 0.2.Nie wiem ku.. co robić już.Czy zamawiać w ciemno dwa regenerowane zaciski czy piasty.Zauważyłem też,ale może to był przypadek jak nie drgała kierownica a był łuk drogi i gwałtowanie w niego wszedłem to już zaczęła drgać :duh:
-
320d drżenie kierownicy podczas jazdy bez hamowania
hmm dokręcam koła 120/130nm.Z ciekawości sprawdziłem po powrocie na ile nm mógł dokręcić wulkanizator,że mi prawnie nic nie drgało.Ustawilem na kluczu 140 i lipa przy 140 cyka klucz czyli tak jak by ze 150nm..może o to,że daje tylko 120nm jest gdzieś podczas jazdy minimalny luz a te 20nm wiecej kasuje bo bardziej dociska wszystko..
-
320d drżenie kierownicy podczas jazdy bez hamowania
może mnie ktoś nakierować :( otóż jechałem dzisiaj 20km autem od 120km/h kierownica drga.Byłem w mieście podskoczyłem do wulkanizatora co wyważałem kiedyś koła u niego wrzucił na maszynę wszędzie po 0gram brakuje.. to cóż założył koła mówi poddaje się nie wiem co to jest i kluczem na krzyż zwykłym do kół ile pary w ręce i tyle.No i wyjechałem wracam tą trasą 20km kierownica nie zadrży.... posiadam klucz dynamometryczny z certfikatem i na krzyż po 130nm dokręcałem wszystkie śruby dwu etapowa. Etap jeden jak koło w górze dokręcam na krzyż kluczem teleskopowym nie na parę tylko,żeby delikatnie dokręcić śruby.Etap dwa opuszczam auto i na krzyż po 130nm kluczem dynamometrycznym.I kierownica drga.Zaś jak byłem u innego wulkanizatora to jadąc do niego 80km bo to i do miasta dużego jechałem kierownica prawie nie musła.Można by rzecz,że w ogóle nie biła.Zdjął koła wrzucił na wyważarkę koła ok.. założył dojeb.. pneumatem i ta sama trasa..kierownica bije od 120... wróciłem zdjąłem koła i znów zamontowałem tylko na krzyż śruby i kluczem dynamometrycznym znów się uspokoiło.. Co jest grane? pomoże ktoś? :(
-
320d drżenie kierownicy podczas jazdy bez hamowania
ewentualnie jeszcze nachodzi mnie kupno dwóch zacisków regenerowanych zamiast piast.. bo moze być tak,że klocek nie odchodzi od tarczy po hamowaniu całkowicie i trzepie kierownicą.Bo dlaczego trzepie kierownicą a potem po 1km przestaje i znów jadąc 120km/h nie trzepie i znów zaczyna
-
320d drżenie kierownicy podczas jazdy bez hamowania
moje opony to dunlop bluresponse 205 55 r16 mają jeden sezon.Po zakupie były sprawdzone również u kolesia co posiada maszynę z testem drogowym i wszystko było w porządku a i tak kierownica drgała.Wymienię jeszcze piasty i się poddaje
-
320d drżenie kierownicy podczas jazdy bez hamowania
byłem dzisiaj na szarpakach,sprawdził koleś tył i przód bujał tym autem na wszystkie strony i nic nie wyszło wszystko sztywne nic nie puka a kierownica drga
-
320d drżenie kierownicy podczas jazdy bez hamowania
Witam zmierzyłem dzisiaj lewą piastę bicie dochodzi do 0.10 0.13.Piasty wyczyszczone tyle ile się dało ale sa już głównie na lewej piaście wżery i jak czujnik po tym leci to od razu bicie wykazuje większe.Natomiast po założeniu tarczy na tą piastę bicie 0.2 Zmienię te piasty fag jeszcze..tylko czy nowych piast nie pokrzywi mi tarcza?
-
320d drżenie kierownicy podczas jazdy bez hamowania
Hmm a czy można zrobić później tak,że wymienię piasty ale założę obecne tarcze? nie pokrzywią one piast? na wszystko nie mam teraz wypadło złacze wydechu ori+wieszaki ori+wszystkie filtry,olejowy,olej w silniku,olej w dyfrze,olej w skrzyni,f.powietrza,f.kabinowy,paliwa itp Wykonywałem pomiar tarczy maks 1cm 1.5cm.Hmm czy takie piasty mogą mieć coś wspólnego z biciem kiery podczas jazdy czy raczej to coś w zawieszeniu?
-
320d drżenie kierownicy podczas jazdy bez hamowania
Witam wymieniałem dzisiaj gumki zacisku i prowadnice.Generalnie zdjąłem tarczę oczyściłem wszystko sprawdziłem bicie piasty otóż prawa piasta ma bicie 0.5.. natomiast po założeniu tarczy na piastę i dokręceniu śrub z podkładki momentem 50nm wykonałem pomiar bicia tarczy.Wyszedł 0.2 To jak to jest,że piasta pokazuje 0.5 a tarcza maks 0.2.Pomiar robiłem kilkukrotnie w różnych miejscach.Czujnik wyżej/niżej/bardziej dociśnięty itp. Jutro pomiar lewej tarczy i piasty bo nie dowiedzieli mi dzisiaj drugiego zestawu naprawczego i zrobiłem tylko jedno koło
-
320d drżenie kierownicy podczas jazdy bez hamowania
Jutro wykonam u siebie pomiar bicia piast i tarcz.Najpierw piasty potem tarcza dokręcona śrubami z podkładkami na 50nm :wink: Wymienię przy okazji prowadnice zacisku na nowe+gumki nowe.W wakacje może wezmę się za piasty bo na pewno będą krzywe,ale jak to bywa zawsze coś wypadnie akurat tłumik :roll:
-
320d dudnienie z tyłu samochodu
faktycznie była trzecia :D Dzięki wielkie :cool2:
-
320d dudnienie z tyłu samochodu
Mańku prosiłbym Cię o pomoc chciałem zakupić takie złącze ori bmw dedykowane do mojego samochodu https://czescidobmw.pl/partscatalogue/18312356512-oryginal-bmw,11-18312356512-FOEBMW-0-0-18312356512.aspx zakończenie tego złącza jest na 3 śruby natomiast u mnie połączenie ma dwie :mad2: https://zapodaj.net/0e631eec71447.jpg.html jak to możliwe :mad2:
-
320d dudnienie z tyłu samochodu
Ale z drugiej strony co ma wciśniecie sprzęgła do wydechu.Jeżeli po wciśnięciu sprzęgła nic nie dudni a puszczę i z tyłu słychać dudnienie,którego nie było przed wymianą złączki..czyżby to pękniecie małe na rurze powodowało owe dudnienie? bo nie dymi stamtąd ani nic nie słychać jedynie w kabinie
-
320d dudnienie z tyłu samochodu
niby dali 2 lata gwarancji ale na złącze.Do tego warsztatu mam prawie 100km :duh: więcej na paliwo wydam jak będzie trzeba co chwilę poprawiać i cudować :duh: Zamówię jednak tą oryginalną bmw złączkę z 560zł i mechanik mi to wspawa+ wydech w miejscu pęknięcia pospawa.Jeśli bmw wypuszcza ich oryginalny produkt jako zestaw naprawczy złącza elastycznego i nie daje dwóch złączek tylko jedną to może i będzie dobra.Może ta z zestawu naprawczego jest o wiele lepiej wykonana niż te z allegro.Byłem u tłumikarzy bo jechałem do lekarza to po drodze wpadłem. Dam znać jak wymieni mi mechanik to ''ori złącze''
-
320d dudnienie z tyłu samochodu
pomoże mi ktoś? :wink: nie wiem co kupić czy downpipe za 6paczek czy tą ''ori złączkę'' za 560zł? w przypadku pierwszym montaż niby prosty,ale poczytałem o downpipe i pisali,że problemy ze spasowaniem tego były.Zastanawia mnie ta ori złączka.Czyżby to była ta co za katalizatorem tylko nowa produkcja? bo jeśli to jest oryginalne złączę BMW to raczej złączka nie jest jak ta z allegro.. przynajmniej tak bym przypuszczał.Co do montażu jej to złączka jest już przyspawana,ale drugi koniec trzeba do kata przyspawać.Nie wiem znów ile oni ucieli mi tego wydechu zaraz za katem.Żeby nie okazalo się,że nowa ori złączka ledwo co styknie albo znów będzie naprężone wszystko.Pojechałem do zakładu tłumikarskiego z bardzo dobrymi opiniami.Takie to jest oszczędzanie.Mogłem od razu brać ori złączkę.Tutaj raczej spieprzyć się dużo nie da.Jedna strona przykręcana jest a z drugiej wystaje kołnierz to przyspawania Kolego Mańku czy na zdjęciach,która pokazałem z pękniętym wydechem może to mechanik zaspawać w koło? pęknięcie jest w zasadzie nie duże.Póki co widać tylko rysę.Zastanawia mnie od czego to się stało czy od złączki czy było już wcześniej